gad gad komentáře u knih

Vlastní krev Vlastní krev Patricia Cornwell

Tato kniha se mi četla špatně. Zřejmě byla pro mě příliš chaotická. Až poslední třetina začínala mít spád, ale konec zůstal otevřený. Hodně si rozmyslím, zda sáhnu po dalších osudech Kay Scarpettové.

30.10.2016 2 z 5

Velice povedená kniha.

14.10.2016 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Skvěle napsaná kniha.

14.10.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Úsměvná kniha, která mě pobavila, ale i přiměla k zamyšlení. :-)

05.10.2016 4 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Kniha se mi četla dobře, jen některé postavy se náhle ztratily. Že by pokračování?

05.10.2016 3 z 5

Giordano Bruno Giordano Bruno Mik Peterman (p)

Poslední z trilogie Tajemství papežovy knihovny. Z knihy se o Giordanovi dozvíme poněkud více, než ve škole. Zajímavé čtení.

25.09.2016 3 z 5

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Další kniha s Mitzi Fallonovou. Poněkud mnoho postav, ale příběh má spád a nechybí mu napětí, takže žádná nuda. :-)

25.09.2016

Utajené dějiny Čech I.-II. Utajené dějiny Čech I.-II. Otomar Dvořák

Od druidů až k době osvícenecké. Netradiční pohled na historii naší země, který ne každý přijme. Zajímavé čtení.

14.09.2016 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Příliš mnoho lásky může i zabít. Doporučuji.

24.08.2016 5 z 5

Utajené osobnosti českých dějin Utajené osobnosti českých dějin Jan A. Novák

Informace o méně známých osobnostech českých dějin. Zajímavé čtení.

14.08.2016 3 z 5

Opět jsem se skvěle bavil. :-)

11.08.2016 5 z 5

Tajemství papežovy knihovny: Cínové ostrovy Tajemství papežovy knihovny: Cínové ostrovy Mik Peterman (p)

Opět velmi zajímavé čtení. Získal jsem nové poznatky. Kam až je ochotna a schopna dojít touha člověka po moci...

"Nejde jim o Ježíšovo moudré učení, jde jim o úřad, o církev jako instituci... Nehlásají - následujte Ježíše. Hlásají - následujte církev... Zpět ke křesťanství prvotních obcí je třeba se navrátit."

14.07.2016 5 z 5

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Mik Peterman (p)

Tato kniha se mi velmi dobře četla. Mám rád tématiku týkající se náboženství a pátrání po zapomenutých pravdách. Na pozadí probíhá mocenský boj v církvi, která je na hony vzdálená prapůvodním myšlenkám. Některé mé dřívější závěry se mi potvrdily, jiné záležitosti mne naopak přiměly k zamyšlení. Nyní začínám číst druhé pokračování - Cínové ostrovy.

04.07.2016 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Moje třetí kniha ze série Jack Reacher. Není to špatné čtení. Příběh má spád, je napínavý a Reacher na závěr opět překvapí svým úsudkem. Ale stejně se mi zatím nejvíc líbila Jatka. :-)

15.06.2016 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Trochu rozvláčnější začátek, ale jinak čtivá kniha.
(http://www.gad.estranky.cz/clanky/ctenarsky-denik/christer--sam---odkaz-stonehenge.html)

11.06.2016 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Knihy s touto tématikou se mi líbí, takže jsem byl spokojen.
(Obsah zde: http://www.gad.estranky.cz/clanky/ctenarsky-denik/christer--sam---tajemstvi-turinskeho-platna.html)

11.06.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Moje druhá kniha o Jacku Reacherovi. Jako první jsem četl A přece nezemřeš, ale tahle se mi četla daleko lépe. Snad je to vyprávěním v první osobě z pohledu Jacka, který projíždí Státy jako tulák a nevydrží nikde déle, než dva, tři dny. Začátek mi hodně připomínal Johna Ramba - První krev. Nyní jsem začal s Varovným signálem, tak uvidím. V každém případě Jatka doporučuji.

03.06.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Poutník se mi četl skvěle, výborná kniha.

03.06.2016 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Nejdříve jsem viděl film a nyní jsem dočetl knihu. S obojím jsem byl spokojen. Velmi. Mám rád tuto tématiku. Určitě si přečtu další knihy pana Vašíčka.

03.06.2016 5 z 5

O jedné cestě k poštovní schránce, která se protáhne na několik týdnů. Stane se poutí na záchranu nemocné Queenie. Hlavní hrdina Harold Fry mi připomíná Forresta Gumpa na jeho běhu napříč Amerikou. V jedné pasáži dokonce Krista při sycení zástupu, který ho doprovázel. Ovšem jak jeho pouť dopadne si musíte přečíst sami.
Velmi příjemné čtení v dnešní uspěchané neurotické době. Také velmi milé odskočení si od všech těch napínavých thrillerů a detektivek. Řadím tuto knihu k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok přečetl a vřele doporučuji.

24.05.2016 5 z 5