ElikaS ElikaS komentáře u knih

Inkoust Inkoust Alison Belsham

První díl série Tatérka mi přišel jako lehce nadprůměrná detektivka se zajímavým tématem, takže jsem se celkem těšila, co přinese díl druhý.
Musím říct, že knížka je neuvěřitelně čtivá a byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne, takže jsem ji přečetla jedním dechem, a to i přesto, že v knížce byla celá řada věci, které mi vadily.
Na knížce se mi líbilo, že se autorka nebojí pustit se do vyprávění z pohledu hned několika postav. Vše se ji daří hezky skloubit, a tak děj příjemně plyne.
Alex, Marni i Francis mi přišli sympatičtí, jejich postoje a reakce pro mě byli pochopitelné, takže co se hlavních postav týče. tak dobré. Horší je to s těmi vedlejšími. Rory má chvilky, kdy je fajn a chvíle kdy je na ránu, celkově mi přišlo, že vlastně nemá žádný pořádně daný charakter a sama autorka moc neví, co s ním. To samé Thierry většinou působil normálně a ani v tomhle ani v minulém díle ve mě nevzbuzoval ani sympatie ani záporné emoce, ale při jeho shledání s bratrem jsem vůbec nechápala, navíc mi to k němu nesedělo a nepochopila jsem ani proč to Marni nechala být.
Trochu mě mrzí, že se autorka opakuje v tom, že v prvním díle byla hlavní podezřelou Marni, tentokrát Alex a policisté se toho zarytě drží a moc nepátrají dál. Tenhle motiv byl podle mě vyčerpán už v prvním díle.
I přesto všechno se knížka opravdu dobře čte, pohnutky pachatele dávají smysl a příběh je napínavý. Takže se mi knížka líbila.

12.01.2022 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Jsem moc ráda, že jsem se k série Stopařova průvodce galaxií dostala. První díl byl skvělý, ale druhý byl pro mě snad ještě lepší.
Příběh je úplně absurdní a plný vtipných situací. Autorův smysl pro humor se mi moc líbí a trefil se mi do noty. Vše je doplněno skvělými hláškami.
"Jeho první teorie předpokládala, že kdyby lidé stále neprocvičovali mluvidla, patrně by jim zatuhla. Po několika měsících pozorování přišel s novou teorií — kdyby lidé neprocvičovali mluvidla, uvedli by tím do chodu mozek."
Druhý díl se více orientuje na Zafoda, kterého jsem si oblíbila už v prvním díle, takže mě to potěšilo. Co se týče příběhu, tak ten není nijak zvlášť zapeklitý, přece jen síla knihy v tomto případě je někde úplně jinde.
Knížku jsem poslouchala jako audioknihu, kterou tentokrát načetl Vojta Kotek a za mě paráda a je ještě lepší než Vojta Dyk, který načetl první díl.
Rozhodně doporučuji a těším se na pokračování.

06.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Na Kavárnu v Kodani jsem se hrozně dlouho chystala, ale pokaždé mi do toho vlezla jiná knížka, a tak jsem se k ní dostala až teď, když vyšla jako audiokniha. A jsem ráda, že na ní konečně došlo, protože je to moc příjemná knížka, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Knížka neřeší žádná závažné témata, těžké životní úděly ani osudy hlavních hrdinů. Naopak pěkně příjemně plyne a dozvíme se spoustu zajímavostí ze života v Dánsku a o koncepci Hygge. Asi jako většina z nás jsem o ní slyšela a měla jsem na ní podobný názor jako Kate nebo spíš Ben, ale knížka mě přiměla si o tom zjistit víc a ten koncept se mi hrozně líbí. Určitě si přečtu i další knížky s tématem Hygge.
Hlavní hrdinové jsou oba sympatičtí, na nic si nehrají a působí realisticky. Tak koneckonců působí celý příběh - je takový ze života. U knížky jsem se i hodně nasmála. Celá skupinka novinářů byla úplně boží a hrozně jsem si oblíbila Evu, která měla skvělý nadhled.
Určitě se pustím i do dalších dílů Romantických útěků. Kavárna v Kodani je velmi příjemná oddechovka, se kterou utečete starostem běžných dnů a určitě vám zlepší náladu.

22.11.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bryndzu jsem si opravdu oblíbila a jeho knížky si vyloženě užívám. Ale tentokrát jsem úplně nadšená nebyla. Asi je to i tím, že jsem si u tohoto autora zvykla na hodně vysokou laťku a tentokrát ji prostě nepřekonal. Příběh byl fajn, oceňuji Eričin vývoj, který mě baví, ať už se jedná o pracovní nebo osobní rovinu. Její vztah s Jamesem se pomalu buduje už několik dílů, takže je nenásilný a pouze jemně doplňuje celé vyšetřování.
Pachatel je jak jsme si u Bryndzy zvykli opět brutální, jenže tentokrát mi chybí nějaká jeho motivace. Teda ona tu trochu je, ne že ne, ale přijde mi taková odfláknutá a nedotažená. Prostě obecně se pachatel tentokrát úplně nepovedl.
Na druhou stranu musím i některé věci ocenit, např. poměrně aktuální téma sociálních sítí, skutečnost, že Erika může dělat svoji práci, aniž by byla nějak zásadně omezována nadřízenými. Samozřejmostí je čtivost, kdy Vás každá další stránka nutí pokračovat až se najednou ocitnete na konci.
Abych to shrnula knížka je super, jen už jsem od autora četla lepší.

16.11.2021 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

L. J. Shen jsem si jako autorku oblíbila a sérii Hříšníků zbožňuji, takže jsem se moc těšila na naše nové hrdiny. A jsem opět nadšená. Autorka umí bezvadně vystihnout atmosféru - miluji tě, nenávidím tě!
Hlavní hrdinové se k sobě především na začátku chovali úplně šíleně a i když mi byla především Daria na začátku až nesympatická, tak jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Tohle prostě Shen umí. Vydoluje ze čtenářů tolik pocitů. že se prostě nedokáží odtrhnout.
Penn byl klasický bad boy se zlatý srdcem, Daria byla především ze začátku pěkná mrcha. A musím říct, že teda pro mě osobně bylo asi jednodušší pochopit nebo možná spíš soucítit s Viou než Dariou.
Hrozně moc jsem si užívala pasáže, kdy jsme se dozvěděli střípky ze života HotHoles. Opět jsem si připomněla, jaká je škoda, že Jaime dostal pouze krátkou novelu a nikoliv plnohodnotný příběh, protože by si ho zasloužil. A tak jsem si aspoň užila jeho kapitolu, kdy šel spolu s ostatními HotHoles vyřizovat účty.
Celkově byla knížka skvělá a už se nemůžu dočkat dalšího příběhu.

09.09.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Mě se knížka celkem líbila. Poslouchala jsem ji jako audioknihu k domácím pracím a na to byla úplně ideální. U řady komentářů jsem se opravdu pobavila a líbilo se mi, jak je vše popsáno s lehkostí, nadhledem a humorem. Takže doporučuji.

01.09.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Od Bryndzy jsem četla už sérii Kate Marshallové a musím říct, že ta se mi líbila o trošku víc.
Autor umí skvěle vykreslit hrůzu a pocity obětí, což se projevuje především v prologu, kde na vás mrazivá atmosféra jen dýchá. Samotný příběh byl zajímavý, napínavý, i když vraha se mi podařilo odhalit celkem brzy, ale líbila se mi cesta, která k dopadení pachatele vedla.
Erika mě bavila, líbilo se mi, že je svá a nenechá si do ničeho kecat. Ještě víc jsem si ale oblíbila Petersona. Oba skvěle doplnila Mossová. Naopak už mě v detektivka moc nebaví vnitřní politika a neustálé házení klacků pod nohy nadřízenými. Jakoby detektivové neměli dost práce s případem.
Celkově se mi knížka líbila a určitě dočtu i zbytek série.

23.08.2021 4 z 5

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Tohle byla první knížka o autíčkách, kterou jsem si opravdu užila. Byla moc hezky napsaná, příběhy byly zajímavé a syna moc bavily, Frantu si vyloženě zamiloval. Tohle je knížka, kterou pro kluky vyloženě doporučuji a myslím, že by se mohla líbit i holčičkám. Třešničkou na dortu se opravdu povedené ilustrace.

04.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tak tohle byla paráda! Knížky Mariany Zapty jsem brala jako příjemné, vtipné oddechovky, které jsou ale průměrné. Pobavíte se u nich, ale neřeší nic převratného a dlouho mi v hlavě nezůstanou. No to o této knížce rozhodně říct nemůže. Je boží! Knížka je čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout a potřebovala ji, co nejdřív dočíst.
Moc se mi líbilo prostředí krasobruslení, které se v knížkách moc neobjevuje. Navíc mi z laického pohledu přišlo, že to měla autorka pěkně nastudované a věděla, o čem píše. Ono na krasobruslení se krásně kouká a člověk by skoro ani neřekl, kolik zatím musí být dřiny a bolesti.
U Jasmin se mi hrozně líbilo, jak je svá, nebojí se říct, co si myslí. I když na začátku možná až trochu moc přemýšlela. Ivan... No kdo by si ho nezamiloval?! Užívala jsi si, jak se o Jasmin staral a vždy tam byl pro ní. Mezi oběma postavama fungovala skvělá chemie, ať už na začátku když se vzájemně hašteřili, nebo na konci když si k sobě našli cestu.
Z knížky musí vypíchnout monolog maminky Jasmine k nahým tělům v časopise, ten byl naprosto dokonalý! A pak se mi moc líbil epilog.
Jednoznačně nejlepší knížka autorky a musím říct, že mě velmi mile překvapila.

22.05.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Musím říct, že tato knížka mě hodně překvapila. Očekávala jsem klasický romantický příběh s nějakou možná mystickou zápletkou. No a pletla jsem se. Já bych knížku ani necharakterizovala jako romantickou. Spíš než příběh o lásce, je to příběh o přátelství a o vyrovnávání se s nástrahami, které nám život připraví. I když se to podle anotace nezdá, knížka se mi líbila především proto, že byla ze života a nepřišla mi nereálná. Měla jsem trošku obavy z konce, ale za něj přidávám hvězdičku navíc, protože se mi moc líbilo, jak to do sebe všechno zapadlo. Navíc mě konec mile překvapil, což u knížek vždycky ocením.

15.05.2021 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Tohle byla zvláštní knížka. Vlastně jsem si ze začátku vůbec nebyla jistá jestli se mi knížka líbí nebo ne. A docela mi trvalo než se mi povedlo do knížky začíst. Aza byla příšerně otravná. Jenže pak jsem si říkala, je hrozný o někom takovým číst, ale jak těžké musí být s něčím takovým žít. Musí být příšerné žít s myšlenkami, které nemůžete ovládnout a neustále se točit v myšlenkových spiralách. A právě tohle uvědomění mě přimělo změnit názor na celou knížku, takže nakonec mohu s klidným svědomím říct, že se mi líbila.

Samotný příběh, který se pokoušel o young adult detektivku, nebyl nijak zvlášť originální ani zajímavý, ale síla knížky spočívá v popsání myšlenkových pochodů, nejen Azy, ale i Davise. V knížce byla celá řada úžasných myšlenek. A skvěle byla popsána duševní porucha Azy, i když mi v knížce trochu chybělo, že přesná diagnoza nebyla zmíněna, byť není zas tak těžké si ji domyslet.

Co musím ocenit je konec knihy, který krásně dokreslit uvěřitelnost příběhu a celkem mě i překvapil. A za něj nakonec dávám o hvězdičku víc.

18.03.2021 4 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Tak tohle byla paráda! Knižku jsem poslouchala jako audioknihu, kterou namluvila Dana Černá a opravdu by mě zajímalo, jestli bych si knížu tak moc užila, kdybych ji jen četla. Už od prvních stran na mě dýchala úchvatná atmosféra. Úplně nevím, jak přesně to vyjádřit, ale ten pocit, který jsem při poslouchání měla byl výjimečný.

V dnešní době není úplně jednoduché narazit na originální fantazy, tady se to ale povedlo. Knížka je vlastně příběh o příbězích a už jen ta myšlenka, musí každého knihomola potěšit a na mě to rozhodně platilo. Od prvních stránek jsem byla vtažena do děje a hltala každou další kapitolku. Musím říct, že příběh nebyl úplně jednoduchý, opravdu jsem musela dávat pozor, abych se v ději neztratila a dokázala si užít i ty drobné střípky. Líbilo se mi jak se jednotlivá vyprávění prolínala, spojovala a zase rozpojovala. Je to jedna z mála knížek, u kterých jsem se ani nepokoušela odhadovat, jak to bude dál, protože příběh byl natolik mnohovrstvý, že bych to stejně neuhodla. Takže jsem se jen nechala unášet celým tím magickým světem a čekala, jak to všechno dopadne.

Celá knížka je psána dost specifickým jazykem, který nemusí sedět každému, ale mě se moc líbil. Je zde velké množství metafor, který příběh skvěle dokreslují. Celá knížka je taková lyrická, není zde moc prostoru pro nějakou výraznou akci, spíš knížka sází na atmosféru a u mě to rozhodně zabralo.

Oblíbila jsem si i všechny postavy - Zacharyho, Doriana, Mirabel, Eleanor, ale celkem i Allegru. Líbilo se mi, že postavy nebyly jen dobré a špatné, ale komplexní a ke svým jednáním měly důvod.

Musím říct, že autorka má skvělou fantazii a skvěle píše. Rozhodně se pustím i do Nočního cirkusu. Rozhodně doporučuji.

16.03.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Tuhle knížku jsem si neskutečně užila. Mám ráda sladkobolné příběhy a tohle bylo přesně ono. Knížka mi hodně připomněla Talisman od Nicholase Sparkse. Těch podobností tam bylo víc. A musím říct, že tahle knížka se mi líbila ještě o trošku víc.

Carrie musela sebrat obrovskou sílu a hrozně se mi líbilo, že přesto čím vším prošla, nebyla uťápnutá a nezanevřela na svět. Naopak byla příjemně pozitivní a uměla se radovat z maličkostí. River už byl trochu jiný případ, ale i jeho chování bylo podle mě věrohodné. Upřímně nemyslím, že by se člověk, který měl takové životní zkušenosti jako River, mohl chovat normálně, být s každým kamarád a vesele se usmívat. Takže ač se především na začátku mohl zdát protivný a lézt nám na nervy, mě se to k němu hodilo.

Bavilo mě vzájemné handrkování Carrie a Rivera a ještě víc jejich velmi pomalu se budující vztah. Celou dobu jsem však byla v napětí, kdy se to zvrhne a díky tomu jsem nebyla schopná knížku odložit, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne.

Přestože knížka řeší tak závažná témata jako je týrání dětí a domácí násilí, není děj nějak zbytečně brutální. Nastíní situaci, ale podávají s citem a nenásilně.

Knížku jsem si moc užila, a pokud máte rádi romantiky s trochu smutným nádechem, rozhodně po této knížce sáhněte.

26.01.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Na knížku jsem narazila, když jsem hledala nějakou českou alternativu k Naslouchači. Anotace se mi zdála zajímavá, tak jsem se do toho pustila. A musím říct, že s Naslouchačem to rozhodně srovnávat nelze. Ať už z toho důvodu že knížka je spíš dobrodrodružná než fantazy, tak i z toho důvodu, že i když je Naslouchač možná primárně určen náctiletým, rozhodně nezklame ani dospělé. Osobně mám za to, že to o Prašině říct nelze.

Děti se na knížku pravděpodobně budou dívat jinak, ale mě se bohužel moc nelíbila. Příběh sám o sobě byl zajímavý a myšlenka Prašiny se mi líbila. Autor se snažil o velké množství akčních scén, koneckonců Jirka s En pořád někam běhaly, ale podle mě to bylo spíš na škodu. Navíc na můj vkus bylo v knížce moc náhod. Přece se hlavní hrdinové nemohou z každé zapeklité situace dostat prostou náhodou. Tohle chtělo víc promyslet.

Jak už jsem řekla, nejsem cílovou skupinou, příběh samotný nebyl špatný, ale mě nestačil.

14.01.2021 3 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Musím říct, že mě knížka velmi mile překvapila. Očekávala jsem klasický zakázaný vztah mezi studentkou a učitelem a s tím spojenou zápletku. Moc mě potěšilo, že ač to v knížce bylo zmíněno, nejednalo se o něco, co by se primárně řešilo. Naopak příběh byl mnohem složitější.
Možná i proto, že jsem do knihy šla s určitými očekáváními poměrně dlouho mi trvalo, než jsem byla schopná odhadnout příběh do větších podrobností, takže mě i děj dokázal překvapit.
Rachel si sebou do života nese poměrně velkou zátěž a díky tomu je silnou hlavní hrdinkou. Bavilo mě na ní to, že celou dobu byla svá. Ze začátku mě trochu rozčilovala její nejistota ohledně Caina, přestože jeho úmyly byly poměrně zřejmé. Zase na druhou stranu se dá pochopit, že vzhledem k jejímu životu nemá dostatečné sebevědomí, ač se to snaží skrývat. Cain se mi ze začátku hrozně líbil. Ale později mě začal trošku rozčilovat pro změnu on a jeho tajnůstkaření. Při tom se snažil udělat správnou věc a byla jsem přesvědčená o tom, že se mu to povedlo.
Vi Keeland mám obecně velmi ráda, protože umí napsat romantickou knížku, u které se pobavíte a zároveň má silné téma. To se jí povedlo i tentokrát. Co ale musím knize vytknout je opravdu velké množství překlepů a chyb. Většinou si těchto věcí moc nevšímám, ale tady jich bylo tolik, že to nešlo přehlednout. Pomíjím větší množství překlepů, které se objevily především v erotických pasážích, tam by třeba i dalo pochopit, že se překladatelka a možná i korektorka nechali unést, ale to, že z jedné ženské postavy se v průběhu knihy stal muž, to už neodpustím.
I přesto se mi, ale kniha líbila a doporučuji ji.

14.01.2021 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Upřímně k téhle knížce jsem dlouho nevěděla, co napsat. Musím se ztotožnit se závěrečnými slovy autora v tom, že absolutně netuším, kam knihu zařadit – asi trochu temnější fantazy. Každopádně se mi moc líbila.

Poslouchala jsem ji jako audioknihu, kterou namluvil Kajetán Písařovič a byla to jedna z nejlepších audioknih, kterou jsou poslouchala. Pan Písařovič byl výborný! Líbilo se mi, jak jsem i hned z prvních slov poznala, o kterou postavu se jedná, a přestože v knize bylo velké množství postav, každou naluvil jinak a po celou dobu naprosto stejně. Jeho projev mi sednul.

A teď k samotné knize. Mám moc ráda knížky, které mě dokáží překvapit. Ale to se u téhle nestalo, protože jsem si absolutně netroufla tipnout, jak se bude dál vyvjít. Takže jsem si ani nevytvořila nějaké zásadní teorie a po celou dobu jsem napjatě čekala, co bude dál. A to je ještě lepší, než když knížky překvapí.

Styl Neila Gaimana je hodně specifický. Působí tak úsporně, svým způsobem i s minimem emocí, ale přesto dokáže vtáhnout do děje a i když to není vyloženě akční, stále se v knize něco děje. Dokáže vykreslit krásně temnou atmosféru.

Stína jsem si oblíbila hned na začátku, i když je to vlastně taky celkem zvláštní postava, na začátku se mi zdál trochu netečný a chladný, ale vzhledem k okolnostem, je to nejspíš pochopitelné. Každopádně čím víc, jsem ho poznávala, tím víc jsem mu fandila a líbil se mi. Naopak jsem od začátku nefandila Středovi, přestože ani jeho postava není špatně napsané. Obecně oceňuji, že postavy nebyly ani černé ani bílé, ale všechny pěkně vykreslené s dobrými i stinnými stránkami.

Knížku rozhodně doporučuji.

04.12.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Knížka mě dostala. Mám ráda silné příběhy, kde se hlavní hrdinové vyrovnávají s traumaty a jsou si navzájem oporou. A to tahle knížka splnila na výbornou. Trošku mi připomínala knihy – Topím se v tobě, Topíme se v sobě, které sice řeší jiná traumata, ale stejně jako zde jsou oba hrdinové rozbití a snaží se dát dohromady.

Příběhu jsem věřila, byl napsán tak, že mě vtáhl do děje a nepustil. Hltala jsem každou stránku a pořád čekala, co bude dál. Knížka pro mě měla i poměrně velký přesah, nebyla ta jen obyčejná romantika, nebo young adult.

Reva jsem v mnoha situacích úplně nechápala. Pořád jsem si říkala „Co na tom? Tak už to řekni! Mluv s nimi/ní/ním!“ Jenže pak mě napadlo, jak bych mu mohla radit? Vždyť po tom, čím si prošel, nemusí a možná ani nemůže reagovat běžně. Při tom jeho úvahy mě v mnoha situacích úplně dostali. Ten kluk měl v hlavě sice šílený chaos, ale zamilovala jsem si ho.

Emma mě chvílemi hrozně štvala. Chápu, že to neměla úplně jednoduché, ale přesto v mnoha situacích jednala hrozně sebestředně. A naprosto jsem se ztotožnila s názorem Cait, která její jednání moc pěkně shrnula.

Co mě ale na knížce dostalo a je to její největší klad, jsou vedlejší postavy. Declan byl ještě lepší než v prvním díle. Fantastický kamarád. Jejich vztah s Revem mi přišel možná i nejlepší na celé knížce. To samé co Declan pro Reva byla Cait pro Emmu. Hrozně se mi líbilo, jak při nich stáli, i když si to v té chvíli možná ani nezasloužili. Revovi rodiče byli úžasní. Tolik pochopení, lásky, trpělivosti, tolerance, při tom Revovi nikdy nevnutili svůj názor. Diskuze Reva Geoffem byly také parádní. No a v neposlední řadě Matthew. Moc se mi líbila dynamika jeho vztahu s Revem a možná ještě o maličko víc s Declanem. Byť ta tam byla jen naznačena. Opravdu doufám, že i Matthew dostane vlastní díl.

Na závěr musím konstatovat, že i když se mi první díl líbil opravdu hodně, tak tento druhý ho ještě překonal. Takže doporučuji.

24.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle jsem si užila. Obecně mě knížky o gayích baví - za prvé se mi líbí, jak jsou ve většině případů hlavní hrdinové přímý a o všem zbytečně dlouho nespekulují a říkají věci na přímo, za druhé jsou tak něžně romantické, že mě chytí a nepustí. A tahle kniha to vše splnila. Alex a Henry byli skvělí. U knížky jsem se fakt pobavila a líbilo se mi i zasazení děje do britské monarchie a Bílého domu. Ocenila jsem i politickou linku, takže to nebyla jen tuctová romantika. Rozhodně doporučuji.

07.10.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

(SPOILER) Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem. Byla úplně jiná než předchozí a moc se mi líbila. Ocenila jsem jednak zaměření na Huntera a bavilo mě odhalovat jeho tajemství, ale i psychologický pohled na Luciena. To byl hodně drsný protivník. Líbilo se mi i prostředí FBI, ale trošku mi chyběl Garcia, tak doufám, že se nám v dalším díle vrátí. Každopádně asi nejlepší knížka v sérii. Docela jsem zvědavá, kam se budeme posouvat dál, protože i přes velmi vysoko nastavenou laťku prvním díle, pro mě mají Carterovi knížky stoupající tendenci.

30.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jeden díl lepší než druhý. Překvapuje mě, že i ve třetím díle si autor drží svou hodně vysoko postavenou laťku a možná ji ještě zvyšuje. I třetí díl byl parádní. Budu se opakovat, ale Hunter a Garcia mě opravdu baví. Oceňuji, že autor se věnuje převážně vyšetřování a nezabíhá do nějakých velkých podrobností ohledně soukromého života vyšetřovatelů, které by odváděly pozornost od samotného případu. Pachatel je opět skvěle vykreslen a děj má plno překvapivých momentů. Rozhodně doporučuji.

24.07.2020 5 z 5