FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Batman: Pod maskou Batman: Pod maskou Bill Finger

Po dlouhé době komiks s Batmanem, který mě opravdu bavil. Je pravda, že lidé, kteří už četli nějaký příběh s Red Hoodem a ví kdo se pod jeho maskou skrývá, nemusí být tento komiks tak zábavný. Já osobně jsem identitu znal a i tak jsem si to náramně užil.
Kresba je pěkná, ale nijak zvlášť nezaujme, taková tuctová, pro tento typ komiksů však klasická.
Kniha je plná napětí a akce, zábavných rozhovorů a postav, které většinou moc nevídáme.

Retro komiks opět pobavil. Jak píše kolega DennisMoore, Batman v roli vysokoškolského učitele je opravdu chuťovka.

Celkové hodnocení 90%

12.03.2019 5 z 5

Svět Edeny (limitovaná edice) Svět Edeny (limitovaná edice) Mœbius (p)

Výlet do šíleného světa, kde si nemůžeme být jisti, zda to co se odehrává je skutečnost či sen.
Moebiova mysl vytvořila šílený svět, který jak bylo řečeno, začal jako reklama na automobilku Citroen. Celkově pak příběh rozvinul do větších rozměrů. V jedné části se dostaneme do místa zvané Eden, kde nám hrdinové putují a poznávají její zákonitosti. Nakonec jsou odděleni a nastane pravé peklo, člověk opravdu začne ztrácet co je a co není skutečné.
Osobně moc kresbu Moebia rád nemám, je na mě taková moc dětská, tím ale nechci říct, že je špatná, právě naopak.
Celkově kniha určitě špatná není, ale má své slabší chvilky.
Celkové hodnocení 50%

03.03.2019 3 z 5

Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti James Robinson

Začátek této knihy vypadal slibně a poměrně zajímavě, bohužel docela rychle začala nudit. Příběh je celkem jednoduchý objeví se nový nepřítel a začne všechny likvidovat. Green Arrow a Green lantern svolá pár kolegů a začnou jednat. Bohužel pro ně je nepřítel mazaný a velmi silný.
V příběhu potkáme staré známe i méně známe postavy a pro mě i jednu, o které jsem zatím neslyšel, Kongo Bill, bohužel dost nudná postava (prostě inteligentní gorila) a Starman, ten mě docela bavil.
Co je na této knize nejlepší je samotná kresba, konečně nějaká poměrně nová neokoukaná. I obálka je po dlouhé době hodně dobrá.

Retro komiks pojednává právě o výše zmíněném Kongo Billovi a jeho původu. Docela fajn záležitost, u které se člověk zasměje.

Celkově tuto knihu hodnotím 3,5*

17.02.2019 3 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Od R.E.Howarda jsem nečetl žádného Conana, pouze jsem viděl film s Arnoldem. Komiks jsem si pořídil, hlavně z toho důvodu, že se jedná o fantasy.
První povídka Černý kolos mě bavila nejvíc, celkově bitvy epických rozměrů i relativně zajímavý záporák. Kresba se mi hodně líbila. 4*

Druhá povídka Královna černého pobřeží mě vůbec nebavila, abych řekl pravdu už ani nevím o čem to vlastně bylo, je to také dost způsobeno tím, že jsem u toho usínal. Ani kreslíř a jeho styl mě vůbec nenadchl. 2*

Za černou řekou nebyl úplně špatný příběh, kde figurovali takzvaní Piktové, něco jako domorodci v džungli. Kresba nebyla vůbec špatná, ale Conan na mě působil tak nějak neconanovsky. Bohužel i příběh mě tolik nepřesvědčil. Takže za mě průměr 3*

Sečteno podtrženo průměr mi vychází krásné 3*, a asi bych tento komiks nedoporučil, určitě ne lidem, kteří nemají Conana načteného.

03.01.2019 3 z 5

Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Herbert George Wells

Stroj času
- myšlenka stroje času jako takového je určitě zásadní myšlenka, kterou Wells přinesl. Celkové zpracování není špatné, líbilo se mi, že poslal našeho Poutníka až do opravdu, ale opravdu vzdálené budoucnosti. Také se mi líbili dvě "rasy" eloiové a morloci. Výprava a popis Smaragdového chrámu mě přišla také super, a rád bych se o této stavbě dozvěděl více. No a ke konci pak samozřejmě cesta ještě dále až na úplný konec. A samotný závěr nás nechá hádat.

Ostrov Dr. Moreaua
- V tomto příběhu se dostáváme na ostrov, kde jeden "šílený" doktor provádí své výzkumy, které na jednu stranu nejsou až tak šílené. Celkový kodex a etika tohoto počínání čtenáři pokládá různé otázky a občas na ně i odpoví.

Oba tyto příběhy byly slušně napsané a četly se opravdu dobře.
Celkové hodnocení 50%

28.08.2018 3 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Kevin Smith

Na Arrowa jsem se docela těšil, přesto z první části mám rozporuplné pocity a tolik mě čtení nebavilo. Premisa není špatná, ale nějak ten příběh tápal slepě. Uvidím co přinese druhá část.

Retro komiks mě též nebavil, ale bylo na něm vidět, že jak je starší tak dává smysl a byl celkově dospělejší.
Vtipná hláška: Sledoval jsem signál tvého vysílače z ligy spravedlnosti . . . zaměřil jsem tě jako holuba!

19.07.2018 3 z 5

Catwoman: Po stopách Catwoman Catwoman: Po stopách Catwoman Ed Brubaker

Tohle byla zábavnější a celkově lepší kniha než první Catwoman. První příběh špatný nebyl, dalo by se říct i superhrdinský. Zato druhý byl klasický Brubekrovský, takže čistá detektivní záležitost s příchutí noiru.

Retro komiks. Tentokrát byl retro komiks velice nudný a vlastně už ani nevím o čem to bylo.

28.06.2018 5 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Tak tohle byl opravdu porod, takhle špatně čitelnou knihu jsem už dlouho neviděl. Takových chyb a překlepů, minimum odstavců k dobrému čtení také nepomáhá.
Příběh v podstatě nebyl úplně špatný, akorát obsahoval dost popisných věcí poměrně nudných, které mě vůbec nezajímaly.
Poslední část o letu na měsíc byla asi nejlepší na této knize.
Jsem velice zklamán, ale hlavně to bude asi tou kvalitou tohoto českého vydání. 1-2*

11.06.2018 2 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Tento úvodník do nové série Rebirth jsem si přečetl z principu, bohužel mi vůbec nesedl. Tím, ale nechci říct, že nedám Rebirthu šanci.
Na to, že tato série cílí na nováčky je fajn, ale tato knížečka bohužel vyžaduje mít dost načteno z DC světa, ano vzadu jsou vysvětlivky. Ale to celkový pocit ze čtení nezvedne.
Kresba je skvělá všech čtyř kreslířů. Takže po grafické stránce je to parádička.
Bohužel tuto knihu nedokážu dost dobře docenit jako jiní sečtelí čtenáři.
Ale víme jedno Bůh existuje, a je to Američan!

24.05.2018 2 z 5

Neuvěřitelné příběhy Neuvěřitelné příběhy Mike Mignola

Úvodní troje povídky byly úžasné, klasické Hellboyovské příběhy plné tajemná a záhad, akorát že se jich samotný pekelník neúčastnil. První dvě z nich dokonce napsal sám Mignola a nakreslil Guy Davis, kreslící Ú.P.V.O. .
Další z povídek, které byli spíš humorné než vážné byl Půlnoční kovboj. Která hned připomene povídku Lívance. Tuto historku napsal a nakreslil sám Eric Powell, a je to vidět. Jeho humor je skvělý, fakt mě baví. Malý Hellboy mi tu dost připomíná Frankího z Goona, taková ta jeho humorná vážnost.
Pastvou pro oči je Lázeň, která je fantasticky nakreslena tužkou.
Poslední povídka knihy Moje dovolená v Pekle, která mi přišla svým zpracováním a pojetím jako nejzajímavější co tu můžeme naleznout.
Za to například Love story mi vůbec nesedla, místy mi přišla i dost nepřehledná.
A jako největší blbost mi přišla povídka Přestávka, která byla opravdu otřesná a byl bych tak nějak nejradši kdyby v této knize nebyla.
Celkově tuto knihu hodnotím velmi pozitivně a pro milovníky Hellboye se jedná samozřejmě o povinnost.

17.05.2018 5 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

No čekal jsem víc. Z těch 21 povídek mě bavila ani ne polovina.
Pro mě nejhorší povídka byla Korespondence Camerona Thaddea Nashe, sice ji tu v komentářích dost lidí zmiňuje jako dobrou, mě bohužel nepřišla a nebavila mě.
Za vyloženě lovecraftovské považuji Pouštní sny (taková pocta Neznámému Kadathu), dále Kopule (ta mě bavila asi nejvíc).
Za zmínku určitě stojí i Hotel Broadsword. Tunely měly také skvělou atmosféru.
A poslední čtyři povídky mě v podstatě bavily všechny.
Nižší démoni byla velmi slušná jízda, která se krásně četla.
Záhadná záležitost krátká, ale vyloženě chutná jednohubka. Záměna byla poměrně civilní s horrorovým koncem.
A Susie byla taková finálová nechutná třešnička na dortu.
Celkové hodnocení 40%. Další sbírku přesto zkusím.

26.03.2018 2 z 5

Batman: Supertíha Batman: Supertíha Brian Azzarello

Po Konci hry vím, že Batman už není. Do role Batmana je pověřen Jim Gordon. A docela mu to jde.
Objevuje se tu nový záporák Mr. Bloom, který se mi hodně líbí. Bohužel tato kniha je jen takový rozjezd, protože hlavní část děje s Bloomem by měla být v dalším díle Květy zla.
O kresbě Capulla není co vytknout. V knize je i kapitola, kterou kreslil Jock, ta se mi tolik nelíbila, asi díky velmi značnému rozdílu ve stylu kresby.

Jinak tento komiks hodnotím lehce nadprůměrně.

19.01.2018 3 z 5

Cromwell Stone Cromwell Stone Andreas Martens

Komiks ze světa, při kterém lovecraftímu milovníkovi srdce zaplesá. Příběh nás zavede do pochmurného světa, ve kterém by se dala atmosféra jenom krájet. Dozvíme se o jakési mimozemské entitě, která skončila nechtěně na planetě Zemi. Četba tohoto komiksu bohužel není pro všechny, je poměrně obtížná.
Kresba je naprosto úžasná plná stínů. Nejvíc mě bavili panely vyobrazující krajiny. Ke konci knihy nalezneme jeden velký obraz přes obě stránky, dechberoucí záležitost.

Pro milovníky HPL a jiných divných příběhů vřele doporučuji.

16.01.2018 4 z 5

Witchblade Kompendium. Kniha 2 Witchblade Kompendium. Kniha 2 Christina Zacker

Další porce zábavy ze světa artefaktů se nese v podobném stylu jako Kompendium: kniha 1. Kniha je rozdělena na dvě části, Pod palbou (obsahující sešity 26 - 39). Tato část, která se točila hlavně okolo Gavina Taylora a Kena Irons, mě moc nebavila.
Za to druhá část, Oheň a krev byla jiná. Nejvíc mě bavila příběhová linka se "žhářem".
Velmi zajímavý byl sešit číslo 47, který byl po grafické stránce úplně jiný, ale k tomu kraťoučkému příběhu se hodil, jednalo se v podstatě o horor.
Poslední sešit č. 50 mě bavil nejvíc, hlavně byl ukončen zajímavým cliffhangerem.
Celkově tuto knihu hodnotím 4- .

01.01.2018 4 z 5

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Musím říct, že mě tento příběh vůbec neoslovil a vlastně i nebavil. Na druhou stranu má kniha velmi pěknou kresbu. Průměr

30.12.2017 3 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Úžasná atmosféra daná hlavně díky skvělé kresbě Jae Leeho. Pro milovníky fantasy povinnost, pro milovníky Temné věže dvojnásobná.

30.12.2017 5 z 5

Království tvé Království tvé Mark Waid

Jak píše anotace opravdu se jedná o temný epos, ne žádný veselý příběh pro děti. Na začátku se mi líbila scéna, kdy zjeví Spectre otci McCayovi. Celkově tyto scény se Spectrem přidávají komiksu vážnější atmosféru.
Celková atmosféra je úžasná díky malbě Alexe Rosse, z komiksové knihy se tak stává umělecké dílo.
Příběh je k zamyšlení, ale jak už někdo psal v komentářích pro jeho plné pochopení je třeba mít načteno spousty komiksů, které u nás nevyšly. Přesto si tento komiks užijete.

21.11.2017 5 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Kdo vyrůstal na kresleném seriálu, který dávali brzo ráno, pro něj je tato kniha povinnost. Příběhy jsou bohužel nevyvážené. Nejvíc mě bavila Mytologická menažerie a Loulané štěstí.
Hodnotím 3,5*

18.10.2017 4 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Tato kniha je jak název napovídá encyklopedie světa Zaklínače. Vypravěč nám tu popíše fungování světa, jednotlivé frakce a řády. Nechybí kapitola, která je myslím si dost oblíbená a pro zaklínače velmi důležitá a to je v podstatě bestiář. Příšery a monstra tu jsou poměrně podrobně popsány. Všem těmto kapitolám vévodí skvělé ilustrace.
Tuto knihu doporučuji hlavně fanouškům Bílého vlka, kteří se chtějí do hloubky seznámit s jeho světem. Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.

29.09.2017 5 z 5

Strážci z hlubin času Strážci z hlubin času Howard Phillips Lovecraft

Na další porci lovecraftovského hororu jsem se velmi těšil a dostal jsem velice slušné povídky.
Výběr těch co mě nejvíc zaujaly:
Pozůstalý
Peabodyho dědictví
Zabedněný pokoj
Temné bratrstvo - pro mě nej povídka této knihy

Celkové hodnocení 75% a doporučuji všem milovníkům H.P.L.

24.09.2017 4 z 5