ElikaS ElikaS komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Knížku Jeho banán už jsem četla v minulosti, ale vzhledem k tomu, že moc romantických knížek nevychází jako audioknihy, rozhodla jsem se knížku si přečíst znovu tentokrát formou poslechu audioknihy.
Knížka je krátkou, jednoduchou oddechovkou, která nemá žádnou výraznější zápletku ani hlubší příběh. Prostě typická romantická kniha, která si ale na nic nehraje. Ono už z názvu je jasné, že půjde o vtipnou romantiku, která nemá žádné velké ambice. A přesně tak to i po přečtení je. Knížka je vtipná ale taková povrchní.
Pokud se chcete zasmát, nechcete u knížky přemýšlím, řešit nějaké zásadní zvraty je to knížka přesně pro vás. Jen mám takový pocit, že po jejím přečtení za chvilku zapomenete, o čem to vlastně bylo. Protože ničím výjimečná ta kniha není.

06.09.2022 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Na Eragona jsem se chystala dlouhou dobu a pořád jsem se k němu nemohla dostat. A když už jsem se do něho konečně pustila, musím říct, že jsem byla celkem zklamaná. Měla jsem problém se do audioknihy zaposlouchat.
Ze začátku mi kniha přišla hodně jednoduchá, jasně vymezené dobro, zlo. Zápletka s drakem spíše pro děti. Postupně, cca v poslední třetině, se knížka přece jen začala rozjíždět. Jsem zvědavá, jak se příběh rozvine dál, takže ještě minimálně dalšímu dílu dám šanci.

29.06.2022 4 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Tuhle autorku jsem si oblíbila. Její eroticko-mafiánské knížky prostě nemají chybu a vždy si je moc užiju. Neústupnou princeznu jsem přečetla jedním dechem a byla skvělá.
Knížky mají skvělou atmosféru, okamžitě se rozjedou a jsou opravdu dobře napsány. Chemie mezi Temprence a Kanem funguje na jedničku. Mezi oběma hrdiny to skvěle jiskří a vzájemná přitažlivost je téměř hmatatelná. Oba si je prostě musíte zamilovat.
Zápletka s Rafem příběhu jen prospívá a příjemně ho oživuje. A otevřený konec? Na ten už jsem u autorky zvyklá, takže mě nepřekvapil, ale zamrzel. Sakra a teď zase čekat, než vyjde pokračování. Což mě přivádí k poslednímu bodu. Opravdu je nutné psát vše jako trilogii? Knížka je kraťoučká a jedná se spíš o jednohubku, kterou jsem přečetla za 2 hodiny. První díl zhruba za stejnou dobu. Tak si tak říkám, jestli je to opravdu materiál na tři knihy. Myslím, že ne. Ale marketing je marketing. Pozitivní na to alespoň je, že děj odsýpá a autorka se nepatlá ve zbytečných výplních.
Knížku jednoznačně doporučuji, ale ideálně si přečtěte celý příběh najednou.

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Po předchozím obrovském zklamání z prvního dílu, už jsem se do čtení druhého příběhu pouštěla bez nějakého výrazného očekávání. A udělala jsem dobře, protože lepší, než první díl to určitě je, ale žádná sláva to i tak není.
Zápletka je tak nějak stále o ničem, hlavní postavy neurazí ani nenadchnou. Zvykla jsem si, že pro Elle je typické, že střídá humor se závažnějšími tématy, ale to se tady neděje. Asi mi i chybělo více interakcí mezi kluky, které by to celé okořenily. No sérii asi dočtu, ale není to tak, že bych se klepala na její pokračování, jako jsem to měla v případě Off Campusu nebo Briar U. Elle prostě sedí ty hokejisti, ne zápasníci.

01.06.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Kirsten jsem si oblíbila již v sérii VIP a musím říct, že ani tato knížka mě nezklamala. Mám ráda romantiku ve stylu nenávidím tě – miluji tě. A Kirsten ji okořenila příjemným humorem a sympatickými hlavními postavami.
Především začátek knížky, kde se hlavní postavy nemůžou vystát je hodně povedený a užila jsem si ho. Myslím, že autorka mohla trochu více rozvinout linku se stalkingem. Tohle téma by bylo určitě zajímavé a pořád jsem doufala, že ho tam bude o trochu více.
Z knížky musím vyzdvihnout dopisy, které byly úžasné a pěkně příběh doplnily. Naopak, kdo mi lezl na nervy byla Samantha, myslím, že její jednání by si zasloužilo trošku lépe vysvětlit.
Knížka je příjemná oddechovka, kterou jsem si užila.

01.06.2022 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Knížka Cinder & Ella je mou srdcovkou, kterou jsem již párkrát četla a tentokrát jsem se rozhodla pro rereading v originále. A opět jsem si knížku neskutečně užila.
Ač se již podle názvu může zdát, že se jedná o převyprávění moderní Popelky. Nejde jen o bezduchou young adultku. Autorka zvládla do knížky dostat vše potřebné. Humor se střídá s vážnými tématy. Knížka je protkaná emocemi. Chvíli jsem se smála a o chvíli později plakala.
Knížka se věnuje hromadě závažných témat – těžký fyzický handicap, ztráta rodiče, komplikované rodinné vztahy, deprese, šikana, sláva, komplikované mezilidské vztahy. Ta jsou ale kompenzována krásnou romantickou linkou. Brian s Ellou tvoří úžasný pár. A upřímně, která z nás by nechtěla kluka jako Brian? Byl dokonalý!
Ellu jsem si oblíbila, je to silná hlavní hrdinka, která to nemá vůbec jednoduché. Upřímně vůbec nechápu názory, že se Ella chovala hnusně nebo hloupě. Fakt myslíte, že člověk, který si projde tím, čím ona nemá nárok na to být občas protivný? A stejně tak si myslím, že budu vztahu mezi ní a otcem měl mít na starosti především on. Upřímně mě neskutečně rozčiloval právě její otec, který se choval naprosto necitlivě a nijak zvlášť se nepokoušel navázat s Ellou hlubší vztah a ke všemu přistupoval ve stylu – „Já jsem ti zbyl. Jsem tvůj táta. Tvou povinností je mít mě ráda, být mi vděčná a poslouchat.“ Vůbec se nezajímal o její názory a pocity.
Abych to shrnula. Knížka patří k mým úplně nejoblíbenější a můžu ji vřele doporučit.

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Knížky Brigid Kemmerer zbožňuji. Nejedná se o klasickou young adultku, ale o příběh který má dokonale propracované charaktery postav a řeší závažné problémy. Navíc, jak už tomu bylo i v ostatních knihách, autorka nestaví pouze na romantice, ale i na přátelství. Právě tenhle prvek knížkám dodává osobité kouzlo.
Příběh Maegan a Robba se rozvíjí postupně nenásilně a jejich interakce mě bavila, ale přesto jsem si snad ještě víc užívala vztahy mezi Robbem a Owenem, Connorem a Robem a Meagan a Sam. Scéna s Xboxem, tichou nocí u Robba v pokoji nebo konfrontace s učitelem, byli úžasné a hodně mě chytily za srdce. Stejně tak se mi moc líbila postava pana Landona. Při čtení jsem si říkala, jestli takoví lidé vůbec existují.
Stejně tak se mi moc líbily úvahy o Robbově tátovi v tom smyslu, že mohl být klidně grázl pro ostatní, ale milující táta pro Robba. V této lince by mi ani nevadilo, kdyby na něj byla autorka ještě trošku přísnější. A fajn byla i linka s Robbovou mámou.
Celá knížka má plno zajímavých, hlubokých myšlenek a vede k mnoha zamyšlením. Užila jsem si každou stránku.

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Musím uznat, že i když jsem k prvnímu dílu měla drobné výhrady, tak mě knížka bavila a celkem jsem se těšila na pokračování. Bohužel mě druhý díl zklamal.
Jessica i Liam se podle mě chovali nelogicky a především chování Jess mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Nějak jsem se s nimi nedokázala ztotožnit, a to i přesto, že mám mafiánské romantiky celkem ráda.
Mimoto mě tentokrát zklamal i děj. Jasně, že každá druhá kapitola končí sexem je v rámci žánru celkem normální, ale mělo by tam být něco mezitím. To tady chybělo. Když už se konečně schylovalo k nějaké akci nebo něčemu zajímavému, bylo to šup, šup a hotovo. Příběh by se zasloužil trochu rozvinout, rozepsat.
A co mi přijde jako největší vada knížky, jsou mizerně popsané sexuální scény. Přišly mi bez nápadu, napsané zcela neoriginálně a navíc podobně odfláknuté jako příběh.
Jediné co mi přišlo celkem zajímavé byla postava Joaquina, ale i tohle bylo vcelku odfláknuté, tak uvidíme, co následující díl.

01.06.2022 2 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Knížka volně navazuje na Mount Trilogy, a to nejen dějem, ale i stylem, jaký je napsána. Očekáváte žhavou erotiku plnou hříšného sexu, mafiánské prostředí a tajemného hlavního hrdinu? Tohle vše se vám v knížce dostane. Knížka sice nemá žádný převratný děj, ani psychologicky propracované postavy, ale o to v téhle knížce vůbec nejde.

"Nevyužít každou příležitost dělat to, co ti přináší radost, zejména když je ti za to někdo ochotný platit.“

Meghan je podle mě jedna z nejlepších autorek erotické literatury a neskutečně mě baví a vždycky se těším na její novou knížku.

"Protože jde o smrt. Smrt nikdy nezevšední. Vždycky šokuje. Měla by. Je to důkaz, že jsem normální lidská bytost."

Mimochodem stejně jako u Mount Trilogy i zde se bude jednat o trilogii, která ale obsahuje jeden příběh, takže knížka vám příběh neuzavře a já už teď netrpělivě čekám na pokračování.

"Život máš jenom jeden. Žij ho naplno. Bez výčitek"

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen mám jako autorku moc ráda a po každé její nové knížce ráda sáhnu. Na 9.listopadu jsem četla samé nadšené recenze, takže jsem na ni byla moc zvědavá a musím říct, že jsem byla nadšená. Sice to není její nejlepší kniha (tou pro mě zůstává Odvrácená tvář lásky), ale i tak jsem si jí moc užila.

"Líbí se mi číst takový knížky, protože se to vůbec nepodobá životu, co vedu. Situace v nich jsou úplně jiný než ty, co prožívám – díkybohu. Ale baví mě číst si o tom. Přestože mě baví číst si o tom, jak kluk říká holce, že je z něj tolik, tolik mokrá… ve skutečnosti, kdyby mi to někdo řekl při sexu, by mě to nevzrušilo. Spíš bych se vyděsila, že jsem se nechtíc počurala.“

Námět mi na začátku připomněl Hru s ohněm od L. J. Shen a na konci zase Papírovou labuť. Na rozdíl od Hry s ohněm mi knížka přišla méně uvěřitelná, ale i zase je neskutečně poutavě napsaná.

"Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“

Líbil se mi nápad sledovat pouze jeden v roce v průřezu několika let, to mi přišlo celkem originální a zároveň jsem se těšila na to, jak se naši hlavní hrdinové změnili. Díky tomu odpadla zbytečná výplň a mnohokrát zbytečně natahované úvahy hlavních hrdinů a kniha tak neskutečně rychle utíkala.

"Protože zamilovat se je snadný, Bene. To těžký přijde, když z toho chceš vyklouznout.“

Za mě super a doporučuji.

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Hned na začátek musím říct, že jsem si celý Grishaverse zamilovala a stal se jedním z mých oblíbených světů. Na poslední díl jsem se tedy moc těšila, jenže ve světle aktuální politické situace, jsem si od knížky musela dát na chvilku pauzu, protože se až neuvěřitelně podobala tomu, co se dělo na konci února, když jsem knížku četla. A nechtěla jsem si jí zkazit.
Každopádně když jsem se k ní vrátila přečetla jsem ji na jeden zátah, protože byla naprosto boží.
"Válka je jako oheň – náhlá, hladová a nejsnáze uhasitelná dřív, než se rozhoří. Udělá, co bude moci, aby ten požár zastavil"
Nikolaj je mou nejoblíbenější postavou ze světa Grišů, takže jsem byla moc zvědavá, jak to s ním celé skončí a jestli je vůbec nějaká možnost na to, aby měl šťastný konec (myslím tím z dlouhodobého hlediska - přece jen Zoja je vlastně téměř nesmrtelná).
„Možná, že se toho daru lidskosti nevzdáváme – ani když přijdeme o veškerou naději.“
Hrozně se mi líbilo, jak už je u Nikolaje zvykem, jak ze všeho dokázal vybruslit, že zůstal věrný svému charakteru a co všechno byl ochoten pro svůj lid obětovat.
"Můžeš si zvolit víru, nebo si můžeš zvolit strach. Ale jenom jedno ti přinese to, po čem toužíš."
Knížka měla úžasné pasáže, které byly dojemné např. scéna mezi Nikolajem a Zojou v kajutě, další u kterých jsem se skvěle pobavila, např. návštěva v Ketterdamu, další vyloženě srdcervoucí. Stejně tak i v této knize se autorce dařilo skvěle vystihnout politickou situaci. Prostě perfektní fantasy se vším všudy.
"Láska je ničitel. Dělá truchlící pozůstalé, vdovy, nechává za sebou trápení. Žal a láska jsou jedno a to samé. Žal je stín, který zbude po lásce, když odejde."
V podstatě všem postavám se dostalo krásného konce, i když ne vždy takového, jaký bych si představovala.
„Dospět znamená naučit se něčeho vzdát.“
Se světem Grishaverse se hrozně nerada loučím a doufám, že autorka využije zádních vrátek, které se v závěru nechala a dočkáme se dalšího dílu.

08.04.2022 5 z 5

Filmové zpracování Pána prstenů jsem si zamilovala už v dětství, ale k Hobitovi jsem se zatím nedostala. No a tak jsem si řekla, že by asi bylo dobré začít knihou a pustila jsem se do audioknižního zpracování, které se mimochodem hezky poslouchá.
Hned na úvod mě překvapilo, že audiokniha měla nějakých 12 hodin, což v kontextu 3 filmů mi přišlo hrozně málo. Každopádně příběh je zpracovaný skvěle, bavilo mě to, nijak se nevlekl a ani jsem v knize neobjevila nějaká slepá místa. Upřímně nějak nechápu o čem jsou tři filmy, asi to budu muset zjistit.
Další co mě překvapilo, je že knížka vyznívá vyloženě pohádkově, neměla bych problém ji přečíst svému šetiletému synovi a určitě to časem udělám, protože myslím, že se mu bude líbil.
Celkově se knížka krásně poslouchala, příjemně uběhla a určitě se časem pustím i do Pána prstenů.

07.04.2022

Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Benjamin Kuras

Uff, tak k téhle knížce vůbec nevím, co napsat. Dostala jsem ji od kamarádky jako audioknihu, a protože jsem moc nevěděla, do čeho se pustit a hledala jsem něco kraťoučkého, tak jsem ji vyzkoušela.
Vzhledem k tomu, že je knížka zařazena do osobního rozvoje, byla jsem na začátku příjemně překvapena, že spíš něž o klasický osobní rozvoj se jedná spíš o humoristickou knihu, i když zrovna tento typ humor mi přišel skoro dětinský a moc mě nebavil. Celkově mi nepřišlo, že by knížka přinášela něco extra zajímavého.

07.04.2022 2 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

L. J. Shen patří mezi moje nejoblíbenější autorky a její HotHoles (ať už původní nebo nová generace) jsem si zamilovala. Hrozně mě baví, jaké napětí a chemii dokáže vybudovat mezi hlavními postavami. Její knížky mají ohromnou jiskru.
"Tehdy jsem si myslel, že to nepřežiju. Dneska jsem věděl, že vám nic jiného nezbude – prostě to nějak přežijete. Jen to bolí, jako kdyby vám někdo vyrval srdce z těla."
Knížka se drží osvědčeného scénáře od nenávisti k lásce, kde se k sobě hlavní hrdinové chovají hnusně a v podstatě i nelogicky, ale k této sérii to prostě patří. Chvílemi mě oba štvali, že jsem měla chuť knížku na chvilku odložit a rozdýchat jí. Ale to je přesně to, co na této sérii mám ráda – ty emoce, které knížka vzbuzuje.
"Vědět, kdy přijmout porážku, je umění. Vzdávat se moc brzy je zbabělost. Ale nevzdat se, když všechno nasvědčuje tomu, že tuhle bitvu prohrajete, bylo jen sebetrýznění."
I přestože v knížce máme zajetý scénář, je tu jedna věc, ve které je výjimečný, a to je příběh Rosie, který knížku ozvláštnil, dodal ji výjimečnosti.
„Víš, jaký je problém s tvojí generací? Odmítáte pochopit, že láska něco stojí. To je to, co ji dělá cennou, krutou a nádhernou. Stojí zlost, žárlivost, smutek, čas, peníze, zdraví…“
Abych to shrnula tahle knížka mě úplně odrovnala. Byla neskutečně dojemná a pěkně jsem si u ní pobřečela, a přestože byl příběh srdcervoucí, byl vlastně nádherný a Dean s Rosie se dočkali dojemného, ale vlastně hezkého konce.
"Už dávno jsem pochopila, že každá připomínka toho, že tu nejsme navěky, je přesně to, co potřebujeme, abychom z každého okamžiku dokázali vytěžit maximum. "

06.04.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Knížka Návrh patří mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec, takže když na tuto knížku odkázala hlavní hrdinka jiné knížky, hned jsem dostala chuť si ji znovu přečíst. A tak jsem se do toho pustila.

"Hanna Wellsová očividně nemá se sportovci moc zkušeností. Umíme být zatraceně tvrdohlaví. A co máme všichni společné? Nikdy, nikdy se nevzdáváme."

Elle Kennedy umí napsat úžasné příběhy, u kterých se zasmějete, ale mají i hlubší myšlenky, a přesně tak tomu je i v této knížce.

"Sex je založený na důvěře. I když toho druhýho třeba nemiluješ, i když je to třeba jenom jednorázovka, pořád je nutná hodně velká dávka důvěry, aby ses někomu otevřela, protože jsi při tom zranitelná. A nejzranitelnější jsi při vyvrcholení.“

Hanna mě bavila, na to čím si prošla ji zůstalo zdravé sebevědomí a její často sarkastické poznámky byly velmi příjemným osvěžením, navíc je to hrdinka, která z hlavního hrdiny nejde hned do kolen a naopak si ho příjemně dobírá.

"Kámo, stojíš nade mnou nahatej a v ruce máš svý péro. Jestli mě nevyděsí tohle, tak rozhodně ne něco, co bys mohl říct.“

Garrett je zlatíčko, kterého si musíte zamilovat. Hrozně se mi líbilo, jak ke všemu přistupoval, ať už to bylo k Hannině delikátní žádosti nebo v závěru.

„Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.“

Obecně má knížka strašně moc skvělých pasáží, ať už to jsou momenty, kdy se Garrett pokouší Hannu přesvědčit, aby mu pomohla nebo scéna v hokejových sprchách :-D

"Vážené mlýnské kameny, nerad vás poznávám."

Koření knížce dodávají i Garrettovi spolubydlící, kluci jsou úžasní a je s nimi legrace. Když už tuhle sérii začnete, musíte jí přečíst celou. :-)

Skvěle se autorka i poprala s minulostí obou hlavních hrdinů, která knížce dodala hloubku.

"Někdy se k vám lidi přikradou a najednou ani netušíte, jak jste kdy mohli být bez nich."

Rozhodně doporučuji, s touhle knížkou snad nejde sáhnout vedle.

23.03.2022 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jéé, tohle bylo úžasný!!! První díl série byl skvělý, druhý pal ještě o kousek lepší, ale tenhle byl dokonalý! Moc jsem si ho užila.

Knížka měla všechno, co má správná knížka tohoto žánru mít:
- pomalu budovaný vztah, kde se hlavní hrdinové vesele škádlí
- hromadu emocí
- závažné téma - Jaxovi deprese byly vylíčeny opravdu přesvědčivě
- vtip
- i dobře podanou erotiku.

Jax mě bavil už v předešlých dílech, ale tady jsem si ho zamilovala. Bylo super, pochopit, co se mu honí hlavou a jaký opravdu je. Velmi silná scéna byla v obchodě s kytarami. A pak jsem si moc užila rozhovor Jaxe s Killianem.

Stella mě také bavila a hrozně se mi líbil její přístup k Jaxovi. Jediné, co se mi zdálo trošku nevyvážené, byl závěr. Upřímně, přišlo mi, že se jednání Jaxe dalo pochopit a asi bylo Stellino chování trochu přehnané, ale pokud to považovala za tak závažný prohřešek, odpustila mu moc snadno :-)

Mrzí mě, že série už je u konce, já chci ještě - Whipa a Raye :-D

22.03.2022 5 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Po Písni severu a oceli jsem se na další knihu autorky moc těšila, a když vyšla jako audiokniha s chutí jsem se do ní pustila.
Na úvod musím říct, že jestli se něco na této knížce nepovedlo, tak je to obálka. Nebýt to knížka Merglové, tak bych ji přehlédla a asi bych nečetla ani anotaci. Bohužel mě fakt nezaujala.
Jenže naštěstí to knížka od prověřené autorky, takže jsem ji objevila a ze samotného příběhu jsem nadšená, i když musím avizovat, že určitě nebude pro každého. Krev teče proudem a mrtvých je také hromada. Rozhodně se toho autorka nebojí, ale mě se to k prostředí knihy hodilo. Těžko můžeme čekat, že v prostředí "gangů" se bude mluvit spisovně, bez vulgarit a i ta brutalita k tomu sedí.
I přes poměrně brutální stránku knihy jsem se u ní i pobavila, a to především u scén s Hlavatou a Bručounem, kteří mi trochu připomínali pana Croupa a pana Vandemar z Nikdykde :-)
Super je, že knížka odsýpá od samého začátku až do úplného konce. A pořád Vás nutí pokračovat ve čtení. Má velké množství akce, zvratů, napětí. A ten konec?! Radši nemluvit. Doufám, že bude pokračování. :-)
Knížka se mi moc líbila a doporučuji.

22.03.2022 5 z 5

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Tak musím říct, že knížka má pár super myšlenek, ale přišlo mi, že jsem z ní nedozvěděla téměř nic nového. Ale to je asi tím, že se tématu věnuji a přečetla jsem více podobných knih. Navíc se kniha věnuje především teenagerům a to pro mě ještě není úplně aktuální. I když principy se dají uplatnit i na menších dětech. Je nutné zmínit, že ne vše je možné aplikovat na naše prostředí, přece jen americké školství je trochu jiné.
Knížka určitě nebude pro každého, protože jak už to tak bývá, každý rodič má trochu jiný názor na výchovu a pro příznivce autoritativního typu výchovy to asi úplně nebude. Každopádně mě je tento styl výchovy blízký.
Knížka je dobře napsaná, super jsou různé příběhy z praxe obou autorů. Jen si myslím, že kdyby byla o něco kratší nic by se nestalo a naopak by to knížce prospělo.

15.03.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Ke knížce Upálené jsem se dostala prostřednictvím audioknižní výzvy. Tuhle knížku jsem si vybrala kvůli interpretce Jitce Ježkové, od které bych mohla poslouchat snad i telefonní seznam a ani tentokrát mě nezklamala.
Od C. J. Tudor jsem zatím četla jen Kříďaka a musím říct, že tahle knížka byla o třídu lepší. Příběh je zajímavý, napínavý a chvílemi i docela strašidelný. Chtěla jsem audioknihu poslouchat večer před spaním a dvakrát jsem ji musela vypnout, protože jsem se bála. Byl to přesně ten typ scén, které mě děsí, i když se v nich vlastně nic hrozného neděje.
Co se týče konce jedna polovina pro mě byla překvapením, jednu jsem odhadla vcelku rychle, i tak byla knížka zajímavá a napínavá a opravdu mě bavila, takže mohu doporučit.

17.02.2022 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

O Jonassonovi jsem toho hodně slyšela, ale tohle je má první osobní osobní zkušenost s ní a je vcelku pozitivní. Knížka mě hned od začátku vtáhla do děje a byla jsem moc zvědavá, jak se bude vyvíjet děj a co z ní vlastně vyleze.
Hrozně se mi líbilo zakomponování Masajů do děje a situace, které z toho pramenily. Obecně se mi humor autora líbil a byla jsem zvědavá, co dalšího vymyslí. Nápad na založení společnosti, zabývající se pomstou mi přišel geniální.
Příběh je sice jednoznačně neuvěřitelný, ale o to tu nejde. Knížka mě pobavila, a to je v tomto případě to hlavní. Celé rozuzlení příběhu mi přišlo skvělé.
Jako příjemnou vtipnou oddechovku, můžu jen doporučit.

17.02.2022 4 z 5