hlina hlina komentáře u knih

Měsíční květina Měsíční květina Einar Turkowski

Milé pohlazení po duši. "Krása pochází z nitra a radost k tomu přispívá."

01.01.2015 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Komentář se mi píše velmi těžko, abych nic neprozradila.
Byla jsem nadšená z knihy, ve které mohu spojit své dvě vášně: četbu a ruční práce. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že se mého života kniha dotýká i dalším (už ne tak příjemným) tématem.
Kniha je plná radosti, nadšení, smutku, naděje.

02.11.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

První část knihy mi přišla jako červená knihovna, navíc velmi málo uvěřitelná. Mnohem víc se mi líbila druhá část, kde se autorka zabývá porušováním stereotypů, konvencí.
Byla to taková příjemná oddychovka, kde u většiny stránek nemusí člověk moc přemýšlet.

25.06.2014 3 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Příjemné čtení, milá oddychovka. Knížka mě moc bavila. Autorčin humor mi sedl.

12.04.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Pro mě mnohem hodnotnější kniha než v současnosti tolik opěvovaná knížka stejného názvu. Na malém prostoru mnoho zajímavých informací.

12.06.2013 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Byla jsem zklamaná, protože jsem čekala něco hlubšího. Přišlo mi, že autor klouzal po povrchu. Hlavní postava /vypravěč mi byl velmi nesympatický. Chyběly mi emoce. Byl to příběh o vztazích, ale vůbec se mě nedotkl. Moc pěkné byly popisy hor, ale postavy tam v těch chvílích byly tak nějak navíc.

19.02.2023 3 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Magický realismus a Kodaň - spojení, kterému jsem moc nevěřila, ale jen malou chvíli mi trvalo, než jsem si na jednotlivé postavy rodinné ságy zvykla, ale rychle mi přirostly k srdci.
Autorka a překladatel použili nádherný poetický jazyk plný krásných přirovnání a metafor. Poslouchalo se to tak lehce, i když život se jednotlivými postavami nemazlil.
Celkový dojem z knihy umocňuje i klidný přednes interpretky. Přesto a nebo právě proto se k příběhu určitě vrátím i v písemné podobě.

19.02.2023 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Myslím, že autorka má skvělou fantazii, ve které se ale posluchač ztrácí. Autorka používá svůj slovník pro technologie, zvyky, božstva..., ale mně příliš dlouho trvalo, než jsem si jednotlivé termíny zapamatovala (některé během prvního dílu vůbec), a proto se pro mě knížka stala velmi nepřehlednou.
Až příliš je znát, že je autorkou žena, myslím, že muži jednají jinak, než postavy vytvořené autorkou.

19.02.2023 3 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Knížku jsem dočetla jen kvůli výzvě.

24.02.2019 2 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Neuvěřitelně působivá kniha s velmi promyšlenou strukturou. Občas jsem se až ztrácela, ale v podstatě to nevadilo, protože poselství knihy je naprosto jasné i tak.

24.07.2017 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Agatha nikdy nezklame. Byla to prostě PANÍ SPISOVATELKA.

24.07.2017 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Moc hezké čtení. Určitě si přečtu i pokračování.

19.03.2017 4 z 5

Mé první setkání s Kingem. Kniha byla napsána velmi čtivě. Sama jsem matkou, takže jsem to prožívala velmi silně

18.07.2016 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom jsem byla pohlcena pohádkou pro dospělé, která byla napsaná krásným jazykem.

30.01.2016 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Velmi čtivá knížka s trošku praštěnou hlavní hrdinkou, která je mi právě proto sympatická.
Knížka měla pomalejší rozjezd, ale pak jsem se začetla a bylo to prima čtení na dovolenou.

03.08.2015 4 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Příjemné čtení. Není to žádná vysoká literatura, ale sedla mi. Líbilo se mi prolínání současnosti s minulostí a odhalování tajemství.

02.07.2015 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje první kniha autora a zaujala mě moc. Líbil se mi úsporný vypravěčský styl.

19.04.2015 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu překvapila. Představila mi několik generací životem zkoušených žen, které byly neskutečně silné. A přesto to čtení bylo tak poetické.
Poslední dobou jsem četla několik knih, kde figurovalo prostředí pekárny. Protože sama ráda peču, je to pro mě vždy velice příjemné čtení. Představuji si všechny ty vůně a knížka má pro mě jeden rozměr navíc.

05.04.2015 5 z 5

Citlivé a přitom (a nebo právě proto) velmi silné.
Moje druhá kniha od autorky a určitě ne poslední. Beru to pro svou profesi jako "povinnou četbu". Věřím, že v současnosti nemálo pedagogů pracuje takovými metodami, které neublíží jejich svěřencům.

23.02.2015 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Moc pěkné čtení. Jsem nadšená, že v dnešní době vychází dětská literatura tak vysoké úrovně. netrpělivě očekávám, co dalšího osud hrdinům chystá.

18.11.2014 5 z 5