edith79 Online edith79 komentáře u knih

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Další napínavá, tajemná a působivá kniha od Jennifer Hillier, která se pomalu, ale jistě pro mě stává další Joy Fieldingovou. Mám moc ráda překvapivé konce a tady se to Jennifer podařilo perfektně, vážně docela nečekané rozuzlení. Z jejích knih jsem prostě nadšená a budu netrpělivě vyhlížet další.

23.09.2017 5 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

Zajímavá kniha. Do poslední chvíle nevíte kdo je pachatel jelikož autor vám k jeho odhalení nedá žádné vodítko. Proto jedna hvězda dolů, já mám vodítka ráda a k pořádné krimi knize patří. Jinak napínavé a místy mrazivé čtení.

19.09.2017 4 z 5

Bon Jovi Bon Jovi Bryan Reesman

Doslova zhltnuto. A stálo to za to. Bon Jovi jsou moje celoživotní srdcovka a nic už mě nemůže překvapit.....omyl. Dozvěděla jsem se spoustu informací o kterých jsem neměla ani ponětí. Skvělá publikace. Pro fanoušky Bon Jovi u nás prostě povinná, jelikož jediná. Díky. Paráda

14.09.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Taková příjemná pohádková jednohubka na kterou jsem se dlouho chystala. Spokojenost a krátký návrat do úžasného světa HP.

04.09.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Mazec. Opravdu dobré, napínavé a na konci překvapivé čtení. Knihy Bernarda Miniera mě baví, jsou poutavě napsané, jeho styl mám prostě ráda a Zkurvenej příběh není vyjímkou. Jen doufám, že se Bernard nefláká a už pracuje na další dobré knize. Budu se těšit.

01.09.2017 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Beznaděj... Nejhorší pocit, který může člověk poznat. Z této knihy beznaděj přímo čiší. Tolik snahy, tolik vyplýtvaných sil, tolik marných pokusů a výsledek? Nemám slov. Napadá mě jen velký obdiv ke každému, kdo přijme do svého rodinného kruhu někoho potřebného, protože potom se děj vůle boží.

31.08.2017 4 z 5

Zlá minuta Zlá minuta Emil Vachek

Detektivní příběh u kterého jsem bohužel dost brzy odhalila pachatele. I tak to bylo zajímavé čtení, kde na vás dýchne jakási nostalgie z vyšetřování zločinu bez moderní techniky, kdy se vyšetřovatel musí spolehnout hlavně na svůj postřeh a důvtip.

22.08.2017 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Rychle přečtená oddechovka od zajímavého člověka, který zde popisuje svoji cestu pracovním životem a to příjemně civilně a vtipně. Jsem ráda, že jsem knihu objevila.

21.08.2017 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

V tomto případě jsem nejprve viděla Polanskiho filmové zpracování, které se od knihy absolutně neliší. Obojí je totiž perfektní, má to svou neopakovatelnou atmosféru a toto dílo by nemělo uniknout nikomu, kdo má rád mrazení v zádech.

17.08.2017 5 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Nevěra, žárlivost, pomsta, posedlost. To jsou hlavní motivy trestných činů v této čistě deaverovské knížce povídek. Některá rozuzlení jsem tušila, některá mě překvapila a znovu ujistila, že Jeffery Deaver je opravdu mistr svého řemesla.

27.07.2017 4 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Boj s podsvětím a vražda mladé dívky. To je další super čtení od Dominika Dána. Za mě opět velká spokojenost.

18.07.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Skvělá kniha. Kniha, která nemá hluchá místa, plyne kupředu bez zbytečně obsáhlých popisů míst, osob a situací. Plyne jako ta temná voda, která láká a děsí a nutí vás plynout s ní až do konce.

26.06.2017 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Zajímavý, strašidelný příběh s jednoduchým motivem a pro mě nepřekvapivým koncem. Taková příjemně mrazivá atmosféra starého kostela a tajemných blat. Blata mám v poslední době docela v oblibě :)

20.06.2017 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Opět za pět. Mistr Dán mě zase dostal. Pořád jsem si říkala, co z toho vyleze a na konci knihy jsem koukala s otevřenou pusou. Jsem už lehce závislá, takže jdu zřejmě hned na další dánovku.

18.06.2017 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Osobně duchařskou literaturu moc nemusím, ale tato kniha mě bavila. Má perfektně vykreslenou atmosféru a i když pointa není zvlášť originální a příběh je dost předvídatelný jsem ráda, že jsem po ní sahla.

16.06.2017 4 z 5

Memento Memento Radek John

Temné varování pro všechny, kdo si myslí, že brát drogy je osvobodí. Od povinností, od práce, od stereotypu. Omyl. Nikdo není tak nesvobodný a sám jako narkoman. Je ne vězněm, ale doslova otrokem své závislosti. Memento je depresivní kniha, ale měl by si ji přečíst každý jako prevenci před experimenty s drogou.

07.06.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

U Bridget je typické, že filmy předstihnou knihu a ani v tomto případě to není jinak. Ale i tak mě knížka bavila. Bridget je prostě svá a já ji mám ráda takovou jaká je.

02.06.2017 4 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Jsem vážně na rozpacích, celé to bylo takové zbytečně rozplizlé a dost mi trvalo, než jsem se dobrala konce, který mě upřímně dost naštval. Ze silné osobnosti se stala loutka a patologický vztah dvou hlavních postav mi v závěru knihy mírně zvedal žaludek. Kdysi jsem viděla film a blahořečím tvůrcům, že se neřídili koncem knihy, ale vytvořili alternativní a mnohem snesitelnější závěr. Thomas Harris v tomto knižním díle bohužel pohřbil mou oblíbenou postavu. Asi si radši pustím film :(

31.05.2017 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Už název knihy napovídá, že to bude strašidelné čtení a přesně tak to je. Kniha má svou zvláštní atmosféru, která mě celkem pohltila a nutila číst a číst. Ústřední dvojice začínajících detektivů mi byla sympatická, protože i detektiv je jenom člověk, který může mluvit sprostě nebo poslouchat metal a samozřejmě někdy udělat botu. Vraha jsem odhalila vcelku brzy, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Ocenila jsem i zmínky o skutečných sériových vrazích naší historie. Jednu hvězdu dolů dávám za úplný konec knihy, ten mi přišel ne moc dobře zvládnutý. Každopádně pan Březina je velký talent a jsem ráda, že máme dalšího autora mého oblíbeného žánru.

25.05.2017 4 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Pěkná, vtipná a zároveň smutná knížka. Chování hlavní hrdinky bylo vážně naivní, ale svým způsobem pochopitelné. Ne každý má v těžké chvíli o koho se opřít, komu se svěřit a tady to tak bohužel bylo, Johana byla na vše sama.

09.04.2017