Hella Hella komentáře u knih

Ty Ty Caroline Kepnes

Uf, tak za mě - jako jednu z mála, vím! - fakt NE.
Kniha mě nechytila, nebavila (byť jsem se poctivě snažila), forma "du" je velmi zvláštní - nezvykla jsem si na ni celou dobu, hrdina ujeťák, ostatní mu zdatně sekundují...občas jsem nevěděla, co je skutečnost a co si Joe pouze vysnívá....

08.07.2015 1 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Mně se fantasticky líbila první kniha autorky Už mě vidíš. A tak nějak jsem předpokládala podobné prostředí, zápletku, postavy a hlavně podobně poutavý děj. Jenže Obětina je úplně jiná a pro mě bohužel trochu zklamáním. Děj je zdlouhavý a chvílemi nepřehledný a té mystiky je v příběhu na můj vkus taky hodně. Ale nepochybně budu chtít číst i další díla Sharon J. Bolton.

04.07.2015 3 z 5

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Kniha mi bohužel vůbec nesedla - vydržela jsem 1/3 a odkládám.... Neustálé zmatené odbočování od hlavní linky děje mě zkrátka ani trochu nebavilo - a to jsem se podle anotace na knihu původně moc těšila.

29.06.2015 2 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Moc se mi to líbilo. Moc. Prostě pořád stejná "stará, dobrá" Bridget. Vtipné, milé, vcelku realistické, nepřeslazené. Za mě zkrátka vážně dobrý.

26.06.2015 4 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Tak pro mě oproti prvnímu dílu poměrně značné zklamání. Té mystiky a nadpřirozena tam zkrátka bylo víc než dost. Mmch, jak mám rozumět vývoji s detektivem Dupreem? Třetí díl budu hodně zvažovat.

19.06.2015 2 z 5

Poslední policajt Poslední policajt Ben H. Winters

Jééééje, to mě to nebavilo... a přitom nápad s koncem světa skvělý. Jenže jsem celou knihu zbytečně čekala na lepší zápletku, vychytanější motivy, sympatičtější lidi. Takže za mě příští díl opravdu ne.

13.06.2015 2 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

Budu zřejmě jedna z mála, kterou tahle kniha neoslovila. Poctivě jsem se snažila, vydržela jsem do 100. stránky..... a odkládám :-( .

10.06.2015 1 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Překvapivě perfektní příběh. A když si vezmu, že na Trofej nebyly ani žádné reklamy či upoutávky, tak je to o to lepší. Těším se na další autorovy počiny.

07.06.2015 4 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Jak to, že mě žádná reklama, recenze, ani výloha v knihkupectví neupozornila na tuhle absolutně nádhernou knihu? Úplnou náhodou jsem na ni narazila až v knihovně, za půl dne jsem ji přečetla a jsem naprosto nadšená - krásný příběh, vtipný, dojemný, poutavý. Částečně mi připomíná Oveho... svým pozitivním a přitom reálným vyzněním.

30.05.2015 5 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Za mě s bídou pouhé 3 * , protože příběh mi přišel jako jeden z těch podstatně slabších a dočetla jsem jen ze setrvačnosti. A tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že kvalita posledních titulů autorky zdaleka nedosahuje na její první romány.

25.05.2015 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pěkné, čtivé, české (v tom nejlepším slova smyslu). I tak se mi ale o trochu víc líbila Slepá mapa.

24.05.2015 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Příběh byl přesně takový, jak od podobné oddychovky očekávám - čtivý, napínavý a neodtrhnutelný :-) . Jen mě tedy autor naštval .... copak všechny sympatické postavy musí nutně být pokaždé mrtvé :-) ?

19.05.2015 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Mám moc ráda příběhy s komisařem Wallanderem. Tenhle mi však chvílemi až tak neseděl... jednak je v něm přespříliš mnoho Wallanderových pochybností o životě a jeho únavy a nespavosti (až už to člověku přijde přehnané), jednak se nějakých 200 stran v podstatě nic neděje, než že se tým nemůže pohnout z místa a jednak - což jistojistě není chyba Mankella - jsem zaregistrovala asi 30x gramatickou chybu typu "bysem" nebo "bysme" - a ne, nebylo to v hovorovém jazyce - a párkrát nelogickou větu typu: "Málem jsem s diktafonem přišel pozdě, než zavolala".Tohle všechno mě dohromady nutí dát jen 3 hvězdičky, ačkoliv Mankellovy knihy mám moc ráda.

15.05.2015 3 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Velmi přeceněná kniha. Monstrózní reklama zdaleka neodpovídá kvalitě příběhu. Takové polovičaté, chvílemi nepochopitelné (proč se postavy kupř. skrývaly na ostrově, kde je tomu jaký rozumný důvod?) a velmi a velmi vzdálené bombastickým špionským příběhům typu Já, poutník, Rudá volavka nebo jakákoliv kniha od Forsytha či Berensona. A to já jsem fakt "špionský" nadšenec!

09.05.2015 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Totální vrchol dokonalé detektivní série. A na rozdíl od předchozího slabšího Přízraku je Policie absolutní špička Nesboho literárního umění.

03.05.2015 5 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Také souhlasím s tím, že jde o dynamičtější příběh než ten "pondělní". NIcméně Frieda mi zas až tak sympatická není... a rozuzlení mě dosti překvapilo, přišlo mi jako ušité horkou jehlou. Ale jistojistě dám i další příběhy.

23.04.2015 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Obklopena samými výhradně pozitivními ohlasy jsem se nadšeně pustila do čtení a ono ouvej .... nějak to nebyl můj šálek kávy. Občasné kostrbaté formulace (typu: "dostal jsem pocit") mi až tak nevadily, ale příběh sám o sobě mi přišel spíše depresivní, než cokoliv jiného; rozhodně jsem si žádného z hrdinů neoblíbila (nějak nebylo proč) a už vůbec jsem se nesmála, neb nebylo čemu. Navíc mi děsně vadilo vykreslení "normálnosti" společnosti skrznaskrz prolezlé nevěrou, podváděním a lhaním :-( (tak zlé to snad s námi ještě není, ne?)

17.04.2015 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tak vám jsem hodně rozčarovaná (podobně jako jsem byla po Netopýrovi či Švábech)... především jsem s nechutí četla onu kurzívou psanou cca čtvrtinu knihy, kdy absolutně nesympatický a pro mě nepochopitelný Gusto vypráví příběh ze svého pohledu. Za druhé feťáci obecně - prostě mě tohle "bahno" téma tak zeširoka nebavilo. A za třetí - nutno říci, že Harryho devět životů je už dávno a dávno vyčerpaných.... Osobně si myslím, že na úroveň Sněhuláka či Levharta tenhle příběh ani zdaleka nedosahuje, a to ani poměrně překvapivým rozuzlením.

13.04.2015 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moje pocity z právě dočteného příběhu jsou naprosto rozporuplné - momentálně opravdu nejsem schopna říct, jestli se mi kniha spíš líbila, nebo spíš nelíbila. Dočetla jsem ji však víceméně jen ze setrvačnosti, chvílemi jsem se přistihovala při tom, že dlouhé popisné pasáže či citace deníku nebo básní přeskakuji. Nepochybně to byl skvělý překlad, ale přesto na můj vkus byla kniha o pár set stran delší, než by jí prospělo. A mmch, nikterak se nerozčiluju, že nevím, jak to vlastně dopadlo... za mě žádné další rozuzlení vskutku netřeba.

05.04.2015 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Pro mě nejslabší autorův titul...i když pochopitelně - jak bylo již níže řečeno, je to pořád velmi dobře píšící a velmi čtivý autor, ale příběh sám o sobě nestál za nic... ani jedna postava, se kterou by se člověk mohl ztotožnit, či sympatizovat. Dočetla jsem jen ze setrvačnosti.

29.03.2015 2 z 5