E_Lan E_Lan komentáře u knih

Ale ano, dalo se to číst (nebo poslouchat, poklona panu Švarcovi, výborně namluvené!). Být o pár let mladší, tak by mě to zasáhlo asi více, takto je to opravdu těžko uvěřitelné, ale docela vtipné a má to spád. Na druhou stranu méně je někdy více a tak kdyby autor trochu zredukoval počet neuvěřitelných scén, tak by udělal lépe a kniha by působila lépe.

10.01.2018 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Čteno jedním dechem (tedy tak od druhé třetiny), napínové, dobře napsané a s překvapivým rozuzlením. Určitě hodné zfilmování! Knihu jsem poslouchal a je zde třeba vzdát kompliment Janu Vondráčkovi za fantistický přednes! Celkově vynikající detektivka!

06.01.2018 4 z 5

Karlovarské příběhy Karlovarské příběhy Jaroslav Fikar

Krásná knížka s velkým množstvím zajímavých informací o Karlových Varech, jejich více či méně známé historii. Pro mě čtení jedním dechem...

05.01.2018 4 z 5

Mistrem sám sobě Mistrem sám sobě Don Miguel Ruiz jr.

Mé první setkání s toltéckým učením, které po přečtení této knihy považuji za velmi přínosné. Kniha není nijak složitě psána, kapitoly jsou smysluplně rozdělené a celkově se tak jedná o velmi poučné a osobnost rozvíjející čtení. Asi ne vše se dá využít, ale přesto se cítím motivovaný být zas o něco lepším člověkem. A to mi jako čtenáři dělá radost...

27.06.2017 4 z 5

Karlovarská předměstí 2 Karlovarská předměstí 2 Jaroslav Fikar

Pro karlovarského rodáka jako mne je to skoro povinnost číst tyto knihy. Je radost se dívat do minulosti. Tato kniha je přesto z dosud čtených tím nejméně zajímavým ač pár předměstí byla opravdu zajímavá. Přesto velké díky a obdiv autorovi za sadu tématických knih!

05.03.2017 3 z 5

Služebník Služebník James Hunter

Jednoduše čitelná a přitom opravdu hluboká kniha plná velkého množství mouder. Příběh je navíc psaný skoro románově, takže se to dá lépe pojmout. Zpočátku jsem se bál trochu té víry, ale vesměs nebyla na škodu. Rozhodně povinná četba pro každého manažera či lépe leadera, který se chce dále rozvíjet...

08.02.2017 5 z 5

Karlovarské rodiny Karlovarské rodiny Jaroslav Fikar

Pro karlovaráka příjemné a zajímavé čtení o rodinách ovlivňující v historii naše město. Vkusně doplněno dobovými fotografiemi, které jsou velmi zajímavé a velmi dobře vybrané. Text je po většinu knihy zajímavý, jen sem tam spadá do přílišné kronikářského stylu. Nicméně celkově rozhodně velmi cenné dílo!

12.04.2016 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Velmi realistická a uvěřitelná sci-fi kniha. Zpočátku trochu zmatečné a možná i pomalý rozjezd, ale postupem času kniha nabírá na obrátkách a poslední třetinu člověk čte jedním dechem. Navíc u těchto knih často dochází ke zklamání ze závěru a díky bohu v tomto případě tomu tak za mák není, příběh šlape smysluplně až do konce. Divil bych se kdyby nebyl brzy natočen film podle tohoto námětu. Navíc kniha má až scénáristické zpracování...

24.01.2016 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Povedený závěr trilogie, který překvapivě není nijak překvapivý, ale je rozhodně napínavý až do konce. Nebo možná lépe řečeno je s postupem děje čím dál tím napínavější. Jen ty postavy jsou už trochu obehrané, ale čtivost tohoto díla tento malý neduh bohatě nahrazuje.

18.04.2015 4 z 5

Pohádky k neuvěření Pohádky k neuvěření Terry Jones

Mám opravdu rád Monty Pythony a i proto jsem měl od této knihy velké očekávání. Možná i proto to bylo pro mě obrovské zklamání. Bláznivé příběhy, opravdu bláznivé příběhy, které nejsou vtipné a ani nemají většinou žádnou pointu natož poučení. Pohádky jsou v některých případech neskutečně brutální a tak je kniha absolutně nevhodná pro děti. Snad jen jedna nebo dvě pohádky byly velmi dobré, ale celkově ve mě zůstala po přečtení této knihy významná pachuť a nechuť k takovýmto experimentům.

24.02.2015 1 z 5

Karlovarská předměstí (1) Karlovarská předměstí (1) Jaroslav Fikar

Velmi pěkná kniha plná zajímavých informací o karlovarských předměstí a především úžasných starých fotek a kreseb. Jediné co by se dalo vytknout je někdy až přemíra ne zas tak důležitých informací o obyvatelích daného předměstí.

17.01.2015 4 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Zpočátku zajímavé, hlavně díky postapokalyptickému tématu. Střídání TEĎ a TEHDY mi osobně nevadí, dejme tomu, že to je originální. Co je ale základní problém této knihy je příběh, který skřípe od začátku do konce a na konci neskřípe, spíše řve nesmyslností. Druhý možná i zásadnější problém je nechutnost mnoha scén, která mi přijde spíše zvráceně samoúčelná než dobře charakterizující popisovanou fiktivní dobu. Celkově bohužel ztracený čas...

06.01.2015 2 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Velmi příjemná dětská knížka, většina příběhů je dokonce i poučných a některé jsou i velmi vtipné. Ideální pro čtení malým dětem i pro malé děti.

10.09.2014 4 z 5

Tady všude byl Ladislav Smoljak Tady všude byl Ladislav Smoljak kolektiv autorů

Neskutečně příjemné čtení o mé oblíbeném herci a režisérovi. Z knihy se nakonec vyklubala zábavná a přitom slušně dojemná vzpomínková kniha, která je sem tam rozčísnuta takovými lidskými úvahami samotného Smoljaka, které bych ani od něj nečekal. Sem tam jsou některé texty autorů slabší, o to ale více autentičtější.

01.06.2014 4 z 5

Dětský zvěřinec Dětský zvěřinec Pavel Brycz

Mohu se jen shodnout s Bablu, zábavná knížka, která nenudí a malou uspí. Příběhy jsou přiměřeně dlouhé na večerní uspáváni.

29.03.2014 4 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Zprvu jsem sérii spíš protrpěl, ale nyní jše všichni v ní až po uši. Je to napínavé, plné fantazie a překvapivých zvratů. I tato pátá kniha, která mi přijde nejsmutnější, opravdu stojí za to!

21.07.2024 4 z 5

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Velmi dobrá kniha, zajímavá a na hranici až trochu moc fantastického příběhu. I tak jsem v ní ale našel velmi přínosný pohled na stárnutí, (ne)vyrovnání se s minulostí a když o tom tak přemýšlím i vysvětlení jinak nadpřirozeného rozuzlení. Když k tomu přidám fantastický přednes pana Bareše v audioformě, tak hodně zvažuji i jednu hvězdičků navíc…

24.05.2024 3 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Pro mě velké překvapení. Ač jsem od této dobrodružné knihy vůbec nic nečekal, tak jsem se ohromně bavil a těšil se na další stránky. Výborně popsaná atmosféra na lodi, prima kladný hrdina a sem tam i vtipné okamžiky, že bych si dokázal v roli představit i Bruce Willise:-) Opravdu povedené odpočinkové čtení, které stojí za to! Rozhodně se k Dabertovi ještě vrátím!

10.05.2024 4 z 5

Kluk v kopačkách Kluk v kopačkách Markéta Bolfová

Příjemná dětská kniha primárně pro malé kluky. Moc hezky se to po několika málo večerech četlo synovi. Přiměřená délka, sympatické postavy a příběh. Správná to dětská kniha!

05.05.2024 4 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Velmi dobré pokračování. I tentokrát plno fantazie, staří známí, napínavý děj a docela dobré zadělání na rozuzlení celé série. Děti to baví, pro mne je to malinko nastavovaná kaše, ale ze zajímavého fantasy prostředí.

28.04.2024 4 z 5