Hatshepsut Hatshepsut komentáře u knih

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl této série byl opět s vtipnými přestřelkami, ať už mezi Loganem a Grace, tak i mezi kamarády, hokejisty. Kniha má vše to správné, u čeho se pobavíte a zároveň prožíváte i životy hlavních postav a jejich dramata. Příběh, kde jste v cuku letu opět na konci a musíte na další díl.

05.11.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuto sérii jsem četla už před nějakou dobou a věděla jsem, že se k ní ještě někdy vrátím. Vzhledem k tomu, že vyšel nový díl, nedalo mi to a čtu opět od začátku. A nelituji toho! První díl je jeden z top oddechových romantických příběhů. Autorka zde ztvárňuje studentský život mladých lidí. Hanny, dívky s krásným hlasem a Garretta, kapitána hokejového týmu. Jejich hašteřivé poznávání si zamilujete. I postavy zde mají nějakou pohnutou minulost, ale nevzdávají se a snaží se ve svém životě posunout a plnit si své sny. Vyprávění je vtipné, oddechové a čtení vás naladí pozitivně.

"Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.
Garrett Graham, můj osobní lichotník."

03.11.2022

Iba desať dní Iba desať dní Michaela Brnková

Příjemná romantická záležitost. Na druhé straně zase úplně něco jiného, než série Nekompromisní, která mi sedla o něco více. Tady mezi hlavními hrdiny stále panovalo nějaké smutné tajemství, které se postupně odhaluje až na konci knihy. I když je čtenáři dopředu zřejmé, čeho se hlavní drama bude týkat. Je to mezi nimi méně akční jak v knihách Konflikt a Dôvera, ale i tak je jejich příběh poutavý a čtivý.

02.11.2022 4 z 5

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

Musím říct, že začátek knihy mě trochu rozhodil, jelikož zde bylo spoustu zatajovaných informací a bylo to něco úplně jiného než první díl. Z anotace také žádná nápověda. Později jsem pochopila autorčin záměr a musím uznat, že jsem byla mile překvapena. M. Brnková si rozhodně získala moji pozornost a těším se na její další tvorbu. Postavy v jejích románech mají šmrnc a přestože je vše smyšlené, čte se to samo. No a to drama na konci a epilogy? Proč ne!:-)

30.10.2022 4 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Autobiografický příběh dětství a dospívání irského chlapce Franka McCourta vás chytne za srdce. Neuvěřitelná chudoba, nezaměstnanost, alkoholismus a tolik nemocí a úmrtí, které zasáhlo především děti. A přestože autor své smutné vyprávění podává s nepřikrášlenou dětskou naivitou, jeho těžký život vás mnohdy přiměje k úsměvu, nicméně i k pláči a vzteku.

"Když se dívám zpátky na své dětství, nedovedu pochopit, jak jsem vůbec mohl přežít. Bylo to bídné dětství, jak jinak: o šťastném dětství nemá cenu psát. Horší než obyčejné bídné dětství je bídné irské dětství, a ještě horší je bídné irské katolické dětství."

30.10.2022 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Ano, také mě u této knihy upoutalo vysoké hodnocení a knihu si sehnala. V tomto žánru není pro autorku jednoduché čtenáře zaujmout a překvapit, jelikož trh je romantických příběhů plný. Ale pro nás milovníky romantiky je skvělé, pokud narazíme na příběh, který nás při čtení nepustí od děje. A tento takový je! No v reálu bychom asi mafiána nemilovali, ale tady mu jsme schopni i fandit. No a co si budeme nalhávat, to jak se mu Elise dokázala postavit bylo prostě skvělé. Oddechovka plná humoru a romantiky jak má být!

27.10.2022 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Autorku a její knihy mám moc ráda a vždy se těším na její novou knihu, jelikož vím, že píše příběhy romantické a vtipné. Zde nám hlavní postava Frankie ukáže, že sociální sítě nám lásku a pravé přátelství nenahradí. A člověk si musí přiznat, že ikdyž je internet přínosná věc, skutečné zážitky nám rozhodně neumožní. Navíc je nešťastné, že jsme na něm stále více závislí a dnes už si málokdo umí život bez něj představit.

26.10.2022 4 z 5

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Čekala jsem romantický příběh a ona se z toho vyklubala zábavná detektivka. Hlavní postavy rozvedená spisovatelka Fin a její chůva Vera vás rozhodně po dobu čtení nenechají bez úsměvu.

23.10.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Příběh je o dívce, která nechce pokračovat ve svém životě, plném zklamání, zoufalství a výčitek. Půlnoční knihovna je pro ni nečekaná zastávka, kde má možnost prožít své životy několikrát a pokaždé jinak. Hodně zajímavý, neotřelý námět, který hlavní hrdince Noře dá možnost prožívat svůj život v mnoha odlišnostech a každý příběh ji pomalu posune v jejím dalším rozhodnutí, co se svým životem. Kniha má poklidný vývoj a lehce filozofické zabarvení. Přesto si myslím, že své čtenáře má čím překvapit a po jejím dočtení jsem měla příjemný pocit, že přestože nás v životě potkají ztráty a strasti, jsou stále nějaké cesty, kudy se vydat dále a nevzdávat to!

"Obloha tmavne,
modř se halí do černé,
hvězdy se však přesto odváží
zářit jen pro tebe."

22.10.2022 4 z 5

Iskra Iskra Vi Keeland

Kdo zná autorčinu tvorbu nebude zklamaný. Je to romantické, čtivé a přesně to pravé k oddechovému čtení po celodenním shonu. Líbily se mi přirozené myšlenkové pochody Autumn a Donovana při jejich prvním rande. Zda být upřímní i za cenu, že se může něco pokazit.

21.10.2022 4 z 5

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Klidná romantická oddechovka s příjemnými hlavními postavami. Zajímavý přístup autora hororů ke své tvorbě, viz scéna v hrobce. :-)

19.10.2022 4 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Taková kraťoučká povídka (komiks), zabývající se postavou Temnyje, nám známého především ze série Griša. Pouze střípek z jeho dětství, který nám poodhaluje, proč se později stal takovým, jakým byl. Rozhodně bych uvítala celou knihu, věnující se této postavě. Tak uvidíme, snad nás autorka v budoucnu překvapí. Romány této autorky si určitě nenechám ujít.

18.10.2022 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Příběh "Maléru Blaire" se svojí šílenou rodinkou a sympatického konkurenta barmana Ronana je správná romantická oddechovka na jeden večer. A všechny ty cupcaky? Mňam!

"Když jsi ve stresu a není ti hej, dortík si dej!"

16.10.2022 4 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

Parádní pokračování této detektivní série, která se odehrává v prostředí Londýna druhé poloviny 19. století. Velmi náročná práce detektivů, kdy ještě nebyla dostupná technologie, metody a postupy, které jsou již běžné v naší době. Odhalit pachatele rozhodně nebylo jednoduché a byla to mravenčí práce. Dozvěděla jsem se, že tato série má ještě další díly, tak velmi věřím, že vyjdou i u nás.

15.10.2022 4 z 5

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

Londýn, druhá polovina 19. století, zažloutlá mlhavá noc, tajemný noční přízrak, který napadá prostitutky, zavražděné tělo krásné bohaté dámy a náš oblíbený pár inspektor Ben Ross a jeho žena Lizzie Martin Rossová, může začít pátrat po vrahovi. Mě se tato detektivní série líbí, nemá to nijak děsivou atmosféru, ale máte pocit, že jste vtaženi do příběhu, kde jste jedním z detektivů. Některé věci odhadnete, některé za vás odhalí Scotland Yard. Oddechové a čtivé, těším se na další díly.

09.10.2022 5 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

Opět velmi vydařené, i když oproti prvnímu dílu, měl tento příběh trochu pomalejší rozjezd. Je zde velmi hezky popsané prostředí venkova na pobřeží jižní Anglie v období druhé poloviny 19. století. Postavy a jejich charaktery jsou zdařile popsané a celé to působí velmi věrohodně. Zde jsem trochu odhadla detektivní zápletku, ale přesto mě celý děj udržel v příjemném napětí až k odhalení. Musím ovšem zmínit, že korekce u těchto knih je příšerná, což románům této autorky rozhodně neprospívá. Většinou nejsem tak kritická, ale tady je to hodně odbyté. Přesto na tuto sérii nezanevřu a vrhám se na další díl s již zavedenou hlavní dvojicí Lizzie Martinovou a inspektorem Benem Rossem.

05.10.2022 4 z 5

Nezvyklý zájem o mrtvoly Nezvyklý zájem o mrtvoly Ann Granger

Moje první kniha od této autorky a jsem velmi spokojená. Je to pomalé, nicméně plynulé vyprávění, které se týká vyšetřování vraždy společnice majetné vdovy, žijící v Londýně. Děj se odehrává v druhé polovině 19. století, tzv. viktoriánské době. Je to vesměs poklidná detektivka, jež působí reálně a je zde krásně popsáno vše, co se týká tohoto období, třídní rozdíly, postavení žen, chudoba aj. Hlavní postavy, nová společnice Lizzie a mladý inspektor Ross, si určitě získají vaši pozornost. A nakonec musím dodat, že jsem vraha vůbec netipla! Tak uvidíme v následujících dílech, jelikož toto rozhodně není moje poslední kniha od této spisovatelky.

04.10.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Knižní romantika je skvělá věc, ponoříte se do fantazie autorky a víte, že vše končí tzv. šťastně až na věky, což je v této pesimistické době potřeba. Tento milý příběh o slavném herci a sympatické servírce je napsán tak, aby splnil vše, co k takovému žánru patří. Nejsou zde nijak vypjaté emoce, děj plynulý a přečteno za jedno odpoledne. Série Stage Dive od této autorky je dle mého názoru čtivější.

03.10.2022 3 z 5

Kniha, u které se pobavíte. Penelope Bloom umí psát vtipné romantické komedie. Chris mi trochu připomínal postavu Williama z autorčiny série Objekt touhy. Ztřeštěný, lehce nezodpovědný sportovec, který si ze všeho dělá až takovou dětskou legraci a nic nebere vážně. Jeho postava celému příběhu dodává odlehčenou atmosféru a velmi často vám naladí úsměv na tváři. Bell to s ním neměla jednoduché, ale kdo by si ho nezamiloval? Začátek knihy nebyl moc záživný, ale později se z toho vyvrbila příjemná oddechovka.

01.10.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Autorku mám ráda i přes její leckdy drsné, nicméně sexy vyprávění. Opět on bohatý, rodinou nemilovaný, osamocený a ona chudá, podvedená, ale milovaná okolím pro své veliké srdce. Takže ne nijak překvapivý romantický námět, přesto vás kniha nepustí a jak už to autorka umí, postavy si oblíbíte i přes jejich neotesané chování. Vždyť v životě není jen černá a bílá. Takže se nalaďte na barevné chucksy, které Jude tak ráda střídá a oddechový román si užijte!

28.09.2022 4 z 5