Abikk Abikk komentáře u knih

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Poslech knihy mne vtáhnul do děje během pár minut. Čtvrtá kniha od autorky opět nezklamala. Silný a dechberoucí děj, kdy si zas a znovu říkám, že jsem ráda v jaké době žiju.

26.09.2024 4 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Dočtení knihy mi trvalo hodně dlouho. Z počátku jsem byla nadšená. Bylo to pro mne nové prostředí a anotace křičela "přečti si mě". Wow efekt ale pomalu mizel a já už se jen trápila. Asi to jen nebyla kniha pro mne.

03.09.2024 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Tento příběh se mi líbil, asi zatím ze všech, co jsem poslouchala nejvíce :o)

24.06.2024 5 z 5

Poprava Kata z Rigy - Agent Mosadu vypráví dramatický příběh likvidace nacistického zločince Poprava Kata z Rigy - Agent Mosadu vypráví dramatický příběh likvidace nacistického zločince Gad Šimron

Výborná a velmi čtivá kniha. Vůbec jsem netušila, že nějaký Cukurs žil a skrýval se před světem. Nicméně jsem ráda, že ho agenti Mosadu dopadli a stihl ho stejný osud jako Eichmanna. Strasně jsem se těšila na moment, kdy ta hyena zjistí, jak byla brilantně oklamána a co se bude dít. Bohužel se to vešlo tak na stránku ... No ale já díky bohu dějiny nepíšu, tak jsem se s tím smířila :o) Jak se říká: "Na každou svini se vaří voda" a Eichmann i Cukurs si toto bez debat zasloužili! 5*

25.05.2024 5 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Ráda cestuji a to i klidně prstem po mapě. Afrika mne neláká, proto si naopak užívám zážitky jiných ... já bych tam totiž nepřežila :o) Kniha se krásně poslouchala. Nechyběl humor ani napětí.

29.04.2024 4 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

Silný příběh o tom jak jedno blbé rozhodnutí může podělat život celé rodině. Jak lze očekávat, osudy osob v tomto příběhu jsou stejné jako v každé knize o KLDR - bezmoc, hlad, chudoba a manipulace tamního režimu.

23.04.2024 4 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

S komiksem jsem spokojená. Bylo to takové opáčko historie a připomenutí si, co byl Hitler za zrůdu. Z počátku bylo trochu obtížné číst zprava doleva, ale dá se na to zvyknout. Určitě mohu doporučit.

17.04.2024 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Tak tohle se mi hodně líbilo. Hlavní hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou a mstí se tím, čím se pachatelé provinili. Na něj se tak hezky kouká, že si musím pořídit další díly :o)

01.02.2024 5 z 5

Václav Havel Václav Havel Eda Kriseová

Václav Havel je zajisté jednou z nejdůležitějších osobností naší historie a jeho strastiplnou cestu k prezidentské funkci velmi obdivuji a je třeba si ho vážit. Životopis je velmi mile a přátelsky napsán, protože paní Kriseová byla jeho kamarádka a mně se to právě proto líbilo. Škoda jen, že dalších takových prezidetů už asi nebude, na které bych byla tak hrdá.

27.01.2024 5 z 5

Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Daniela Turecká

Jak je tu zmíněno, tato kuchařka se hodí pro milovníky sýrů. Ale i já, nemilovnice sýrů, jsem si tam našla své - zajímavé recepty na nakládanou zeleninu, chutney, vejce, hub a dochucovadel.

20.12.2023 4 z 5

Eroticonus: V zajetí osudu Eroticonus: V zajetí osudu Stela K.

Bože, to byla kravina. Přiznávám, že bych po tomto komiksu asi nesáhla, kdybych nepotřebovala něco krátkého z vesmíru do čtenářské výzvy. Komiks mám ráda, ale toto byla blbost.

12.07.2023 1 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hodnotím jako průměr. Šelma se mi líbila víc.

02.02.2023 3 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Obálka diáře se mi líbí víc než loni, ale uvnitř je to naopak. Řádky u poznámek jsou jednou tak veliké proč? Oceňuji, že jsou uvnitř rozhovory se spisovateli, je to přece tématické. Jediné, co mne ale opravdu hodně (jakože maximálně) vadí je, že diář není stejné velikosti jako loňský. Pokud bych se rozhodla mít je jako sběratelskou edici (což se chystám), byla bych ráda, aby výška diářů byla do budoucna stejná. Hold se musí počítat s tím, že i mezi čtenáři jsou autisté :o)))

06.01.2023 4 z 5

Obdivuji, že se někdo dobrovolně začne učit tak náročný jazyk a následně jet ještě studovat do této země. Zkušenost určitě k nezaplacení a jsem ráda, že jsem mohla na skok do KLDR a zas a znova si položit otázku "Jako opravdu?". Určitě doporučuji obě knihy od pí Špitálníkové :o)

25.10.2022 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Kate opět nezklamala. Skvělé, čtivé, napínavé ... :o)

28.07.2022 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Moc povedený thriller. Bavil mě až do konce, který pro mne byl překvapivý.

13.11.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělá detektivka. S velkým sebezapřením jsem se do ní pustila, protože knihy, které mají přes 600 stran, mě odrazují. Nepřijde mi, že by v ní bylo něco navíc a zhltla jsem jí celkem rychle. Naopak jsem už v půlce byla kousek od toho psát komentář, jak jsem byla nadšená. Napínavé až do konce. Doporučuji a těším se na druhý díl s Martinem Servazem.

17.05.2018 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Četla jsem dvě knihy ze série Skotského knihkupectví, které se mi líbily. Nečtu romány pro ženy, ale dala jsem tomu šanci v podobě tohoto příběhu. Kniha se mi líbila, sladká tak akorát a moc jsem si její poslech užila. Byla to milá oddechovka :o)

04.10.2024 3 z 5

Dítě prachu Dítě prachu Nguyễn Phan Quế Mai

Tento příběh je opět WOW. Těžký to byl život narodit se vietnamské ženě a americkému vojákovi. V zemi, kde barva pleti je hodně důležitá a mít jen trochu odlišnou barvu kůže se trestá chudobou a odsouzením. O to horší je potom touha po identitě a poznání, kdy ne vždy skončí happyendem. Velmi silný příběh o hledání nejen sama sebe.

02.10.2024 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Možná jsem nepochopila autorův záměr, ale za mne ne. Nebavila mě. Spousta polemiky a chybných faktů ... Z anotace jsem čekala něco jiného.

19.09.2024 2 z 5