evask evask komentáře u knih

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Spíš než popisem života v Osvětimi se knížka zabývá nástinem problematiky psychoterapie. Zajímavé, poučné.

26.04.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Četlo se mně to líp než Tatér.

30.12.2020 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Počteníčko! Follett je můj oblíbený spisovatel. Čtu a čekám, kdy děj okoření sexuální scénkou. To on rád. U méně zdatných spisovatelů bych to měla za laciné podbízení se čtenáři, ale Follettovi to odpouštím, protože on žádného podlézání nemá zapotřebí.

20.11.2020 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Fantastický.
Jen jednu nevýhodu má tenhleten Forsyth, člověk musí být při čtení pořád ve střehu, žádná odpočinková četba.

05.10.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Vtipný jako vždy, bezva oddechovka.

01.08.2020 5 z 5

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Rozsáhlý román, místy jsem měla problémy se soustředit. Kde se bere v lidech ta krutost, proč se člověk připojí k davu a taky si hodí kamenem...

27.07.2020 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Když jsem měla přečtených tak padesát stran, šla jsem se znovu kouknout sem, na databázi knih, co jsem si to vlastně v té knihovně půjčila. Pak jsem zrychleným tempem doskákala na konec. Jsem už stará, asi málo romantická, nejsem cílová skupina.

11.06.2020 2 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Na mě tahle knížka zapůsobila tak zvláštně, že nevím, jak ji hodnotit. První dvě třetiny jsem hltala, opravdu velmi čtivý děj. I když charakteristikou román pro ženy, s opravdovými útrapami v koncentrácích má společný jen název. Když se ale hrdinka znovu zabydlela v Londýně, najednou je zřejmé, co všechno je schopna udělat pro úspěšnou kariéru, a úplně mě ta postava zklamala. Autorka ji dostala někam jinam, než jak ji vykreslovala před tím. Tak by stačily 3*.

06.06.2020 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Klasická detektivka, rozdělení děje po dnech a tím pádem dlouhé kapitoly, to mně trochu vadilo. Ale i tak už jsem si v knihovně zarezervovala další díl. Dala bych čtyři a půl *.

04.06.2020 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Dojem z první poloviny knížky - Armando by mohl své vypravování trochu zestručnit a zrychlit. Pak děj nabral obrátek a dočetla jsem na jeden zátah.
Až tolik ho milovala, že se obětovala a ani si nepostěžovala, nevyčítala, až na smrtelné posteli. Takové se dřív psaly romány. Nebo se tak dřív žilo?

19.02.2020 4 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Fašismus i komunismus jsou zrůdné ideologie. Knížka má hloubku, nutí k zamyšlení, dává “pocit” Řecka. Ale co je mně to platné, když první půlka se skoro nedala číst (přesněji mně se nedala číst), vytrvala jsem jen proto, že čtenáři viz níže ujišťovali, že později to bude lepší. Druhá polovina je poutavější. Konec tak trochu přitažený za vlasy. O občanské válce v Řecku si budu muset přečíst víc.

09.01.2020 3 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Po literární stránce se mně knížka nelíbila. Dialogy často jakoby strojené, nepřirozené, obraty, jako “ užíval jsem si to” nebo “já to zatím neřeším”, se ve čtyřicátých letech nepoužívaly. Mám dojem, že autor hřeší na pro čtenáře přitažlivé téma.

03.12.2019 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak jsme si dlouho mysleli, že to je jasný, a ono houbičky, stál za tím někdo jiný. Že se ale Christine dokázala pomstít, co?

21.07.2019 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Dobrá detektivka.

30.06.2019 5 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Předchozí díly jsem nečetla. Knížka se mně líbila, ale při čtení současnosti jsem se těšila na kapitoly válečné, kde byl děj přitažlivější.

08.06.2019 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Prostřední část knížky mně přišla trochu nudná. Ale ten zvláštní konec. Autor přece mohl nechat Graebra padnout v boji. To jsem předpokládala. Takhle ale ještě podtrhl nevypočitatelnost války a nevypočitatelnost lidského nitra.

16.05.2019 5 z 5

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Zola prokázal výborné znalosti vedení obchodního domu, člověk by věřil, že pracoval jako ředitel, přinejmenším jako prodavač někde v textilu. Téma konkurenčního boje - stále aktuální. A jednání, charakter postav románu, to taky odpovídá současnosti. Snad jen ta Denisa je tak slušná, obětavá, hodná a solidní, takovou čistou duši už dnes nepotkáme.
Zola je Pan spisovatel.

11.05.2019 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Četla jsem Rytíře z Vřesova a říkala jsem si, zas taková bomba to není. Ale jen jsem dočetla, už se mně zachtělo druhého dílu.

28.04.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Výborná detektivka s hlubokým podtextem.

07.04.2019 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hodnotí osmiletá holčička: “ Je to moc hezká pohádka. Ale jenom je divné to, že tam je létající výtah. “
Chtěla dát čtyři a půl *.

29.03.2019 5 z 5