evask evask komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Možná nepatrně slabší než předchozí, ale dávám plný počet. Co mě ale pokaždé u tohoto autora trochu vadí, to je dost postav. Já si pokaždé musím ta anglická jména napsat na první stránku, vedle nich funkci (šerif, zavražděný policista apod), abych se ze začátku lépe orientovala.

26.12.2018 5 z 5

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Dobrý, ale občas trochu složitější a obtížnější na čtení.

28.11.2018 4 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Slibný začátek. Pak hodně natahovaný prostředek. Očekávala bych dramatický závěr, ale nic zas tak strhujícího se neudálo.

30.10.2018 3 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Knížka plná zajímavých myšlenek. Bohužel, na mě až příliš hloubavá. Tak nějak jsem text přeskákala.

04.10.2018 3 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Knížka se mně líbila. Co mně ale vrtá hlavou, jak se mohla Niamh, po tom všem, co prožila, zachovat tak, jak se zachovala. Kdyby aspoň své rozhodnutí po pár dnech změnila. To je těžko k uvěření. A ten úplný závěr, jak se celkem v pohodě setkají (nechci spoilerovat), taky těžko k uvěření.

06.09.2018 5 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Dobrý nápad. Ale jinak mě to nijak zvlášť nezaujalo.

23.08.2018 3 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Vyloženě nadšená nejsem, ale jsem ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla.

24.07.2018 4 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Teď to dosavadní super hodnocení trochu srazím, ale na mě zas tak ohromující dojem knížka neudělala. První třetina mně zvlášť napínavá nepřišla, pak se to zlepšilo. Plno typických amerikanismů, jako “dělám svou práci”.

02.07.2018 3 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Dokázal to, neuvěřitelné.

20.06.2018 5 z 5

Válka a naděje Válka a naděje Peter Englund

Nebavilo mě to. Tento styl psaní mně vůbec nesedí. Krátké reportáže psané v přítomném čase.

10.06.2018 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Klobouk dolů před lékaři bez hranic a klobouk dolů před lékařem Tomášem Šebkem. Co se ale jeho knihy týče, tady pět hvězdiček dát nemůžu. Vadí mně hovorová čeština a neslušná slova. Čekala jsem víc vyprávění, ale knížka je opravdu deník lékaře. Čtenáře, kteří mají blízko ke zdravotnické profesi, určitě pohltí, ale já jsem místy nerozuměla. Přínos pro mě je, že teď tuším, co obnáší život lékaře v Afgánistánu.

07.06.2018 4 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Pro mě nové informace.

07.05.2018 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Všechny útrapy vydržela, protože měla pevné odhodlání je vydržet. Odkud tu vnitřní sílu čerpala. Obdivuhodné.

23.03.2018 5 z 5

Sám proti osudu Sám proti osudu Antonín Zhoř

Knížka se mně líbila, ale připadá mně, že autor styl vyprávění přizpůsobil společenským poměrům, které u nás v době jejího vzniku panovaly. Šlechta a duchovenstvo vykořisťují poddané, naprostý obdiv Velké francouzské revoluci apod. Knížka spíš určená mládeži, ale zase si nedovedu představit, kdo z dnešních náctiletých by se do ní s chutí začetl.

18.03.2018 4 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Vyprávění občas zdlouhavé, občas na hranici červené knihovny, občas zase Čechům se podbízející. Posledních sto stran už jsem dost přeskakovala. Váhám mezi tři a čtyři hvězdičky.

16.02.2018 4 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Já to asi vzdám. Začátek, jak utíkal z Prahy, to mě celkem bavilo. Teď jsem v jedné čtvrtině knihy a dál už se asi neposunu. Sebrala jsem ji manželovi a ten teď řiká, že ho nebavila taky.

06.01.2018 2 z 5

Dveře Dveře Magda Szabó

Zajímavý, neotřelý příběh, ale na můj vkus vypravovaný moc zdlouhavě. Přeskakovala jsem odstavce. Za stručnější zpracování bych dala pět hvězdiček.

26.11.2017 3 z 5

Sarum: román o Anglii Sarum: román o Anglii Edward Rutherfurd (p)

Russkou jsem byla nadšena, tenhle román mě bavil asi do jedné třetiny, pak už jsem nedokázala udržet pozornost.

15.11.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dala bych 3 a půl hvězdičky. První třetinu jsem tak nějak přeskákala a kolem strany 250 mě to začalo bavit. Ale závěr mě zase trochu zklamal.

01.11.2017 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Když jsem konečně dospěla k rozuzlení, už jsem zapomněla, kdo je kdo. Taky se snažím ignorovat, jak Adélie stále zdůrazňuje, že nevěří v žádného boha. Tím se chce vlichotit dnešnímu modernímu čtenáři?

29.10.2017 3 z 5