ElikaS ElikaS komentáře u knih

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Sigruda jsem si oblíbila nejvíc ze všech postav ze série Božských měst. Po minulém díle, jsem byla moc zvědavá, kam se posunul a jak to vlastně celé dopadne.
Hned na úvod mě překvapil časový skok, ve kterém se knížka odehrává, ale rychle jsem si zvykla. Děj byl zajímavý, hodně akční, takže svižně odsýpal. Ani v tomto díle se autor nebál překvapivých zvratů a už od prvních stránek do nich šlapal naplno.
Samotný konec jsem tak nějak očekávala a nezmírnilo to dojetí na konci. Celá série se mi líbila.

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Musím říct, že druhý díl se mi líbil více než ten první a hlavní podíl na tom má Turyin jako hlavní hrdinka. Byla mi mnohem sympatičtější než Shara. Mimo to mi přišlo, že dej byl o poznání zajímavější a více odsýpal.
V příběhu nebyla nouze o zajímavé zvraty. Spousta z nich mě opravdu překvapila a je dobře, že se jich autor nebál. Teď už se moc těším na Sigruda, který je mou nejoblíbenější postavou.

18.01.2023 5 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Tak k téhle knížce vlastně vůbec nevím, co napsat. Tak asi začnu u toho, že jsem ji poslouchala jako audioknihu a Jakub Saic ji načetl výborně a jeho projev mě neskutečně bavil. Jedná se asi o největší pozitivum knížku.
Samotná mytologie je velmi zajímavá, ale poměrně komplikovaná, občas jsem musela listovat knížkou, abych si vše správně spojila. Tomu nahrává i větší množství hlavních postav a jejich schopnosti a motivace.
První polovina knížky je výborná! Pořád jsem čekala, co a jak kam povede. Nastíněné etické dilema bylo také zajímavé.
Jenže ve druhé polovině už knížka začne být trochu zdlouhavá, řešení v nedohlednu a když už se konečně dostaneme k něčemu zajímavějšímu a přijde zvrat knížka skončí. Pokud v brzké době vyjde pokračování, určitě se do něj pustím, abych věděla, jak to dopadlo. Pokud by pokračování mělo vyjít až za delší dobu na knížku určitě zapomenu a nebudu mít žádnou zásadní potřebu se k ní vracet.

18.01.2023 3 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

I třetí díl série Tatérka si zachovává poměrně vysokou laťku, i když bych uvítala změnu spočívající v tom, že se všechny případy točí kolem Marni. Proč by nemohla být pouze konzultantkou, ale vždy je osobně zaangažovaná?
Parádní byly vsuvky o starověkém Egyptě a způsobu balzamování. Postava balzamovací byla promyšlená a bavila mě. Obecně mám tedy knížky se sériovými vrahy ráda a přesně tento styl se mi líbí.
Kdyby se vše netočilo kolem Marni tak bych dala plný počet, protože samotné vyšetřování je skvělé.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Knížka se mi líbila. Jak už je u Zapaty zvykem, jedná se o velmi pomalou romantiku, která místy působí až zdlouhavě. Na rozvoj vztahu Aidena a Vanessy si počkáme, ale stojí za to si počkat. Společně mají skvělou chemii a moc mě bavily.
Knížka je vtipná, u mnoha pasáží jsem se skvěle pobavila. Ač je knížka výborná S láskou Lukov rozhodně nepřekonala.

16.01.2023 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Detektiv je kvalitní detektivkou a navíc jedním z malá detektivních příběhů, u kterých mi nevadí, že byl napsán před rokem 2000. Obecně mě tyto staré detektivky moc nebaví už jen proto, že prostředí ve kterém se nemohou využívat nejnovější technologie na mě zkrátka působí trochu nereálně a zvláštně.
Každopádně v této knížce to nebylo podstatné a zaujaly mě na ní jiné věci. Líbil se mi popis procesu trestu smrti, tomu se autor věnoval dost dopodrobna a podal to zajímavým způsobem. Stejně tak se mi moc líbil vhled do duše odsouzeného vraha. To se také povedlo.
Naopak mě značně rozčiloval hlavní detektiv, který mi byl vyloženě nesympatický.

15.01.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Domek v Irsku je příjemnou romantickou oddechovkou, ve které se neřeší žádné zásadní problémy hlavních hrdinou. Je to takové příjemné oddechové čtení, které krásně plyne až ke zdárnému konci. Určitě existují lepší romantiky, ale pokud nechcete nad ničím přemýšlet a jen se nechat unášet příjemným pohodovým příběh na pozadí irské přírody a dobré kuchyně, je tato knížka tou správnou volbou.

15.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tak tohle byl doják! Colleen ve všech knížkách bravurně pracuje s emocemi a vždy jde až na dřeň, a tato knížka není výjimkou. Příběh Beyah a Samsona začíná pěkně z ostra a od první stránek mě vtáhnul do děje.
Celý příběh je opředený tajemstvími, ať už tajemství Beyah vůči její rodině nebo tajemství Samsona vůči Beyah a ostatním. Je to přesně ten typ knížku, u které si celou dobu říkáte: "tak už mu to řekni!" Jenže zatímco ve většině knížek hlavní postavy mlčí bezdůvodně, tak tady to bylo naprosto pochopitelné. Se svými životními zkušenostmi se hlavní postavy prostě nemohly snadno otevřít.
Romantická stránka knížky byla také perfektní. Moc se mi líbilo, jak se hlavní hrdinové poznávali a hledali k sobě cestu.
Musím ocenit i název knížky a jeho objasnění přímo v knížce. To se mi moc líbilo a dodalo to názvu úplně jiný rozměr.
No a ten konec a odhalení Samsonových tajemství bylo neskutečně dojemné, i slzička ukápla.
No abych to shrnula parádní knížka, určitě si ji přečtěte!

15.01.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Sérii Milesův klub jsem si zamilovala. Minulý díl s Tristanem pro mě sice zůstává nepřekonatelný, ale i tak jsem si užila každou stránku. Knížka je neskutečně čtivá, opravdu vtipná a chemie mezi hlavními hrdiny rozhodně funguje. Můžu vytknout pouze jednu věc, a to bylo závěrečné uvažování Elliota. Opravdu byste ohrozili fungující vztah jen kvůli představě? To mi přišlo trošku přehnané, ale i tak to byla velmi příjemná a vtipná oddechovka.

13.01.2023 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Do knížky jsem se pustila, díky loňské čtenářské výzvě a upřímně mě teda knížka neuchvátila. Celé mi to přišlo až moc abstraktní, nedávající žádný velký smysl a navíc se to hrozně vleklo. Být celá knížka třeba o 150 stran kratší určitě by jí to prospělo.
Navíc mi nepřišly sympatické ani postavy. Tohle nebude úplně autor pro mě.

13.01.2023 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

L. J. Shen mám jako autorku moc ráda, ale tato knížka mi přišla jako její suverénně nejslabší, což je i tak lehce nadprůměrem, ale od ní jsem prostě čekala více. Shen umí skvěle vystihnout vztah láska-nenávist, ale tady se jí to úplně nepovedlo. Nenávist Mala mi přišla hodně přitažená za vlasy a na sílu. Byla nedostatečně odůvodněná, respektive ten důvod mi přišel hodně slabý.
Na druhou stranu druhá polovina knížky nebo možná spíš poslední třetina, ta byla výborná a konečně jsem v ní autorku poznávala. Tu závažnou dějovou linku vystihla perfektně a moc bavila.
Stejně tak musím ocenit Poznámky. To byl jednak vynikající a originální nápad a za druhé pěkně doplňovaly děj a mnohokrát pobavily. :-)

13.01.2023 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Jak už je u autorky zvykem, knížka nás zavádí do Asie a emotivní popisuje příběhy zdejších obyvatel.
Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem uvěřit, že příběh se začíná odehrávat v 90.letech. Přišla jsem si jak ve středověku. Vážně drsné. První polovina knihy je báječná, dravá, zajímavá, realistická. Ve druhé polovině - v civilizaci - atmosféra knihy trošku upadá, ale i tak je příběh nadprůměrný.
Knížka se mi líbila.

11.01.2023 4 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Wow, tak tohle byla síla. Už předchozí knížky autorky se mi líbily, ale tahle mi přišla nejsilnější.
O Koree jsem z historických souvislostí věděla jen úplné základy, takže mi knížka značně rozšířila obzory a dozvěděla jsem se spustu nového. Mentalita místních obyvatel mi přišla v mnoha ohledech naprosto nepochopitelná, ale zajímavá.
Knížka je napsaná tak, že vzbuzuje silné emoce, třeba popis incidentu 43 byl brutální, syrový s neskutečně emotivní.
Knížku rozhodně doporučuji

11.01.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

I tento díl Kim mě bavil, I když bych si Alex klidně opustila. Vnímám ji jako jednu z nejzápornějších postav vůbec. Málokdo mi takhle lezl na nervy, její manipulace jsou šílený, ale zase dělají knížku zajímavou.
Zápisky z deníčku byly drsné a napsané tak, že hodně působily emoce. Pořád jsem čekala, jak to s pisatelkou dopadne. A celá tato zápletka byla celkem překvapivá
Těším se na další díl a doufám, že tentokrát bez Alex.

10.01.2023 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Knížku jsem četla již v minulosti, ale poté co v loňském roce vyšla audiokniha a tato knížka se mi navíc hodila do čtenářské výzvy, jsem se rozhodla pro rereading.
No a na podruhé se mi líbila víc než na poprvé :-) Knížka je rozhodně čtivá a pěkně utíká. Téma je klasické - pohledný, arogantní milionář a jeho asistentka. Ale je zpracovaná opravdu vtipně. Navíc se nejedná pouze o romantiku, ale spíše o erotiku. Děje v knížce až moc není, ale na něm knížka není postavená, jde spíše o vášeň a vtip.
Audiokniha je namluvená celkem dobře, i když na interpretku, která mluví Chloe jsem si musela chvíli zvykat, naopak interpret, který mluví Bennetta, mi sedl hned od začátku.

10.01.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Na tuto detektivku jsem se dlouho chystala, protože se odehrává ve městě kde jsem vyrostla a zavzpomínala jsem u ní i na místní gympl, který jsem vystudovala a který se v knížce objevuje. Knížku jsem nakonec dlouho odkládala a pustila jsem se až do audioknihy, která je mimochodem velmi dobře načtená.
I když jsem na pachatele přišla prakticky hned, vůbec mi to nevadilo. Knížka je napsaná velmi čtivě, pěkně ubíhá, vyšetřování mě bavilo a dávalo smysl. A byla jsem zvědavá na odhalení motivu a samotné dokazování a v tom mě knížka vůbec nezklamala.
Navíc mě moc bavila interakce mezi Laurou a Adamem, kteří mezi sebou mají skvělou chemii.
Obecně moc české autory nečtu, ale na konec na ně snad změním názor, protože za poslední dobu jsem na pár dobrých narazila. V tomto případě už se těším na druhý díl.

09.01.2023 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Tenhle typ knížek z hudebního, potažmo hvězdného, prostředí mám moc ráda, takže jsem se na ní vyloženě těšila. Bohužel jsem byla trochu zklamaná. Jedná se o nejslabší knížku tohoto typu, kterou jsem zatím četla.
Příběh není nijak složitý, a přestože má autorka snahu řešit i závažná témata, jako třeba závislost, pouze klouže po povrchu a vůbec nenaplnila potenciál, který by knížka měla. A to je škoda. Knížka ve mě nevzbuzovala ani moc emocí, což je u romantiky vcelku problém.
Jedná se o jednoduchou oddechovku, která neurazí ani nenadchne.

09.01.2023 3 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

O knížce jsem četla, že se jedná o magický realismus, takže jsem ji nemohla nechat bez povšimnutí, protože tento směr jsem si zamilovala. Realismus to byl už od začátku na to magické jsem pořád čekala. Každopádně forma, jakým je knížka napsaná, rozhodně magická byla. Tento styl vyprávění má v sobě kouzlo a moc se mi líbí.
A i když mi přišlo, že se v knížce nic moc nedělo a děj velmi volně plynul, užila jsem si každou stránku. Celý příběh má nádech tragikomedie, i přesto je však napsán zvláštně lehkým způsobem.
Rozhodně stojí za přečtení

09.01.2023 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Píšu to u každé knihy L. J. Shen a platí to i tady. Ona prostě umí vzbudit emoce a dokonale popsat vztah láska a nenávist (I když bych řekla, že to se jí nejlépe povedlo v sérii Hříšníci). Chemie mezi hlavními hrdiny funguje skvěle. Jejich slovní přestřelky jsou výborné a mají vtip.
Knížku jsem si moc užila.

06.01.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

K téhle knížce jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a tématu literatura faktu. Nebýt toho určitě bych se k ní nedostala a byla by to škoda. Knížka pro mě byla velkým překvapením. Dozvěděla jsem se spustu zajímavých informací.
Knížky se velmi dobře četla. Jeji zpracování formou rozhovoru bylo originální a dodalo knížce zajímavý nádech.

05.01.2023 5 z 5