haannyys haannyys komentáře u knih

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Páni, to byla jízda! Prvních pár desítek stran mi trvalo se začíst. Nechápala jsem. A pak to začalo dávat smysl. Žádný přeskakování stránek, každá byla tak plná! Fascinující, zajímavý svět. Na jakou strunu vašeho svědomí zabrnká všudypřítomný Vypravěč?

15.03.2023 5 z 5

Takový potenciál by to mělo. Název by byl skvělý, i s tou (pro mě kýčovou) obálkou, když bych to vnímala ironicky. Ale já prostě nemůžu jinak, než že je to brak. Ale věřím, že své kupce si to najde, protože si to dovedu představit na nějakém televizním kanálu pro ženy

18.04.2022 1 z 5

Asi jsem měla větší očekávání, takže poprvé jsem knihu odložila. Nicméně jsem se k ní vrátila a pak se mi četla dobře. Styl je pro mě podobný jako Stopařův průvodce galaxií. Líbila se mi zápletka,ke konci by mohly být kratší "politické" pasáže. Ale je to dobrá oddechovka.

15.03.2022 3 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Zpracování je originální, krásný papír, ilustrace. U některých pocitů jsem se i dojala, rozhodně bych ji doporučila pro děti - na vazbě je psáno 5+, nicméně i menším dětem to zvládnete vysvětlit. A orientovat se ve svých pocitech je důležité!

21.01.2022 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Ze začátku jsem se nemohla dostat do čtení, měla jsem asi příliš velké očekávání dle hodnocení. Ale brzy jsem se začetla. Kniha je plná šťastných i smutných konců, celkově hodnotím jako milé čtení.

19.09.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Četla jsem někde v komentářích k této knize, že je to, jako by ji psal někdo jiný než Hanišová. Nemohu souhlasit, je to přesně její styl, kterému s každou další knihou přicházím čím dál více na chuť. Tato kniha mi zatím přišla jako nejlepší.

26.07.2019 5 z 5

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Odskočila jsem si od běžně čtené beletrie na jinou planetu, protože mimozemšťané a moře jsou super spojení, i když tohle moře je trochu jiné, je jejich.. za mě skvělý, nevadí mi, že jsem se nedozvěděla o obyvatelých víc, pro příběh dostačující množství informací. K čemu bych měla drobnou výtku je užívání pojmů a jmen, které se někdy trochu mění, ačkoli lidé skládají 'Tařanské věty i slova spíš nahodile, najednou vědí přesné názvosloví atp. No a pak poměrně velké množství chyb ve smyslu chybějících písmen či slov mě bilo do očí, ale to není dozajista vina autorova ;) (o světélkující obálce jsem se dozvěděla až teď, protože mám sakra celou dobu knížku v obalu, takže přidávám pomyslný plusový bod, i když obálka se mi líbí i bez tohohle super detailu)

05.06.2023 4 z 5

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Takový neotřelý počin. Téma knihy by se mohlo jevit jako nyní často používané (což rozhodně není špatně!), nicméně myšlenka vnímání z pohledu autistického spektra je výjimečná. Jasně, neporozumí každý, možná je pro někoho vážně vhodnější běžné beletristické podání, zkusit si náhled jinou optikou není snadné. Ale já jsem ráda, že taková kniha vznikla, byť je "jen průzkumem" na odlišném spektru.

22.11.2022 4 z 5

Gwilanina harfa a jiné povídky Gwilanina harfa a jiné povídky Ursula K. Le Guin

Je vážně zajímavé pozorovat autorku ve změnách tvorby. Ani by se mi nechtělo věřit, že povídky píše jedna a ta samá osoba. Několik příběhů bylo skvělých, jiné jsem dočetla na sílu. Zároveň zpracování knížky kvalitou je trochu slabší. Tři hvězdičky jsou za mě adekvátní.

26.09.2022 3 z 5

Obecná teorie zapomínání Obecná teorie zapomínání José Eduardo Agualusa

Čtenářská výzva pravila "kniha od afrického autora". No moc se mi nechtělo. Jak jsem byla pomýlená! Tohle je parádní počin, čtivý, vtahující do děje. Někdy si řeknete, že tahle pasáž byla zbytečná, ale za pár stránek jste vyvedeni z omylu. Nemůžu jinak než doporučit!

22.04.2022 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Ale jo, tohle byl zajímavý vhled do života mladého doktora. Díky za něj.

20.03.2022 4 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Nebyla jsem si jistá, jak hodnocení knihy pojmout. Jako samostatnou knihu nebo závěr trilogie? Proto prostě napíšu, že se mi líbí. Líbí se mi trochu nový styl (přeskakování z jedné doby jednoho světa do světa druhého v jiné době), protože jsem se trochu bála, že třetí kniha bude jen popis, ale tohle to oživilo. Líbilo se mi rozuzlení, líbí se mi kniha jako taková. Jen teď nevím, co budu číst. Jsem naladěná na Themis. Bude mi chybět.

22.02.2022 5 z 5

Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Skvělá samota – Putování Pacifickou hřebenovkou Tim Voors

Tohle je úplně jiný druh knihy, než bych si vybrala normálně, ale je tak dobrá! Kromě úžasných fotografií a precizního zpracování se mi líbil jasný strohý popis cesty, snaha o přenesení životního zážitku na papír, což muselo být velmi obtížné. Sloh se čte velmi dobře. Za mě rozhodně nabádá k zamyšlení se.

25.01.2022 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Po knize jsem sáhla na Světě knihy kvůli vydařené obálce a zajímavé anotaci. Trochu jsem váhala mezi hodnocením 3 nebo 4 hvězdami. Dávám 4, protože se mi líbí myšlenka balad a čtivý sloh, kterým je celá kniha napsaná. To, co mě znejistilo v hodnocení, jsou někdy dle mého nevhodně užitá slova, která do děje nesedí, párkrát jsem se přistihla u nechápavéhilo zavrtění hlavou, ale klady pro mě převážily. Jelikož se jedná o autorčinu prvotinu, rozhodně jí dám šanci i v jejím novém počinu.

29.12.2021 4 z 5

Tento díl se mi četl mnohem líp než předcházející Fénixův řád. Stále mě překvapují charaktery postav, které znám jen z filmů, v knize vyvstávají v úplně jiném (pro mě často v lepším) světle.

17.07.2021 5 z 5

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Sama sebe považuji za "odbornou veřejnost", takže musím říct, že jsem plná rozporuplných pocitů. Nápad zajímavý, zpracovat by šel jistě lépe. Pokud jsem chtěla dát neurální hodnocení 3 hvězd, zmizelo mé přesvědčení na straně 92, kde věta začíná slovy: "Jak uvádí Wikipedie". To bych i spíš odpustila "jak uvádí internet", protože zákaz používání Wikipedie jako zdroje nám vtloukali do hlavy na všech školách. A pokud to tak autor chtěl, měl mu to vymluvit editor. Pokud šlo o ironii, nenašla jsem ji (a to jsem v ní dobrá). Oceňuji zmínku o aplikaci, která může pomáhat osobám nejen s panikou.

17.01.2021 2 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Myslím, že knihu může přečíst i laik a hodně mu dá. Je přirozené, že nelze souhlasit s každým výrokem, i tak si každý najde "to své". Rozhodně stojí za přečtení.

29.07.2019 4 z 5

Obětiny Obětiny Robert Marasco

Já jsem běžně opravdu srab, ale nebála jsem se teda ani chvíli. Rezistentní určitě nejsem, takže je to knihou. Nicméně když jsem ji četla, říkala jsem si: "to je ale super námět, určitě by se dal líp využít..".... Moment, ono to tak je! Prostě King je king, inspirace tímhle příběhem mu jednoduše sedla. Hvězda dolů za to, že to moc není horor, druhá dolů za to, že tam je hodně nevysvětlených věcí (a to by některé určitě šly).

15.08.2024 3 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Pokračování milé knihy, a ani tato se nedá zahanbit. Čte se opět krásně. Jen mi chybí Artur..

17.04.2024 4 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

Moje první kniha od tohoto autora a bude i poslední. Mám pro lidské utrpení velké pochopení, a tak bych čekala, že si takový člověk pak dokáže vážit sebe a změny, kterou dosáhl, všímat si i malého štěstí. To autorovi uniká, neustálá nespokojenost, využívání ostatních a prosby o neodsuzování... Psaní funguje jako terapie, ale tady je vidět nešťastný člověk, který by možná vše docenil až na opravdové terapii. Oceňuji poměrně originální způsob, jakým je kniha napsaná. Ale to je bohužel tak vše.

29.01.2024 2 z 5