DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Na hraně Na hraně Bára Vencálková

Kniha zaujme jak vzhledem tak obsahem. Bolesti a střepy ze srdce poskládány do veršů

17.04.2022 4 z 5

Řeč zvířat: Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí? Řeč zvířat: Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí? Carl Safina

Velice pozoruhodná kniha o pocitech zvířat a jejich celkovém cítění. Je působivé aplikovat chování zvířat do lidského života a společnosti

06.04.2022 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Tohle byla velice krásně napsaná kniha. Magie I postavy I prostředí a především čtivý styl psaní. Kniha má vážně ojedinělý styl. Za mě je tedy v mnoha pasážích zdlouhavá a dej není nějak chytlavý nebo pohlcující spíše oddechový ale krásně plyne.

24.03.2022 3 z 5

Bezvětrné město. Kniha První Bezvětrné město. Kniha První Éléonore Devillepoix

Autorka vytvořila zajímavý i magicky svět. Bavila mě ta originalita ovšem kniha je pro mladší čtenáře. Díky věku postavám tak bylo uzpusobeno i jejich chování spíše jako dětská dobrodružná. Kniha mě navnadila krásnou obálkou ale od vnitřku jsem čekala víc podle anotace.

24.03.2022 2 z 5

Když duše promlouvá Když duše promlouvá Marija Schwarz

Jednoduchá, hezky vypadající příručka pro meditaci, napojení se na sebe a vnitřní klid. Kniha je milým pohlazením ale nic víc a ani nic nového

14.03.2022 2 z 5

Gwilanina harfa a jiné povídky Gwilanina harfa a jiné povídky Ursula K. Le Guin

Některé povídky se mi líbily víc a jiné míň. Ale celkově jsem asi čekala něco jiného a možná trochu víc toho fantasy

25.02.2022 3 z 5

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Za mě také zvláštní kniha a úplně mi nesedla. Magický realismus není úplně můj žánr. Nečetlo se to špatně jen jsem asi čekala něco jiného

13.02.2022 2 z 5

Stali jsme se městem Stali jsme se městem Nora K. Jemisin

Na téhle autorce mě vždycky dostane ta fantasy jak dokáže originálně vymyslet svět a povýšit nápad. Bohužel to bylo u této knihy tak vše a celkově mi postavy i dej prisli o ničem a celkem jsem se i ztrácela.

09.02.2022 2 z 5

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Velice užitečná kniha pokud se chcete trošku zmapovat v sobě i ve vztazích. Kniha nabízí i partnerské testy a mnoho zajímavých rad i pohledů na běžné partnerské problémy.
Za mě skvěle podaná i čtivá publikace a určitě se k ní ráda vrátím

08.02.2022 4 z 5

Láska - Milostný vztah z pohledu psychologa Láska - Milostný vztah z pohledu psychologa Peter Lauster

Milá a laskavá knížka která na svém začátku vyvrací mýty o lásce a poté pokračuje několika tématy a pohledy ve kterých vyjadřuje a vyzobrazuje lásku. Mě osobně zaujal čas. Všeobecně je to krásná kniha na jedno přečtení a trochu pozitivního pokud máte předsudky o lásce nebo se snažíte pochopit celé to nádherné šílenství v nás

07.02.2022 3 z 5

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

Asi jsem čekala něco jiného
Jde o skvělou publikaci nabízející širší a odborný pohled na zklidnění, meditaci, dech a práci s tělem. Velmi zajímavé myšlenky jen se v některých kapitolách opakovaly a měla jsem pocit že vlastně čtu o tom samém jen z jiného úhlu.

04.02.2022 3 z 5

Zvířata jsou k sežrání Zvířata jsou k sežrání Eva Grestenbergerová

Na knize se mi líbí že v podstatě nic nenutí, jen připomíná fakta a termíny (vegan, vegetarián, karnismus). Je to zajímavé a pravdivé a rozhodně k zamyšlení.

27.01.2022 3 z 5

Naše dny Naše dny Alžběta Čápová

Milá kniha s krásnými ilustracemi, spiritualnim pohledem na periodu a hezké povidani ke každému ročnímu období. Je to i připomenutí toho, že nejde o problém ale přirozený cyklus

26.01.2022 2 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Asi jsem čekala něco jiného ale i tak to bylo milé počtení. Hodně mě zaujali příběhy. Je to od každého kousek a k tomu upřímný a laskavý pohled nebo možnosti jak s tím pracovat.

25.01.2022 3 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Tak tohle bylo skvělý, krásná, milá a hřejivá oddechovka v lednových dnech.
Něco jako film deník princezny akorát v Japonsku. Zumzum byla skvělá holka, praštěná, jeden trapas za druhým ale přitom nesobecká a vládla srdcem. Smála jsem se a celkový příběh mě dostal do dobré nálady. Srdcovka :)))
"Zem zapomene
Však ve mně budou dál žít
Karaoke bary
Lékárny a teplý čaj
A talíř dorajaki"

24.01.2022 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Připadá mi že tato kniha má dvě strany buďto hate nebo love. Za mě brak. Neuspořádané, chaos a pořád dokola opakující se písnička postav i děje. Zřejmě to chce zmenu autora a nebo by autorka mohla změnit základ. Trošku Stockholm syndrom, chování mimo a ten převrat? v podstatě rychlovka o ničem. Zklamání

22.01.2022 odpad!

Pravidlo žádných pravidel Pravidlo žádných pravidel Reed Hastings

Kniha byla zajímostí a proniknutí do vnitřního světa Netflixu. Může to být užitečná pomůcka či inspirace pro jiné velké i malé firmy. Líbí se mi že zdůrazňuje důležitost zpětné vazby, konstruktivní kritiky ale i zájmu o názor zaměstnanců.

13.01.2022 3 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Tohle bylo někde na půli cesty když dočtete zaklínače a chcete nějakou historickou ale přitom magickou pohodovku. Překvapilo mě že je to autorova prvotina. Děj se za mě táhnul ale jinak byl čtivý, vtipný a smysluplný. Postav bylo pomerne hodně a a občas jsem si nebyla jistá kdo je kdo nicméně autorova charakteristika byla v orientaci nápomocná. Byla to příjemná fantasy oddechovka

09.01.2022 3 z 5

Černý Leopard, rudý Vlk Černý Leopard, rudý Vlk Marlon James

Tohle jsou světy skryté za slovy a souhlasím, že musíte hodně dávat pozor a nic nevynechat. Kniha byla dost psychadelická a prostředí jako kdyby autor popisoval své halucinace po užití LSD. Obdivuji prostedi kterým se inspiroval a na něco takového narazit to je originalita. Celkově je to vulgární, vtipné i hluboké a má to co do sebe. Jen to vyžaduje teda pořádnou trpělivost. Kniha je podstatně odlišná od běžné beletrie

01.01.2022 3 z 5

Rozhodně to není lehké čtení ale je to velice čtivě napsáno, zkrátka chcete vědět jak to dopadne. Kniha je plná nelehkých osudů a krutých věci, které bohužel nejsou jenom smyšleným textem v knihách.

01.01.2022 4 z 5