E_Lan E_Lan komentáře u knih

Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Miloš Čermák

Ale ano, je to takové jednoduché, přímočaré, někdy trefné. Na druhou stranu velmi povrchní a prvoplánovité. Sem tam se člověk u některé povídky usměje, sem tam si jen povzdechne, že to byla pěkná blbost. Fantazie autorovi nechybí, to je fakt. Celkově nejde o nijak extra zajímavé dílo, ale pro odpočinek to není špatné.

15.05.2020 3 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Prvně, je to vynikající kniha. Už dávno, od dob Tolkiena a Eddingse, jsem nečetl fantasy a hodně jsem se zdráhal se k tomuto žánru vrátit. A ono se to vyplatilo. Vynikající (i když malinko zdlouhavá) popisná první část, struhující bitvy a fantastické prvky v části druhé. Navíc velmi dobře vymyšlené postavy, které do tohoto světa neskutečně patří. Když k tomu přičtu i tu linku s dopisem, tak se skoro dostáváme k *****. Skvělé!

11.05.2020 4 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Tak prvně, kniha je neskutečně dlouhá (četl jsem najednou celou sérii). Zpočátku je to docela nadějné, rozehrává se nám tu nový a originální svět. Několik (možná tak 5) příběhů je docela dobrých. Ale "divoká většina" je neskutečná nudná a vesměs nechutná blbost, která nedává žádný smysl. Tuhle sérii bych příště přeskočil...

01.05.2020 1 z 5

Po první knize, které mě úplně pohltila, jsem čekal od tohoto díla něco úplně jiného. Nejdříve mi to celé přišlo zdlouhavé, toulavé, nekonkrétní, opakující se. Postupem času a směřujíc ke konci knihy jsem ale pochopil co nám autor nastiňuje za budoucnost a musím říct, že kniha mě přiměla k významnému uvažování. A za to patří velký dík a pochvala. Přesto štiplavě na konec - Sapiens je obsahově mnohem poučnější...

27.04.2020 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Musím přiznat, že hodnocení je významně ovlivněné podáním Dejvického divadla. Opravdu jsem se bavil namluvenou formou, několikrát se krásně zasmála. První povídky jsou výborné, druhá polovina je trochu slabší. Na tom, že je to ale hodně zábavná kniha to nic nemění.

17.11.2019 4 z 5

Princip LOLA - Dokonalost světa Princip LOLA - Dokonalost světa René Egli

Ač se kniha po celou dobu neskutečně opakuje, tak musím říct, že mě hodně ovlivnila svým smířlivým postojem ke světu kolem nás. Přijde mi, že při (jen částečné) akceptaci tohoto se člověku opravdu může lépe dýchat a soustředit se na věci podstatné. A to je příjemné ponaučení.

30.08.2019 4 z 5

Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Todd Rose

Velmi zajímavý pohled na dnešní společnost, systém vzdělávání a několik velmi zajímavých příkladů, kde skutečně průměr nefunguje. Musím přiznat, že mě kniha významně ovlivnila a dívám se dnes v práci na kandidáty a "problémové" zaměstnance přeci jen trochu více důkladně. A za to stojí poděkovat!

03.05.2019 4 z 5

Zvládněte stres metodou Inner Game Zvládněte stres metodou Inner Game W. Timothy Gallwey

Poučná kniha pojednávají o tom jak zvládnou pracovní i soukromý stres. Vcelku schématické, často se opakující, ale rozhodně zajímavé a zábavné čtení. Vybudování si vlastního štítu a solidních vlastních základů je pak myšlenka hodná nadprůměrného hodnocení.

13.01.2019 4 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Jaroslav Žák

Tak nějak nevím co si o knize myslet. Velmi malý a krátký příběh je zde košatě podán do nejmenších podrobností. Na jedné straně docela neotřele a zajímavě popisuje hrozné události na jevišti malého města, na straně druhé se pak hledá o co tu vlastně jde - o komedii či popisné dílo doby. Toto prostě úplně dobře zkloubené není. Postavám chybí hlubší rozměr a většina scén není ani vtipných. Je to průměr.

02.01.2019 3 z 5

Cesta k charakteru Cesta k charakteru David Brooks

Pro mě velmi těžké čtení, které mě ale svou hloubkou inspirativních příběhů velmi ovlivnilo. Závěr knihy, kde autor vše skládá do několika pouček byl pak ode mne přijat s chápajícím úsměvem, že to čtení stálo za to a dalo mi neskutečně hodně. Nezbývá než doporučit. Skvělé dílo!

08.12.2018 5 z 5

Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Jesper Juul

Velmi zajímavý pohled na vedení v rodině. Jak z historického aspektu, tak z aspektu mužsko ženského. Auto se sice docela často opakuje, ale není to naškodu věci. Jen to zahrnutí dotazů čtenářů působí trochu naroubovaně, ale přesto i tam jsou zajímavé postřehy. Nevím jestli z toho něco využijí, ale už jen to, že člověk dětem říká 70% času něco, co by v budoucnu rád změnil a kroutí nad tím hlavou, už to je strašně zajímavá informace, která mé chování docela změnila.

02.09.2018 4 z 5

Co firmy neumí, lidé zvládnou Co firmy neumí, lidé zvládnou Bob Nelson

Trochu krátké a zkrotkovité, ale je v tom obsaženo mnoho mouder, které se pro top manažery velmi hodí. Nejde to do hloubky, ale zkušený člověk pochopí v čem jsou příklady z renomovaných firem opravdu přínosné a co jimi autoři mysleli a kam směřovali.

27.06.2018 4 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Musím přiznat, že jsem se s touto knížkou dlouho trápil. Na začátku jsem byl nadšen vyznáním (kolegy) běžce, to bylo velmi upřímné a niterní. Poté mě ovšem budování jedné z největších obuvnických společností nijak nenadchlo. Popis je obyčejný, žádný geniální zázrak se vůbec nekoná. Navíc délka a detail je příliš velký. Ale ten konec, to zhodnocení, to stojí za to. Člověku se to složí dohromady a chápe autora jak se na sklonku svého života cítí. V tom je najednou tolik moudra, které člověk při čtení této knihy od tohoto autora nečeká.

12.05.2018 4 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Ale ano, slušná odpočinkovka, která na začátku a ke konci hezky graduje. Prostředek je takový vláčný, ale ne zas úplně nudný. Přijde mi, že jsem navíc přišel na pár chyb (odstřelovač a jeho ruka), ale jinak jsem si to užil. Je dobré si někdy u čtení odpočinout.

14.03.2018 4 z 5

Velmi zajímavý niterní příběh jedné komplikované osobnosti a vztahu s přáteli. Skutečně velmi napínavé čtení. Navíc v podání pana Myšičky famózní poslech, procítěný tak akorát. Jen ty konce prostě Murakami podle mě ne úplně zvládá. Ač je jasné k čemu celý příběh dospěl, je to jaksi chladné a možná až nedotažené.

25.02.2018 4 z 5

Pravěk Pravěk Steve Parker

Krásná knížka, která se dá výborně číst s dětmi. Plno povedených obrázku, velmi srozumitelně popsaný čas a tak akorát textu aby se dítě (i já) nenudilo. Opravdu čteno před spaním jedním dechem...

19.10.2017 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Mé první setkání s japonskou literaturou, byť jsem zvolil sci-fi, mé oblíbené, nedopadlo nakonec moc dobře. Smířil jsem se s brutální délkou. Akceptoval jsem neskutečnou rozvláčnost a několikeré opakování již vyřčeného. Odměnou mi bylo velmi umně nastíněné tajemno, které víceméně funguje celou knížku (a to je co říct) a originální pojetí vnímání skutečna a neskutečna. Potud dejme tomu dobře. To co ale neumím po 750. stránkách strávit je konec. Nebudu psát proč, abych nikomu nezničil zážitek z knížky, ale prostě toto se podle mě nedělá. Škoda, jinak by to bylo o jednu červenou pěticípou hvězdu lepší:-)

18.05.2017 3 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Příjemné, krátké, dobře ilustrované a pro dcerku čtivé. Délka přesně na večerní přečtení na dobrou noc...

06.01.2016 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Příjemné jednoduché a zábavné počtení pro malé děti. Vkusné a možná i lepší než samotný večerníček.

11.10.2015 3 z 5

Všechno nejlepší, paní Láryfáry Všechno nejlepší, paní Láryfáry Betty MacDonald

Po předchozím díle pro mne významné zklamání. Pořád se to dětem dá dobře číst, ale příběhy jsou už bohužel příliš nadřirozené a tak rady jak si s dětskými neduhy poradit nejdou už brát vůbec vážně. Škoda.

14.04.2015 3 z 5