GaleW GaleW komentáře u knih

Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Velmi hezké podzimní čtení, máme všechny 4 knížky, které moc hezky popisují různé zvyky a obyčeje daných období, navíc má knížka spoustu krásných ilustrací a jednoduchých úkolů i pro nejmenší čtenáře.

24.11.2023 5 z 5

Rozdělená smečka Rozdělená smečka Erin Hunter

Příběh o Bouři mi předčítala starší dcera, jelikož jsme zatím nečetly první sérii, nemáme s čím srovnávat, ale knížka se nám moc líbila, byla napínavá, plná akce, trochu smutná, zkrátka tak akorát. Ještěže máme v knihovničce i druhý díl.

27.10.2023 5 z 5

Roztomilá lama Roztomilá lama Amelia Cobb

Další příběh malé ošetřovatelky Emy a její kouzelné zoo, máme tuhle sérii moc rády, já i moje dcerky a už teď se těšíme, až se v knihovně uvolní další díly, které jsme ještě nečetly.

09.10.2023

Za olivovým hájem Za olivovým hájem Kate Hewitt

Knížka se četla dobře, asi na to měla vliv i dovolená právě v Řecku, když jsem jí dočítala, sama za sebe jsem ráda za to, jak to s hlavní hrdinkou dopadlo.

25.07.2023 4 z 5

Záchrana koťátek Záchrana koťátek Lucy Daniels

Stejně jako další díly i tenhle je čtivý, poutavý příběh, fandíte Samovi, aby zvládl vycvičit své štěně i Amélii, aby si v novém domově našla i nové kamarády.

26.06.2023 5 z 5

Zraněný lišák Zraněný lišák Lucy Daniels

Opravdu krásná knížka pro malé i větší čtenáře. Zajímavý, poutavý příběh, milí hlavní hrdinové a zvířátka, kam se podíváš.

26.06.2023 5 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Já jsem asi na knížky tohoto typu už trochu stará, bylo to hezké čtení, romantika, hvězdičku přidávám určitě i za výběr písniček, které k daným kapitolám fakt seděly, ale jinak mi to přišlo zdlouhavé a místy i celkem o ničem.

22.05.2023 3 z 5

Biblické příběhy pro děti Biblické příběhy pro děti Diane Le Feyer

Ilustrace by v tomto případě byly na 5 hvězdiček, zvláště v první části starého zákona, nádhera. Příběh je pro děti převyprávěn srozumitelně, kapitoly jsou jak které, některé vyloženě kratičké, ostatní i na dost stránek. Myslím, že žádnému děcku znalosti těchto příběhů neuškodí.

11.04.2023 4 z 5

Botička Botička Aneta Žabková

Knížku jsme si v knihovně půjčili, protože se nám hodila do "BINGA" Ale jsem ráda, že jsme si přečetli dětskou knížku od české autorky, příběh byl milý a ilustrace moc povedené.

11.04.2023 4 z 5

Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Moc krásná knížka, především úkoly, hry a ilustrace - paráda. Máme doma všechny 4 díly a koupě nelitujeme, myslím, že vykouzlí úsměv na tváři malým i velkým čtenářům

20.03.2023 5 z 5

Sobík Popleta Sobík Popleta Věra Hudáčková Barochová

Moc hezká knížka, doporučuji číst všem dětem věřícím na Ježíška v období Vánoc, budou nadšené!

31.01.2023 5 z 5

Příšerní nezbedníci Příšerní nezbedníci Martina Drijverová

Mně se Příšerní nezbedníci líbili moc, návaznost na strašidla, ve která se hlavní hrdinové proměnili, jejich vlastnosti, které šly ruku v ruce s nešvarem hlavního hrdiny dané kapitoly. Nápad bezvadný, kapitoly dlouhé tak akorát, za mě palec nahoru!

16.01.2023 5 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Myslím, že tahle knížka je přesně určená nám, milovníkům knížek, odehrává se převážně v knihovně a hlavními hrdiny jsou knihomolové. Více asi netřeba psát.

09.01.2023 5 z 5

Co musejí morčata Co musejí morčata Klára Pondělíčková

Mladší dcera je velký milovník zvířat, 2 morčata máme doma, takže v knihovně vždycky hledá knížky právě o zvířátkách. A tuhle přečetla v rekordním čase. Moc se jí líbila, i dobře četla.

15.11.2022 5 z 5

Lachtánek nezbeda Lachtánek nezbeda Věra Hudáčková Barochová

Roztomilá knížka pro děti, které mají rády zvířata a zoo, tudíž asi pro každé dítě :-)

02.11.2022 5 z 5

Nezbedný mýval Nezbedný mýval Zuzana Pospíšilová

Přečteno mně nahlas mou starší dcerou, popravdě těchto zvířecích příběhů se šťastným koncem máme doma hodně a další ještě přinese Ježíšek, za nás můžu vřele doporučit, ať už jako četbu před usnutím menším dětem nebo aby si na ní trénovaly své čtenářské dovednosti děti starší. Série od českých autorů je nám bližší.

12.10.2022 5 z 5

Nejhorší děti na světě 3 Nejhorší děti na světě 3 David Walliams

Ze všech 3 dílů, které jsme postupně přečetli byl tenhle takový nejrozumnější, proto se mi asi i nejvíce líbil. Ale i tak doufám, že to bylo mé poslední setkání s nejhoršími dětmi na světě na hodně dlouhou dobu.

03.10.2022 4 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Tuto knížku mi postupně přečetly obě mé dcerky, moc se jim oběma líbila a pro první čtení je to, myslím, to pravé ořechové. Navíc je i baví otázky na konci každé pohádky, jak to bylo v nepopletených pohádkách.

03.10.2022 4 z 5

Hořkost slávy Hořkost slávy Olivia Goldsmith

Zpočátku mě tloušťka knížky (více jak 600 stran) a maličká písmenka trochu odrazovaly, ale jelikož mi knížku půjčila kamarádka, nedala jsem se zastrašit. A kupodivu četla se dobře, stránky i kapitoly ubíhaly a i když to bylo místy zdlouhavé, stejně mě zajímalo jak to s Mary Jane, Lily a Sherleen dopadne. Na dlouhé zimní večery, které nás čekají vhodné čtení.

26.09.2022 3 z 5

Nejhorší děti na světě 2 Nejhorší děti na světě 2 David Walliams

Tak máme za sebou i dvojku a trojka už čeká v knihovně. Za mě byla dvojka lepší, než díl první, konce příběhů uvěřitelnější a celkově mi to šlo lépe uchopit. Dcery to milují (to se tedy o mně říct nedá), tak co by pro ně maminka neudělala.

20.09.2022 3 z 5