Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Nenáročně, oddechové čtení. Oproti jiným knihám od této autorky ji zařazuji mezi ty lepší.

11.05.2021 4 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Zprvu se mi příběh líbil, ale s přibývajícími stránkami moje nadšení pohasínalo, vše začalo být nereálné, přehnané a konec přeslazený.

06.05.2021 3 z 5

Matky to chtěj taky Matky to chtěj taky Irena Obermannová

Pokud by zůstal vztah matky s mladíkem pouze u představ, tak super. Ale tohle bylo na mě nějak moc. Jinak krásně napsané.

29.04.2021 4 z 5

Dlouhé čekání Dlouhé čekání Bernard Clavel

Na dlouhé popisy přírody jsem si nakonec zvykla. Příběh Marie krásně a smutně popisuje těžký život žen a jejich stálou touhu po lásce a rodinném krbu.

28.04.2021 5 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Na detektivky moc nejsem, ale tato kniha byla pro mě super čtením. Taková detektivka naruby, byla jsem napnutá celou dobu jak to s vrahy dopadne. Překvapilo mě jak chladnokrevně a bez výčitek vraždy plánovali.

22.04.2021 5 z 5

Letní sestry Letní sestry Judy Blume

Milé a pohodové čtení nejenom na letní dny.

20.04.2021 5 z 5

Tajemství nevlastní dcery Tajemství nevlastní dcery Erle Stanley Gardner

Dobrá, klasická detektivka. Nalezeno v knihobudce.

17.04.2021 4 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Celou dobu jsem čekala na slibovaný rodinný thriller a on se ukázal dost naivně na poslední chvíli. Jinak takový průměr o podivném rodinném životě porodní asistentky.

07.04.2021 4 z 5

Magická Antarktida Magická Antarktida Karin Pavlosková

Těšila jsem se na cestopis a zatím ten tam byl pouze okrajově. Knihu jsem několikrát odložila a pak se přemohla ji dočíst. Nejlepší na celé knize byl doslov.

06.04.2021 1 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Když si odmyslím zastaralý jazyk a dlouhé nezáživné popisy osob, jsou povídky krásným vyprávěním o tehdejším životě, který se až tak od našeho neliší.

27.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihy o skutečném životě miluji. Skvěle napsané.

11.03.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Začátek se mi moc líbil a byl napínavý. Pak se to postupně horšilo a ke konci to zavánělo červenou knihovnou. :)

01.03.2021 4 z 5

Křehká struna Křehká struna Filip Staněk

První povídka se mi nelíbila a do dalších se mi moc nechtělo, avšak s dalším čtením mě zcela pohltily a některé super (Řidič, Konkurz...).

22.02.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Někdy stačí maličkosti, které vám změní život. Pěkně napsané oddychové čtení.

20.02.2021 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Trochu jsem měla dojem, že autor již vyčerpal příběh v I a II díle a občas nevěděl jak dál, tak si už moc vymýšlel a odchyloval se od skutečného života té doby. Ale jinak pěkné čtení a bylo mi líto, že jsem knihu dočetla. Už se těším na další a jiné knihy pana Vondrušky.

17.02.2021 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Musí to být pro všechny sportovce, kteří tomu dají všechno, moc těžké ukončit kariéru. Nejvíc se mi líbilo jak pěkně hovořil i o svých největších soupeřích.

04.02.2021 5 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Autor vychází z historie, kterou převyprávěl do napínavého příběhu. Chvíle naděje a bezstarostnosti střídá hrůza a beznaděj. Krásně napsané.

21.01.2021 5 z 5

Malý testament Malý testament François Villon

Nadčasové, přestože bezmála 600 let staré verše, jako by je napsal v dnešní době. Bezvadný doslov J.Loukotkové.

06.01.2021 5 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Ze začátku se mi kniha líbila, ale s přibývajícími stránkami jsem příběhu přestávala rozumět. Komické situace střídaly smutek a konec už byl takový zašmodrchaný.

31.12.2020 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherně napsaný román, krásný a krutý jako život sám.

30.12.2020 5 z 5