Hella Hella komentáře u knih

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Výborné počtení. Více příběhů se nakonec proplete do jednoho a osobně musím paní autorce vyslovit svůj obdiv, jak čtivě a napínavě to dokázala napsat a spojit. A to já jsem typ čtenáře, který příliš nevyhledává příběhy s více časovými rovinami. Tady ale všechna čest.
Na DK aktuálně 83% od 163 hodnotících.

27.09.2024 4 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Dobré, opravdu dobré, doporučuji. S odhadem pachatele jsem navíc byla vedle jak ta jedle. Na DK aktuálně 91% od 373 hodnotících.

26.09.2024 4 z 5

Skleněný muž Skleněný muž Anders de la Motte

Dobré, avšak tak nějak "obvykle" dobré, žádný "wow" efekt se však u mě nekonal - 3,5*. Na DK aktuálně 91% od 118 hodnotících.

24.09.2024 3 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Za mě spíše průměr. Žádné napětí nebo překvapení. Další díly vyhledávat zřejmě nebudu.
Na DK aktuálně 86% od 159 hodnotících.

17.09.2024 3 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Konečně! Konečně po dlouhé době Armand, který byl normální a lidský, tedy "nepřehnaný" supermozek. Sice pořád se super soudržnou rodinou, kde je až na dočasnou výjimku tolik lásky, uvědomění a pochopení, že to vskutku věrohodné není, ale dejme tomu. A víte vy co? Ani trochu mi nechyběla pošahaná Ruth.
Výtku bych měla snad jen k závěru, kde to autorka podle mě trochu pokazila. Za mě 3,5 *.
Na DK aktuálně 93% od 156 hodnotících.

11.09.2024 3 z 5

Dívka v pasti Dívka v pasti Robert Dugoni

Ode mě pěkné 3 a půl *. Čtivé a originální.
Na DK aktuálně 87% od 55 hodnotících.

26.08.2024 3 z 5

Tíha viny Tíha viny Hans Rosenfeldt (p)

Naprostá literární dokonalost! Jak tento díl, tak celá série. Fantastické! I takový Harry Hole se u mě drží o fous níže.
Na DK aktuálně 91% od 118 hodnotících.

22.08.2024 5 z 5

Použití síly Použití síly Brad Thor

Taková akční jednohubka s odpornými existencemi a nesmrtelnými hodnými hochy. Na DK aktuálně 80%/10 hodnotících.

13.08.2024 3 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Poutavý příběh s několika překvapeními. Nicméně za týden si z něj už skoro nic pamatovat nebudu, je to jeden z těch mnoha, které vás při čtení baví, ale podruhé už je nikdy číst nepotřebujete.
Na DK aktuálně 78%/95 hodnotících.

12.08.2024 3 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

No vida, já se bavila dobře. Trošku sice musíte přimhouřit oči nad nevěrohodností některých pasáží, ale čtivé i poměrně originální to určitě bylo.
Na DK aktuálně 75%.

09.08.2024 3 z 5

Cíl Zero Cíl Zero Jack Mars

Taková svižná, zábavná akční béčkovka. Ale vlastně proč ne, slupla jsem ji jako malinu. Potřebovala bych další díl, ale ať hledám jak hledám, na českém trhu nenacházím.
(Na DK aktuálně 90%)

02.08.2024 4 z 5

Mrtvý v kostele Mrtvý v kostele Nadine Matheson

Já inspektorce Henleyové zkrátka nemůžu přijít na chuť, vadí mi hodně i to, jaká je to "matka roku" nebo její chování k manželovi.... my zkrátka na jedné vlně nebudeme. Odhlédnu-li od téhle své averze, příběh mi přišel vysloveně přehlcený všemi možnými odbočkami a jmény a dočítala jsem ho jen s přemáháním. Za mě zkrátka nic moc.
Na DK aktuálně 84%.

30.07.2024 3 z 5

Na hraně Na hraně Danielle Girard

Úplně nesdílím zdejší převládající nadšení (na DK aktuálně 86%), za mě to nebylo zrovna věrohodné a úplně s prominutím nejblbější byla čtrnáctiletá dcerka za volantem na útěku. Ale čtivé to bylo, to zase ano, takže 3* jsou ode mě zasloužené.

30.07.2024 3 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Velmi působivý příběh. Jak většinou popisy míst tak nějak řekněme přeskakuji, tak zde jsem si je nečekaně užívala a do krajiny se dokázala vcítit. K tomu překvapivá zápletka i trochu neuvěřitelný závěr. Ale i tak - za mě velmi poctivých 4,5*. Na DK aktuálně 88%.

22.07.2024 4 z 5

Sharko Sharko Franck Thilliez

Za mě tentokrát ne až tak povedené a uvěřitelné. Příliš mnoho temna, zdlouhavých popisů a plácání se na místě.
Na DK aktuálně 94%.

16.07.2024 3 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Adrian Bednarek

Mám rozporuplné pocity: Ano, první půlka byla svižná a velmi čtivá. A netvor to ještě nerozjel ve velkém. Ale ve druhé polovině jakoby se příběh zadrhl, ztratil na poutavosti a začalo vám víc a víc vadit číst o psychopatické zrůdě. A přesně jak píší přede mnou Aghatte a Tereza137, příliš mnoho šťastných náhod, příliš mnoho zlaté mládeže a příliš mnoho sexuálních scén příběh degradují na průměrné dílko.
Na DK aktuálně 77%.

10.07.2024 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Jak paní Třeštíkovou opravdu hodně nemám ráda za její sebeprezentace na sociálních sítích, tak jako spisovatelka je naopak skvělá. Příběh poutavý, k zasmání, k zamyšlení, k sevření duše. Za mě 3,5 *. Na DK aktuálně 68%.

08.07.2024 4 z 5

Stane se včera Stane se včera Gillian McAllister

Čím dál do minulosti, tím méně mě příběh bavil. Ale uznávám, že to něco do sebe mělo, minimálně první půlku jsem četla s chutí a svižně.
Na DK aktuálně 84%.

03.07.2024 3 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

Takový svižný a snadno plynoucí příběh. Ne zrovna něco uvěřitelného, ale na odreagování úplně tak akorát.
Na DK aktuálně 77%.

26.06.2024 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Připustím-li, že mi nebude vadit, jak je celá konstrukce s nevěrohodným ukrýváním důkazů a následnou štvanicí přehnaná a neuvěřitelná, pak si čtení docela užívám. Bryndza umí psát poutavě a ani tenhle příběh není výjimkou.
Na DK aktuálně 76% od 994 hodnotících.

24.06.2024 3 z 5