evask evask komentáře u knih

Kouzelník z Osvětimi Kouzelník z Osvětimi José Rodrigues dos Santos

Oba díly jsou velmi dobré. Zaujaly mě dva aspekty, jaký význam přikládaly špičky SS magii a nadpřirozenu a jakou důležitost měl rozkaz vůdce. Ty můžeš nesouhlasit, ale vůdce, ten ví, co dělá.

01.11.2022 5 z 5

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Tři časové linie, ale všechno srozumitelné. Nakonec to do sebe krásně zapadlo. Skoro až moc velká náhoda byla, že panství chtěl zrekonstruovat zrovna ten onen architekt, no ale nějak to autorka k sobě poskládat musela.
Jinak po delší době zase knížka, která mě opravdu zaujala. Moc se mně líbila. Hned jsem se začala shánět po dalších, ale bohužel je jediná, která od této spisovatelky v češtině vyšla. Tak třeba se dočkáme i překladů dalších.

25.09.2022 5 z 5

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Nebylo to špatný, ale za špičkovou detektivku bych to neoznačila. Chvílemi až takové natahované.

03.09.2022 4 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Mě to bohužel moc nebaví.

07.06.2022 3 z 5

Obhájce Obhájce Michael Connelly

Dobrá knížka. Jen mně dost dlouho trvalo, než sem se začetla. A taky nevím, jsem mozá nepozorná, kdo teda tu pachatelovu matku znásilnil? Sám pachatel, nebo někdo jiný?

04.06.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Hodně dlouho mě to nebavilo, možná celá první čtvrtina. Pak jsem nějak tomu příběhu přišla na chuť.

18.04.2022 4 z 5

Ženská vydrží víc než člověk Ženská vydrží víc než člověk Pavla Frýdlová

Zajímavé, ale měla jsem trochu jinou představu.

10.03.2022 4 z 5

Češi jsou vlastně docela milí Češi jsou vlastně docela milí Eva Althammer- Švorčíková

Nejdřív jsem přeskakovala, pak mě to docela bavilo.

07.03.2022 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zvláštní čtení, první polovinu knihy jsem tak nějak přeskákala. Ale pak mě to celkem bavilo.

23.02.2022 4 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Příběh je zajímavý.

21.02.2022 4 z 5

Hotel Adlon Hotel Adlon Rodica Doehnert

Příběh zajímavý. Literární zpracování mě už tolik nenadchlo.

06.02.2022 4 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Taky se mně to moc líbilo, ale někde ve dvou třetinách jsem si uvědomila, že nějakými hlubokými myšlenkami tenhle román zrovna neoplývá. V podstatě jedna zápletka a druhá drobnější vydaly na téměř čtyři sta padesát stran. Konec už vyloženě Červená knihovna.
Ale jinak pro ty, kteří mají rádi Panství Downton a starou dobrou Anglii jako já, příjemné odpočinkové čtení.

12.01.2022 4 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

V polovině už jsem to chtěla vzdát, už jsem se v těch postavách fakt nevyznala. Přeskakovat řádky se moc nedá, to už bych se v tom nevyznala vůbec. Tak jsem to teda dočetla. 3 a půl *. Zaokrouhlila jsem dolů, protože momentální celkové hodnocení 95% mně připadá nadsazené.

14.12.2021 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Dobrý, ale přece jen k pěti hvězdičkám trochu chybělo.

08.11.2021 4 z 5

Moje cesta vlakem dětství a naděje Moje cesta vlakem dětství a naděje Jitka Škápíková

Vlídná milá knížka.

26.09.2021 5 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Než si z knihovny půjčím knížku, vždycky kouknu sem na její hodnocení. Někdy se nechám ovlivnit vysokým procentem a na počet hodnotitelů nedbám. Jako třeba teď. Takže za mě - zklamání.

16.08.2021 3 z 5

Krize Krize Felix Francis

Slušná detektivka.

08.08.2021 4 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Poutavý historický román. V závěru jsem s dojetím četla o odchodu Alienor ze světa. Citlivě podané, kruh se uzavírá.

15.06.2021 4 z 5

Shalom, má lásko Shalom, má lásko Jan Žáček

Váhám mezi třemi a čtyřmi *.
Každá kapitola, ačkoli jsou většinou velmi krátké, začíná shrnutím, o co v kapitole půjde. To mně trochu připomnělo v dětství čteného Robinsona Crusoe a i styl psaní zpočátku navodil zdání, že půjde o knihu pro mládež. Pak však přijdou kapitoly vyloženě pro dospělé.
Moje první knížka od tohoto autora a nijak zvlášť mě neoslovila.

28.04.2021 4 z 5

Saigon Saigon Anthony Grey

Paráda. Čtivé, zajímavé, napínavé a ještě navíc se člověk dozví něco z historie. Vynikající dílo.
Divím se, že je tady tak málo hodnocení, neboli že se čte tak málo.

12.04.2021 5 z 5