DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Na začátek to není špatné. Není to originální a děj nic extra ale je to hezky napsané. Od dalších dílů očekávám větší akci a také ujasnění toho co se odehrálo zde.

21.10.2020 3 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Humorné, lehké a moudré. Báječná kniha

04.10.2020 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Je mnoho knížek z druhé světové války. Mnoho příběhů a možná je i těžké být originální.
Kniha je z trošku jiného soudku a nebyla bůh ví jak čťivá. Hlavní postavy mě nebavily a dej byl místy přitažený za vlasy. Ale oceňují autorku že příběh sepsala a prožila si s "hrdiny" jejich reálnou cestu.

29.09.2020 2 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Překrásná kniha o úctě k přírodě a ke všem kouzelným bytostem. Pokud chcete pohádku co vás zachumlá do zeleného kouzla elfů je tato kniha ta pravá a moudrá volba :)

24.09.2020 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Líbí se mi kam se děj posunul. Tahle kniha má všechno napětí, humor i krásu fantasy. Rozhodně se těším na třetí díl. Seriál knize nesahá ani po kotníky.

21.09.2020 3 z 5

Slečna pokladní Slečna pokladní Nina Hořínová

Myslím že by to mělo spíš zůstat na veřejných sítích ne jako kniha ale i tak některé hlášky byly vážně k zasmání. Je to počtení na půl hodiny

14.09.2020 2 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Finální díl série se opravdu povedl. Bavil mě asi nejvíce. Krásný závěr a celkově milé počtení.

12.09.2020 3 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Skládám velký vděk autorce že knihu napsala tímto způsobem. Kniha je řazena do dětského oddělení ale nese mnohem víc než jen pohádku o loutkáři a panence. Líbí se mi jak je doba za druhé světové války provedena do pohádkové říše a zároveň nese mnoho moudrostí. Autorka knihu napsala jako ponaučení a jak sama řekla:"Člověk má vždycky na vybranou"
Prosím, buďte vlídní
Prosím, buďte staneční
Prosím, nepřipusťte aby se to opakovalo.
Pro starší čtenáře doporučuji přečíst poznámky autorky a časovou osu lépe vám pak děj zapadá do skutečných událostí.

08.09.2020 4 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Souhlasím že jména i děj byly originální, postav až příliš a některé zbytečné. Děj nezáživný je to spíš taková pohádka.
Zklamání

23.08.2020 1 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Nejlepší díl ze série ale stále tomu něco chybělo navíc pokud je to z pohledu postavy nevím proč autorka zvolila er formu. Závěr byl lichotivý a celkově se to četlo lépe než ostatní díly a to hlavně díky zajímavějšímu dějí.

09.08.2020 2 z 5

Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga Carl Gustav Jung

Velmi zajímavé a přínosné doporučuji

31.07.2020 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Málo která kniha mě dokázala takhle okouzlit. Druhý díl bývá občas zklamáním a zkazí celou sérii ale u této knihy nic takového neohrozí. Nádherné, hvězdné a snové. Děj celkem klasický ale způsob jakým autorka píše je skutečně pohádkový. Jedinečný svět plný fantazie a krásy rozhodně doporučují bylo to nádherné počtení ke kterému se ráda vrátím :)))

16.07.2020 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Souhlasím že přednášky jsou mnohem přínosnějsí avšak tato kniha byla plná výborných typů do života a líbil se mi celkový pohled na prokratinaci a pro mě je kniha skvělou inspirací do budoucna

05.06.2020 3 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Ačkoliv mě řecká mytologie baví tohle mě nenadchlo. Doporučuji mladším čtenářům. Hlavní postavy byly skutečně charakteristicky vytržené ze stmívání. První půlka prokousávání. Ale nápad nebyl špatný a bylo to originální

23.04.2020 2 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Musím také souhlasit, že dějová linka o Dannylovi byla řekla bych až zcela zbytečná. V ději druhého dílu vypluly na povrch nové věci. Ovšem jak sama autorka řekla druhý díl je chudší.

17.04.2020 2 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Tuhle knihu jsem doslova zhltla. Neskutečné, že tohle všechno prožil jeden člověk. Drsné a dobře se četlo...doporucuji

Život za sklem Život za sklem Wendy Lawson

Do chvíle než jsem četla tuto knihu jsem nepřemýšlela o tom autismu a moc o něm nevěděla maji skutečně svůj svět a autorka je velice statečným člověkem:)

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Trochu jinak zpracovaný příběh o Aladinovy ale kniha mě bavila. Četla se rychle a děj byl poutavý jako na kouzelném koberci. Kniha neurazila a v celku i potěšila

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Bylo pěkné vrátit se do světa jako byl Velký Gatsby a kniha mě bavila. Byla romantická, v celku předvídatelná, žádný velký zvrat se nekonal a krásný happy end :)

05.04.2020 4 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Poslední díl byl prostě nejlepší asi by to tak mělo být u každé serie. Z části se člověk těší jak už to dopadne a z části nechce aby to skončilo. Konec byl celkem protahování ale dopadlo to jak mělo (nebo jak jsem doufala) byl to krásný a originální svět do kterého se třeba jednou znovu podívám:)

01.04.2020 4 z 5