freejazz freejazz komentáře u knih

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Arjuna Ardagh

celý problém našich existencií je v tom, že robíme zložité veci z jednoduchých a neriešiteľné zo zložitých. určite ani táto kniha nie je návodom na použitie života, ale ak čitateľ chce, ponúkne mu celú sériu otázok, nad ktorými je dobré sa zamyslieť.

20.03.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

dnes už by som to nečítal, ale pred 40 rokmi to bolo pre mňa nové, atraktívne, dobrodružné, jednoducho som dostal túto knihu do ruky v pravej chvíli. ale doma ju mať nemusím.

17.03.2018 4 z 5

Príbehy z Tokaja / Tales from Tokaj Príbehy z Tokaja / Tales from Tokaj kolektiv autorů

Takto by mohla vyzerať propagácia regiónu, keby sa do nej nemontovali "politici" a trafikanti. Ale to by sme nesmeli žiť na Slovensku...

13.03.2018 5 z 5

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru Robin Sloan

našiel som vo výpredaji, zobral za pár drobných a čítal bez predpojatosti. oplatilo sa. logická, tajomná, čítavá a na záver samozrejme nedopovedaná, čo je na každej knihe to najlepšie. celkom by som si prečítal pokračovanie, ale to asi neexistuje.

10.03.2018 5 z 5

Krajina príbehov Tokaj - Rovina Krajina príbehov Tokaj - Rovina Slavomír Szabó

Toto je fajn spôsob, ako priblížiť miesta, ktoré poznáme len z počutia. Mix poviedok, povestí, historických faktov i užitočných turistických informácií. Až z toho vznikne jediný nedostatok - 400 stranový bedeker si iste nepribalím na cestu, takže ho musím prelúskať ešte predtým, než sa vydám na cesty:) Ale o to asi ide - zaujať a prilákať pozornosť.

05.03.2018 5 z 5

Myslina - stopy času v pamäti obce Myslina - stopy času v pamäti obce kolektiv autorů

Aj malé dedinky môžu mať veľké dejiny. Príležitosť pripomenúť ľuďom, že majú byť na čo hrdí.

05.03.2018 5 z 5

Bracovce - mozaika z histórie a súčasnosti Bracovce - mozaika z histórie a súčasnosti kolektiv autorů

Práca na tejto knihe mi priniesla množstvo nových informácií. Myslím, že každá dedina by mala mať niečo podobné vo svojom portfóliu. Objemné monografie sú skvelý zdroj pre odborníkov, ľudia však majú radšej obrázky a k nim znesú aj trochu textu. A ak v obci objavíte amatérskeho historika, ktorý zbiera staré fotky a zaznamenáva, čo sa stalo, je úspech knižky zaručený.

05.03.2018 5 z 5

Kamenica nad Cirochou - Dejiny a živá prítomnosť Kamenica nad Cirochou - Dejiny a živá prítomnosť kolektiv autorů

dobrý spôsob, ako propagovať obec, príležitosť prehrabať sa v množstve rodinných fotoarchívov a objaviť skutočné poklady.

Záhadná jízda králů Záhadná jízda králů Jiří Jilík

na zoznámenie sa s problematikou stačí.

28.02.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

niečo mi na tej knihe stále chýbalo, akoby to nebolo dokončené. myslím, že keby ju predávali v sade s Tučkovou, mala by väčšiu vypovedaciu hodnotu. ale čítať sa oplatí.

28.02.2018 4 z 5

Tluču na dveře Tluču na dveře Sean O'Casey

když chcete znát dějiny Irska od poloviny 19. století, neměli byste obejít tuto knihu. přes její rozsah se čte jedním dechem.

26.02.2018 5 z 5

Vtedy v Lošonci Vtedy v Lošonci Peter Balko

pravdupovediac, veľmi ma to nenadchlo, prinútil som sa knihu dočítať len preto, že to mesto trochu poznám. remeselne - nekontrolované úlety, občas nejaké divné nelogično, miestopis mínus, urban legendy - čo ja viem, nepoznal som ich, nezažil. ale určite si prečítam niečo nové od autora, predpokladám, že prekvapí a bude dobrý.

26.02.2018 1 z 5

Apropo Almanach klubu Apropo Almanach klubu kolektiv autorů

je to skôr rarita a pikoška v knižnici, juvenílie vždy priťahujú pozornosť.

25.02.2018 2 z 5

Martínek, Lapka, Jak a ostatní Martínek, Lapka, Jak a ostatní Metoděj Dobiáš

1972...

25.02.2018 4 z 5

Tatranský Robinson Tatranský Robinson Stefan Gebarski

neveril som, že tú knihu niekde nájdem! patrí do série "z tetinčiny půdy", pamätám si jej obal, pamätám si jej napätie, ale nepamätám si, kde kniha skončila.

25.02.2018 2 z 5

Jak dobýt hrad / památky takřka bez bariér Jak dobýt hrad / památky takřka bez bariér Ondřej Šefců

ač sám nejsem hendikepován, velice mě tato knížka potěšila, protože i díky ní není Česko tak úplně nedostupnou krajinou.

23.02.2018 4 z 5

Poviedka 2017 Poviedka 2017 * antologie

výborná súťaž s ohromnou tradíciou už dala priestor viacerým naozaj kvalitným autorom. vydanie víťazných poviedok patrí k povinnej jazde. ak je odrazom súčasného stavu prípravy budúcich slávnych autorov, je to o.k. sú tu poviedky, ktoré ma veľmi zaujali, ale sú tu aj také, ktoré ma odradili od čítania ďalších výtvoroch ich autorov. ale "z hľadiska globálneho aspektu" sa tieto poviedky určite čítať oplatí a nehanbím sa odporučiť ich každému, kto sa na ne opýta.

22.02.2018 4 z 5

Nenahraditeľní Nenahraditeľní Seth Godin

nijako extra neobľubujem motivačné knihy, väčšinou sú to len namotávače. ale táto sa vymyká. dá sa pri nej zasmiať aj premýšľať, aj si nadávať a zároveň veľa pochopiť. navyše - nič o čitateľa nevyžaduje, skôr mu kladie otázky, aj to len tak mimochodom. a čo si s tým kto urobí, jeho vec. podstatné je, že každý z nás je skutočne nenahraditeľný. a čím skôr si to uvedomíme, tým ľahšie sa nám bude žiť.

20.02.2018 5 z 5

Fialová krava Fialová krava Seth Godin

Seth Godin je inšpirátor a provokatér, tak trochu freak. ak sa rozhodujete pre marketing ako životný priestor, prečítajte si, aby ste sa vyhli začiatočníckym chybám. kedysi sa razila téza, že reklama je navoňaná zdochlina. fialová krava ňou nie je!

15.11.2017 4 z 5

Čas medu, cukru a malin Čas medu, cukru a malin Richard Crha

Nakladatelství Profil Ostrava v 70. a 80. rokoch vydávalo veľmi zaujímavú pôvodnú novú poéziu a prózu a tak ich knihy v knižnici stále vyhľadávam a čítam. celkom by ma potešilo, keby som niekde našiel ich kompletný edičný program, ktorý sa po roku 1989 uzavrel.
príjemné čítanie.

15.11.2017 4 z 5