Hoshi Hoshi komentáře u knih

Gigantosaurus Gigantosaurus Jonny Duddle

Leporelo Gigantosaurus má líbivé ilustrace, které zaujmou nejen malého čtenáře (nejde si je neoblíbit). Text není nijak náročný, lehce pochopitelný, čtivý, jen by mohl být celý veršovaný, když už to má být pro malé čtenáře a bylo by to o ještě kousek lepší, než teď.

17.01.2022 4 z 5

Chci všechno, já jsem tady král! - Dost už zlobení Chci všechno, já jsem tady král! - Dost už zlobení Alberto Pellai

Útlá knížka s radami pro rodiče a příběhem pro malé děti má u nás velký úspěch. Krátký, veršovaný příběh pro děti doprovázejí celostránkové ilustrace, které se nám moc líbí. Tato kniha není nezbytností pro každého rodiče, nezaujme každého, ale svého čtenáře si najde.

07.10.2021 4 z 5

Liška a myška Liška a myška Vitalij Valentinovič Bianki

Toto stařičké leporelo jsem objevila v knihobudce a po prolistování ... Jednoduchý, kraťoučký, zábavný text o Lišce a Myšce, který zaujme nejen naše nejmenší. Ilustrace se nemusí líbit každému, ale detaily se nám strašně líbí.

05.06.2021 5 z 5

Bambi Bambi Walt Disney

Ve skrytu duše tuhle knihu nenávidím, ale zároveň ji miluji. A teď ji objevila i má dcera a zamilovala se do ní tak, jako já. Kdo by neznal tohoto malého, roztomilého kolouška, jeho příběh a kamarády. Každou chvíli knihou listujeme a kocháme se ilustracemi a sem tam přečteme i příběh a já místy i po těch letech stěží zadržuji slzy.. Strašné :D ... Snad si tuhle lásku udrží i nadále.

19.05.2021 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Nezapomenutelný večerníček a po letech se poprvé dostávám i ke knize, která nám jako jediná chyběla. Příběh o loupežníku Rumcajsovi je čtivý, doplněný krásnými ilustracemi, které si na první pohled zamilujete.

07.02.2021 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Tohle je jedna z krásných knih, které máme doma v knihovně. Nenáročné texty pro začínající čtenáře, doplněné ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Krásné, jednoduché, čtivé :3

07.02.2021 5 z 5

Prasátko Peppa a kamarádi Prasátko Peppa a kamarádi neznámý - neuveden

Chcete na dlouhou dobu zabavit děti a zaručeně potěšit i každého dospělého v okuru 10 metrů? Pořiďte svým ratolestem knihu plnou zvuků s prasátkem Peppou! :D
Dcera ji dostala k vánocům a není den, kdy kniha jen leží a nikdo si jí nevšímá.
Zvuky jsou příjemné (pro někoho mohou být až otravné), krásně doplňují jednoduchý, čtivý, hezky ilustrovaný příběh o Peppě a jejích kamarádech.

15.01.2021 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Jsem zmlsaná Krásnou a zvířetem v podání W. Disneyho a tento příběh byl opravdu jiný, ale i tak jsem si tenhle čtivý příběh velmi užila. Kniha navíc obsahuje krásné ilustrace.

01.10.2020 5 z 5

O víle Spinkalce O víle Spinkalce Filip Bartek

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem hledala jednu knihu v bazaru. Na první pohled mě zaujala obálka a název a po přečtení jsem velmi překvapená jednoduchým příběhem a krásnými ilustracemi, které zaujmou nejen malé čtenáře :) A na konci knihy je milé překvapení

23.05.2020 5 z 5

Moji kamarádi psi Moji kamarádi psi Ivo Odehnal

Má dcera tohle leporelo přímo zbožňuje už od nějakého půl roku. Jednoduché verše, které se snadno zapamatují a krásné ilustrace pejsků, které vykouzlí úsměv na tváři. Doporučuji nejen pro ty nejmenší.

15.04.2020 5 z 5

Nevídáno – neslýcháno Nevídáno – neslýcháno Josef Kainar

Tahle útlá, krásná, vtipná sbírka je jedna z mých oblíbených knih z dětství. Hrozně ráda jsem v ní listovala. Doteď si pamatuji, jak jsem si stále dokola četla "Víš, proč malé medvíďátko", která se stala mojí oblíbenou, stejně jako Malíř jménem Podzimek, kterého jsme se někdy na prvním stupni učili zpaměti. :)

01.03.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Při čtení první kapitoly jsem měla sto chutí knihu zaklapnou a už se k ní nevrátit. Naštěstí jsem odolala a pokračovala v četbě... Zbytek knihy je čtivý, svižný s méně překvapivým koncem. Jsem spokojená, ale četla jsem lepší knihu s tímto tématem.

22.01.2020 4 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Asi jako možná většina jsem první viděla film, po otevření knihy jsem byla rozhořčena, cože to vlastně je za příběh. Jenže každá přečtená věta byla mnohem lepší než to co nám dali filmaři. Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o princezně Jutě myslet, ale s každou přečtenou větou mé sympatie k ní rostly. Přeci jen ne každá hlavní hrdinka musí být krasavice k pohledání. Příběh se čte opravdu velmi dobře, jen na poslední stránce jsem přemýšlela, jestli se nějaké další věty při tisku někam nezatoulaly. Ale ne. Autoři nechali čtenářům prostor. Svůj epilog bych měla a jaký je ten váš?

17.01.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jsem překvapená, druhá kniha této autorky se mi líbila o něco víc, než první... Začátek příběhu byl pomalejší, ale jak otáčíte stránky, stává se čtivější, živější, strašidelnější a má překvapivé rozuzlení.. Za mě 4,5*

12.12.2019 4 z 5

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Ach, jsou to milé, čtivé, příjemné, jednoduché básničky, které pohladí po duši nejen děti, ale i dospělé a i po tolika letech mají stále své kouzlo a snad ho nikdy neztratí.

04.12.2019 5 z 5

Úsměvy z historie pražské ZOO Úsměvy z historie pražské ZOO Ondřej Suchý

Stejně jako Miky88 jsem si i já tuto útlou knížečku dovezla jako suvenýr ze Zoo Praha a těší mě, že jsem jí na tu polici nevrátila. Vůbec bych se nezlobila, kdyby těch stránek o historii pražské zoo bylo víc, ale i tak to byla jízda a příjemně strávený večer. Děkuji panu Suchému, že jsem se něco nového dozvěděla a že mě závěr knihy rozesmál.

01.10.2019 5 z 5

(SPOILER) Bree mi přerostla k srdci. Její příběh jsem si četla již tolikrát a tolikrát jsem doufala, že se vše prostě změní a ona bude šťastná... Bohužel, slova zůstávají stále stejná. Zajímalo by mě, kam se vydal Fred ....

31.08.2019 5 z 5

Rudý drak Rudý drak James A. Owen

Stejně jako Indigový drak bylo pokračování stejně čtivé i přes pomalejší rozjezd. James nás znovu zavedl do Souostroví snů, tentokrát jsme se se třemi bodateli a jejich přáteli vydali do říše Ztracených dětí. Autor nás znovu přesvědčil, že fantazii se meze nekladou a spousta příběhů, která byla napsána se může střetnout v jedné jediné knize.
Velmi mě mrzí, že u nás nevyšly zbylé díly, jelikož by mě opravdu zajímalo, jak to celé dopadne..

29.07.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Abych byla upřímná jsem z jedné strany trochu zklamaná, protože jsem očekávala trochu.. ne .. očekávala jsem úplně jiný příběh. Chtěla jsem jiný příběh! Na druhou stranu jsem toužila po pokračování a dostala jsem jej. A ať už bylo/je jakékoliv, mám jej v ruce.
Příběh byl opět čtivý, opět jsem sem tam zmáčela stránky slzami a opět jsem na konci připitoměle usmívala a byla šťastná jak blecha. Často jsem při čtení autorovi nadávala, proč jen musí být k Danimu a Kittimu tak krutý.. Ale to jsou ti autoři, kteří nás, čtenáře, zřejmě velmi rádi trápí. A jak už tu bylo zmíněno v komentáři pode mnou - těším se na autorova další díla a obálka je opět krásná.

06.05.2019 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Opět příjemné setkání s Oldřichem z Chlumu, se kterým se setkávám díky ČV. Začátek mě moc nebavil, nemohla jsem se začíst, měla jsem chuť knihu odložit, ale stačilo vydržet a začetla jsem se do napínavé, čtivé historické detektivky. Na této sérii se mi líbí, že můžete vzít do ruky jakoukoliv knihu a nijak si nezkazíte zážitek.

15.04.2019 5 z 5