dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nalákal mě hezký obal a pravděpodobně i nějaká americká booktuberka. Četla jsem to půl roku a to nejen proto, že jsem hrozně pomalá, bylo to jednoduše strašné. Vztah hlavních hrdinů nemá žádný vývoj, je to láska na první pohled, dobře, možná na druhý, ale i tak se mezi nimi vše událo hrozně rychle. Navíc máte pocit, že jsou světaznalí, což u upíra, který žije několik stovek let, ještě nějak okecáte, ale u člověka? Jasně, chápu, Diana má za sebou nějakou tu vysokou školu, ale ani tak se z vás nestane chodící encyklopedie, anebo ano? Nechci být však čistokrevný hater, musím uznat, že se mi líbí prostředí a najdou se tam i zajímavé detaily.

20.02.2019 2 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Hrozně moc se mi líbí to prostředí a nápad. Mám ty knihy dokonce svým způsobem ráda, ale mistrovské dílo to není. Rozhodně bych to nedoporučila náročným čtenářům. :)

20.02.2019 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Hrozně bych tomu chtěla dát pět hvězd, ale to jen kvůli filmu, který byl podle mě mnohem lepší než kniha. Scény v něm byly lépe vymyšlené, řekla bych, že mi dávaly větší smysl, pokud ovšem nejste nároční čtenáři, určitě si i v knize najdete části, které by se vám mohly líbit.

20.02.2019 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Sérii čtu po letech znovu, protože jsem byla zvědavá, jak ji budu vnímat teď. Čte se to pořád dobře a rychle. Líbí se mi nápad, nijak mi nevadí, že nejde o složitý příběh. Jen teda musím říct, že mi Rose vadí víc než předtím. Mám ráda silné postavy, ale ona často působí spíš namachrovaně, což je občas dost cringe, ale chápu, že je jí sedmnáct, tak to asi odpovídá. Za mě stále zábavné.

31.08.2024 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Je pro mě docela těžké tuhle knihu ohodnotit, nápad se mi totiž líbil, postavy nebyly vůbec špatné, obálku má opravdu krásnou, ale nebyla jsem do toho vůbec zapálená, přečtení mi hrozně trvalo, nic mě nenutilo číst dál a dál, chvílemi mě příběh nudil. Škoda.

27.08.2024 3 z 5

Útěk před šílenstvím války: Dramatické osudy posledních žijících vojáků druhé světové války Útěk před šílenstvím války: Dramatické osudy posledních žijících vojáků druhé světové války Klaus G. Förg

Bylo zajímavé číst o válce z německého pohledu. Strašné na všech stranách. Druhý příběh mě bavil asi nejméně, pokud mám být upřímná, ale zážitek určitě hrozný.

07.05.2024 4 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Elisabetta Gnone

Opět velmi nostalgické. Některé věci si ještě pamatuju, jiné jsem si připomněla. Nezaujaté hodnocení nečekejte, je mi jedno, jak je to uspěchané nebo nelogické, mám to prostě ráda.

26.08.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Četlo se to fajn, líbí se mi, že si tam člověk nemůže být jistý, komu se dá věřit a tak. Co mi ale vadilo, byl pocit, že je Jude jako zvěd úplně neschopná a k ničemu. Nevím, nepřišlo mi, že by tam komukoliv pomohla, pokud se teda nepočítá ten konec. Prostě mi jen přišlo zbytečné, že si ji princ najal, nebyla mu nijak prospěšná.

06.07.2023 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Říkali mi, že to bude od třetího dílu lepší, ale přesvědčená o tom úplně nejsem. Hlavní hrdinka sice tentokrát neprohlašovala na každé straně, že je nejlepší vražedkyní pod sluncem, zato v každé kapitole fňukala nad svým těžký osudem, což mě rozčilovalo úplně stejně. Pochopila jsem, jak to má těžké už při prvním popisu a úplně by mi to stačilo. Ale abych jen nekřivdila, musím říct, že se mnou tenhle díl přeci jen trochu pohnul oproti předchozím a to v případě Keelie a Dorianovy léčitelky.

14.12.2022 3 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

(SPOILER) Já vůbec nevím, co napsat. Trochu jsem se zhrozila, když si do pusy strčila použitou žvýkačku s tím, že je to skoro, jako by se líbala s tou osobou, které patřila. Jakože.. cože? Hnus? Příběh trochu plytký, ale zase musím vyzdvihnout, jak byli popsáni rodiče hlavní hrdinky, nešlo o takový ten typický stereotyp starostlivých amerických rodičů. Byli docela shitty a to se mnou rezonovalo, dokázala jsem si i představit, jaké pro ní bylo s nimi žít. Ale to je tak vše, co ve mně po dočtení zanechalo nějakou stopu.

05.10.2022 3 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Kniha má hezké poselství a sloh, ale zbytek se mnou vůbec nehnul, je mi líto. Asi jsem necitlivá nebo nevím, ale utrpění hlavní postavy na každé straně mě otravovalo. Možná by to bylo lepší ve filmovém zpracování, to na mě takové věci vždy zapůsobí víc. Taky mi vadilo, jak se pořád měnily názory. Má to odrážet život? Možná, ale já nad tím protáčela oči.

03.04.2022 3 z 5

První vlna První vlna Alex Kershaw

Nejdřív jsem chtěla dát knize čtyři hvězdy, protože jsem se hrozně ztrácela, byla jsem při čtení zmatená a to mě velmi štvalo, ale nakonec mě přece jen chytla za srdce a jsem ráda, že ji mám ve své mini sbírce. Stojí za přečtení a na Millina asi nikdy nezapomenu, to byla taková hezká vsuvka ve všem tom utrpení.

06.03.2022 5 z 5

Cesta do Arnhemu Cesta do Arnhemu Donald R. Burgett

Já nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězd. Hltala jsem všechny čtyři díly a jsem ráda, že jsem si je nakonec všechny sehnala, i když tak nějak na přeskáčku. Nepořádek v tom ale nemám, v každé knize je jasné, kam se vydali dál, anebo kde byli předtím.

01.03.2022 5 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem si ten svět v předchozích dílech opravdu oblíbila a pořád si myslím, že jde o skvělý příběh, který stojí za přečtení, ale už mi to začíná připadat moc dlouhé a dokonce jsem měla mezi čtením dlouhou pauzu. Taky nesnáším ufňukanou El, po které hned nastoupila ufňukaná Wynter (snad mám to jméno správně). Vím, že měly svá trápení odůvodněné, ale bylo tam toho prostě moc, nemluvě o energetických drahách a kanálech. Taky nesnáším fakt, že se kolem hlavní hrdinky motají dva muži a ona je zase celá rozpolcená, ano, i to spisovatelka napsala a vysvětlila dobře a srozumitelně, ale já jednoduše nevím, co si o tom myslet.

18.02.2022 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

wtf? Já se v tom teda pěkně ztrácela. Líbí se mi tak akorát, čím je to inspirováno a komu je to věnováno. Plus samozřejmě ilustrace jak na obálce tak uvnitř knihy, ty jsou opravdu krásné.

23.12.2021 2 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Víc se mi líbily vysvětlivky na konci příběhu než samotný příběh a to je asi špatně. Je to hezká oddychovka, spisovatelka se inspirovala zajímavými fakty, ale hrozně se mi to táhlo a ani jsem si nikoho neoblíbila. Na knihu asi pravděpodobně brzy zapomenu, což je škoda.

18.11.2021 3 z 5

Zlatá značí osud Zlatá značí osud Sára Vůchová

(SPOILER) Nápad zajímavý, čeština pěkná a na prvotinu (aspoň myslím, že je to první kniha autorky) to není špatné, ale vážně musí ten kocour pořád řešit, jestli si zaslouží, anebo nezaslouží žít? Řešil to tak úmorně, až mi bylo jedno, jestli zemře. Jejich romantiku taky naprosto nechápu, ani proč se rozhodla pro něj z ničeho nic obětovat. Pardon.

18.08.2021 3 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Čteno kvůli výzvě. Moc mi to nedalo, abych pravdu řekla, ale je hezké, jak byla svými blízkými milována. :)

03.07.2021 3 z 5

V říši zla: Křičící orel za Rýnem V říši zla: Křičící orel za Rýnem Donald R. Burgett

Knihy se ke mně dostávaly tak nějak na přeskáčku (teď jsem skončila válku a jdu na začátek do Normandie), ale to nevadí, zážitek je to silný, ať to vezmete odkudkoliv. Jsem moc ráda, že jsem si ty knihy sehnala a nepustím je. Chyběl mi jen bližší popis pocitů, jak to všechno vnímal, někdy mi přišel pan Burgett chladný, ale to jsem možná jen zhýčkaná filmy, kde je všechen ten strach, smutek a podobně hezky vidět. :)

08.06.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Jak jsem byla z jedničky nadšená a bránila ji před hunger games fanoušky, tak musím říct, že mě druhý díl už tolik nebavil, konec byl ovšem docela povedený, hlavně poslední kapitola s Antonem, kterého začínám mít v oblibě.

20.02.2021 3 z 5