Etule Etule komentáře u knih

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Díl od dílu je tahle série lepší a lepší. Garett byla naprosto dokonalá, líbilo se mi, že tady to bylo trošičku otočené, co se týkalo citů. Ona byla ta praktická, bez špetky romantiky. Ethan, no co dodat, ten si mě získal už když se na scéně objevil poprvé, takže tady to prostě jen dovršil. Moc se mi tady líbil West a to jak se celkově zachoval. Stejně tak Treanar.
Svíralo se mi pro ně srdce, plakala jsem, ale i jsem se nasmála. Prostě přesně to, co od milované autorky čekám a ještě trochu navíc. Už se moc těším na Westův příběh, podle Goodreads se mi rozhodně zamlouvá i jeho budoucí partnerka. Moc hezky ji popsal. :)

15.09.2018 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

O něco slabší díl než jednička. Nemůžu se zbavit pocitu, že původně měl mít Zaklínač pouze tyto dvě povídkové knihy, vzhledem k informacím o některých postavách, které se ještě ani nevyskytly v příběhu. Moc se mi líbilo jeho setkání s Ciri, to jsem se tak nějak připitomněle usmívala. :) Poslední povídka mi tam ale jaksi neseděla, stejně jako mnohým jiným, jak tak koukám. Přišlo mi to jako dost křečovitý závěr.
Jsem zvědavá na další knihy.

08.09.2018 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

To bylo tak sladce naivní. Možná až příliš, ale přesto jsem si čtení celkem užívala. A ruku na srdce, kdo jsme v sedmnácti nebyli takoví. :) Přesto bych tomu pár věcí vytknula, ale nejspíš by se to neobešlo bez spoilerů, takže si to nechám pro sebe. ;)
Nicméně přece jen - škoda, že autorka nenapsala epilog trošku jinak. Třeba o začátku nového semestru.

06.09.2018 3 z 5

Neodbytný hrabě Neodbytný hrabě Gayle Callen

Překvapilo mě, že autorka v dalším příběhu série píše o hraběti, který se v předchozím díle v podstatě vyskytl jen jako zmiňovaná osoba, a ne třeba o bratrovi Cecilie. Nicméně se to ukázalo jako dobrý tah. Musím říct, že nesmírně obdivuji Audrey, protože právě téma slepoty mě zaujalo. A Robertovo chování od prvopočátku bylo opravdu výjimečné a moc si mě tím získal. Zatím nejlepší díl.
Jsem ráda, že se objevili i Michael s Cecilií. Plusové body za Audreyinu sestru Blythe.

Vikomtův návrat Vikomtův návrat Gayle Callen

Moc se mi líbilo to vojenské prostředí. Většinou jsou to samý gentlemani, čímž nechci říct, že by byli nějak zženštilí. Michael byl sympaťák každým coulem, ani Cecilia mi příliš nevadila, ale koho jsem nemohla vystát byl její bratr Oliver. Sice se na konci trošku zlepšil, ale i tak.
Pohodové odpočinkové čtení, které mám moc ráda. :)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Protože jsem hrála hru, měla jsem tak nějak o Geraltovi určitou představu. Převážně tu, že je to prostě sympaťák. :) Což se ukázalo i v knize.
Jelikož byl den nepřečtených knih a tahle už mi doma opravdu hodně dlouho leží, řekla jsem si, že to teda konečně prubnu. Kniha přečtená za den. Moc se mi líbily odkazy na pohádky, hlavně na mou oblíbenou Krásku a Zvíře. Že si Geralta oblíbím jsem tušila, stejně tak Marigolda, spíš jsem se bála, že mi třeba nesedne styl psaní. Nicméně se nestalo a já se královsky bavila.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Čteno potřetí v rozmezí několika let a prostě pořád stejná parádička! :)

28.08.2018 5 z 5

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Tak jsem zděšeně zjistila, že nemám přečetnou komplet Lisu! :-O Takže doháním restíčky. :) Musím přiznat, že zpočátku jsem si nějak nemohla oblíbit Zacha, ale jak jsem četla dál, tak jsem se do něj pomaloučku zamilovala stejně jako Holly. Stal se z nich naprosto úžasný pár. Moc se mi líbila i maličká Rose a její knoflíky. :D
Hvězdičku ale musím strhnout, moc mi tam na konci nesedlo to "nadpřirozeno". :(

27.08.2018 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství Suzanne Enoch

Zatím nejlepší díl. Sarala byla skvělá, moc se mi líbilo, jak ho na začátku přelstila. :) Měla jsem problém si oblíbit Melbourna, ale v tomhle díle trošku stoupnul. Takže jsem přece jen zvědavá na jeho příběh.
Shaye jsem měla od začátku nejraději, takže jsem si jeho příběh užila. Čínští bojovníci byli docela příjemný bonus. ;)

24.08.2018 4 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení. Po předchozím díle, který mě nijak zvlášť nenadchnul, jsem tady neměla moc velká očekávání.
Tady jsem se ale královsky bavila, zamlouvaly se mi obě hlavní postavy a i rodina Karolíny byla skvělá. Jen ten konec mi připadal nějaký moc uspěchaný.

22.08.2018 4 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Vyloženě letní odpočinkové čtení. :) Valentýn byl prostě miláček, ale já si oblíbila Shaye, takže jsem zvědavá na jeho příběh. Souhlasím s vcielkou, vůbec jsem nepochopila na konci vévodovo chování, rozhodně si myslím, že to nebylo nutné.
Nicméně jsem zatím nenarazila na autorčinu knihu, která by mě vyloženě dostala, takže takový průměr. :)

21.08.2018 3 z 5

Žhavý led Žhavý led Nora Roberts

Autorku mám ráda, ale tohle byl takový slabší průměr. Nicméně jako oddechovka dobré čtení. :)

20.08.2018 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tenhle styl humor prostě miluju. :)

16.08.2018 3 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

*Dlouhý zasněný povzdech*
Tahle kniha mě tak strašně potěšila a zahřála u srdce. Ráda jsem se opět setkala s Evie a Sebastinem z mé milované série Čekanky, kteří jsou prostě stále stejně úžasní.
Pandora se mi moc zamlouvala svou povahou a hlavně tím, že nebyla úplně dokonalá a Gabriel... Ach, už zase vzdychám.
Zatím nejlepší kniha série, u které jsem se neuvěřitelně nasmála, a strašně se těším na další díl. Doufám, že autorka napíše i knihu s příběhem Cassandry. Nicméně příběh Ethana a Garett bude taky jistě velice zajímavý. Za mě prostě jedině plný počet bodů, což ale není u nejoblíbenější autorky překvapením. ;)

12.08.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak tenhle díl mě z nějakého neznámého důvodu skoro vůbec nebavil. Což mě mrzí, tak doufám, že trojka to vynahradí. Jak zmiňuje Ažula v předchozím komentáři, nádherná obálka, ale obsah už slabší. Musím říct, že tady už jsem se přiklonila k jedné straně trojúhelníku, které fandím, ačkoliv na konci se ty váhy zase povážlivě zhlouply.
Proti své vůli jsem celkem sympatizovala s Komizarem, minimálně občas. :) Tak jsem zvědavá na další díl, snad nezklame.

11.08.2018 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tak tahle kniha pro mě byla plná překvapení. Autorka si se mnou pohrála jako kočka s myší a já jí na to skočila. :D Pak se to najednou otočilo a já zůstala zírat s otevřenou tlamičkou, jak ryba na suchu. Dokonce jsem musela nalistovat několik stránek zpátky, abych se v tom utvrdila. Moc hezké, moc hezké. Takovéhle zvraty.
Svět, který autorka vytvořila se mi moc líbí a musím přiznat, že je to asi poprvé v životě, kdy jednoznačně nefandím ani jednomu z nich. Nedokážu se mezi nimi totiž rozhodnout. Ach jo. Takže budu asi řvát, ať už to dopadne jakkoliv. Princ nebo vrah, vrah nebo princ? Oba mají prostě své kouzlo.
V knize byly vtipné, ale bohužel i smutné a tragické pasáže. Ano, zase jsem bulela. Jsem fakt cíťa... :)

09.08.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Nemyslela jsem si, že je to možné, ale druhý díl byl rozhodně ještě lepší než ten první! Tahle parta si mě prostě získala. A navíc se tady objevil i můj milovaný Sturmhond, to jsem opravdu nečekala. :) Zasmála jsem se, ale bohužel i zaplakala. Odmítala jsem tomu uvěřit, ale nakonec jsem musela.
Byla jsem ráda, že se objevily i kapitoly Wylana, trošku mě mrzelo, že v jedničce nebyly. A že se konečně opět stal Wylanem. :) Mám pro toho kupčíka prostě slabost. Stejně jako Jesper. ;)
A závěrem snad už jen "Žádný slzy, žádnej funus!"

08.08.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Přiznávám, že jsem kolem knihy dlouho chodila po špičkách. Bála jsem se, aby to nedopadlo jako s Grišou, kde mi prostě styl autorky příliš nesedl. Krom toho tolik chvály kolem ve mě vyvolávalo ještě o něco více obav.
Nicméně! :)
Kniha měla pomalejší rozjezd, ale je mi jasné, že jinak to nešlo. Přece jenom jsme se museli seznámit se všemi postavami. Pak už to šlo samo.
Každý z gangu má svůj příběh, svá tajemství. Přesto jsou schopní spolu fungovat. Okamžitě jsem si oblíbila Jespera a téměř stejně okamžitě i Mathiase. Zpočátku jsem si myslela, že mi budou Nina nebo Inej vadit, ale nakonec to všechno tak skvěle doplňovaly, že se nedalo odtrhnout a člověk jim prostě musel fandit.
Rozhodně velice příjemné překvapení a hned se vrhám na druhý díl. :)

08.08.2018 4 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Tak nějak nevím, co si o knize myslet. Poměrně dost mi to připomínalo Muffin a čaj (který se mi tedy rozhodně líbil více), rozhodně povahou Aidena i Briana. Četla jsem na mobilu, kde se mi neukazovalo kolik má kniha stran. Překvapilo mě, jak dlouho jsem ji četla a pak najednou koukám, že má 550 stránek. Což si teda nemůžu pomoct, bylo to opravdu moc.
Začátek mi přišel strašně zmatený, ale jak Aiden sundaval masku bylo to lepší. Líbil se mi jejich víkend u Aidenova otce. Nicméně si myslím, že zápletka s tím, jak se Aiden rozhodl pomoct Brianovi ohledně bratra už tam byla navíc. Zbytečně natahované, bohužel.
Ale jako oddechovka super. :)

05.08.2018 3 z 5

Moc hezká kniha o tom, jak je těžké dospívat a ještě být "jiný". Poutavě napsané, nešlo se odtrhnout. :)

05.08.2018 4 z 5