evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Thriller, který poměrně úspěšně nabourává stereotypy tohoto žánru.Několikrát mě příběh překvapil zajímavým zvratem v ději, či vyústěním situace.Také musím pochválit psychologii postav, která spolu s premisou a vyústěním,činí z četby nadprůměrný zážitek.Velmi osvěžující kniha, přinášející čerstvý vítr v rámci thrillerů.

01.11.2020 5 z 5

Zlatá růže Zlatá růže Zuzana Koubková

Velmi čtivá historická detektivka,se sympatickým hlavním hrdinou.Postavu Zdislava jsem si oblíbil hned po prvních stránkách.Příběh je uvěřitelný a výborně do sebe vplétá tehdejší atmosféru a pověry.Já osobně jsem si knihu užil o to víc,že jsem z jižních Čech a Jindřichohradecko mám opravdu prolezlé, takže se mi příběh pospojoval s místy k nimž se váže kniha.Určitě sáhnu i po dalších Zdislavovo dobrodružstvích.

01.11.2020 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Víc než jen důstojné pokračování Medvěda a slavíka!Autorka opět umně vplétá do příběhu ruské mýty a legendy a vytváří tak velmi čtivou knihu plnou akce, napětí ale i emotivních scén.. Trochu mě mrzí, že děj ubral na své ponurosti prvního dílu,ale jelikož se dění přesunulo na širé ruské pláně a ulic Moskvy, zdá se to pochopitelné.Naopak musím vyzdvihnout vývoj charakterů postav a vztahů mezi nimi.Katherine Arden opět nezklamala, nádherný příběh.A ještě jedna poznámka..Po přečtení ve mně stále rezonují odkazy i na naše pohádky se všemi těmi princeznami ve věžích, ptáky Ohniváky a koňmi Zlatohříváky.Výborně!

29.10.2020 5 z 5

Do dna Do dna Michael Thomas

Přečteno 211/437, posléze odloženo.. Samotný příběh se doslova ztrácí v přemítání hlavního hrdiny nad svým zbabraným životem..Asi to mělo vyznít filozoficky,ale mně to přišlo zbytečně zdlouhavé.Jako kdybyste hodili na papír veškeré myšlenky, které vás během dne napadnou, avšak neutříděné a naprosto bez ladu a skladu.Nehodnoceno.

25.10.2020

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Zajímavý thriller do kterého autor vměstnal poměrně dost znepokojivých informací a faktů.Nicméně i přesto,kde všude se děj odehrává, působí na mě trochu provinčně.Co se týká děje,ten odsýpá svižně a zvraty jsou promyšlené, byť ne nezbytně šokující,což mně osobně konkrétně u téhle knihy vyhovovalo.Na české poměry slušný thriller,jen ten přeslazený epilog si mohl autor s klidem odpustit.

19.10.2020 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Tahle série je prostě neuvěřitelně výborná!Po Projektu Kronos jsem nevěřil,že by šlo napsat další díl ještě lépe,ale ono se to opravdu stalo!Pavel Bareš dokázal vygradovat a rozvětvit příběh způsobem, jaký se mi opravdu zamlouvá-totiž, pracovat v rámci scifi s náladami lidí ve problémy a frustrací zmítané společnosti.Celé to působí velice surově a zároveň lidsky,když postavy bojují se svými vnitřními pochybnostmi.Příběh také odhaluje dávnější minulost a skládá tak dohromady střípky obrazu, který tak reálně dokresluje celý děj.Výborné, četlo se jedním dechem.

16.10.2020 5 z 5

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Na tuto knihu jsem se velmi těšil,ale musím říct, že ve výsledku cítím rozčarování, ne-li přímo zklamání..V akčnějších částech je příběh velmi čtivý a má spád..ale pak jsou tu části, kterými jsem se velmi těžko prokousával,příběh stagnoval a jakési filozofování, které mi jindy nevadí a naopak ho vítám, mi zde vadil,a nemohl jsem se zbavit dojmu,že autor chtěl říct celou knihou ještě něco jiného,než jen vyprávět o životě třech generací.Asi bych to skousl,kdyby kniha měla třeba 300 stránek,ale u takového to množství stránek mi to požitek z knihy vysloveně otrávilo..

03.10.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je úžasná vypravěčka lidských osudů.Rozplétá a zase splétá příběhy životů, které mě naprosto pohltily.Její schopnost vykreslit postavy a dobové poměry je obdivuhodná.Kniha mě nadchla, nemohl jsem jí pustit z ruky a po dočtení i dost dlouho z hlavy,a tak by to mělo být.Rozhodně doporučuji!

28.09.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Slabounké, mdlé a neuvěřitelně předvídatelné.. Tohle je kniha,na níž si za týden ani nevzpomenu.A ten poslední twist na konci mi přišel ve stylu "A teď tam dáme nějaký zvrat, protože to se od nás čeká,ne?" Ztráta času, thrillerový podprůměr.

15.09.2020 2 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Tak tohle mě opravdu hodně překvapilo.Oldschoolový sci-fi horor,se spoustou gore scén,ale přesto smysluplný a ne prvoplánový .Oceňuji napsané postavy, jejichž charaktery byly unikátní a do příběhu přinášely neustále něco nového.A třešnička na dortu?Pro mě určitě scéna se želvou.. Ačkoliv v podstatě brutální, přesto naprosto emocionálně silná.Paráda, jediné co mě mrzí,že se asi tato kniha nedočká zfilmování.. zasloužila by si to.Plný počet!!

09.09.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Musím ocenit opravdu originální zápletku (byť možná trochu překombinovanou) a velmi sympatické postavy detektiva a psychiatričky (výjimka mezi dnešními thrillery plnými hrdinů ze společenských trosek). Nicméně,do příběhu jsem se nedokázal plně vžít a mojí plnou pozornost si získal asi až na posledních padesáti stránkách,což je podle mě trochu málo a vlastně i
škoda.Silné,ale stále jen tři hvězdy.

04.09.2020 3 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

U téhle knihy se dost vyplatí přečíst si nejprve předmluvu.Sbírka mě bavila,a to i přesto( nebo možná právě proto?),že žánrově mají jednotlivé povídky poměrně velký rozsah.I když jsem si některé užil víc než jiné, musím říct, že autor má talent zaujmout,ať už píše cokoliv.Vrcholem sbírky jsou podle mě povídky Větvoví a Jáma,ale to už musí každý čtenář posoudit sám.

31.08.2020 4 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Hmm.. Tohle je kniha s promarněným potenciálem.První polovina vůbec není tak špatná,k atmosféře pomáhají i vložené přílohy,jenž příběh slušně dokreslují.Ovšem v okamžiku,kdy se objeví ona naprosto patetická, otravná a zbytečná romantická dějová linka jde všechno,tak říkajíc,do kytek.Děj přestává gradovat, postavy se chovají nelogicky.Říše Nibelungů je vykreslena mdle a je jí dáno příliš málo prostoru.Navíc, konec je v podstatě useknutý a některé otázky nejsou objasněny,což ve mně vyvolává pocit jako by to měl být první díl nějaké série.

28.08.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Obvykle bývám dosti cynický,co se týče titulů s nálepkou "bestseller",ale tohle mi docela sedlo.Zajímavý mix žánrů,i poměrně emotivní místa v příběhu ho zvedají nadprůměr.Střídání časových období mi také přišlo vcelku dobře zvládnuté.Samozřejmě,ani v tomto případě se autorka nevyhla jistým klišé,ale celkově se mi kniha četla výborně a příběh mě bavil.

24.08.2020 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Z mého pohledu taková pohodová akční sci-fi oddechovka.. Thrillerem bych to asi nenazýval,ale hodně mě bavil styl humoru, kterým je celý příběh doslova prošpikovaný.Hlavní hrdinka byla sympatická a co víc, opravdu jsem jí při čtení fandil.Scény mimo město na měsíčním povrchu byly skvělé,a technické parametry promyšlené do posledního detailu byly taková třešnička na dortu.Bavilo mě to a kniha se četla sama.Svižný děj a stálá akce z této knihy činí nadprůměrný zážitek z četby.

17.08.2020 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Neuvěřitelně dobře napsané! Atmosféra islandského pobřeží a opuštěné vesnice je temná, depresivní a děsivá a skvěle se doplňuje s druhou linií příběhu.Vše do sebe výborně zapadá a střípky informací,jenž se během čtení čtenář dovídá,se na konci složí do obrázku tak prohnilého,jako je samotná podlaha v onom domě na pobřeží.Skvělé!Tomu říkám duchařina v její nejlepší podobě!

16.08.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Přiznám se,pro mě poměrně zklamání..Z mého pohledu chyběla částem z přírody hutnější atmosféra.Samotné vyšetřování sice tento handicap poměrně slušně kompenzovalo,ale ani to nedokázalo táhnout celý příběh samo.Naopak oceňuji vcelku aktuální dějovou linku týkající se šikany a minulosti postav.Překvapivé rozuzlení knihu v mých očích poněkud zvedá,ale na víc než silnější průměr to podle mě není.

11.08.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Do tří čtvrtin výborná kniha se strhujícím dějem, výborně vystavěnou zápletkou a věrohodně vykreslenými postavami.Ovšem se závěrem se nějak nemohu smířit.Problém je v tom, že když vytvoříte postavu jako Jack, která je předvídavá, manipulativní a inteligentní,je těžké uvěřit,že by na nápad s whisky přistoupil,nebo že by si snad dokonce nevšiml její jiné chuti.. Tohle celé tu knihu v mých očích poněkud sráží,ale i tak je to velice povedený knižní kousek.

03.08.2020 4 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

I přesto, že mě postava Susan svým chováním občas iritovala, nemůžu příběhu upřít svižné tempo, zajímavý námět a skvělý konec.Zajímavé dílko, díky kterému jsem měl téměř potřebu se poškrábat na kůži.Body navíc za noir obal knihy.

21.07.2020 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Pane Bože.. taková útlá knížka a přitom tolik emocí.. Chvílemi se mi chtělo plakat,ale většinu času jsem jen cítil vztek a zatínal pěsti nad takovým svinstvem.K tomu není co dodat, tuhle knihu by si měl přečíst každý,kdo říká,jak bylo za komunismu dobře.Nesmíme zapomenout, tím spíš,když si uvědomíte, jakou má náš premiér minulost.Považuji za obrovskou chybu,že polistopadová vláda nepostavila komunistickou stranu mimo zákon.

16.07.2020 5 z 5