eva3695 eva3695 komentáře u knih

Panenka Panenka Hollie Overton

Osobně si myslím, že to je skvělá knížka. Člověk u příběhu zažije zděšení a prozření, co jsou někteří lidé schopni udělat. Můj obdiv získala Lily, která se snaží žít "normální" život, potom, co jí 8 let věznil Rick (její učitel angličtiny). Rick mi připadal jako velmi slizký muž už jen z toho chování, a myslím, že trest jaký nakonec dostal byl pro něj nedostačující... Pokud máte rádi krimithrillery, tak doporučuji!!!

02.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi příjemné a oddechové čtení. Příběh se vyvíjí klasicky, i když konec mě velmi překvapil. Je to dojemný, ale zároveň humorný příběh dvou rozdílných lidí, kteří se snaží nějak spolu vycházet. U mně Jojo Moyesová boduje, protože píše velmi dobře. Člověk občas potřebuje vypnout a jen si užívat příjemné čtení.

24.03.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži je oddechové čtení, u kterého se pobavíte. Líbilo se mi originální pojetí posmrtného života, a celkově to působilo fajn. S Bárou by se mohl kdekdo ztotožnit a takovou babičku jako je Milada by si přál každý. Je to knížka, po které sáhnete, když budete mít dlouhou chvíli a nebudete litovat

22.03.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak jsem ráda, že jsem se do téhle knížky pustila. Po Dívce ve vlaku jsem byla trochu nedůvěřivá. Příběh plný potížistek, tak by se to dalo nazvat, ale je v tom něco víc. Tůně tonoucích skrývá spoustu tajemství a je na čase aby všechno vyšlo na povrch. Po tolika letech.
V knížce se průběžně proplétají dvě časové linky, ale člověk se v tom orientuje. Jen těch postav je trochu moc. Závěr byl komplikovaný a takový neuzavřený (vlastně nevíte proč se to stalo).

22.03.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skoro třičtvrtě knížky mě nebavilo, až konec trochu, když se něco začalo dít. Mě Dívka ve vlaku nezaujala.Četla jsem hrozně dlouho a opravdu mě nebavila...

22.03.2018 3 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

A musím říct, že nějak nemám slov. Knížka se mi velmi líbila a zároveň mě přivedla na různé myšlenky. Tato knížka asi bude mít své obdivovatele i odpůrce. Za mě je skvělá, ale zároveň trochu depresivní.
Nějak to vše co Jana prožívala a co v minulosti prožila její babička Erna mě zasáhlo hluboko v srdci. "Je to román o ztrátě, která otevřela nebezpečnou cestu do hlubin vlastní duše."

22.03.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět skvělá knížka. Musím uznat autorův smysl pro detail, nic nenechá náhodě. Vše je důkladně promyšlené ať už vraždy, tak i dějová linie. Občas mě úplně mrazilo z popisu objevených těl a vždy tak zajímavý způsob provedení vraždy.
Objevené tělo mladé ženy v kontejneru, kam bylo odhozeno po brutální vraždě. Je pouze na Erice a jejím týmu aby objevili souvislosti a hlavně vraha, který může kdykoliv zaútočit znovu. Kolik žen dostane, než ho Erika dopadne??
Kniha, která Vám vezme dech (a to do slova).
Nemůžu říct, která byla lepší. Každá kniha je skvělá, a těším se na další. Vřele doporučuji

22.03.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Sexkomiks je skvěle zpracovaná kniha. Neznám žádnou poučnou knihu, u které bych se tak pobavila. A ty ilustrace jsou dokonalé.

18.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Když jsem se dozvěděla, že vychází třetí díl, tak jsem na jednu stranu byla nadšena a na druhou jsem měla obavy, aby to nebylo nudné a nebo, že to nepřekoná ty dvě předchozí. Ale musím říct, že opět předčila mé očekávání. Je to pořád stejně dobrá jako ty předchozí dvě. Kdo mohl zabít teprve pětiletou holčičku? Na to bude muset přijít Erika a její tým. Některá tajemství by měla zůstat raději hluboko pohřbená.

22.12.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nemůžu napsat nic jiného, než že je to další skvělá knížka. Četla se velmi dobře a opět mě vrah překvapil, jaký měl důvod vraždit. Úplně mě překvapuje jakou má autor představivost.

22.12.2017 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Příběh o dospívající dívce, kterou trápí nejeden problém. Ať už to je postava, kluci, sestra nebo sexuální život. Přijde mi, jakoby autorka vystihla mě. Třeba se v tom najde každý, ale já si přišla, že čtu o sobě, když jsem byla v tom věku. Úplné Molly rozumím a chápu, jak se cítila. Byla jsem stejná, ale láska, a hlavně sebevědomí vše zlepší.
Autorka se umí vcítit a hlavně popsat problémy teenagerů, které je trápí. Je to velmi krásný a příjemný příběh, který se čte sám. Odpočinete si u něj a zároveň se nad ním budete zamýšlet. Protože já to vše prožívala s Molly a hrozně jsem jí fandila s Reidem. Od začátku mi přišel jako ten pravý.
Já asi nemám co vytknout. Skvělý příběh, plný lásky různé orientace, přátelství a rodinných pout.

20.01.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další kniha s osobní zpovědí člověka, který přežil veškeré hrůzy. Ale přežil a postavil se na vlastní nohy se svou milovanou. Za mě rozhodně "krásný" příběh. Samozřejmě v rámci možností, protože to, co se dělo, krásné nebylo. Jen mi to trochu přišlo místy až neskutečné. Rozhodně stojí za přečtení

08.01.2019 4 z 5

To To Stephen King

TO se mi velmi líbilo. Mělo to zajímavý příběh a celkově Kingův styl se mi líbil. Jediné co mi vadilo, bylo občas až moc zbytečných popisů a hlavně celkově obsáhlá kniha. Kdyby měla míň stran, byla by skvělá.

01.01.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Děj byl zajímavý, a skvěle zamotaný. Popis krajiny byl skvěle vystižený, ale občas až moc dlouhý. Občas jsem měla chuť to přeskočit. Možná proto se mi do toho čtení nechtělo.
Ale jinak můžu s klidným srdcem říct, že to byla detektivka se vším všudy.

07.09.2018 4 z 5

Tohle byl neskutečně silný příběh plný hrůzy, bolesti a strachu. Její síla a touha přežít jí nejspíš zachránila. A po tom všem se jí podařilo na svět přivést dvě dcery. Příběh, který Viola popsala a tím to musela znovu prožít, je velmi dojemný. Je to napsané čtivě. Musím tuto knížku doporučit, měl by si jí rozhodně každý přečíst. Kapesník nutností

03.08.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Víte, jak můžete člověku nejvíce ublížit? Tak, že mu způsobíte tu největší bolest. A to je v tomto případě vražda člověka, kterou milujete z celého srdce.
Další skvělý díl. Trochu nám navazuje na Ďábelské hry, když se opět střetáváme s Alexadrou. Zde můžeme sledovat, jak člověk může využívat a ovlivňovat jiné lidi. Opět narazíme na Kimmynu minulost, na dobu kdy byla ještě malá a přišla o svého malého brášku.

18.07.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Hřiště, kde se vyjednávají spory. Tato knížka mě zaujala už od začátku. Takže mě Kepler nezklamal. Četla jsem několik recenzí a ty byly poněkud negativní. Tím víc jsem ráda, že i přes to, jsem Playground přečetla.
Napadlo Vás někdy, kam se dostanete po smrti? Jasmine se zastavilo srdce, když byla zraněná ve službě. Dostala se do přístavního města, kde každý vleze na váhu a dostane na krk své vízum. A čekají na to, až se budou moc vrátit. Avšak tam řadí gang, kterému říkají Triáda a snaží se ukrást lidem víza.
Když se jim stane autonehoda, její syn má vážné poranění a lékaři mu musejí zastavit srdce. Tím, že Jasmine ví, co se děje v přístavním městě a tak si nechá zastavit srdce aby ho mohla ochránit. Jak to dopadne?

24.03.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Thriller, který Vás nenechá v klidu. Máte pocit, že musíte číst, dokud nevíte celou pravdu. A jaká je vlastně pravda? Tentokrát mě autorka velmi překvapila. Po Manželech odvedle jsem k ní byla celkem skeptická, ale tato knížka se jí velmi povedla.

18.03.2018 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Tak toto je závěrečný díl série DIMILY. Nemůžu na to říct nic víc, než jen: já to čekala a doufala v takový konec. Za mě skvělý díl, i když dvojka pořád o něco vede. Jako celek to je moc milé čtení. Rozhodně si u toho odpočinete. A myslím, že se jedná o téma, které není časté. Myslím, že nevlastní sourozenci se do sebe můžou zamilovat, ale asi to jen tak někdo neustojí. Přeci jen, pořad je to rodina. Ale i přes to, jsem těm dvěma fandila až do konce.
Hlavně oba už nejsou ty děti, co byli v prvním díle, kde problémy řešili pitím, drogami a sexem. Teď se umí postavit problémům čelem a opravdu je řešit. Nejvíce to je znát u Tylera. A prostě jeho jsem si zamilovala od první chvíle. Ať už jako rebela tak jako teď rozumného muže.
Autorka nemohla tuto sérii ukončit lépe a hlavně udělala velký pokrok s postavami. Já jsem ráda, že mě první díl neodradil a dočetla jsem všechny knihy. Tímto můžu s klidným srdcem říct, že to je fajn kniha (série), a i když je to pro mladší čtenáře, já si to užila

20.01.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další skvělá kniha z dílny Roberta Bryndzy. Prostě jeho knihy nejde nemilovat. Každý příběh je originální.
Tento byl zajímavý dvojitou dějovou linii, což mi přišlo zajímavé u detektivky. Sice od půlky víte, kdo je vrah, ale stejně na konci koukáte s otevřenou pusou a nevěříte tomu.

29.11.2018 5 z 5