DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Nezaujalo už od začátku. Od počátku víme co se stalo, tak proč celou knihu ona pátrá??
Taky mě štvalo, že to jde říct kolegům, ale oni jak zaslepení blbci si z toho dělaj v práci srandu a nenechaj ji to ani doříct.
Herní idioti prostě.
Nelíbilo.
Neatraktivně podané, musel by to psát někdo, kdo se tím skutečně zabývá.

02.06.2020 1 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Přečtu to i dnes ale nevím moc co by to dalo děcku ...krást se do krámu? Vážně natolik uvědomělé děti?
No ale vše dopadlo ok takže v pořádku.
Fakt, že byl Bočan potrestán a chudé dámy si mohly jít s nosem nahoru vybrat obchodníka podle svého přání zní v týhle době skoro jako utopie...dnes by ho úřady osvobodily a kryly.
Takže ano přiznávám že odpočívám ne u dnešních romanťáren a detektivek, ale u starých dob jak ve filmech, tak knihách

11.05.2020 3 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Chudák Benjamin... jeho případ a ten začátek to táhl především. Pak život zrůdoše samotného...zbytek je přebytečnej marast, co tam nemá co dělat. Mě nezajímá, že si Anna kupuje mlejn...
Taky tu nesedí označení detektivka - je to spíš thriller, protože pátrání jako po kom - po tom, koho už známe a víme, že vše dělá on ??!! to nemá smysl.
Takže ne, ta kniha má velký mezery, což je škoda.

15.12.2019 1 z 5

Jarní kolekce Jarní kolekce Judith Krantz

Anotace a počátek knihy začne o modelingové agentuře, takže logicky čekáte, že to bude jen o ní.
Poté se do toho začnou motat příbuzenský vztahy, jiné země, armáda, sport a to vše je obalené do dokonalé krásy, milionů dolarů, LÁSKY a to vše roztahané na 400 stranách se sweet endem.

Příliš mnoho postav, moc sluníčkové a nelogické-fakt by tatíček vynaložil fake soutěž a milionky, jen aby přitáhl zašantročenou dcerku?....
Tak to jakože ne.

12.12.2019 1 z 5

Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Ariana Argoni

Hodnotím spíš fotky, protože řečí je tam spousta a spíš taková obecnost a taková ta devadesátková "základnost".
Co ale nějak moc nepobírám je ten příběh o čarodějniccích- ještě NIKDY jsem nikde nečetla, že by souložili pacholci s popravenou přímo na špalku nebo ji "osvobodili" tím, že by vyřkli, že si ji vezmou.
Skutečně nikdy, toto jest mi novinou.
O tom, že narážení na kůl mělo obecenstvu způsobit hromadný orgasmus ani nemluvím.

05.12.2019 4 z 5

Manželství na úvěr Manželství na úvěr Kateřina Chaberová

Jak píše sestřička - už po přečtení anotace mi pořád připadalo, že takový námět už jsem někde četla / viděla.
Ano, asi ano, protože takových nucených sňatků a vztahů na sílu a z donucení je totiž mnoho všude kolem, a nejčastěji se vyskytují v ději od Danielle Steel a jí podobných.

Je totiž absolutně jasné, jak vše začne - neslavně - nesednou si.
On je jasněže mega samec nejvyšší úrovně, ona bývá zběsilá, slaďounká, zmatená nebo naopak uťáplá šedá myš, která by ho nikdy nezaujala.
Nějakou dobu se míjejí, nebo se naopak scházejí a dějí se jim samé naschvály a okamžíčky, které trochu vypadají jako Odstíny šedi, ale zatím bez toho pleskanda - trapásky, pády, zakopávání, rudnutí, on povýšenej, ona ztrapněná až na pr*deli, která je zatím ještě schovaná v džínách...
No pak se jasněže ojedou, vznikne osudovka jako k*áva a lásečka je na světě, čímž to tu i končí - osudovým momentem, kterej nám dělí šokující okamžik na část, která má pokračovat dalším dílem.

Já osobně skončila chvílí, kdy vešel do báru, všechny v okruhu sta mil slintaly, a jen ona nas*aně seděla, protože ONA HO UŽ PŘECE ZNÁ - na ni se obořil , když nesla do jeho firmy sendviče, když mu čuměla na pr*el !
Takže, při vší ouctě k vynaloženýmu úsilí autorky i co se týče do vzhledu knihy, jež je vizuálně hezká, je to příliš sladký. Typický. Už to tu bylo, což je škoda.

05.12.2019 1 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Suché.

03.12.2019 1 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

SPOILERY!!
Jo, ta autorka vzpomněla bolavé téma, ale zapasovala ho dost nešikovně. Tak nějak nijak.
Je tam hodně lidí, pletli se mi.

Chvíle v B.A. taky byly k ničemu - fakt, že unesená patnáctka svěřuje, že nerada pere a třídí prádlo nevl. sester, mi fakt přijde zbytečný a nic to tý knize nedá. Stačila zmínka, že tam žije s tím otcem a hotové, byť to zase dává knize jiný nádech-anotace jakoby slibuje, že jde o záhadno-kde ta holka je? Kam zmizela, žije ještě...? A ona si přitom rochní v Buenos, kroutí narůstající pr*elí, chlapi nad ní prý slintaj a užívá si. No, super.

Umírající děda, byť tam má návaznost na tu jednu zmizelou holku, tam zabírá příliš mnoho místa a je to zbytečný, vážně mě nezajímá jeho komančská minulost ani to, že zabil nebo že umírá v hospicu, jaký to je, že ho navštěvuje dcera, jakej byl "otec-strejček" nebo manžel.
Že ho teď ve finále "vlastně miluje", ač ho nezná? Trapný.

V podstatě mě zajímala jen ta zubařka, i když i ta byla notně přehnaná.
Ano, přišla o děcko, fajn.
Vážně ale SPOILER
lékařka touží po děcku tak moc, že do sebe pustí kdejakýho špínu nalezenýho po internetu naostro, nebojí se že čapne kdejakou nemoc, ti chlapi ji taky ojedou naostro, nevadí jí platit tisíce za hotely ??
Když jí jde jen za to oplodnění, za tu jistotu tý "fazolky", nesáhla by ona jako lékařka po jistě nějakých dobrých stycích ve spermabankách a nenechala si vpravit "jistotu" dobrého, prověřeného vzorku, kde by měla jistotu na hned první vložení?
I když byla zbohatlická mrcha a dělat nemusela, určo by ji bavilo za ty špíny utrácet tisíce ? Pochybuju. Tohle teda pokulhává a ruší to.
Navíc je divný, že NIKDY nic nechytila, a že za 8 let neotěhotněla, i když BYLA ZDRAVÁ. Takže buď byli divní oni, nebo nebyla ona až tak ok, jak si namlouvala. Takže čteme vlastně co? Sbírku o jakýchsi divných...nechci říkat magorech, ale...lidičkách :)
Napřed popis, jak naštvaně kouří, protože to má dělat se 17 letým...potom že nevylezli z postele, p*chal nejlíp ze všech, ou panejo...hm pak ji napustil dědek, ostudááááá-ale povedlo se- hm tak ne, ach jo, co teď---.-a furt se motáme jen v jejích fňukandách, pruda!
KONEC.

Taky tam autorce unikaly reálie jako že "jsi tak útlá a sošná"- tak útlounká, nebo naopak řádně sošná??
"Máš dívčí prsa!"- a do sex. inzerátu vypisuje "prsa trojky"---tak má kozy jako vozy nebo malinký do dlaně?? Vážně se všichni, co dělají na tý knize, přehlídli, nebo jako...co??

Jediný plus, za což je i ta jedna hvězda, je ten konec, kterej není sluníčkovej.

03.12.2019 1 z 5

Nemocnica v Brooklyne Nemocnica v Brooklyne Barbara Rogan

Není to špatný, dobře, poměrně pro tu dobu klasicky (vzpomeňme dobu Sestry v akci, Polic.akademie - to byly tehdejší gangy) vyobrazeny situace s gangy, vyobrazeny lékař.situace - asi všichni známe nemocniční prostředí díky všem těm Modrým kodům a Ordinacím žejo, tady to je poněkud k těm "ubožákům", bezďákům a gangařům pouličním neurvalejší a neuctivý což se mi moc nelíbí, a taky, což se mi taky nelíbí, rasově podkreslený, protože hl. hrdinka uklízečka je "barevná holka" a bílý sestry na ni pomalu nesmí ani promluvit, protože na to jsou "moc bílý", jak ona říká.
Taky se tam pořád nadhazuje jakási kdesi doposud nikde jinde neviděná nadřazenost lékařů nad sestrama - doposud byla sestra vždycky pravou rukou lékaře, na ní ten seroš prostě stál, ona byla duší tý nemocnice, pacienta i lékaře, však víme né? (odtud též devadesátkovej seroš Sestra Stefanie třeba žejo)
Tady je prostě spodinou a Bohem je tu jen ten lékař, takže krapet nechápačky no.
Devadesátky v týhle části Ňujorku asi holt byly jiný no.

01.12.2019

Duch z opuštěného domu Duch z opuštěného domu Robert Lawrence Stine

Dětské, ale mně se to líbilo :) bylo to bolestný, rozuzlený a citlivý. I když jasně, naivní chvílema taky.

25.11.2019 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tři hvězdy za okamžiky v Rumunsku, ale pouze ty první - chvíle, kdy tam už jen chodili ulicemi a pobývali v hotelu byla o ničem.

Příběh Folami s tím nesouvisel, to mohla být jiná kniha, byť mne nakonec zaujal a byl smutnej.

Obsah knihy hovoří o hrůzných činech, reálných, ale že bych kvůli tomu šílela tak, jak se píše v recenzích a oslavných ódách na manžele, kterým jsou knihy vydány do 20ti zemí, i když je ještě nikdo nečetl, tak to jako ne no.
Čtivě psát umějí, jen trošičku to zpracování je slabší.
(A nenechte se napálit - na netu sice najdete obrázky špíny z Ferentari, ale v reálu se to hodně zlepšilo , je tam zajištěna hustá doprava a žije se tam téměř normoš, takže možná to chtělo přemístit děj krapet jinam).

Obálka mazaná.
Anebo víte co? já dám za čtyři. Pro tu Folami.

18.07.2019 4 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Jak již bylo řečeno-roztahané, zalité zbytečnostmi, příběh klasický a konec na zabití.

23.11.2018 1 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Já tu knihu četla už dřív a líbila se mi, tak jsem si to chtěla zopakovat.
No a teď už se mi nelíbila.

Autorka navnadí na to, že byla obětí, ale ve skutečnosti byla smažkou, která si za vše mohla sama.
I přesto ale měla obrovské štěstí - ač byla věčně dobitá, dolámaná a hlava jí křupla, nemá žádné trvalé následky. (ani po několika letech čichání a píchání si drog-zázrak).

Vždy se našel nějaký muž, který jí za sex dával horentní sumy jen tak z radosti.
Proto nechtěla přestat a tak jsme v neustálém kruhu roztažených nohou, braní si peněz a věčného "miluju ho - nemiluju ho, nebudu s ním chodit - miluju ho i když mě mlátí a přijmu ho zpět - miluju ho i když má ženu - už má dítě, tak ho nechám být, ale byt si nechám a dám si do něj ségru, kterou vydržuju z peněz milenců " apod.

První půlka je o nezvladatelným fakanovi a druhá o sexu, penězích a "práce" jako hosteska.

Ta kniha není o tom jak to uvnitř takových kruhů chodí, ale člověk z těch pár zmínek získá dojem, že mafie je jen horda tupých zadluženců, kterým zkrachovaly firmy a kterým se může každý otevřeně do očí smát, což se mi nezdá, no ale ok.

Kdyby to pojmenovala KTERAK SE POTOMEK ČLENA JAKUZY ŽIVOTEM PROFETOVAL A PROSOULOŽIL, bylo by to výstižné.
Takhle to vypadá, že je chudinkou a obětí, což ale není.

Otázkou pak je, proč se tou příslušností k tak nenáviděnému uskupení sama chlubí ukazováním toho tetování.
Teď to na mě prostě působilo negativně.
Spíš chlubička, než snaha nabídnout ukázku reálnosti jistých kruhů a hierarchie a toho, co to s člověkem dělá.
(ale něco mě to naučilo-netušila jsem že v roce 1988 tam měli lidé mobily !!)

Líto mi tam bylo té maminky ... já myslím, že otec by ji za takovou ostudu a chování už nikdy nepřijal, ale pokud jí vážně psal tak láskyplné dopisy, tak je mi líto i jeho.

16.11.2018 1 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Nelíbilo, protože jsem chtěla číst o Sepovi a ne jeho bráchovi...
SPOILERnavíc zde ožívá to, co mělo být mrtvý, najednou vše v pohodě žije a tak je to pořád a pořád dokola, i když to vlastně ani oživený není...
KONEC

Dřív se mi ten díl líbil, teď ale už ne.

22.09.2018 2 z 5

Městečko u vody Městečko u vody Bohumil Hrabal

Oj, jasně že nemohu chápat tak úžasného autora, jakým B.H. dle lidiček je.

Jeho filmová díla jsou u mne hluboko v mínuse pro neustálé okázalé zburaňování obyvatel, takže je logické, že mne kniha o popisu zabíjačky a mazáním se krví, kterému se všichni uvolněně smějí, i páni radové, prostě nemůže nadchnout.
Taky mě vytáčí jeho nekonečné věty spojené neustálým A.

Jediné, co se tady dá snést, je vyprávění z pohledu kluka a místo, které ušlo, byl part o kočkách.
To je ale tak vše.

Nelíbí se mi to neustálé figurkování lidí aneb v ději budeme mít co největší panoptikum divných lidí. Něco jako Nerudovy Povídky malostranské, ale ten to uměl líp.
Prostě nelíbí no.

14.08.2018 2 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Fantasy věci jsou fajn, ale ne když vezmete Maye, Vikingy,dungeony,verlybí zpěvy a to vše umístíte do Karibiku...fakt ne.

05.08.2018 1 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Je tu bouřka notných rozměrů, internet hapruje, tak nevím zda se první názor uložil, napíšu to proto ve zkratce: NELÍBILO.

06.07.2018 1 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Kdysi jsem na jeho "díla" narazila po roce 2000 v sekci levné knihy (Ne v obchodě Levné knihy, ale ve slevovým obchůdku prodávajícím šmuky) v Kauflandu, kde byly za směšnou cenu, proto je pro mne nyní šokujícím zjištěním, že na tom narobil miliony, protože popravdě-naivní to je.
Mívala jsem ty sešitky a protože mi bylo málo, cosi děsivého v tom bylo. S lety mi však mluvící běhající květina přišla směšná, ale jako jo, dalo se to...ovšem to, co je v této knize, je souhrn všeho, co už napsal.Je to tak americké,přehnané, směšné a přitom tak stejné jako to, co už tisíckrát napsal, že je to prostě k smíchu.
A to když řeknu já, která na něm rostla, tak to je co říct.
Není divu že jsem to našla položený v dětský sekci. Chtěla jsem zavzpomínat ...místo toho se divím.

15.06.2018 2 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

No, panejo. Potvrdilo se mi, že dospělost ze všeho stírá naivitu a zalíbenost v tom, co ve skutečnosti moc ok není.
Lottu mám kvůli předčítání před spaním v rámci hlídání teď doma a nestačím zírat, jaký parchant ta Lotta je.
Trošku pokulhává vidina pětiletýho děcka, který mluví jako dospělák, ale děckám to asi divný nepřijde.
Je uřvaná, dělá naschvály a problémy, je hnusná na rodiče i sourozence a ničeho si neváží...jakto že jsem to jako dítě neviděla ??
No prostě zklamání , a to Lindgrenové hodně věřím skrz Bullerbyn !! :)

14.06.2018 1 z 5

Něžný dotek nenávisti Něžný dotek nenávisti Eva Hrašková

Přehnané jak během děje, tak i na konci- prostě sluníčkářské a agitačně volnomyšlenkářské, že jako děcka zplozený s někým jiným nevadí a že zarytý ondulovaný slepice najednou začnou silně toužit po největším pokladu pod srdíčkem a blabla...snaha ukázat, jaký ženský mají být, ale pokud by tomu tak bylo, byly by neskutečný slepice.
Takže nelíbilo a nedojalo, spíš naopak.

02.06.2018 1 z 5