Etule Etule komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Musím říct, že když jsem všude narážela na titulky ke knize jako "Tihle Royalové vás zničí!", brala jsem to jako chytrý marketingový tah nakladatelství. Jenže! Oni mě opravdu zničili. Nedokázala jsem se odtrhnout, nedokázala jsem přestat číst dokud prostě nebyl konec a okamžitě jsem hrábla po druhém díle. Protože, sakra jako co to bylo za konec?! Neexistovala možnost, že bych se na druhý díl nevrhla.
V knize bylo všechno, co od takové knihy člověk očekává. Napětí mezi hlavními hrdiny a nejen jimi. :D Intriky, lži, bohatství. Sakra, tohle mě fakt bavilo! :)

17.09.2017 4 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

První díl mě nadchnul, druhý už bohužel méně. Upřímně nevím, co Jensen čekal, že Mia udělá, vzhledem k tomu, že jí stále opakoval, že se na něj vykašlala. Nicméně četba celkem pohodová.

16.09.2017 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Dost mě mrzí, že to pro mě byla bohužel nejslabší kniha série. Velkou roli v tom sehrála Sabrina, protože jsem si ji nedokázala oblíbit ani v předchozích dílech, kde se občas mihla. Nicméně tady byla až příliš tvrdohlavá a přesvědčená, že všechno zvládne. Jasně, ten postoj bych chápala v případě, že by neměla Tuckera. Ale sakra ona ho měla!
Každopádně si myslím, že to bylo hezké zakončení celé série. Jako předchozí díly se to četlo super, a slupla jsem to jako malinu. Tuckera mám ráda už od začátku, takže jsem se na jeho příběh těšila a náležitě si ho užila.
Těším se na další díla autorky, ačkoliv mě mrzí, že Off-Campus končí. Docela bych totiž ocenila příběh Fitzyho, který mě jako jediný zaujal mimo hlavní kluky. :)

15.09.2017 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Ach můj bože! :D Dostat uprostřed noci totální záchvat smíchu, který nelze zastavit je fakt dost na houby. Ještě, že moje spolubydlící zaspí i atomovou bombu. Číst to někde na veřejnosti, tak se asi právě pohupuju dopředu a dozadu ve svěrací kazajce v hezky vypolstrovaný cele. (Scéna s Winstonem a Loganem v koupelně mě totálně zničila). :D
Tohle bylo neuvěřitelný. Nasmála jsem se u toho ještě víc, než u předchozího dílu a to jsem tedy rozhodně nečekala. Deana mám ráda a i Allie jsem si oblíbila z předchozích dílů, takže jsem byla ráda, že se dají zrovna oni dva dohromady.
Jejich cesta sice nebyla dlážděná růžemi, ale nakonec to zvládli. Líbil se mi vývoj Deana. :)
Jediné co mě trošku mrzí je, že v tomhle díle dost postoupil do pozadí Tucker. :( Mám toho kluka fakt ráda, ačkoliv se z nich "projevoval" tak nějak nejméně. Nicméně tady se skoro úplně ztratil, což mě trošku mrzelo. Nicméně teď mě čeká jeho příběh, takže si ho užiju vrchovatě. :)

15.09.2017 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Možná za to může Logan, ten chlap mě prostě dostal. :3 Zasmála jsem se u toho, až jsem si někdy připadala jako blázen. Četlo se to jedním dechem, nedokázala jsem se odtrhnout. Dost se mi zamlouvala Daisy, možná škoda, že nedostala trochu víc prostoru.
Scéna s lenoškou mě totálně zničila. :D

15.09.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tak tohle teda byla skvělá jízda. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že se jedná o sérii, kde jsou v hlavní roli hokejisti, bylo jasné, že ji musím mít doma v knihovně. A taky, že mám, že jo. :)
Rozhodně se jedná o parádní rozjezd nové série, která se mi dostala pod kůži. Musím říct, že mě dost překvapil postoj Hanny potom, co se jí stalo. Jako rozhodně palec nahoru, protože za tohle ji člověk musí obdivovat, i když není skutečná. :)
Na další díly jsem se vrhla v podstatě okamžitě po dočtení prvního dílu. Musím říct, že autorka má další fanynku a jsem moc ráda, že Baronet vydá i její další knihy.

15.09.2017 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Druhý díl rodiny Ravenelových mě dostal ještě o kus víc než první. Winterborna jsem si oblíbila už v prvním díle a tady byl prostě uáá... :D Nemám proto žádné vhodné slovo. Jejich vztah se mi strašně líbil. Helen přece jen nebyla až tak uťápnutá, jak si o ní všichni mysleli. Alespoň ne v přítomnosti Rhyse. Svíralo se mi za ně srdce, plakala jsem, radovala se s nimi. Prostě jsem to s nimi prožila od začátku do konce a ještě kousek dál. :)
Autorka mi opět dokázala, že si právem vysloužila post mé nejoblíbenější autorky, ačkoliv jsem se obávala, že tomu tak nebude. Nicméně mohu ji jen gratulovat a blahořečit, že se vrátila s tak nádhernými příběhy. :) Je pro mě nesmírná čest mít její díla ve své knihovně.
Už se nemůžu dočkat dalšího příběhu.

13.09.2017 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Je zpátky! :) Má nejzbožňovanější autorka historických romancí je zpátky. A v celé své úžasné skvělosti.
Asi nedokážu v jejím případě být dostatečně objektivní, protože její knihy miluju. Obzvlášť ty historické.
Příběh Devona a Kathleen mě uchvátil, vtáhl do děje a odmítal pustit. Na konci mě prostě vyhodil z jedoucího vlaku a okamžitě přinutil sáhnout po druhé knize. :3 Opět v knize nechyběl humor, jiskření, erotika a úžasné vedlejší postavy, které Lisa prostě umí. Za mě plný počet a ještě mnohem víc. :)))

13.09.2017 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Život je plný s*aček. To víme všichni, včetně obou hlavních hrdinů.
Příběh se mi líbil, bylo to čtivé, zajímavé, místy dost smutné. Jakmile jsem se začetla nešlo se odtrhnout a musela jsem číst až do konce. :)

13.09.2017 4 z 5

Amulet pouštního bojovníka Amulet pouštního bojovníka Rainer M. Schröder

Jak už bývá docela zvykem druhý díl bývá slabší. I v tomto případě je to pravda. Oproti prvnímu dílu, který byl dokonalý mi tady vadilo poměrně dost věcí. Především Beatrice, bože tu ženskou bych zabila po prvních pěti minutách v její společnosti.
Já jsem ten poslední, kdo by chtěl kritizovat templáře, protože je miluju, ale to jak se dostávali z nějakých situací už mi připadalo lehce přitažené za vlasy. Přesto to bylo rozhodně dobré čtení a těším se na závěrečný díl. :)

04.09.2017 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Páni to bylo teda slabý. Chápu, že u druhých dílů to tak nejspíš funguje, ale musím říct, že mě to skoro vůbec nebavilo. Tak jak mi Tris v první díle nevadila, tak v druhém díle si to vybrala aj s úroky. Její obraty v náladách mi lezly těžce na nervy. Nicméně to neznamená, že bych si nepřečetla závěrečný díl. Snad to bude o něco lepší. :)

03.09.2017 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Geniální.

02.09.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Od knihy jsem toho mnoho neočekávala, proto jsem byla příjemně překvapená. Přes pomalejší začátek, jsem se od chvíle, kdy se rozjel výcvik nedokázala odtrhnout. Moc se mi líbilo jiskření mezi Triss a Tobiasem. :) Jsem velmi zvědavá na pokračování a chystám se mrknout i na filmy, jen pro porovnání.

23.08.2017 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tak tohle bylo rozhodně hodně příjemné překvapení. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak bavit. Překvapivě mi byla sympatická hlavní hrdinka, což se mi až tak často nestává. Četlo se to jedním dechem, děj příjemně ubíhal. :)
Za mě rozhodně super a těším se na další díly.

23.08.2017 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Ach, Charlie... :(
Miluju její příběhy. Jsem moc ráda, že se tady opět vyskytovaly páry i z předchozích dílů. Bez nich by to prostě nebylo ono. Oceňuji, že i přesto byl hlavní pár v popředí. Rozhodně to byl jejich příběh. Reece je prostě zlatíčko. Oblíbila jsem si ho už předtím, takže bylo jasné, že tady to bude pokračovat. Navíc se k sobě s Roxy úžasně hodí. A Roxy... Bože ta holka byla skvělá! :D Ty její trička mě dostávala. Hodně tady u mě stoupnul Nick, takže se moc těším na jeho příběh. No a Katie.. Co k ní dodat, je to prostě Katie! :D

13.08.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Konečně jsem si našla dostatek času, abych mohla celou sérii přečíst celou. Předchozí díly jsem už četla, ale byla radost přečíst si je znovu.
Musím říct, že Jacin a Winter byli prostě aaaaaaaach. :3 Přesto mým nej párem zůstal Vlk se Scarlet. *srdíčková očička* Několikrát jsem měla v očích slzy, ať už smíchu nebo smutku. Thorne a Jacin mě neskutečně bavili svými průpovídkami. :D
Bavila jsem se, bála jsem se o ně a občas jsem měla potřebu autorku proklínat. Rozhodně se jedná o zdařilý závěr naprosto dokonalé série. :) Ačkoliv mě mrzelo, že se s hrdiny musím rozloučit a jejich příběhy končí. Těším se na povídky. :)
Přesto kousíček scházel k tomu, aby kniha dostala plný počet bodů. Takže 4,5 *.

09.08.2017 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Rainer M. Schröder

Tak tohle bylo skvělý, skvělý, skvělý! :) Miluju templáře a tahle kniha mě v tom jen utvrdila a nádherně mi připomněla důvody proč tomu tak je. Musím říct, že jsem se té mystiky trochu obávala, protože to nemám příliš ráda, když se prolíná realita a magie. Nicméně tady mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Dodalo to knize spád. A co si budeme nalhávat, záhady a mystika k templářům prostě patří. :3
Všichni čtyři hlavní hrdinové si mě získali, ale nejvíc Tarik. :) Jsou prostě skvělí, boží, cool.

12.07.2017 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Vypadá to, že Temná věž byla dobrá volba. Ačkoliv je to očividně úplně jiná tvorba Kinga, než na kterou jsou všichni jeho fanoušci zvyklí. Mám ráda Rolanda, už jen pro jeho krásné jméno. ;) Nicméně se mi hodně zamlouvá i Eddie a upřímně musím říct, že doufám, že sérii dočtu než půjdu na film. Páč bych si nerada vyspoilerovala zbytek.
V tomhle díle pořád zůstává spousta věcí nevyřčených a čtenáři se moc otázek nezodpovědělo, ale přesto se těším na další díly.

02.07.2017

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Příběh Cally a Jaxe se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Calla neměla lehký život a vzhledem k tomu, co se jí v minulosti stalo není divu, že si k sobě nepouští lidi. Jax se ovšem nehodlá jen tak vzdát, čehokoli co chce. Zamlouvá se mi. :) Málokdy se vidí takový přístup jaký měl on. Taky bych se do něj totálně zbláznila.
Oblíbila jsem si i vedlejší postavy, převážně tedy Reece, proto se těším na jeho příběh s Roxy. Aj Nick se mi zamlouval. Autorka nám lehce představila postavy následujících dílů a musím říct, že se mi líbí.
Moc mě potěšilo, že se z příběhu, ačkoliv se přesunul mimo školu, nevytratily ostatní páry, byla by to rozhodně škoda, mám je prostě ráda. :) Doufám, že i v dalších dílech se jich dočkáme.
Plusové body má autorka za zmínku o knize Marcuse Luttrella. :3 Jax (autorka) má vkus, je to moc dobré čtení.
Lehce mínusové body zase za podle mě až moc dramatu, které si na konci možná mohla trochu odpustit, ale vynahradila to dokonalou scénou s bandou z vysoké. :D
No a dneska hurá na příběh Reece a Roxy, už se nemůžu dočkat. :)

26.06.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Můj první King! Konečně jsem tenhle milník pokořila. :)
Musím se přiznat, že jsem se nemohla do žádné "kingovky" pořádně začíst. K Temné věži mě přilákal jeden kratičký spot k chystanému filmu. Byla to dobrá volba. Postava Pistolníka mě uchvátila, stejně tak jeho svět.
Ze začátku nebylo lehké se zorientovat, ale stálo za to vydržet. Chcete toho vědět víc a víc, takže další díl je v podstatě samozřejmostí.

26.06.2017 3 z 5