DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Jedna z nejlepších knih o základech finanční gramotnosti a hodnoty výdělku, majetku a úspor. Velmi přínosná kniha. Babylon možná padl v prach ale moudrost Babylonu přetrvává do dnes

30.06.2024 5 z 5

Havraní spolek Havraní spolek Maggie Stiefvater

Zcela souhlasím s předešlým komentářem. Na knihu jsem se těšila , byla velmi propagovaná a chválená jako jedna s největším hodnocením. Líbila se mi originalita světa ale tím pozitivní hodnocení bohužel končí. Začátek vypadal slibně ale od té doby se kniha velmi vlekla, dějově za mě zmatená a nezáživná a někdy v půlce kniha zcela ztratila můj zájem a to i zbytečnými dialogy. Jsem si jistá že kniha má potenciál ale za mě autorka ze slibného začátku utekla do "už mě ani nezajímá jak to dopadne" konce. Třeba v pokračování?

30.06.2024 1 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Obvykle mi tenhle žánr nevadí ale tady jsem při výběru šlápla do trnů růží. Kniha mi vůbec nesedla a především hlavní postavou, která za mě byla nečitelná + styl psaní za mě nezáživné ale na druhou stranu to byla historická oddechovka. Věřím že si najde své čtenáře.

30.06.2024 1 z 5

Tisíckrát obejít strach Tisíckrát obejít strach Olivia Wenzel

Kromě pár dobrých myšlenek např automat mi kniha vůbec nesedla a bylo to především stylem jakým byla kniha psaná. Nesedlo mi pročitat se pokládáním otázek kde jsi, apod.. a také dějově mi kniha nehrála do noty. Čekala jsem trochu jiné pojetí po anotaci.

30.06.2024 2 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Z příběhu lze krásně vyčíst hodnoty dnešních montessori škol. Zakladatelka je velmi autemticky popsaná a Příběh je milý, silný a promítají se do něj nejen postavení ke vzdělání žen ale i tehdejší doba. Hezký se to četlo.

16.06.2024 4 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

První půlka knihy mně bavila víc než druhá a když to porovnám s již přečtenými seberozvojovými knihy této oblasti, kniha neobsahuje nic nového. Ale zároveň má i mnoho podnětných myšlenek a nebabrá se se zbytečnostmi.

15.06.2024 3 z 5

Nevědomé fantazie ve vztazích Nevědomé fantazie ve vztazích Slavoj Titl

Za mě kniha nebyla až tak záživná ale přináší témata které je třeba si zpracovat i jim porozumět v souvislosti s partnerstvím. Také se mi líbili praktické příklady.

15.06.2024 2 z 5

Kmenovost. Ego a konflikt Kmenovost. Ego a konflikt Jalaja Bonheim

Myslím že člověk musí být nastaven na knihu jako je tato. Ačkoliv byla velmi laskavá a zajímavá co se týče pohledu zpět na předky. Asi jsem čekala trochu něco jiného.

15.06.2024 3 z 5

Ve stínu stromu Ve stínu stromu Aminah Dobias

Tohle je opravdu poklad. Plný moudrosti a laskavosti i životního učení. Kniha ma krásné ilustrace a nejednu moudrou myšlenku

15.06.2024 5 z 5

Uzdrav sám sebe Uzdrav sám sebe Nicole LePera

Kniha mě velmi mile překvapila jelikož jsem se obávala že půjde o další tuctovy seberozvoj ale opak je pravdou. Kniha je velmi dobře zpracovaná a myslím že přináší mnoho myšlenek součastnosti. Velmi mě zaujaly kapitoly o traumata a jeho pojetím autorkou také vzorce. Kniha neobsahuje nic převratného ale mnoho zajímavého nad čím se člověk pozastaví.

30.04.2024 4 z 5

Mozek a ticho Mozek a ticho Michel Le Van Quyen

Zajímavé čtení, velmi osobní.
Poutavé poznatky z neurovědy a také autorovi zkušenosti s léčbou bych řekla že si člověk jen tak nepřečete.
Autor nabízí ticho ne jako lék ale možnost a také poukazuje na důležitou myšlenka utišení mysli, což s myslím že není od věci k zamyšlení.

21.04.2024 4 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

Čteno v aj
Pozor možné spoilery

Kniha měla opět velkou reklamu a tak mi ze zvědavosti padla do rukou. Začátek velmi poutavý a rychle navazující nicméně mi nesedla hlavní postava Evangeline s tou naivitou jako kdyby byla ta prokletá celou dobu ona Jacks občas pobavil vtípky. A upíři? To mi zkazilo dojem a také jsem občas v knize ztrácela přehled o ději.
Na jedno přečtení bych řekla oddechovka co stačí

21.04.2024

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

První díl se mi vůbec nelíbil říkala jsem si, co to je za hrozný pasquill napodobující pohádkovou klasiku. U téhle knihy to ale bylo trošku jiné A nějakým Zvláštním způsobem mi kniha nyní sedla. Jistě postavy jsou jednoduché zvrácené a děj je poměrně předvídatelný. Zároveň se mi líbí že na začátku knihy je uvedeno, že nejde o fantasy ani vlastně o retteling ale čistě inspiraci klasickým lvím králem. Myslím že tuhle knihu člověk musí brát opravdu s nadsázkou.

"Jednota je naše síla, svár náš pád"

11.04.2024 4 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Za mě to byl vlastně další vycpávkový díl. Nečetlo se to špatně ale první díl měl zkratka šťávu. Líbilo se mi že autorka v knize rozvinula myšlenky prvního dílu a ke konci opět otevřela další pro pokračování nicméně v sérii už nejspíš pokračovat nebudu.

11.04.2024 2 z 5

Padlý vládce nebes Padlý vládce nebes Denisa Janštová

Zajímavý námět ale zdálo se mi mnoho nápadů nedotaženo takže možná v dalších dílech? A kniha se mi zdála jako slabší průměr.

08.04.2024 2 z 5

I v nemoci si buď přítelem I v nemoci si buď přítelem Radkin Honzák

Čteno s novým vydáním. Knihy od pana doktora jsem již četla ale tahle byla velmi překvapivá. Skoro jako sedět s panem Honzákem na kávě. Líbilo se mi jak je kniha komplexní a velmi zajímavé názory ohledně psychosomatiky. Také i myšlenka toho "buďme rádi za tělesné příznaky právě oni nám znatelně ukazují že v těle nebo s tělem či myslí něco není ok"

08.04.2024 5 z 5

Emoce jako náš životní kompas Emoce jako náš životní kompas Jitka Ševčíková

Kniha není jen o emocích je to spíše mix do života a rozhodně se nejedná o další pokus o laciný seberozvoj ale komplexně od každého něco. Emoce, výchova, prožitky, pár citací pana Duška a několik osobních příkladů ze života autorky. Myslím že si v knize každý najde své. Já osobně jsem ocenila otevřenost a příklady jak se z toho nezblaznit:)

05.04.2024 4 z 5

Výchova bez ponižování Výchova bez ponižování Daniela Gaigg

Souhlasím s tím že si nemyslím že by kniha přinesla něco nového ono je to v podstatě prosté na to člověk nepotřebuje žádná pravidla ani kroky a myslím že milující rodič si tyto věci uvědomuje Nicméně převést je do praxe není až tak vždy snadné a ne vždy přemýšlíme jak jedno okříknutí může mít důsledek na budoucí osobnost dítěte. Líbí se mi velmi empatický vhled autorek i jejich vlastní příklady z výchovy

03.04.2024 3 z 5

Kdo je tu vlastně blázen? Kdo je tu vlastně blázen? Manfred Lütz

V knize padlo spoustu zajímavých názorů a neustále pokládající si otázky tak kdo je vlastně blázen Co je vlastně definice bláznovství myslím že to je hodně těžko říct. Bláznovství také nemůžeme definovat na základě společnosti určené normy Spíš bych řekla že to je otázka individuální normy. Kniha popisuje několik případů i příkladů z praxe ale celkově knihu hodnotím jako takový průměr Je to spíše takové uvažování nad bláznovstvím v kontextu s osobnostmi a událostmi

03.04.2024 3 z 5

Magie zalitá jedem Magie zalitá jedem Judy I. Lin

Jedno se knize musí nechat a to je originalita. Velmi krásná obálka a také působivé prostředí i děj. Sedla mi fantasy i magie čajů a jedu, kniha je velmi promyšlená, propracovaná a napínavá od začátku do konce. Co se mi líbilo tak hlavní postava, která je ze začátku velmi tajemná ale s dějem průbojná a svéhlavá. Děj se netáhnul, hezky ubíhal a předal magii do jedinečnosti čajů. Těším se rozhodně na pokračování.

02.04.2024 5 z 5