DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Supernova Supernova Marissa Meyer

Taková Marvelovka. Ale výborná! Třetí díl byl nejlepší a celková série povedená a úžasný závěr:)

04.10.2020 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Myslím že tato kniha je mou nejoblíbenější od Shakespeara. Úžasné prostředí,, děj i postavy. Většina lidí si vzpomene při jeho jméně na dva zamilované blázny ale tuto knihu řadím jako více hodnotnější z jeho děl.

04.10.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čekala jsem víc především od toho autora. Zklamání

23.09.2020 1 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Musím uznat, že na téhle knihy si vážím té originality. Už jen samotný nápad rozdělených Londýnů a pojetí magie bylo čtivé. Autorka skvěle píše tohle nebylo žádné dlouhé prokousávání. Mě kniha sedla a ačkoliv mi konec prvního dílu přijde uspokojivý ráda si přečtu další díly :)

18.09.2020 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Krásné a moudré

13.09.2020 3 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Souhlasím že to není kniha na oddech ale skutečně k zamyšlení a na další dobu. V něčem s autorem souhlasím a v něčem naopak vůbec. Nepřišlo mi to až tak přínosné jako spíš k zamyšlení nad chováním lidstva a společností jako takovou. Zajímavé

03.09.2020 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Klasická romanťárna. Nic extra taková oddechovka na léto.

21.08.2020 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Souhlasím, že kniha byla stejného rázu jako Saturnin nicméně přeci jen klasika je klasika. Některé pasáže již nebyly tak humorné ale u jiných jsem se pobavila. Především přirovnání byla skvělá a traumata s Milošem a tetou Kateřinou také pobavily.

05.08.2020 3 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Humorné a sarkastické. Pobavila jsem se už jen při nahlédnutí do knihy. Pokud hledáte knihu pro hlubší přemýšlení o lidských vztazích a toleranci druhých tuto knihu nedoporučuji ale pokud se chcete jen zasmát a přijmete ten rázný a neurotický úhel pohledu pak vás kniha nezklame.

21.07.2020 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Člověk nemusí číst knihu aby si vážil vody. Sucho je až děsivě reálná kniha trochu mi to připomíná knihy od Čapka, jak předpovídá budoucnost jelikož z části je kniha už současnost. Děj je čtivý, působivý ačkoliv trochu zmatený a v některých věcech nejasný. Ale doporučuji ji přečíst ať už ze zvědavosti nebo kvůli oblíbenosti autora.

02.06.2020 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásná, moudrá a zajímavá z pohledu kočky. Doporučuji na každý čas:)

11.03.2020 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

V některých situacích jsem se poznala a musela se smát, jak podvědomé mi jsou. Líbí se mi užitá přirovnání a vcítění se do obou pohlaví. Ke knize se ráda v budoucnu vrátím

03.02.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle kniha si získala moje dívčí srdce líbí se mi že America není žádná rozmazlená princeznička ale kurážná holka co se nebojí říct co si myslí a její hlášky byly fakt super :D

31.12.2019 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme a ačkoliv upíři, vlkodlaci, víly nejsou až tak originální propojení těchto světů originální bylo a Jace a Clary co by bylo za knížku bez té romantiky? :D

31.12.2019 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Smutný, krásný, zamilovaný a napínavý. Rozhodně lepší než první díl! Těším se na pokračování :)

22.12.2019 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Tuhle knihu jsem si koupila ze zvědavosti. Ty zkoušky jsou neskutečný, nepřišla bych na to a některý postavy bych nejradši praštila. Kniha je poutavá, napínavá a rychle se čte. Doporučuji

15.12.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Výborná kniha! To jsem teda nečekala, že mě to bude bavit stejně jako ta serie před tím a možná ještě víc. Kniha za 3 dny přečtená. Kazi i Jase byly skvělé postavy. Líbilo se mi, že jsem se v knize zároveň dozvěděla jak pokračují postavy z minulé serie což supr kdyz si člověk vybaví jak prožíval děj minulé knihy. S koncem jsem spokojená (to byla srdcovka) ale až budou další díly tak si je rozhodně koupím a přečtu.

09.12.2019 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Zvláštní, napínavé,velice krásně napsané a rozhodně originální. Jsem ráda i za dávku inteligence, kterou kniha poskytuje. Zároveň je to i oddechovka. Arabella byla odvážná, chytrá, laskavá a konec byl prostě zahřátí u srdce. Těším se na pokračování :)

02.12.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Upřímně tohle byl doplněk, který není třeba číst. Děj skoro žádný a nebavilo mě to ani z poloviny tak jako jiné dily. Očekávala jsem jakesi uzavření (především postav které autorka rozvětlila v předchozích dílech) ačkoliv jsem nepotřebovala happy end všech přeci jen...hodne tomu chybělo. Ale jestli jste zvládli tyhle stránky přečtěte si její poděkování ve kterém píše co při knize prožívala. Dává to smysl a její pocity jsou promítnuty v téhle knize. Jako by každá postava byla vyjádřením její emoce.
Btw kdo nejste spokojeni s koncem po téhle knize můžete si ho domyslet jako já ;)

26.11.2019 2 z 5

Železný plameň Železný plameň Rebecca Yarros

Musím říct že druhý díl mi dal zabrat ještě víc než první. Spoustu historie, spoustu jmen, postav vlastně jsem si musela udělat takovou mapu abych se v knize lépe orientovala. 2 díl byl poměrně prokousávání Nicméně neztratil na tom jak byl čtivý. Velmi se mi líbí jak je tahle série propracovaná v podstatě do každého detailu a všechno krásně sedí a pasuje k sobě Ačkoliv se mi zdá že je tam pár věcí navíc ale to se dá pominout. Druhá půlka knihy mě asi bavila víc a zároveň se mi i líbí jakým způsobem se jako člověk posouvá naše Violence. Ten konec jsem upřímně čekala mnohem horší a více překvapivější Nicméně skončil velmi otevřeně a já už se těším na další díl.

19.09.2024 3 z 5