fis.rena fis.rena komentáře u knih

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pokračování "Chirurga" a já jsem spokojená. Opět napětí a akce od začátku do konce.

07.10.2015 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Neodtrhla jsem se od knížky a nesousředila se na nic pořádně,dokud jsem nedočetla. TOP!

07.10.2015 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Pokračování "Sběratele očí" a můžu říct,že opravdu povedené (y) napínavé a stylově napsané.

07.10.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Skvělé čtení,promyšlená zápletka a epilog je fantastický! Doporučuji!

05.10.2015 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Samozřejmě první,co mě zaujalo,bylo číslování stran a kapitol,což ještě víc navnadilo k samotnému čtení. Já hodnotím jako zdařilý počin,příběh mě hodně zaujal a díky postavě Aliny jsem nahlédla do "jiných" světů. Nic není nemožné...

03.10.2015 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zpočátku čtení mi žádná z postav nepřišla ani za mák sympatická...Zoe jak stará panna,netykavka. Tatum trochu arogantní nadutec a Mancusová,tak ta mi nepřirostla k srdci ani po přečtení.
Nicméně jsem byla posléze velmi mile překvapena! Vraha balzamovače jsem si úspěšně "lokalizovala" sama,ale to nemění nic na tom,že děj má náboj a krátké poutavé kapitoly vás nenechají knihu odložit.
Úderné dialogy Zoe a Tatuma mě i rozesmály a konec ze Zoe určitě slepil mou nálepku netykavky.

30.06.2024 4 z 5

Aranella, dcera piráta Aranella, dcera piráta Aino Pervik

Tak tohle byla moje první knížka,kterou jsem jako holka četla pod peřinou se světýlkem,když na mě přišla máma,ať už hergot zhasnu a spím. Hodně se mi tenkrát líbila a věřím,že si k ní zase někdy sednu a vrátím se do dětství.

02.04.2019 5 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Něco je zajímavé,jiné mě moc nebavilo.

03.06.2018 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Sice cynické a úderně napsané,bohužel ale nudné. Představa,že pouhá říkanka zprovodí ze světa toho,komu ji předneseme ať nahlas,či v duchu,je pro někoho jistě lákavá,ovšem pro mě úplně zbytečná a o ničem. Samozřejmě,že autor chtěl poukázat na společnost a její konzumnost,obecně její fungování,ale mě to neoslovilo ani trochu.
Navíc po přečtení knihy a anotace jsem shledala fakt,že přelousknout anotaci úplně stačí...nic nového či zajímavějšího jak v anotaci jsem v knize nenašla.

27.03.2018 1 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Příjemné,odpočinkové,reálné čtení,jelikož vztahy jsou jako hladina jezera...klidné,mnohdy rozbouřené. Kniha mi dělala společnost na infuzích a já byla spokojená,nicméně nepřekvapená :)

30.01.2018 3 z 5

Byl jsem u Hitlerjugend Byl jsem u Hitlerjugend Wilhelm Reinhard Gehlen

Zajímavá,čtivě napsaná kniha,kterou bych doporučila především milovníkům válečné literatury. Jsem ráda,že jsem nahlédla na hrůzy II.světové války z pohledu druhé strany,ze strany německého dítěte,posléze mladého chlapce,ale vnímání války ze strany židovské je pro mě "lákavější",čtivější a celkově zajímavější.

23.01.2018 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Příběh je velice čtivý,poutavý a bavil mě. Chvílemi jsem nemohla dát knihu z ruky,ale byly i chvíle,kdy mi pasáže přišly zbytečně zdlouhavé.
Psychický nátlak je silné téma a tady byl teda promyšlený až k neuvěření.

28.07.2017 4 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Já vám nevím,no...první knížka od Karin a i přes tak kladné ohlasy zde,se mi to nikterak zvlášť nelíbilo. Je to zřejmě tím,že většina čte celou její sérii nebo tím,že mi to skutečně přijde praštěný?
SPOILER:
Detektiv,který neumí číst a nerozezná levou a pravou stranu? I přes RTG a MR není v těle ženy vidět 11 pytlů na odpadky? Hloupost...
KONEC SPOILERU
Děj je zbytečně roztahaný a dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Kde je rozepsání praktik a dění ve sklepě? Kde je to napětí z boje o život?
Tato kniha je jak vyprávění ze života detektivů a nic víc.
Ještě mi tu leží Kriminálník,ale že by se mi do něj chtělo...

10.05.2017 2 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Velice příjemné čtení,kde se mi tajil dech,kroutila jsem hlavou nad tím,čeho je člověk schopen v podání Gordona...ta ubohost.
SPOILER:
Jill jsem velice fandila a jediné,co mě mrzí je to,že se nekonal návrat či návštěva u Létající kozy. To jsem očekávala a těšila se na to a bohužel.
KONEC SPOILERU

08.04.2017 4 z 5

Sladké podlehnutí Sladké podlehnutí Opal Carew

A mně se to líbilo,je to sexy swingers oddechovka a čte se pěkně :)

21.12.2016 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Nemyslím si,že je tak nutné jezdit po světě,aby člověk "našel sám sebe ". Příběh je z větší části nezáživný,doslova jsem se prokousávala a některé pasáže o meditacích apod.,jsem musela přeskočit. Pro mě je tato kniha takové malé dobrodružství jedné ženy,nic víc,nic míň. Ve vícero chvílích jsem si říkala,proč tam vlastně jela...zklamání a nějak tápu v tom,v čem vlastně je pro někoho inspirativní.
Ale je pravda,že inspirace je pro každého něco úplně jiného :)

20.12.2016 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Hodně pomalý rozjezd celkem slibujícího příběhu,ve kterém mě teda hodně nebavilo to věčné rozebírání kdejaké krabice a jejího obsahu. Velice zdlouhavé a na konec tak zbytečně překombinované,že je to až věčná škoda.

27.10.2016 2 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Poutavě napsaný příběh Marcely,která měla prostě smůlu nebo se špatně rozhodla? Byla naivní a hloupá nebo nešťastná a našla štěstí tak,jak vypovídá přísloví "z bláta do louže"? Asi od každého trochu...
Ta pomyslná hranice u všeho je hodně tenká a stačí šlápnutí vedle,i když je o něm smýšleno v dobrém,a člověk je v háji.
... kdo dnes nakreslí vítr?

03.10.2016 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Nic překvapivého,nic šokujícího,čekala jsem mnohem víc. Klasická vyjednávací akce. Mohl být teda více rozveden motiv,důvod činu...to mi přišlo slabé. U čtení jsem odpočívala,žádné "vzrůšo" se nekonalo.

06.09.2016 2 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Hlavní,co mi vadilo,bylo to oslovení...Velká,Malá :/ jak kdybych si četla Chobotničky z 2.patra...
Můj celkový dojem je nijaký,jelikož je v knize spoustu nepodstatných informací,které z toho dělají vleklý příběh. Nevím,jak ostatní,ale je vcelku jasné,jak to skončí hned ze začátku čtení a já pak nepociťuji nutkání číst dál.

14.08.2016 2 z 5