Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Mám moc ráda knihy, které jsou podloženy skutečnou událostí a chápu, že autorka není extra super spisovatel, ale mohlo to být určitě propracovanější.
Tu situaci, kterou si prožila si nedokážu absolutně na sobě představit, musí to být opravdu šílený pocit.

16.06.2016 3 z 5

Já už chci domů Já už chci domů J. H. Krchovský (p)

Předešlé sbírky byly lepší. Ale jinak klasika, vulgárnost a chlast :) bájo!

08.06.2016 4 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Z knihy se mohl udělat poutavý děj o dětství s despotickým otcem a dceřin život po jeho smrti. Kdo čeká klasický životopis, tak bude zklamán. Je to čistě románová kniha. Byla jsem zklamána tím, že jsem očekávala více zkušeností života s otcem. Jaký opravdu byl, jak se choval (na můj vkus je tam toho dost málo). Přes život v Indii jsem se nemohla dostat, pro mě dost nudná část (hlavně milion složitých indických názvů, ve kterých sem se naprosto ztrácela.)

06.06.2016 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Strasne roztahane, nedocetla jsem. Presto Zmizela je u me stale TOP.

04.06.2016 1 z 5

Město strachu Město strachu Serge Brussolo

Utopická vize města se mi velmi zalíbila. Známkování a následné trestání občanů je velmi zajímavá myšlenka, která mě přinutila se zamýšlet nad tím, co by kdyby...:) Některé kapitoly nudnější, ale od autora si určitě něco přečtu.

20.05.2016 4 z 5

Navzdory Navzdory Hans-Ulrich Rudel

Velká čest takovým lidem, kteří bojovali za svou zemi a své ideje si nenechaly vzít! Tato kniha je srdcová záležitost

30.04.2016 5 z 5

Přednášky o holocaustu Přednášky o holocaustu Germar Rudolf

Vynikající kniha, měla by být povinně v každé knihovně. Mystifikace a lži, které hnou historií ..a dost lidí si na tom plní kapsy...

30.04.2016 5 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Ale jo, některé povídky dost zajímavé.. :D

29.04.2016 4 z 5

Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Je hodně Hitlera ve Wagnerovi: Kapitoly z estetické politiky Jan Pavel Kučera

Kdo se zajímá o Wágnera v tom politickém a filosofickém světě, doporučuji. Dobře napsáno

22.04.2016 4 z 5

Putin: Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi Putin: Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi Veronika Sušová - Salminen

Po dlouhé době jsem četla kvalitní odbornou literaturu!

08.04.2016 4 z 5

Za soumraku bohů Za soumraku bohů Thorolf Hillblad

Po dlouhé době co jsem četla vynikající válečnou knihu. Obdivuji optimismus vojáka, který knihu psal. Neumírající přátelství, držení při sobě v jakékoliv situaci a hlavně - nevzdávat se!

22.03.2016 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Silná kniha...až nepochopitelný příběh, bohužel pravdivý. V dnešním světě se odehrává tolik hnusu...Nejhorší na tom je, že v poslední době jsou nejčastějšími pachateli děti...kde jsou ty časy, kdy jsem se na škole bála i ceknout, doma jsem zatajovala známky, chodila minimálně o hodinu později domů...a dnes? Dnes se učitelé, rodiče apod. střílí, šikanují atd....děsivé...nejděsivější je, co další roky přinesou...

03.03.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Du forma se zalibila, ackoliv sem si na ni dele zvykala. Hlavni postava - dobre vystizeny magor. To jsou dohromady dve hvezdicky. Ovsem za nic dalsiho dat hvezdicku nemohu. Znam o dost lepsich a propracovanejsich thrilleru. Jsem rada, ze sem si ji nekoupila a jen si ji zapujcila v knihovne.

29.01.2016 2 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Kniha mohla být určitě kratší. Zbytečné opakování Adrianinách situací a myšlenek. Na druhou stranu se mi líbil kontrast mezi chudobou a bohatstvím a taky vztah mezi matkou a dcerou.

12.01.2016 3 z 5

Noci, po nichž nepřichází ráno Noci, po nichž nepřichází ráno J. H. Krchovský (p)

Krchovský je pán

10.01.2016 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smutná kniha, Konečně i z té druhé strany barikády....

06.01.2016 5 z 5

Totalitní světovláda Totalitní světovláda Martin Herzán

Zajímavá kniha, kterou rozhodně stojí za to přečíst. Skvělé témata jako zkorumpovaná a vražedná OSN ukrývající se pod pláštěm humanity, zotročení lidstva pomocí čipů apod. Člověk se zamyslí, kdo nad náma stojí....

06.01.2016 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Silné příběhy žen, které zažily s muslimem peklo.
Tohle téma mě pořád nenechává chladnou a na toto téma jsem vyloženě vysazená.
Už od útlého mládí se o tuto problematiku zajímám a čím více o ní čtu, tím více nenávidím toto náboženství a kulturu. Někdo si řekne, že jsem asi xenofob, ale v dnešním nechutném světě, plném nenávisti to ani nijak nejde..

Četbu doporučuji hlavně mladým dívkám. Ne jen těm, co se hodlají zaplétat s muslimem...VŠEM.

01.01.2016 5 z 5

Wagner a filosofie Wagner a filosofie Bryan Magee

Škoda, že se autor nerozepsal o jeho myšlenkách více. Ale i tak, kvalitní kniha.

27.12.2015 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Řekla bych, že nejslabší od Mo. Už i ten Ostrov sviní mě bavil víc. Škoda, čekala jsem větší parádu.

18.12.2015 2 z 5