Hoshi Hoshi komentáře u knih

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Nádherná, krásně napsaná kniha. Ještě teď mi buší srdce, dívám se na tu krásnou knihu před sebou a znovu si v mysli přehrávám ten báječný příběh o Holly a vzkazů od Gerryho ... Ach... Cítím se mírně naštvaná, ale šťastná - za Holly. Samozřejmě se příběh neobešel bez balíčku papírových kapesníčků, ale nemyslím si, že to tak mám jen já. Zamilovala jsem si tento příběh a co nejdříve se k němu vrátím ... Jelikož ... PS: Miluju tě

30.11.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jako první jsem viděla film a hrozně jsem se těšila, až si přečtu knihy. Po půjčení a přečtení usuzuji, že kniha je tisíckrát lepší než film - jednak se dozvíme spoustu souvisejících věcí, které ve filmu nejsou (např. proč šel Alby s Minhem do Labyrintu) a hlavně - v Labyrintu nikdy neprší (u toho jsem se vážně zasmála, když si vzpomenu na film).
Příběh je velmi čtivý, líbil se mi a nedělalo mi problém se začíst :)

10.10.2015 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Po nějaké době jsem se znovu rozhodla, že si zaklínače přečtu. A nebyla jsem zklamaná. Kniha je úžasná, čtivá, i když je tam příliš vulgarismů, ale to k Sapkowskému patří :)

31.05.2015 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Dokonalé, stejně, jako první část! Tento grafický román mohou vzít do rukou i ti, kteří příliš neholdují tlustým knihám a nebudou přitom ochuzeni o většinu z toho, co se v románu. doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů :)

17.03.2015 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Tak jsem nedávno zabloudila do knihkupectví a měla jsem nehoráznou touhu si koupit nějakou knihu. Obcházela jsem police až můj zrak upoutalo cosi barevného.. Odsunula jsem knihy, které za sebou schovávaly cosi tajemného. Na první pohled jsem se do obálky zamilovala i když ten kruhovitý tvar mi trochu připomíná srdce Kondrakaru (WITCH)... Vůbec jsem netušila, co mám od knihy očekávat protože popis na zadní straně téměř nic neříká. Ale netrvalo to dlouho a do knihy jsem se začetla a doopravdy nelituji, že jsem si jí koupila ba naopak... Kdo by chtěl uniknout mimo realitu nechť si přečte Elusion... Příběh je tajemný, napínavý a ... je pro nás virtuální svět nebezpečí nebo splněný sen? Dle konce to vypadá, že se můžeme těšit na pokračování... Sem s ním :)

16.03.2015 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

"Hádej, jak moc tě mám rád!" Kdo by neznal, tedy pokud jste se někdy dívali na Déčko či JimJam, malého zajíčka a jeho tatínka, kteří si říkají, jak moc se mají rádi. V tomto malém leporelu najdete krásné ilustrace a příjemný příběh nejen pro nejmenší, který je tak akorát dlouhý na přečtení před spaním.

02.12.2023 5 z 5

Taranee - Plamen moře Taranee - Plamen moře Lene Kaaberbøl

Taranee mě vždy z čarodějek W.I.T.C.H. bavila nejméně. Avšak tato kniha - Plamen moře, která je věnovaná právě jí. Taranee se pohádá s bratrem a ve vzteku řekne něco, co si později vyčítá. Slova jsou mocná a někdy se bohužel stanou skutečností. Čtení mě bavilo, ačkoliv je knížka opravdu útlá a přijde mi, že se něco děje až na posledních pár stranách (ostatně tohle mi přijde ve všech těchto knihách o W.I.T.C.H.), užila jsem si jí.

05.07.2023 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Budou mi chybět. Všichni mi budou chybět.... Tak dlouho jsem oddalovala čtení třetího dílu, protože jsem se bála co si na nás Rainbow připravila. Uh, naštěstí mé srdéčko zaplesalo a čtení třetího dílu jsem si velmi užívala. Bavily mě všechny dějové linky, dokonce i Agáta, kterou jsem v předchozích dílech moc nemusela. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha měla o pár stran navíc, ale bohužel všechno jednou končí. Budete mi chybět..

05.07.2023 5 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Nemám ráda čtecí krize, obzvláště když jsem se na zakončení Krys těšila. Četla jsem ji dlouho, ale i tak to stálo za to a příběh je ... WAU! Děkuji Zuzko za zajímavé a řekla bych že i neobvyklé zakončení celé série, tedy pokud by se nebude konat žádné pokračování. Budu se těšit na další knihu, která vykoukne na světlo světa.

12.02.2023 5 z 5

Lesní majáles Lesní majáles Tony Wolf (p)

Velká škoda, že se další díly shánějí tak těžko, asi jsme odsouzené mít pouze tento první díl, který má velmi krásné ilustrace a mockrát jsem v dětství knihou listovala. Dcera jí zatím nijak neocenila, ale to přijde s věkem:)

07.01.2022 5 z 5

Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Sherri Duskey Rinker

U nás má toto malé uspávací leporelo velký úspěch. Nejenže obsahuje krásné ilustrace, které potěší nejen malé čtenáře, ale najdeme i příjemně zveršovaný text, který se ani dospělém neomrzí, když jej čte po několikáté, což beru jako velké plus.

07.01.2022 5 z 5

Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Richard Powell

U nás třetí knížečka od autora a opět velikánský úspěch. Jednoduché leporelo s posouvacími okénky tak akorát do dětské ruky zabaví nejen na cestách, ale ať jste kdekoliv.

13.10.2021 5 z 5

Těžké rozhodnutí Těžké rozhodnutí Malin Maria Stehn

Příjemný odpočinkový, čtivý příběh s tématikou koní, který by mohl zaujmout všechny malé i větší milovnice/milovníky těchto úžasných stvoření, samozřejmě nečekejte žádný velký zázrak. První knihu z této série jsem nečetla, ale i tak jsem se zde seznámila s důležitými okamžiky a postavami z prvního dílu. Opravdu příjemné čtení.

30.06.2021 4 z 5

Na louce, v lese, na poli, v zahradě Na louce, v lese, na poli, v zahradě Danuša Pašiaková

Na louce, v lese, na poli, v zahradě a čtyři roční období, celostránkové ilustrace s mnoha detaily a žádný text dělají z tohoto stařičkého leporela poklad. A já jsem ráda, že jsem jej objevila a teď v něm mohu listovat v dcerou.

05.06.2021 5 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Další z řady knih pana ředitele pražské zoo a opět nabitá zajímavými informacemi nejen ze zoo doplněné o nádherné fotografie. Jeden mu hned závidí toto okouzlující povolání, ale pak se zamyslí, kolik těžké práce za tím vším stojí. Jediné co mě mrzí je, že knihy nemají stejný formát, tak vedle sebe vypadají podivně. Přesto se těším na další knihu.

05.06.2021 5 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Oproti kravičce, dává tygr alespoň o trošičku větší smysl, ačkoliv konec je úplně mimo a ponaučení vyšumí neznámo kam - a přitom to vypadalo tak strašně nadějně. Ilustrace jsou opět líbivé a zaujmou nejen nejmenší.

27.05.2021 2 z 5

Příběhy o soudci Ookovi Příběhy o soudci Ookovi Věna Hrdličková

Kniha mi už delší dobu ležela v knihovně a její čtení jsem neustále odkládala s tím, že mě nebude bavit, že se budu nudit a nakonec ji odložím nedočtenou. Ale opak je pravdou. Příběhy o soudci Ookovi jsou velice čtivé, plné moudrosti a ponaučení.

28.02.2021 5 z 5

Puf a Muf - Zítra jdeme do školy Puf a Muf - Zítra jdeme do školy Nataša Tanská

Ilustrace Heleny Zmatlíkové zaujmou každého na první pohled každého. Samotné příběhy o dvou kocourech - Mufu a Pufu, nás tolik nezaujaly. Třeba až budeme o trochu starší... Každopádně jsou velmi čtivé, mnohdy zábavné a tak akorát dlouhé.

21.02.2021 4 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Pro mě byla Manka zklamáním. Ačkoliv se příběhy jako takové čtou stejně lehce, jako Rumcajs a Cipísek, samotné příběhy pro mě byly nezáživné, příliš dlouhé. Každopádně věřím, že i tato kniha si své příznivce najde.

10.02.2021 3 z 5

Novou zemi pro divoká zvířata Novou zemi pro divoká zvířata Eberhard Hiob

Na první pohled jsem měla za to, že mě kniha nebude bavit - je přeci stará, má divné ilustrace.... Po přečtení jsem opravdu milé překvapená, jaký zajímavý příběh tato knížka skrývá. Pokud se prokoušete prvními třemi kapitolami, dostane příjemný, čtivý a mnohdy napínavý příběh o stěhování divoké zvěře z rezervace Rhula-Rhula. Velmi oceňuji, že kniha není napsána jen z pohledu Žoržíka, ale dostáváme se i za ostatními skupinami v terénu. Též mě potěšil doslov a i mnohé informace o zvířatech na konci knihy (jen mi u toho chyběly fotky). Ilustrace jsou na první pohled děsivé a nezaujmou jen tak někoho, ale dokonale dokreslují příběh.
Ráda se ke knížce a tomuto zajímavému příběhu vrátím.

29.01.2021 5 z 5