gad gad komentáře u knih

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Málokdy je pachatelova totožnost odhalena hned na začátku knihy. Takže pak jen čekáte, co se bude dít. Řezník se mi četl velice dobře, stále jsem čekal, jak bude příběh pokračovat. Prostě jsem se nenudil.

12.09.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Opět zajímavě napsaná kniha. Líbilo se mi, jak autorka popisuje děj pohledem jednotlivých aktérů a tím postupně odkrývá to, co mělo zůstat skryto. Moc dobré.

03.09.2017 5 z 5

Můj bratr Mesiáš Můj bratr Mesiáš Martin Vopěnka

Jsem nadšen. Myšlenkou, stylem napsání, ale i aktuálností příběhu, ačkoliv se odehrává v budoucnosti. Autor opět rozvíjí jednu z možností vývoje lidstva v nepříliš vzdálené budoucnosti v důsledku jeho hospodaření na Zemi.

29.08.2017 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Na začátku jsem byl trochu zmaten, ale pak jsem se v postavách začal orientovat a pochopil jsem souvislosti. Pak už to byla jedna velká strašidelná jízda s neobvyklým koncem.

23.08.2017 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Moc dobré čtení.

13.08.2017 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Jednička se mi líbila více. Přesto i v Domě smrti jsem čekal, jak vše dopadne. Celá kniha je více o vnitřních pocitech a myšlenkách Blumové.

08.08.2017 4 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

Prastarý příběh z daleké budoucnosti - to stojí na zadní straně knihy. Podobnost s jistým hodně známým dávným příběhem čtenáře asi napadne hned na začátku vyprávění a že to tak autor i zamýšlel pochopí dotyčný na konci knihy. Skvěle vystavěné vyprávění o putování malého Daniela Jošui Elezera, jehož osudem je vykonat velké věci. Doporučuji.

02.08.2017 5 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Hodně drsný příběh z jižní Afriky. Krutá realita každodenního života, který právě teď máš, ale už za chvíli ho můžeš ztratit. Knihu jsem otevřel, aniž bych tušil, že je právě z Afriky (nějak příběhy odtud nemusím) a nelitoval jsem.

20.07.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Nádhera. Moc pěkné čtení. Temné a mystické. Od teď už budu na metro pohlížet jinak.

06.07.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Dobrý úlet.

25.06.2017 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět skvělá a napínavá kniha. Ač všichni hrdinové jsou skvělí, krásní a úžasní zdá se, že někteří jsou úplní magoři. Hunter a Garcia tak mají stále plné ruce práce. Tentokrát jsou na stopě šíleného vraha třicetiletých umělkyň. Ale pozor, i záporáci bývají dobří ve své práci.

24.06.2017 5 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Koktejl skutečnosti a fikce přesně splnil očekávání, takže vznikl čtivý detektivní příběh o jedné Mary, která nechtěla být hodnou a poslušnou ženuškou nějakého páprdy, ale její sny se ubíraly jiným směrem.

24.06.2017 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Louise Penny nikdy nezklame. Jsme zpět v Three Pines, kde se opět vraždilo. Tentokrát si čtenářovy chuťové buňky na své příliš nepřijdou zato jeho představivost. Autorka je mistrem popisu míst a událostí, takže se cítíte být součástí příběhu a na popisovaném místě. Já osobně jsem i cítil vůni. Jen při její páté knize začínám mít pocit, že paní Penny má nějaký problém s Čechy... Nicméně píše tak dobře, že neodolám ani dalšímu pokračování.

16.06.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Velice povedená detektivka. Ačkoliv jsem pachatele záhy odhalil, přesto byl závěr překvapivý a nečekaný. Vrhám se na další pokračování Popravčí a doufám, že bude stejně dobré.

21.05.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Pomalejší rozjezd, ale nakonec se mi asi tento díl líbil nejvíc z celé trilogie.

17.05.2017 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Tuto Formánkovu knihu bych nazval Evangeliem podle Josefa. Velmi příjemné čtení. Autor mne opět nezklamal a vřele doporučuji.

28.04.2017 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Psáno velmi květnatě, což se mi líbilo. Původ a historie svátku Halloween v alegorických obrazech.

26.04.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Autor se více zaměřil na charaktery jednotlivých osob a také více otevírá jejich soukromí, takže už to není pouze o Mie a Munchovi. Příběh je opět napínavý a má spád a nakonec je vše jinak. Dobré čtení, nenudil jsem se.

18.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc dobrá četba, nemohl jsem se odtrhnout. Už jsem otevřel Sovu, což je další dílo tohoto norského autora.

11.04.2017 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Také druhý díl mne potěšil. Příběh má opět spád a nepostrádá napětí. Autor je vynikající vypravěč, jenž dokáže čtenáře udržet v napětí. Závěr knihy naznačuje pokračování, takže se těším.

04.04.2017 5 z 5