helenkan helenkan komentáře u knih

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Není to tak,že bych se začetla a nemohla přestat. Spíš za to ale mohl ten neskutečný počet jmen. :-) Trochu se v nich orientovat dalo docela zabrat. Ale mám ráda tyhle série. A paní spisovatelka vyprávět a zaujmout opravdu umí. I když to zrovna moc veselé téma není, stejně jsem zvědavá a těším se na další díly.

13.10.2022 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Ze začátku jsem měla se čtením trochu problém. Bylo to pro mě jak se říká ,,španělská vesnice". A důvod je, že se v internetových názvech pramálo vyznám. Pak se to přehouplo a já si to skutečně vychutnala. Paní spisovatelka umí pěkně pobavit.

03.10.2022 4 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Jak jinak než opět skvělý díl. Tentokrát tam nebylo tolik akčních scén, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak, moc se mi líbilo takové normální hledání důkazů a trochu klidnější vyšetřování. I když se tam děly neskutečný zvěrstva. Co dokáže jedna fanatická skupina provádět je šílené. Celou knížku jsem přímo hltala. A konec si parádně užila, když je všechny pochytali a usvědčili. Prostě paráda. Dala bych klidně i víc než pět ***** :-)

23.09.2022 5 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Není to jednoduché čtení. Vzpomínka na krásnou, složitější češtinu a taky proto mi trvalo přečtení delší dobu. Pěkný příběh z naší historie. Jednou za čas neškodí vytáhnout klasiku. :-)

18.09.2022 4 z 5

Pád rodu Smiřických Pád rodu Smiřických Josef Svátek

Kdysi jsem tuhle knihu četla a pamatuju si do dnes jak se mi líbila. Z části asi proto, že se to odehrávalo v okolí kde žiju. A zároveň si mohla (aspoň trochu) představovat místa o kterých se psalo. Teď jsem si na ní oživila vzpomínky v knize Přede mnou poklekni od Bohumila Říhy.

15.09.2022 5 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Johanna Lindsey

Jako vždy perfektní počteníčko. Ráda čtu knihy od téhle autorky.

12.09.2022 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Ze začátku jsem se trochu plácala v postavách. Fůra jmen a ještě i jejich přezdívky, chvilku mi trvalo si je zapamatovat. Ale pak to šlo samo. Pěkná detektivka a ještě lepší překvapivý konec. Tak to prostě autorka umí.

29.08.2022 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Kendall Ryan

Já vždycky začnu od konce. Asi mám na to ňáký radar. :-) První dva díly jsem nečetla, tak nemůžu srovnávat. Není to špatný příběh, řekla bych docela i jednoduchý. Jen mi tenhle styl psaní trochu vadí. Asi je to spíše pro mladší čtenáře. Nemůžu si pomoct, ale ty vulgární slova mi vadí. Jsem na tohle asi už stará. :-) Ale proti gustu......

23.08.2022 2 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Tuhle sérii miluju a tak jsem si zavzpomínala na její začátek.

22.08.2022 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Měla jsem chuť si tyhle mafiány připomenout. Tihle jediní mi totiž nevadí. Až na jejich matku. :-))

21.08.2022

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Nebyl to špatný příběh. Jen jsem stále ještě něco čekala a ono nic. Nechci to ale hanět. Dobrá romantická oddechovka.

18.08.2022 3 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Mám ráda knihy pana Vondrušky. Přeci jen se mi ale líbí o něco víc série s Oldřichem z Chlumu. Jinak zase opět parádní čtení.

14.08.2022 4 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Myslím,že začáteční díly byly přeci jen o něco lepší. Ale stejně je to skvělé čtení. A jestli je to reálné nebo není je mi celkem fuk. Prostě je to můj miláček ten Jack Reacher. :-) A těším se na další díly.

11.08.2022 4 z 5

Ráj Ráj Judith McNaught

Docela ráda jsem si tuhle romantiku přečetla znovu. Není na škodu mít takové odpočinkové čtení v knihovně a čas od času se k nim vrátit. :-)

08.08.2022 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Joj, to jsem si vychutnala a znovu připomněla krásnou romantiku. Po thrillerech co jsem teď četla jsem potřebovala změnu.

05.08.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Takové pomalejší, ale fajnové rozplétání jedné vraždy. Zároveň odhalování tajemství jedné rodiny. Líbilo se mi to a dokonce jsem odhadla pachatele. Což mě i potěšilo. :-)

03.08.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Další přečtený příběh. Tady těch podezřelých nebylo tolik jako v předchozích dílech. Ale vůbec to neubralo na atraktivnosti. Mě to bavilo.

29.07.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavý jak kšandy. Opět pěkně zamotaný a vymyšlený příběh. A když se konečně objeví podezřelý, bum a všechno je jinak a v hlavě mám zas guláš. Konec rozhodně nečekaný, jako vždycky. :-)

27.07.2022 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tohle se mi hodně líbilo. Není to obyčejný romantický příběh. Vtipný i poučný a dá se říct i smutný. I takový může být život. Hlavně taky skvěle napsaný.

25.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Další díl se samým překvápkem. Erika byla pěkná mrcha. I když těch s máslem na hlavě tam bylo víc. :-) Jen konec trochu useknutý a nevyjasněný.

22.07.2022 4 z 5