Hatshepsut Online Hatshepsut komentáře u knih

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Moc jsem se těšila na další knihu od této autorky a zklamaná nejsem. Je dobře, že se Mac podařilo vybočit z vyjetých kolejí a osamostatnit se, jelikož ten život, co jí nalinkovali rodiče s přítelem, by byl děsivý. Pohodové čtení jako vždy, ale malinko mi zde chyběly typické humorné pasáže, na které jsme u Elle Kennedy zvyklí. Uvidíme v pokračování této série!

04.12.2022 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Ano, tento fantazy díl měl zase to správné napětí. Ať už nečekaná návštěva exmanželky Christy, která umí Mercy slušně zabrnkat na nervy nebo hlavní zápletka, kdy se smečka snaží najít a zničit jejího nahodilého milence boha sopek. Nějak moc nechápu, že i po tom, co Mercy mnohdy "vlkům" pomohla, stále ji někteří ve smečce nechtějí. No na druhé straně, má své kouzlo, že to není hrdinka, která je ve všem nejlepší a nejoblíbenější.

04.12.2022 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Nevím jestli to je můj pocit, ale tento díl mi začínal připadat trochu překombinovaně. Stále je to čtivé, ale přišlo mi to skoro až chaotické. Přesto musím dát plus za nové postavy a určitě obdivuji fantazii autorky a to, že se v ní neztratí. Hlavu a patu to prostě stále má. Tak uvidíme další díly. :-)

03.12.2022 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Až na typický akční závěr byl tento fantazy díl převážně oddechový. Dozvíme se zde více o původu Mercy a její kojotí přeměny. Na jejích líbánkách poznáme další kožomence, kteří se dosud v sérii vůbec neobjevili. A vzhledem k tomu, že je Mercy míšenka a poloviční indiánka, konečně se autorka zmíní i o dalších žijících indiánech. Opět skvěle odvedená práce - čtivé, akční a vtipné.

30.11.2022 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Opět moc krásný fantazy příběh této série. Zde se konečně Mercy více propojí s Adamem a jeho smečkou, i když to nebylo jednoduché. Tento díl měl až pohádkový námět, nebyl tak akční jako předchozí, přesto byl vynikající. Moc se mi líbí vývoj všech postav a vyprávění této autorky si stále udržuje moji 100 % pozornost!

29.11.2022 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

U prvních dílů této série jsem byla trochu rozpačitá, jak a kam se děj bude ubírat. Teď musím přiznat, že co díl, tak je to lepší a lepší. Vzhledem k tomu, že celé už to má 13. dílů, jsem hodně zvědavá, zda bude autorka pokračovat ve stejném tempu, akce a napětí, zlehka i romantiky. Co příběh to originální zápletka, i když je pravda, že mají knihy podobnou skladbu. Tak snad se to neomrzí, zatím doporučuji.

29.11.2022 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Vlastě jsou to takové fantazy detektivní případy. Kniha je plná napětí, akce, ale je zde i tenká linka romantiky. Tento díl byl čtivý a konec opravdu drsný. Nečekala bych to a hodně mě to překvapilo. Nicméně Mercy je prostě zvídavé štěně a vždy se k něčemu přimotá. Autorka umí skvěle vyprávět a upoutat své čtenáře. Jsem zvědavá, co nás ještě čeká. :-)

28.11.2022 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Tento díl byl pro mě plynulejší a o něco čtivější než první. Je to především tím, že už jsem znala prostředí a převážnou část postav, tak jsem se mohla více soustředit na samotný příběh. Opět musím zmínit, že i když je na trhu spoustu knih s touto tématikou, má tato série své originální prvky a je zajímavá. Zatím jsem spokojená a s touto fantazy jsem rozhodně neskončila.

26.11.2022 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Vlkodlaci, upíři, čarodějové, fae a kožoměniči. A to je teprve první díl.:-) Tak jak už to u těchto dílů bývá i tento byl trochu náročnější. Přesto byl čtivý. Je zde stále určitá záhada kolem hlavní hrdinky Mercy, což je sympatická, velmi nezávislá postava. Začátek této série má určitě svoji originální linku, tak uvidíme jak bude pokračovat.

26.11.2022 4 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Příběh je o dívce Jessie, která se srovnává se ztrátou matky a poté co se její otec znovu nečekaně ožení, musí čelit dalším životním zkouškám jako je přestěhování z rodiště, místa, kde zanechává vzpomínky a nejlepší přítelkyni. Nová rodina, škola, přátelé i nepřátelé, to vše na ní čeká v Los Angeles. Vyprávění je chvílemi melancholické, ale plynulé a krásně čtivé. Je o přátelství, lásce, sebevědomí, ale i o ztrátách a odpuštění.

23.11.2022 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Poklidný romantický příběh z hudebního prostředí. Četlo se to velmi dobře a jsem zvědavá na další díly. Není to nijak originální téma, ale zase oceňuji v celku reálný vývoj a závěr autorčina vyprávění.

21.11.2022 4 z 5

Veci, ktoré v nás ostanú navždy Veci, ktoré v nás ostanú navždy Lucy Score

Naomi přijíždí do městečka Knockemoute ve Virginii na zavolání své pochybné sestry Tiny. Její dvojče ji po příjezdu nejen okrade, ale ještě jí zanechá na starost svoji jedenáctiletou dceru, o které dosud ani neměla ponětí. Příběh je velmi čtivý, plný zábavných scén a vtipných přestřelek mezi hlavními postavami. Kniha má přes 500 stran, a přesto ani nevím jak a byla jsem na konci, který byl sice trochu přeslazený, ale to už k romantice prostě patří. Zároveň musím ocenit moc krásný přebal této knihy.

"Táto kniha je o odvahe milovať niekoho, napriek tomu, že vieme, ako sa každý príbeh lásky končí. Je o tom, že láska zakaždým prekoná strach. O tom, že musíme vstať z postele a byť odvážni, napriek tomu, že vieme, ako veľmi to bude bolieť."
(slova autorky v poděkování)

20.11.2022 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Kniha o nevrlém bývalém hokejistovi, který svádí hlavní hrdinku Emmu pečením luxusních francouzských zákusků? Za mě ano, je to sice sladký příběh se vším všudy, ale zároveň zábavná čtivá oddechovka plná romantiky.

19.11.2022 5 z 5

Vévoda pro Dianu Vévoda pro Dianu Sabrina Jeffries

Tři sestry, které jsou díky rozvodovému skandálu svých rodičů, přehlíženy na všech společenských akcích a ztratili i možnost dobře se provdat. Každá z nich má nadání, které jim umožní založit agenturu Elegantní záležitosti. Hlavním účelem této společnosti je pomáhat svým zákazníkům uspořádat různé společenské akce, tak aby byly úspěšné a zdařilé. Toto vyprávění je o Dianě, prostřední sestře, která radí dámám v oblasti módy a doplňků. Ona sama už si nemyslela, že by se někdy mohla zamilovat, jenže když agenturu osloví mladý lehce barbarský vévoda, který chce pro svoji sestru ten správný vstup do společnosti, je vše jinak. Za mě spokojenost, je to romantický historický příběh od skvělé autorky, který nezklame.

19.11.2022 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Je to vesměs melancholický příběh osiřelé němé Olivie, která po letech svého osamělého života v dívčí škole dostává příležitost navštívit domov své matky a zjistit něco více o své rodině. Knihu bych do žánru horory nepřiřadila, vyprávění je spíše tajemné, se spoustou mrtvých přízraků. Přestože autorka ve svém díle předvedla originální námět chybí tomu větší dějová linka. Musím velmi ocenit nápaditý obal knihy, který vás ke čtení přitáhne.

17.11.2022 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Příjemný romantický příběh z vědecko-akademického prostředí. Vtipné repliky, sympatické postavy a především přátelé, které prostě chcete. Pokud máte chuť na poklidnou vtipnou romantiku, pusťte se do toho.

13.11.2022 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Třetí příběh této série není nějak akční, je to poklidné romantické vyprávění, kde dopředu odhadnete co bude hlavní zápletkou. No ale i takové příběhy vám někdy sednou, nemusíte nad ničím moc hloubat ani se bát, že přijde nějaké emoční drama. Přitom se nedá říct, že by byl příběh nudný, snad jen krátký a určitě by oživilo, kdyby autorka do psaní zapojila oba pohledy hlavních hrdinů.

12.11.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Také doporučuji si přečíst celou sérii, než se po takové době pustíte do nového dílu. Je to skvělá tečka za touto partou. Čtyři páry, čtyři příběhy a všechny stojí za to. Pokud chcete něco pro zábavu, čtěte. Já se bavila! Nechci spoilerovat, ale těch situací, kdy jsem se nahlas smála bylo vážně dost! :-)

08.11.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Opět skvělý díl. Bavila jsem se, např. vtipné scény, kdy Garrett soupeří s Loganem o titul kmotra nebo pletařské schopnosti kamarádky Sabriny. :-) No a Tucker coby otec, tak to byl doják. :-) Jsem moc, moc zvědavá na nový díl, který letos vyšel, jelikož tato série je velmi pohodová a zábavná!

06.11.2022 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Je prostě zcela jasné proč je tato série tolik oblíbená. Všechny příběhy jsou čtivé a moc chytlavé. Elle Kennedy je skvělá. Rozhodně doporučuji číst celou sérii, jelikož s Deanem a Allie se rozhodně nudit nebudete!

05.11.2022 5 z 5