ElikaS ElikaS komentáře u knih

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Tato knížka je příjemnou oddechovkou, která se velmi dobře a rychle čte. On to není žádný literární skvost, ale co si budeme povídat, to v podstatě žádná erotická knížka a musím říct, že Klub zavázaných očí mě prostě baví.
Jedná se o krátkou knížku, kterou máte za chviličku přečtenou a příjemně se od ní odreagujete.

12.12.2022 4 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

L. J. Shen jsem si díky sérii Hříšníků zamilovala a stala se jednou z mých nejoblíbenějších autorek. A i série Nová generace udržela laťku té původní.
Všechny knížky jsou emocionální horskou dráhou, která mě neskutečně bavila a teď je mi líto, že mám vše přečteno a tyhle úžasné příběhy skončily.
Na Vaughna jsem se z Nové generace těšila asi nejvíc a musím říct, že oprávněně. Pro mě se jednalo o nejsilnější příběh - byl drsný, emotivní, srdcervoucí.
Na knížce (teda na všech těchto knížkách) mě hrozně baví, jak je vykreslen vztah láska - nenávist, protože oba tyto city čiší z každé stránky. Navíc jsem byla celou dobu napnutá, jak to bude dál a co se vlastně hlavním postavám stalo.
Určitě se k této sérii znovu vrátím. A vám doporučuji si ji přečíst :-)

12.12.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na tuhle knížku už jsem asi stará. Přišla mi taková o ničem a po pár týdnech už si vlastně vůbec nepamatuji o čem byla. A to se mi nestává.
Jediné, co mě na knížce zaujalo byly chaty. Tenhle nápad mi přišel originální a bavilo mě to. Plus jsem ocenila odkazy na Harryho Pottera, který navždy zůstane mou srdcovkou :-)

12.12.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Asi každého milovníka romantických knížek zasáhl seriál Bridgetonovi. Ještě před jeho shlédnutím jsem se pustila do jeho knižního zpracování. Šlo asi o první historickou romantiku, kterou jsem četla a usoudila jsem že tenhle žánr nebude úplně pro mě.
Pozitivem knížky byl humor. Místy jsem se skvěle bavila. Ale jinak to byl takový průměr. Příběh jednoduchý, předvídatelný. Samotný styl psaní také nebyl ničím originální.
Jedná se o výjimku, kde se mi víc líbilo televizní zpracování než originál.

12.12.2022 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Asi se ze mě žádná velká fanynka Paoliniho nestane. Druhý díl se mi líbil o trošku více než první, ale stále je to spíše průměrná fantasy.
Na to jak je kniha obsáhlá, se toho v ní zas tolik nestane. Očekávala bych větší spád a více akce. Navíc děj je celkem předvídatelný. Ubrat 200 stran určitě by byla kniha lepší. Nejvíc se mi asi líbil příběh Rorana.
Hvězdičku navíc přidávám za audioknižní podobu, kterou fantasticky načetl Martin Stránský.

12.12.2022 4 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Audioknížku jsem kupovala především kvůli Matoušovi Rumlovi, jehož interpretace mě hrozně baví a moc ráda ho poslouchám. Navíc jsem si říkala, že vyzkouším zase nový žánr. A vlastně jsem spokojená.
Knížka je vyloženě oddechová, milá a vypraví příběh naprosto obyčejných lidí, kteří si tak trochu žijí ve vlastním světě. Občas se v knížce objeví zajímavé myšlenky, nad kterými se stojí za to zamyslet.
Jediné, co knížce chybí je nějaký děj, v podstatě příběh tak nějak plyne a za celou dobu se vlastně nic nestane.

08.12.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Knížky Colleen Hoover miluji, takže i když jsem tuto knížku četla už v minulosti, moc ráda jsem si poslechla i její audioknižní zpracování.
Knížka Námi to končí má velmi silný příběh a byla to jedna z mála knížek, kdy jsem si nebyla jistá, jak si vlastně přeji, aby to skončilo. Ryle byl neskutečně charismatický a už v první scéně na střeše jsem si ho zamilovala, bohužel se však ukázalo, že nejde dát jen na první dojem a jak těžké je se změnit. Atlas byl sympaťák zase úplně jiným způsobem. Oba vzbuzovaly neskutečné množství emocí.
No a když k tomuto silnému příběhu přidáte epilog autorky, tak to celé nemá chybu. Rozhodně doporučuji!

08.12.2022 5 z 5

Sajdra a Tyrhen objevují svět Sajdra a Tyrhen objevují svět Yvona Bednarová

Audioknížku jsem kupovala pro téměř 7 letého, pro kterého jsou draci atraktivní téma. Samotný příběh byl fajn a zaujal i mě jako dospělou. Byl napínavý, dobrodružný a originální. Navíc musím ocenit, že se syn dozvěděl i něco nového, ať už o zvířatech nebo o národních parcích. Jediné mínus vidím v interpretaci. Ta nám bohužel nesedla a obzvlášť na začátku jsem si připadala, jak když poslouchám spíše smuteční řeč než knihu pro děti. Bohužel styl, jakým je audiokniha načtena se projevil i na pozornosti syna, takže o jeho oblíbenou audioknihu se jednat nebude.

08.12.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Na knížky od Roberta Bryndzy se vždycky těším. Píše čtivě, dokáže vymyslet zajímavé zvraty a jeho rozuzlení vždy dává smysl. Navíc série Eriky je podle mého názoru o třídu lepší než série Kate, takže jsem se na tento díl moc těšila. A dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Brutální vraždy, zajímavé rozuzlení, hromadu napětí a rozvoj Eričiných vztahů s kolegy a Petersonem. Jsem nadšená a těším se na další díl.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Musím přiznat, že téhle klasice jsem se roky vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Příběh jsem tak nějak rámcově znala, ale vlastně doteď jsem ho neviděla ani jako divadelní hru ani film, tak jsem byla zvědavá, co přesně od knížky čekat. No byla jsem nadšená. Na tu dobu je knížka velmi čtivá, bez nějakých výrazných archaismů nebo složitého jazyka. Čte se krásně. Příběh je známý, ale poutavý a musím ocenit, že knížce nechybí humor. Ten byl dost cynický a moc se mi líbil. Knížku jsem si užila a určitě se do nějaké Wildeovy další knížky pustím. :-)

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Závěrečný díl Savage Trilogy je skvělým zakončením celé série. Jak už jsem zvyklí, knížka je krátkou jednohubkou, kterou zvládnete přečíst za dopoledne.
Na autorce se mi líbí, že ač píše krátké erotické romány, dokáže v nich překvapit a vymyslet neočekávané zvraty. To v v rámci žánru nebývá úplně běžné.
Navíc se jí daří psát tak, že je knížka čtivá a vzrušující. To se také každému autorovi nepovede. Po dvou sériích, které u nás vyšly, se autorka zařadila mezi mé oblíbené.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knížku jsem si vybrala pro účely čtenářské výzvy a musím říct, že mě dost překvapila. Kam se na toto dílo hrabou dnešní erotické romány. Lady Fuckingham je naprosto regulérní porno, které v době prvního vydání muselo určitě vzbudit vášně. Knížka se mi líbila.

07.12.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim Stoneovou jsem si zamilovala a v audioknižní podobě v podání Jitky Ježkové je tato série naprosto dokonalá!
Kim a její tým mě moc baví, nejen jejich postojem k vyšetřování, ale i jejich vzájemnými vztahy a humorem na pracovišti. Ani tento díl nebyl výjimkou. Fajn je sledovat i vývoj jednotlivých postav, který je ale napsán s citem tak, že nezastiňuje vyšetřování.
Už se moc těším na další díl

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Musím říct, že první díl série Města schodů mě navnadil na pokračování. Knížka je čtivá, příběh originální. Líbí se mi, že autor do fantasy přidal i prvky detektivky, čímž děj trochu okořenil.
Je poznat, že se jedná o první díl série, takže se seznamuje se světem, jeho politikou a mytologií. Občas bylo trošku náročnější se ve všem vyznat, ale nakonec vše dávalo smysl.
Shara nebyla špatná hlavní hrdinka, ale já si přece jen trochu více oblíbila Sigruda, takže doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.

07.12.2022 4 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Obecně moc historické knížky nečtu. Tady mě ale zaujalo, že autorka příběh vystavěla na historických faktech a dozvěděla jsem se celou řadu nových věcí. Uspořádání Starověkého Říma je mi celkem známé, ale zajímavý pro mě byl Jeruzalém a myšlení místních.
Příběh byl zajímavý, čtivý, děj krásně ubíhal a našla se zde i celá řada zvratů a napínavých momentů. I když romantická zápletka je celkem předvídatelná a jasně daná.
V mnoha ohledech byla knížka i velmi dojemná. Jde o jednu z top knížek, které jsem letos četla.
Oceňuji i závěr knihy, ve které se autorka věnuje historickým pramenům a vysvětluje historické události.
Knížku na databázi knih hodnotilo jen pár lidí, takže je taková opomíjená. Rozhodně doporučuji k přečtení.

28.09.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza je pro mě sázkou na jistotu a to nejen díky samotné knížce, ale i vzhledem k interpretaci Martina Stránského, díky kterému jsou pro mě tyto detektivky povýšeny ještě o ležel výš.
Další díl ze série Eriky Fosterové si drží laťku předchozích dílů a baví mě nejen samotné vyšetřování zločinů, ale i vzájemné vztahy jednotlivých vyšetřovatelů. Tentokrát vyšetřované zločiny nebyly extrémně brutální svým provedením, ale o to lepší byla samotná zápletka, motivace a celé vyšetřování. Musím vyzdvihnout úplný závěr, který mě překvapil a jednalo se o zajímavý zvrat.
Zatímco série Kate Marshallové má pro mě tendenci sestupnou, tak Erika mě baví s každým dílem snad víc a víc. Už se těším na novinku :-)

22.09.2022 5 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Knížka mě zaujala svou anotací, takže jsem se jí rozhodla vyzkoušet. A pro mě to byla knížka, která příjemně utekla, sem tam jsem se zasmála, i když rozhodně to nebyl ten typ knihy, u které bych se smála nahlas nebo se bavila od začátku do konce. To zase ne, občas mě něco pobavilo, ale jinak děj spíš příjemně plynul a bylo to takové neurazí, nenadchne.
Samotný děj je naprosto nereálný a neuvěřitelný, ale to u příběhů, které jsou založené na humoru nijak nevadí. Když budete chtít příjemnou oddechovku, u které nebudete muset přemýšlet, směle do této.

22.09.2022 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

K této audioknize jsem se dostala po poslechu audioknih Čajová dívka z Kolibříkové ulice a Ostrov moře žen. Obě tyto knížky pro mě byly o trošku lepší než Gejša, protože vzbuzovaly víc emocí. I tak je ale Gejša velmi příjemnou audioknihou. Oceňuji především to, že se v zajímavém příběhu dozvíme spoustu zajímavostí ze života gejš i z japonské kultury minulého století. Mám ráda, když knížka přinese kromě zajímavého příběhu i reálie, ze kterých se něco dozvím. To se tady stalo.
Každopádně po poslechu této knihy mám pocit, že Japonci jsou zvláštní národ, kterému nikdy neporozumím.
Co se týče samotného příběhu - jednalo se o takovou Popelku pro dospělé. Takže knížka potěšila a rozhodně mohu doporučit romantickým duším, které se rádi něco dozví o gejšách i Japonsku.

22.09.2022 5 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Magický realismus jsem si zamilovala, a tak jsem si užila i Kouzelníkův únik z reality. Anton sice nebyl zrovna dvakrát sympatický hlavní hrdina, ale jeho sarkasmus mě celkem bavil a jako člověk mi přišel naprosto reálný. Taková postava ze života, myslím, že každý kolem sebe máme někoho podobného.
Příběh není nijak zvlášť komplikovaný a chvílemi je celkem předvídatelný (obzvlášť přerod hlavního hrdiny), ale ničemu to nevadí.
Jedná se o velmi příjemnou oddechovku, která je velmi čtivá a příjemně uteče. Jako audiokniha je skvěle namluvená paní Vinklárkovou.

21.09.2022 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Knížka 30 nocí vášně je vyložené průměrným erotickým románem. No i když erotickým, asi spíš romantickým. Existuje mnoho knížek, které jsou daleko více erotické, ale samy se za erotický román neoznačují.
Děj je jednoduchý, nepříliš originální. V podstatě obdoba prvního dílu. Z knížky jsem necítila žádné velké emoce, chemii mezi postavami. Prostě jsem ji přečetla a pustila z hlavy. Je to knížka, která ve mě nezanechala žádnou hlubší stopu. Neurazí, nenadchne. V rámci žánru se dají sehnat daleko lepší knížky. Ale abych nebyla jen kritická dají se sehnat i mnohem horší díla :-D

08.09.2022 2 z 5