gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Navazovat na něčí práci není jednoduché, a obzvlášť, pokud ten někdo je Stieg Larsson. Ale David Lagercrantz se toho zhostil s odvahou a celkem se mu to povedlo, knížka byla čtivá, příběh dobře vymyšlený. Ale jak už tu někdo poznamenal, Lisbeth svými až nadpřirozenými schopnostmi působila spíš jak figurka z komiksu. Občas jsem se musela smát, fakt to působilo směšně. A zřejmě celá její rodina trpí tímto ,,syndromem".
A též se přikláním k pocitu, hlavně druhá polovina knihy, že je to takové plošší. A ke konci až příliš sentimentální.
Ale i tak nelituji času, který jsem s knihou strávila a doporučím dál. A pokud D.L. napíše další příběh s Lisbeth a Mikaelem, přečtu si ji.

07.05.2016 4 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Napsané čtivou formou, napínavé, určitě hodně zajímavé. Běhal mi mráz po zádech a měla jsem slzy v očích. Mám ráda knihy s výpověďmi o skutečných událostech.
Ale dovolím si takovou malou osobní poznámku: proč? V nepohodlí, strádání, na hranici života a smrti. Mnohým se tento hazard nevyplatil. Marní své životy, které si sami nedali pro nic. Zaplavují horu tunami odpadků a stává se z ní pohřebiště. Za chvíli přes mrtvoly nebude na Everestu kam šlápnout.
Určitě knížku doporučuji k přečtení. I těm, kteří horolezectví nechápou a nepatří mezi jejich oblíbené činnosti.
Ještě doplním, že tolik tiskových chyb jsem snad v žádné jiné knize neviděla. Opakující se text, pak i kousek chybějící věty. :-/

12.02.2016 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Hrdý Budžes jsem nejdříve poznala jako audioknihu. Bára Hrzánová jí vtiskla velice osobitý ráz a moc se mi líbila, resp.líbí. Helenka Součková je milá, normální holčička, která na svět a dění kolem nahlíží dětskou optikou - a tak je to normální. Ale jak u audioknihy nevnímám hovorovou češtinu, tak ve čtené formě mě to velmi rušilo. Takže budu dál raději poslouchat před spaním, ale číst znovu raději ne.

19.01.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem na 100.stránce a knihu odkládám. Občas ze zvědavosti sáhnu mimo moje oblíbené žánry. Toto vybočení se moc nevyvedlo. Podoba s HG mi přišla dost velká. Pŕíliš dětské, neoriginální. Pro mě ztráta času.

20.09.2015

Toxická spojení mužského rodu Toxická spojení mužského rodu Maira Papathanasopoulou

Hvězdy dávat nebudu, neb jsem ji ani nedočetla.
Jidáš líbal skvěle se mi líbila, tak jsem sáhla po dalším díle autorky. Ale tady to je tak nereálné. Čtivá kniha je, to ano. Ale ten příběh jako takový? Myslím, že psát o jednání a myšlení druhého pohlaví není jednoduché. Vcítit se a jednat jako ,,ta druhá strana". Neznám Řeky, ale myslím, že obecně se chlapi tak nechovají, jak se nám snaží autorka podsunout. Přijde mi to celé strašně přitažené za vlasy, nereálné, neuvěřitelné. Jedna věc je nechat své hrdiny jednat podle skutečnosti a jedna věc je nechat je jednat podle toho, jak my by jsme si přáli, aby jednali.
Dočetla jsem do půlky a dál už na to nemám náladu, ani trpělivost. Škoda.

07.09.2015

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

Počáteční seznamování s knihou bylo trochu krkolomné a nezábavné. Začala mě bavit až v druhé polovině. Ne že by se příběh nějak závratně rozjel, spíš jsem si zvykla na formu. Uvítala bych, kdyby na začátku každé kapitoly bylo uvedeno, čí příběh zrovna budu číst. To mi dělalo asi největší problémy. Osudy několika hrdinů se střídaly bez jakékoliv pravidelnosti. Některé byly napsané v první osobě, některé zase ve třetí osobě. Ono po nějaké době na tu logiku přijdete. Já bohužel dost pozdě.
Času stráveného u knížky nelituji, ale případné další knížky autorky číst nebudu.

05.09.2015 4 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Pod 20 letech jsem se k Simmelovi vrátila, tenkrát jsem jeho knihy četla moc ráda. Ale už to není ono. Ne, pan spisovatel za to nemůže, to já, já jsem se za tu dobu změnila. Přečetla jsem spoustu jiných knížek, které mě zformovaly.
První polovina knihy byla zdlouhavá, rozvláčná. Druhá polovina mě docela bavila.

23.08.2015 3 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Ještě větší romantika než jsem čekala. Až tak, že sladkostí z řádků přímo ukapávala.
O tom, že stará láska nerezaví.
Tohle byla přímo ukázkový romantický příběh s největším a nejbombastičtějším happy-endem, jaký jsem snad dosud četla.
Ale mně se to líbilo, četla se dobře. Kenzi mi byla sympatická, a líbilo se mi, že to byla normální holka (ne typ Bridget Jonesové, která udělá a řekne vždy všechno špatné v nejnevhodnější okamžik), trochu potrhlá a zmatená. Ale nakonec si pořád zjednat umí.
Zápletky jsou neuvěřitelné až absurdní a v normálním životě to tak prostě nechodí. Ale pro odpoutání se od reality ideální.
Ale pokud nemáte rádi romantické slaďáky, tak se do knížky vůbec nepouštějte.
Nevím, jak dlouho si budu tuto knihu pamatovat, asi moc dlouho ne. Přesto nelituji, že jsem se do ní pustila.

02.08.2015 4 z 5

Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová

Zajímavé, pěkné, čtivé. A upřímné.
Paní Livia Klausová je prostě sympatická dáma, která nemá potřebu si na něco hrát. Je elegantní za všech okolností, nenucená, a to vše přímo od srdce.

24.07.2015 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Poněkud netradiční pojetí příběhu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale jinak mě kniha nezaujala Emmi byla neurotická pipka. Divila jsem se Leovi, že s ní má takovou trpělivost. A naprosto jsem nechápala, že se do ní ještě zamiloval. Já bych jí poslala do patřičných mezí už v půlce příběhu.
V průběhu čtení jsem měla několik tipů, jak bude příběh ukončen. Ale skutečnost mě dost překvapila. (V koutku duše jsem to Emmi přála, tak mi vadila, ale psst, nikomu neříkat, že jsem tak škodolibá :-) ).

05.07.2015 3 z 5

Bílá touha Bílá touha Janey King

Kdo má rád psychologické romány, tak si počte. Mně se knížka líbila moc. Zajímavé prostředí. Uvěřitelné, emotivní, nekomplikované, čtivé.
Doporučuji.

28.05.2015 5 z 5

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

Jsem poněkud v rozpacích, Při čtení jsem měla pocit, že příběh psaly dvě osoby. Chvilkama jsem četla vyzrálý projev, chvilkama naivní, amatérský počin žáka ZŠ. Několikrát jsem si musela ověřit, kdy byla kniha vydaná.
A při čtení jsem si uvědomila, jak jsou důležitá jména hlavních hrdinů, aby příběh měl ten správný drive.
Pane, Müllere, promiňte, ale tahle knížka mi k srdci nepřirostla. Chtělo by to doladit styl..
A přitom anotace zněla tak zajímavě a chytlavě.

23.04.2015 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha na mě moc velký dojem neudělala. Obávám se, že za týden už nebudu vědět, že jsem ji četla.
Byla to taková směs - duchařina s pokusem o detektivní zápletku.
Do dalších dílů se pouštět nebudu.

20.03.2015 3 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Na můj vkus napsáno až příliš minimalisticky, já dávám přednost rozvitějším souvětím. Mně ta knížka nepřinesla nic nového, nic zajímavého. Čekala jsem nějaké drama. A nic. Z historie prarodičů Johanny Adorján se dozvídáme jen útržky. Prarodiče spolu spáchali sebevraždu, to je bezpochyby romantické. Láska tzv. až za hrob. Nemohli jeden bez druhého žít. Ale až na jednu jedinou stránku, která mě upoutala, byla kniha celkem o ničem.

19.02.2015 2 z 5

Mistr sportu skáče z dortu Mistr sportu skáče z dortu Jan Nejedlý

Úsměvné a milé. Takové je toto čtení. Pro mě to byl návrat do dětství, Některé říkanky jsou prostě věčné a pobaví děti v každé době.
Byl jeden číňánek, měl dlouhý copánek, nastoupil na tramvaj a volal baj, ba, baj ................ :-D

18.02.2015 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Po dočtení mám pocit, že s autorem anotace jsme každý četli jinou knihu. Jinak si nemůžu vysvětlit slovní spojení ,,palčivě vtipná". Kniha je všechno, jen ne palčivě vtipná.
Příběh 17-letého teenagera, který po autonehodě je donucen změnit náhled na svět. Možná zbytečně moc řeší sám sebe, ale to asi k jeho věku patří.
Kniha se četla dobře, člověk musí číst i trochu mezi řádky. Je duchaplná a má svoje kouzlo.

09.02.2015 4 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Ilustrace jsou opravdu krásné. A i z příběhu si děti vezmou ponaučení.

23.01.2015 4 z 5

Vědomosti v kostce Vědomosti v kostce kolektiv autorů

Jsem nadšená. Moc se mi líbí - ilustrace, zpracování, jednoduché vysvětlení a popisky, které nezamotají hlavu.
Doporučuji.

26.12.2014 5 z 5

Létající koberec do Bagdádu Létající koberec do Bagdádu Hala Jaber

Obsahem víc než smutná a depresivní. Byť s dobrým koncem, alespoň pro Halu a její vnitřní smíření se s osudem.
Ale chce se mi říct: proč, pánové, proč? Opravdu tolik k životu potřebujete válku, sirotky s uhořelýma rukama, matky kterým děti z náručí vyrvaly bomby, aby jste se cítili jako páni tvorstva? Já bych asi s tímto pocitem zodpovědnosti za lidské neštěstí dobře spát nemohla.
Nakladateli dávám hvězdu jen jednu, tolik chyb a nepřesností jsem snad zatím v žádné knížce nenašla.

28.10.2014 4 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Tak mezi Ellou a Michaelem je to dost žhavé a sexy. Knížka je čtivá, příběh jako takový průměr. Asi jako 17-iletá bych byla nadšenější. Doporučuji dohledat si písničky zmiňované v knížce. Jsou dost dobrý.

21.08.2014 3 z 5