Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Rovněž jsem se těšila na příběh Brenny a Rye, kteří se k sobě v minulých dílech chovali jako pes a kočka. Mezi nenávistí a láskou je prostě hodně tenká hranice, což platí i v případě těchto dvou. Kniha je plná vášně, romantiky, humoru a hlavně přátelství. Zatím velmi vydařená a čtivá série této autorky.

"Bože, dej mi sílu, zaprosím k nebesům. Jako fakt, jestli mě zbavíš týhle noční můry, budu se odteď chovat slušně."
Jax si odfrkne. "Na takovou dohodu žádnej bůh nepřistoupí, Rylande. Zkus to spíš u chlápka tam dole."

05.03.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Nenáročné odpočinkové čtení, žádný román spíše vtipná povídka, ale kdo má tuto autorku rád, bude spokojený. Je to prostě romantická komedie, která mile pobaví. Lehký až potřeštěný humor a několik bláznivých lidiček vám zpříjemní den a naladí úsměv na tváři.

04.03.2023 5 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

"Má rande?"
"Jo. S nějakým chlápkem, na kterýho narazila na seznamce."
"Co to je?"
"Online seznamování. Víš, ta věc, jak jsem ti jednou ukazoval na telefonu, když ses mě zeptal, jestli si hledám nevěstu na objednávku."
"A proč si musí hledat chlapa takhle?"
"Tak se dneska seznamuje každý. Už se málokdy stane, že si člověk vyrazí ven a potká někoho náhodou."
Zamračil se. "To je smutný."
"Jo, seznámit se s lidmi přes internet je snazší."
"Ale," pokračoval, "je to jako být dítětem v cukrárně. To také neví, jak si z toho nepřeberného množství cukrovinek vybrat tu nejlepší. Stejně tak si lidi nechají utéct něco dobrého, protože si pořád myslí, že se objeví něco lepšího. A pravděpodobně každý den míjejí někoho, kdo by mohl být velkou láskou jejich života. Chce to víc než jen letmý pohled, abychom poznali, jestli je někdo ten pravý."

Smutná pravda! Příběh Aspyn a Troye byl příjemná romantická oddechovka a mě se trefil do nálady. :-)

04.03.2023 5 z 5

Španielsky ľúbostný podvod Španielsky ľúbostný podvod Elena Armas

Španělský temperament Cataliny versus osamělý a chladný Aaron a klasická hate-to-love je na světě. Není to originální námět, ale čte se to samo. Snad bych jen příběh někde lehce zkrátila. Španělské litanie hlavní hrdinky příběhu dodaly šmrnc a mě obohatily slovník. :-)

26.02.2023 4 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

Krásný čtivý příběh! Toto pokračování mě chytlo hned od začátku, líbilo se mi to napětí mezi hlavními postavami a to v obou příbězích. Romantická část knihy byla velmi zdařilá a nechybí zde ani ta správná dávka humoru. To autorka prostě umí! Jen bych v knize ocenila více informací ze světa fantasy, o kterém píše. U takovýchto příběhů prostě vypnete a necháte se unášet vyprávěním autorky až do konce. Skvělá oddechovka.

25.02.2023 4 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Rovněž já se přikláním k názorům, že první část knihy o Stele a Temerisovi chtěla více propracovat. Nápad určitě originální, příběh velmi čtivý, ale svět světlušek, královských členů a nakonec i temná část inferna byla stále více tajemná než odhalená čtenářům a nakonec to příběh zbytečně natahovalo. Co se ovšem týká chemie mezi těmito hlavními postavami, tomu bych nic nevytkla. To druhá část už byla pecka. Kat a Max byli jednoznačně ten pár, kterému od začátku fandíte a bavíte se po celou dobu jejich hašteření. No a konec bych si tipla spíše na takový prolog pro následující díl. Ovšem to se teprve uvidí. Takže se vrhám na další díl! :-)

23.02.2023 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

V tomto díle se konečně dozvíme něco více o Stefanovi a Wulfovi, mých oblíbených postavách. I když byla první půlka knihy rozvláčnější a nebylo zde tolik akce, konec knihy to vylepšil. Celá série se mi moc líbila a bylo fajn, že jsem nemusela čekat na další díly. Což už teď bude horší. Mrknu i na druhou sérii od této autorky, jelikož jsem s její tvorbou opravdu spokojená. Zajímavé postavy, akční náměty, lehký humor a celkový duch psaní se mi líbí a určitě si na další příběhy počkám.

22.02.2023 5 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Opět jsem spokojená. Líbí se mi, že hlavní postavy nejsou jenom kladní hrdinové, že mají i své problémy a záporné stránky. A musím přiznat, že mě svět plný vlkodlaků, upírů, fae a dalších záhadných osob, stvořený touto autorkou, stále nenudí. Vše to má pohádkový nádech, je zde příjemný humor, nechybí vždy akce a napětí a každý díl má své zakončení. Rozhodně patřím mezi fanoušky záhadného Stefana a "crazy" Wulfa, kolem kterých autorka zatím jen lehce krouží. Tak snad v dalších dílech.:-)

21.02.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od této autorky, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem mile překvapena. Rozhodně konec 16. století v Čechách nebyl žádný med. Pro francouzskou lady, vdovu po Vilému ze Zhoře je pobyt na Jelení hoře velmi nelehký, ba co víc je nebezpečný. Nepřístupnost švagra, jeho lidí, mor a nakonec tajemní lapkové, to vše, po pozvolném počátku, přidává příběhu na čtivosti. Nakonec posuďte sami, určitě doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

V tomto žánru není pro autory jednoduché najít nějaký originální námět, aby přitáhli a zároveň si udrželi pozornost čtenářů. Takže bych určitě ocenila nápad s řeckou mytologií. Hádes tu byl za kladného hrdinu, proč ne? Určitě si získal i mé sympatie. :-) Očekávejte jednoduchou romantiku plnou erotických scén, potom nebudete zklamáni.

16.02.2023 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Opět vydařený příběh v tomto žánru. Tato série odehrávající se v městečku Clifton Forge si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Je zde ta správná dávka romantiky a má to vždy nějakou tu akční zápletku se špetkou napětí. I já si oblíbila sympatickou Press, která tak často oponovala slavnému herci Shawovi svým "ne"! :-)

14.02.2023 5 z 5

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Tak pro mě tato kniha byla zatím asi to nejlepší, co jsem od autora přečetla. Nenáročné, lehké romantické čtení, s pohádkovým koncem.

12.02.2023 4 z 5

Zítra touhle dobou Zítra touhle dobou Charlotte Butterfield

Za mě velké překvapení. Pětačtyřicetiletá Jess mi často připomněla každodenní strasti života asi každého z nás. Kdo by rád nezměnil nějaký ten moment života, který by se mohl vyvíjet jinak, pokud by člověk udělal nebo řekl něco jiného? Ale nakonec život není jen o tom pěkném a ideálním. Kniha je plná lehkého humoru, který mě po celou dobu čtení bavil, ale najdou se zde i smutné chvilky, které k životu nevyhnutelně patří. Rozhodně doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Dobrodružná cesta za pokladem v červených kaňonech Utahu, se špetkou romantiky a nebezpečí, je ke čtení dobrá volba. Autorky přišly s něčím pro nás trochu novým a mě se to líbilo. Trochu mi zde chyběl typický humor, ale nemyslím, že by to knize nějak uškodilo.

11.02.2023 4 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Je to hodně nenáročné romantické čtení, velmi podobné prvnímu dílu. Plné sarkastického humoru, který mi normálně nevadí, ale tady mi nějak nesedí. Je to prostě o pocitech každé čtenářky. Hlavní hrdinky této série na mě působí drsně a ne moc dospěle, více jsou mi sympatičtí mužští představitelé. Fajn je ta pospolitost s prarodiči a jejich bláznivými nápady s kachnami.

10.02.2023 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Také jsem si nemohla nechat ujít druhý díl této série. Po celou dobu čtení mi bylo líto Jacka. Musí být neuvěřitelně těžké pro vrcholové sportovce, když přijdou zdravotní problémy a oni musí opustit to, pro co celý život dřeli, byli v tom dobří, měli zde své přátele a milovali to. A k tomu ten nechutný bulvár! Bylo to čtivé, romantické, nechyběl zde humor a najdete zde i citlivá témata. První díl se mi přece jenom o chlup líbil více! 4,5*

06.02.2023 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Obdivuji tuto autorku už jen za to, kolik různých témat a žánrů je schopná stvořit. Je to jedna z mála autorek, která píše dobrodružné, akční, romantické a dokonce, jako v tomto případě, apokalyptické příběhy. Velmi čtivé příběhy! Mnohokrát mě napadlo, co bychom si počali, kdyby byl blackout a my přišli o tolik jistot, na které jsme zvyklí a vůbec si neumíme představit, jak bez toho přežít. Je to opravdu děsivé! Tady to autorka samozřejmě ztvárňuje velmi mírně a napsala o městečku, kde se lidé dokážou spojit a vše překonat, což by v reálném prostředí asi tak jednoduché nebylo. Ale přesto je zajímavé se nad tím zamyslet.

03.02.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Pokaždé se děsím, čím mě autorka dostane příště, někdy je to opravdu divoká jízda. :-) Tady jsem spokojená. Je to spíše taková klasika L.J.SHEN, kde je opět spoustu temné nenávisti, jež je zase o chloupek slabší než vítězná láska. Těším se na další díly Arsena a Riggse, ty si rozhodně nenechám ujít!

31.01.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

(SPOILER) Rozhodně se tomu nedá upřít čtivost a co se týče žánru, hodnotila bych zdařilý průměr. Některé erotické pasáže byly dobré a líbily se mi. Snad by mi ani nevadilo, že námět nebyl originální, ale některé události mi tak nějak neseděly a přišly mi zvláštní, třeba fanatická expřítelkyně, která se vrátí po půl roce od jiného milence?

29.01.2023 3 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Nádherný příběh, který vám opět emočně rozcupuje duši na kousky, jako ostatně všechny knihy od této autorky.:-) Nemůžete jinak než každé její dílo doporučit. Jakmile začnete číst, není možně přestat, dokud nejste na konci. A pozor, kapesníky budou opravdu nutné. A už vůbec není potřeba k těmto skvostům nic doplňovat a nějak je vyzdvihovat, jelikož kdo už od Brittainy něco četl, prostě ví!
Věnování samotné autorky:
"Na lásku i na všechnu tu bolest, která ji tíží. Na lásku a na tlukot srdce, který ji povzbuzuje."

29.01.2023 5 z 5