ElikaS ElikaS komentáře u knih

Starostlivá veverka Starostlivá veverka Zuzana Pospíšilová

Jedná se o úžasnou knížku, která zaujala nejen malého (6 let), ale i mě. Jedná se o moc hezký příběh s poučným prvkem, jak se starat o zraněná zvířátka, navíc doprovázený spoustou zajímavostí o veverkách. Rozhodně doporučuji.

17.02.2022 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Na Zjizveného krále jsem se hrozně moc těšila, protože Nikolaj byl už od jeho představení mou nejoblíbenější postavou a byla jsem hrozně zvědavá na jeho další osud.
Nikolaj mě rozhodně nezklamal, uchoval si svou přirozenost a bavil mě od začátku do konce, především příběh jeho dětství mě úplně dostal. Mou nejoblíbenější postavou zůstává i nadále, i když Kaz mu po sérii Šesti vran hodně šlape na paty.
V této knížce mě hodně bavila i Zoja, na kterou jsem si po Griše trochu upravila názor. I její příběh se mi moc líbil a dohromady s Nikolajem jsou skvělá dvojka.
Každopádně příběh Nikolaje měl všechno, co měl mít - vtip, napětí, zamotaný příběh. Za mě super.
Co se týče Niny, tak začátek a její loučení s Mathiasem bylo hrozně dojemné, i nějaká ta slzička ukápla. Pak mě Nina občas trošku rozčilovala, Adrik to s ní teda vůbec neměl jednoduché a občas mi jeho a Leoni bylo líto. A i když příběh Niny byl určitě zajímavý, tak jsem měla občas pocit, že mě zdržuje od mnohem zajímavějšího příběhu Nikolaje.
Isaaca jsem si oblíbila a upřímně přišlo mi, že on měl tu úlohu asi nejsložitější. Hrozně mě bavilo, jak se s tím vším snažil vypořádat. Nakonec musím zmínit i Juriho, protože třeba scéna, ve které se seznámí s Nikolajem byla naprosto dokonalá.
Co se týče samotného příběhu přišlo mi, že jsem se vrátili zpátky k tempu Griši. Po sérii Šesti vran, kde akce střídala akci a neustále se něco dělo, Zjizvený král trochu zvolnil a věnoval se i jiným tématům než jen hlavním hrdinům, ať už to byla politika, boj o moc, vysvětlování grišovské moci. Rozhodně to bylo zajímavé, ale na změnu tempa, méně akčnosti a méně drsnosti jsem si musela chvilku zvykat. A musím přiznat, že příběh z Kerchu se mi líbil o maličko víc.
I tak jsem ale spokojená a nadšená, protože i v této knížce mě autorka dokázala mnohokrát překvapit, příběh dává smysl, jednotlivé detaily do sebe skvěle zapadají a samozřejmě je tam plno Nikolaje :-D

17.02.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Jej, tak tohle jsem nečekala, Elle Kennedy zbožňuji a tak jsem se na novinku od ní moc těšila a o to větší bylo mé zklamání. Tahle knížka se ani trošičku nepodobala sérii Off Campus nebo Briar U. Člověku se ani nechce věřit tomu, že to opravdu napsala Elle.
Knížka je kraťoučkou jednohubkou, která nás má uvést do nové série. Trochu bych ji asi přirovnala k Defy. Ale upřímně ani mě to nenavnadilo na přečtení si dalších i dílů, i když se do nich nakonec pustím, protože budu doufat, že to bude jen a jen lepší.
U Elle Kennedy jsem zvyklá na to, že se u knížek pobavím, ale zároveň řeší i nějaké závažnější téma. Tady ale nebylo nic, především ten humor mi hodně chyběl. Byl tam nějaký náznak, když se sešel Gage, AJ a Reede, ale jak rychle ten náznak přišel, tak rychle skončil a nic se vlastně nekonalo.
Co se týče příběhu, ten tam vlastně žádný nebyl, respektive byl, ale tak strašně jednoduchý, provoplánovaný a hlavně stereotypní. V kolika knížkách už jsem tohle četla?!
Uff, tohle mě opravdu mrzí, jediné pozitivní je, že to bylo tak krátké a nestrávila jsem s tím moc času. Doufám, že v dalších knížkách se Elle vrátí ke kořenům a tohle napraví.

17.02.2022 2 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci jsem si zamilovala, a tak jsem byla moc ráda, že se opět můžu vrátit do světa Kita a Danniho.
Zmíněné knížky pro mě zůstaly nepřekonané, ale i tak jsem si knížku moc užila, a to i přestože už dávno nepatřím mezi cílovou kategorii. To se projevilo i na tom, že jsem některé výrazy musela googlit :-D
Knížka pro mě měla stejnou atmosféru jako Muffin a čaj a po dočtení mi zůstal úsměv na tváři. Příběh je milý, něžný, oddechový a pobaví.
Luka byl fajn a líbilo se mi, že místo romantické linky, jsme řešily sourozence. Pobavil i Dominik a samozřejmě jsem si užila Danniho a Kita v roli vejdlejších postav.
Hned po dočtení mám sto chutí dát si rereading příběhu Danniho a Kita :-)

06.02.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

L. J. Shen zbožňuji a patří k mým nejoblíbenějším autorkám. A tato knížka to zase potvrdila.

Ježiš, jak ona dokáže vykreslit tu atmosféru, kdy se hlavní hrdinové nenávidí, a přesto to mezi nimi neskutečně jiskří! To je úplně boží. Vždycky, a s touto knížkou tomu není jinak, mě knížka hned od prvních stran chytne a až do konce nepustí. Tuhle knížku jsem četla do dvou do rána, a prostě jsem si nemohla pomoct a nedokázala jsem ji odložit!

"A sebevědomí je jako dům. Stavíš ho cihlu po cihle. Každá cihla se zdá být sama o sobě nevýznamná, ale když po chvíli poodstoupíš, uvidíš, žes udělala veliký pokrok.

Počáteční hádky obou hlavních hrdinů byly dokonalé. Moc se mi líbila Maddie, která postupně objevovala svou sebeúctu a nezůstala Chaseovi nic dlužna.

"Jestli chceš někoho skutečně poznat, naštvi ho. Způsob, jakým reaguje, ti prozradí, kým je."

Chase byl na začátku vykreslen ... no jako ďábel ... a říkala jsem si, jak se dopravujeme k tomu, že ho budu mít ráda. Protože mi to celé přišlo neodpustitelné. Takhle ono to neodpustitelné bylo, ale i tak to nešlo jinak než si Chase zamilovat.

"Závist je jako prdění. Smrdí, děje se to nám všem, ale je lepší si to nechat uvnitř a pustit to jenom tehdy, když nás nikdo nemůže vidět ani slyšet. "

Rodina Chase byla taky fajn a příjemně knížku oživovala.

"Nestraň se světa. Něco tě zraní. Ty taky někoho zraníš, i když nebudeš chtít. Bolest je v životě nevyhnutelná. Stejně tak ale i radost. Užívej si každého dne."

Knížku můžu jen a jen chválit a už se těším na další knížku L. J. Shen.

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Od autorky jsem četla jen Bentleyho a Kontrakt, a tak jsem byla vcelku příjemně překvapena, jak se vypsala, protože tohle byla opravdu fajn knížka. Jedná se o příjemnou oddechovou jednohubku, kterou přečtete za dopoledne.
Bavilo mě, že Maxx byl vlastně normální chlap (chápej nebyl to milionář) a díky tomu působil příběh uvěřitelně. Charlyn byla fajn a líbilo se mi, jak se nenechala odradit a držela se, i když byl Maxx na zabití. Obzvlášť počáteční hašteření, mě bavilo.
Osvěžení příběhu dala zápletka s bratry Donnerovými, díky které tam byl alespoň nějaký prvek napětí. Obecně mě tahle linka bavila.
Celkově to byla pohodová oddechovka, kterou doporučuji.

05.02.2022 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Tohle byla opravdu zajímavá knížka. Před jejím přečtením jsem váhala, zda ji budu číst sama nebo se synem, protože jsem si nebyla jistá, pro jak staré děti je určena. Nakonec jsem ji četla sama, ale asi bych ji klidně mohla číst i se synem, i když si nejsem jistá, zda by ho to bavilo.

"Je to vlastně velmi zajímavé, kolik s sebou všichni lidé vláčejí životem věcí v přesvědčení, že k nim neodlučitelně patří, ba co víc, že to jsou oni sami.A pak na konci života s úlekem zjišťují, že všechno měli ve skutečnosti jen na pár let půjčené a budou to muset zase vrátit."

Samotný příběh má ze začátku úžasnou atmosféru, správného pohádkového fantasy. Úvod je opravdu fantastický. Hrozně se mi líbily myšlenky, které v knížce zazněly.

" Od narození vás lidi provázím a snažím se vám svítit na věci, které jsou skutečně důležité. Ukazuju vám, jak žít lepší život. A když se pak ten nachýlí ke svému závěru, vezmu vaši duši něžně do náručí a odvedu ji zpátky domů.“

Pro mě nastal trochu zlom v momentě, kdy se Agnes vydá na Zakázanou horu a k fantasy se přidá osobní rozvoj. Podle mě knížce v tento moment začne trošku chybět spád. Ale vlastně to ani ničemu nevadí, protože v tom je knížka právě originální.

"Když si je člověk něčím jistý, přestane to vnímat. Když si je člověk něčím příliš jistý, přestane o to pečovat. Věci, kterými jsme obklopeni od narození, jsou pro nás natolik šedivé, že splynou s každodenností a my si jich zapomeneme vážit."

Celkově se mi knížka líbila a mohu ji doporučit.

05.02.2022 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Knížka Ty nejsi můj Romeo je poměrně příjemná oddechovka, která ale není ničím výjimečná. Přišla mi trochu neoriginální.

"Jsi omezena pouze pravidly, která si sama stanovíš. Žij život podle svých představ."

Klasické téma: on - překrásný, bohatý a trochu arogantní sportovec, který ale ve skutečnosti vůbec arogantní není. Ona pěkná, obyčejná holka, která se do něj bezhlavě zamiluje. Je to taková tradiční zápletka romantických knížek.

"Ale život není jednoduchý, a láska už vůbec ne."

Postavy jsou celkem sympatické, ale ne tak abych si je zamilovala. Dějová linka Jackovi minulosti byla zajímavá, ale bohužel tak strašně okrajová, že to skoro nestálo ani za řeč. Určitě se z toho dalo vytěžit víc.

"Každej z nás si do novýho vztahu přináší nějaký břemeno. Ale pokud chceme být šťastný, nakonec nám nezbývá nic jinýho než riskovat a uvěřit.“

Myslím, že to je přesně ten typ knížky, která mi dlouho v hlavě neutkví, i přestože nebyla vůbec špatná. Jen prostě průměrná.

05.02.2022 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl navazuje přesně tam, kde první skončil, a to nejen v ději, ale i kvalitě příběhu. Autorka nás neustále překvapuje novými zvraty a nutí nás neustále se bát o naše hrdiny.

"Strach je jako fénix. Může tisíckrát shořet a stejně vždycky znovu vstane z popela.“

Musím teda přiznat, že chvilkami už mi to připadalo, že se neustále točíme v kruhu. Kaz vymyslí dokonalý plán a ten selže dřív než začne, ale pak přišla myšlenka "a nenaplánoval to Kaz náhodou přesně takhle?" A to byla vždy nejzajímavější otázka, je to, co se děje součástí plánu nebo ne?

"Ta opravdu zlá strašidla nikdy nevypadají jako strašidla.“

Ať tak či tak hrozně mě bavilo, co vše byl Kaz schopný vymyslet. Kniha je i nadále plná napětí, kdy člověk neví, jak to dopadne. Mnohokrát jsem se o naše hrdiny bála.

„Tvoje slabost není v tom, že neumíš číst. Tvoje slabost je v tom, že se bojíš, aby lidi tvoji slabinu nepoznali. Dovolíš studu, aby rozhodoval o tom, kdo jsi."

Navíc autorka mistrně zvládla uklidnit situaci s tím, že teď už je snad po všem a pak najednou šokující zlom, kdy jsem nestačila zírat.
Závěr je vyloženě dojemný a líbilo se mi, jak autorka zvládla dát všem postavám nějaký konec, i když ne vždy takový, jaký bych si představovala.

„Je jen síla, nebo slabost. O respekt člověk neprosí. Respekt si musí zasloužit.“

Finální kapitola z pohledu Pekky Rollinse byla perfektní. A užila jsem si ji.

„Nenechám se záští unášet. Já si ji hýčkám. Kolébám ji. Živím ji libovými kousky masa a posílám do nejlepších škol. Starostlivě o svou zášť pečuji, Rollinsi.“

No abych to neprodlužovala knížka je parádní a rozhodně doporučuji!

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po dočtení série Griši bych se nejradši hned vrhla na sérii Nikolaje Lantsova, ale podle toho, co jsem četla, je potřeba si nejprve přečíst Šest vran, tak jsem se tedy pustila do ní. Koneckonců je to audiokniha, na kterou jsem se hodně těšila, ale pořád ji odkládala.

"Tajemství totiž není jako peníze. Jakmile je člověk použije, ztrácí na hodnotě."

Na audioknize mě zaujalo, kolik ji namluvilo lidí a vzhledem k tomu, o jaké osobnosti se jedná, jsem byla přesvědčená, že to bude parádní. Na konec jsem tedy z audioknihy úplně nadšená nebyla. Nevyhovoval mi styl, kdy každou kapitolu četl někdo jiný. Trochu jsem si myslela, že každý interpret bude mluvit nějakou postavu. Bohužel se to nestalo a jak každý z interpretů mluvil každou postavu jinak, občas jsem tápala a nemohla jsem se pořádně zorientovat.

"Lenost sice není zdaleka tak spolehlivá jako chamtivost, nicméně pořád je dobrou pomocnicí."

Každopádně vše mi vynahradil děj knížky. Tohle bylo dokonalý! I když se mi série Griša opravdu hodně líbila, tohle bylo ještě o třídu lepší. Těch zvratů tam bylo tolik. Zírala jsem, co vše je schopný Kaz naplánovat a jak jsou hlavní postavy schopné improvizovat, když se nedaří. Oproti Griše je Šest vran daleko akčnější, napínavější a docela mě bavilo i víc postav. Zamilovala jsem si nejen Kaze, ale i Jespera který vše oživoval a vztah Mathiase a Niny - to bylo dokonalý.

"Stud má větší cenu, než jakou kdy budou mít peníze.“

S chutí se pustím do dalšího dílu, protože jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) No co k tomuhle napsat?! Ty jo, to bylo fakt špatný, jako opravdu hodně špatný.
To, co autorka udělala z Massima je neodpustitelný. Navíc ten vývoj je naprosto nepřirozený, neuvěřitelný a napsaný hrozně na sílu. Vůbec nedává smysl.
Laura je neskutečně nesympatická hlavní hrdinka. Myslím, že jsem zatím nečetla knížku, kde by mi hlavní hrdin(k)a tak strašně vadila. Je hloupá, arogantní, povrchní, protivná (no a tak bych mohla pokračovat dál a dál) alkoholička. Upřímně fakt nechápu, co na ní ti chlapi viděli.
Nějak jsem nepochopila, v čem měl být Nacho jakože lepší. S Laurou si začal, protože ji unesl (to mají s Massimem společné), vraždí lidi (opět shoda s Massimem), je to hlava mafiánské rodiny (zase stejné jako Massimo).
No a naprostý vrchol vší té hrůzy je závěrečná poznámka autorky. To jako fakt na konci zmíní, že Massimo není kladná postav a není všechno zlato, co se třpytí a štěstí nepřinesou peníze ani dokonalý vzhled?! A jako třešnička na dortu Laura není hloupá? Ale no tak. Proč teda Laura nezačala chodit s nějakým zcela obyčejným průměrným mužem, který má normální plat, vzhled a nevěnuje se zabíjení lidí? A proč se teda Laura chovala ... no však víte.
Už po minulém díle jsem neměla příliš vysoká očekávání, ale i přesto je to pro mě jedno z největších knižních zklamání a troufnu si říct, že to bude i největší zklamání letošního roku.

04.02.2022 1 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Po skvělém prvním díle jsem se moc těšila i na ten druhý, Hodně jsem byla zvědavá na to, jak nám autorka představí Scottieho, protože v prvním díle pro mě byl ten chlap naprosto nepředstavitelný. Jeho chování mi vůbec nesedělo k vizáži a věku. Ovšem ve druhém dílu... To byla jiná :-D

"Všichni jsme někdy udělali něco, čeho litujeme."

Druhý díl mi přišel ještě vtipnější než druhý a u řady hlášek jsem se zcela nevhodně smála nahlas, ale nemohla jsem si pomoc :D

"Čas od času řeknu něco, co bych říkat neměl. A pár věcí jistojistě podělám. Tomu se naneštěstí nevyhnu. Ale nikdy, absolutně nikdy tě nepřestanu milovat ani tě chtít ve svém životě.“

Gabriel byl naprosto dokonalý a rychle jsem se do něj zamilovala. Přece jen ho stačilo jen blíž poznat. Sophie mě také moc bavila.

Úvodní cesta letadlem byla naprosto dokonalá. Hned v úvodu jsem věděla, že Gabriel se Sophií budou ještě lepší pár než Killian s Libby.

„Jak se mají skuteční chlapi něčemu takovýmu vyrovnat, když si ženský čtou o obřích pérech a zaříkávačích kundiček?“

Navíc se mi líbilo, že zde není úplně klasický vzorec, kdy se hlavní hrdinové před koncem rozejdou a pak zjišťují, jak moc si chybí a jdou to napravovat. Tohle fakt oceňuji, protože je to opravdu výjimkou.

Zároveň jsou super i ostatní kluci z kapely, kteří celému příběhu dávají to správné koření. No teď už se nemůžu dočkat Jaxe.

Idol Idol Kristen Callihan

Na knížku Idol jsem se dlouho chystala, ale pořád jsem se k ní nemohla dostat a vždycky ji něco předběhlo. Teď konečně přišel její čas a jsem za to moc ráda. Knížka mě velmi příjemně překvapila.

Očekávala jsem romantiku s prvky erotiky, která nebude mít žádnou větší myšlenku. Ale ta knížka měla svoji hloubku nebo alespoň já jsem si ji v tom našla.

"Život má ovšem jednu ošemetnou vlastnost - dokáže se v jediném okamžiku změnit."

Kromě toho mě knížka pobavila, některé hlášky byly skvělé. Chemie mezi Libby a Killianem fungovala na jedničku. Ale i interakce s ostatními členy kapely byla skvělá.

"Nejhorší, co můžete v životě udělat, je ze strachu nepřijmout příležitost."

Trošku neuchopitelný pro mě byl Scottie, kterého jsem si pořádně neuměla představit, takže jsem zvědavá, co přinese další díl.

Úvodní kapitola z minulosti a budoucnosti dala knížce prvek napětí, díky kterému jsem mohla trošku spekulovat, o tom jak to s Libby a Killianem vlastě skončí.

"Láska ti zlomí srdce, úplně tě zničí - je to dokonalý, stravující chaos."

První část, která se odehrává na ostrově mi přišla parádní. Ono obecně na těchto knížkách bývá nejlepší to úvodní škádlení hlavních postav.

"Slova jsou jednoduchá, Killiane. Skutečný život je mnohem zamotanější."

Jedná se o parádní oddechovku, která vás naláká k přečtení dalších dílů

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Musím říct, že knížka Tři (s)prostá pravidla mě v rámci žánru příjemně překvapila, Přišla mi opravdu dobře napsaná.
Děj, jak je v erotickém literatuře zvykem, není nijak závratný a dal by se shrnout do pár kapitol, ale upřímně to se od čistě erotické literatury ani nedá očekávat. Pozitivem je, že děj není zas až tak extrémně přitažený za vlasy jako u jiných knížek tohoto typu.
Postavy jsou obě celkem sympatické a jejich interakce mě bavily.
Co hodnotím jako klad této knížky je popis erotických scén. Zcela výjimečně jsem neměla potřebu přeskakovat odstavce nebo celé pasáže. Zpravidla se autorky pořád točí v kruhu a opakují jednu a tu samou věc pořád dokola. Ale tady mi to přišlo celkem pestré a bavilo mě, jak jsou napsané.
Jediné, co mě mrzelo je otevřený konec knížky a ta doba než vyjde pokračování. Takže pokud máte rádi erotické knížky, pusťte se do toho, nebudete zklamaní.

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Knížka Knihomolka mě okamžitě uchvátila svým názvem i obálkou, takže jsem se do ní moc ráda pustila, i když českou romantiku obecně moc nečtu. I když možná díky této knížce ji přijdu na chuť. Knížka je milá, oddechová, vykouzlí úsměv na tváři a zvedne náladu.

"Většina lidí to prostě nechápe. Ten opojný pocit, když dočtete v klidu knihu. Nikdo vás nemá vyrušovat, obzvlášť když se blížíte k tomu pravému vrcholu celého příběhu."

Samotný děj není nijak zvlášť komplikovaný a je trochu předvídatelný, i když to je prakticky každá romantická knížka, že?! :-) U řady pasáží jsem se skvěle pobavila a nasmála. Hlavní hrdinka Nikol mi byla sympatická, v řadě pasáží jsem se trochu poznávala :-) Luke byl takový typický správňák bez chyby. Byla jsem ráda za zápletku s Markem, která knížku jednoznačně oživila.

"Ženy jsou složité bytosti, naštěstí ne tak složité, jak by samy chtěly být."

Jen teda osobně bych asi v knížce neodkazovala zrovna na Elle Kennedy, když jsem to četla hned jsem se v duchu vrátila k jejím knížkám, kterým bohužel Knihomolka konkurovat nemůže. Ono teda Elle může konkurovat málo co. A celý tento odkaz na knihu Návrh mě trochu odtrhl od čtení a měla jsem chuť si jít radši znovu přečíst Off Campus.

Každopádně se jedná o velmi povedou feel good youngadultku, kterou můžu s klidným svědomím doporučit.

04.02.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Na závěr série Griša jsem se hrozně moc těšila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Ono napsat závěr úspěšné série není úplně jednoduché, přece jen my, fanoušci, máme nějaké očekávání, které se autorka musí snažit naplnit, ale zase k tomu nemůže dojít moc okatým způsobem, jinak by to za to moc také nestálo. Naštěstí mohu říct, že Leigh Bardugo se závěr opravdu povedl.

"Bylo by rozhodně hezké, kdyby člověk vždycky dostal jen to, o co prosí. Jenže tak to bohužel není."

Celá knížka je napínavá, plná nečekaných zvratů a strachu o naše oblíbené hrdiny. U čtení jsem byla pořád v napětí, jak to jako chce autorka zaonačit, vždyť to přece nemůže skončit dobře. Vždycky tam musí být nějaké velké ALE a nemůžu být s konce spokojena. Nakonec se to ale povedlo a spokojená jsem byla. Spoustu zvratů včetně toho závěrečného jsem vůbec nečekala. Dokonce i nějaká ta slzička ukápla.

"Jen prostě vím, že nejde žít bez bolesti – ať je tvůj život dlouhý, nebo krátký. Lidi tě zkrátka zklamou. Zraní tě a ty zase způsobíš bolest jim. "

Epilog mě hrozně potěšil a udělal mi radost, jak dojemně vše dokázala spisovatelka popsat.

"Utrpení je laciné jak bláto, jen je ho dvakrát tolik. Jde o to, jak s ním člověk naloží. "

Jsem moc ráda, že se se světem grišů nemusím loučit a hned se jdu vrhnout na Šest vran.

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Říkala jsem si, že je potřeba vyzkoušet nějaký nový žánr, a tak jsem v rámci audioknih sáhla po společenské próza a knížce Polovina tebe. Kladem audioknihy je, že je velmi dobře namluvená a hezky se poslouchala. Bohužel o moc víc už toho chválit nebudu.
Usoudila jsem, že společenská próza asi není úplně pro mě. Možná jsem do ní zatím nedospěla, ale knížka mi přišla tak nějak o ničem. Sice celkem plyne, ale nepřišlo mi, že by měla nějaký ucelený příběh. Poměrně rychle skáče v čase, a tak i u celkem zajímavých témat jen klouže po povrchu a nezabíhá do žádných detailů, což mi přišlo škoda.
Jako nejzajímavější část příběhu mi přišla zápletka s Reesem, to mě bavilo, přišlo mi to zajímavé, ale bohužel vůbec nebyl naplněn potenciál, který toto téma mělo.
Emocionálně se mě tato knížka také nijak zvlášť nedotkla a nenutila mě o knížce po jejím dočtení přemýšlet, což mi u tohoto typu knížky přijde škoda.

04.02.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Robert Bryndza mě obecně baví, takže jsem byla moc ráda, když vyšla nová audiokniha a mohla jsem se do ní pustit. Na úvod musím říct, že Kate Marshallová se mi v prvních dvou dílech líbila o trošku víc než Erika Fosterová. Bohužel mi to ale tento díl úplně nepotvrdil.

Teda jako ne, že by to bylo špatné, to vůbec. Pořád se jedná o velmi kvalitní detektivku, ale tentokrát mě nedokázala úplně vtáhnout do děje a navíc mi přišla maličko přitažená za vlasy. V knížce bylo poměrně dost postav a občas se mi trošku motaly.

Kapitoly z pohledu vraha se mi líbily nejvíce a trochu mě mrzelo, že jich nebylo víc. Tristana a Kate jsem si oblíbila už v minulých dílech a bavili mě i v tomhle.

Ale obecně mě knížka bohužel úplně nenadchla.

03.02.2022 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Minier je další z autorů detektivek, kterému jsem se rozhodla dát šanci a jsem s ním celkem spokojená a určitě se k němu vrátím.
Příběh se má temnou a ponurou atmosféru, kterou umocňuje prostředí psychiatrické léčebny pro nejhorší zločince. Celé to do sebe krásně zapadá a když se k tomu přidá audioknižní zpracování, tak je to vůbec dokonalé. Pan Žák knihu načetl tak nějak monotónně, ponuře, že jsem si na začátku říkala, že tohle asi ne, ale postupem času jsem si ten přednes zamilovala, protože se dokonale hodil k atmosféře knížky.
Postavy jsem zajímavé, Martin má zajímavé myšlenky a celkem jsem si ho oblíbila, ale je dobře doplňován i dalšími postavami. Co oceňuji, je že i přes velké množství postav, jsou všechny dobře zapamatovatelné. Autor je představuje, tak že jsem s postavami neválčila a pamatovala si je. Docela dlouho mi trvalo než jsem odhalila, kdo je vrah, což také oceňuji.
Co bych knize vytkla je rozvláčnost v některých pasážích. Občas bych ji trochu zkrátila.

25.01.2022 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Po skvělém prvním dílu jsem se moc těšila na pokračování a trošku se bála toho, že Bouře a vzdor má o trochu horší hodnocení než Světlo a stíny. No bála jsem se zbytečně, protože druhý díl se mi líbil ještě víc než první.
Velkou zásluhu na tom má Nikolaj, který byl úplně dokonalý. Knížku okořenil humorem a skvělými hláškami, kdy vždycky přesně věděl, co říct a trefně okomentoval situaci. Mala mi bylo trochu líto, protože to fakt nemá jednoduché, musel si připadat ztracený a upřímně Alina mu taky moc nepomohla.
Co se Aliny týče, musím říct, že se mi celkem líbí, že není úplně 100% kladnou hrdinkou, ale má své zápory. Dělá ji to komplexnější a upřímně ruku na srdce, když byste měli takovou moc, opravdu by Vás to nesvádělo k úvahám o jejím rozšíření. Já myslím, že jo. A líbí se mi, že se toho autorka nebojí a zmiňuje to. Příběh je díky tomu o poznání uvěřitelnější. I když teda těch ambiciózních postav je tam opravdu dost.
Ani ve druhém díle jsme nebyli ochuzeni o zásadní dramatické zvraty, které nám autorka postupně dávkovala.
Knížka je stejně jako první díl ohromně čtivá, stránky krásně ubíhají a už teď se nemůžu dočkat, jak to vlastně celé dopadne.

19.01.2022 5 z 5