Hoshi Online Hoshi komentáře u knih

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherná ilustrovaná kniha, která nadchne nejen děti. S neteřinkou (3 roky) u ní vydržíme dlouho a stále nás baví v ní listovat. ... Vždy si vybereme jednoho tvora a sledujeme jej v knize po celý rok. Doporučuji!

14.07.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Na knihu jsem se těšila dlouho a po dočtení... Kniha je velmi milá, příjemná, čtivá, ... rozkošná. Simon je neuvěřitelně sympatický, stejně tak i jeho kamarádi. Ostatně se ztotožňuji s komentářem od Veronicess - napsala tam vše, co mám na mysli :)

23.01.2018 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Oddechová jednohubka na volné odpoledne, pokud se chcete dozvědět něco málo o historii Famfrpálu, míčích, košťatech či týmech. Nová pevná vazba má navíc i ilustrace, které v původní paperbeckové nenajdete.. Jsem ráda, že mám doma obě vydání :)

29.12.2017 5 z 5

Labyrint osudu Labyrint osudu Lenka Dostálová

Z druhého dílu Dcer světla a temnoty mám smíšené pocity. Příběh se četl velmi rychle a téměř sám, jen jsem asi čekala trochu něco jiného, ale i tak se kniha líbila a s chutí se vrhnu na pokračování, až vyjde :)

10.12.2017 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Příjemné, oddechové čtení na odpoledne/večer. Novela byla čímsi zvláštní, ale to bude autorem. Nevím, možná jeho díla nedokážu správně pochopit, ale i tak si každou jeho knihu velmi užívám. Věřím, že po opakovaném čtení v ní naleznu něco víc.

16.08.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Mnou dlouho očekávaná kniha. Kouzelné, čtivé, podivné povídky, které poučí, trochu rozesmutní a zahřejí u srdce. Ačkoliv jsem čekala trochu něco jiného, jsem ráda, že jsem si mohla přečíst sbírku Millardových povídek a mohla jsem zabrousit do historie podivných.

28.05.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Kdo by se nechtěl vrátit do takového fantastického světa? Při čtení jsem si vybavovala vše, co se událo ve filmu. Mít tak Mlokův kufr a pomazlit se s Frankem nebo nakrmit měsíčníky. Ach.. Jsem ráda, že byla zachována původní obálka knihy :)

20.03.2017 5 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů v dětství. Pamatuji si, jak jsem u toho příběhu pravidelně brečela a vždy jsem přála Krtečkovi a jeho přátelům, aby se dostali z města pryč.

08.03.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Ačkoliv jsem se ke čtení Browna musela doslova přinutit, nelituji, ba naopak. Andělé a démoni jsem nakousla před několika lety, ale tehdy mě to nebavilo a knihu jsem odložila. Avšak mi to nedalo a pustila jsem se do ní po letech znovu a jsem nadšená. Jak jsem mohla tak dobrou knihu nechávat tak dlouho nepřečtenou? Příběh je čtivý, má skvělou zápletku... Ale ten konec .. poslední kapitolu jsem si představovala trochu jinak, ale to na kvalitě knihy nic neubírá.. Za mě doporučuji :)

07.08.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nádhera! Bavila jsem se od začátku do konce. Ačkoliv jsem jako první viděla film (stydím se) a dlouho jsem se přemlouvala ke koupi, nelituji. Doporučuji :)

03.10.2015 5 z 5

Když jsem tuto knihu viděla prvně v knižním časopisu, jako první mě zaujala obálka s levitující dívkou. Řekla jsem si, že tu knihu musím zaručeně mít a přečíst si jí. A vůbec toho nelituji. Fotografie, které doprovázejí děj mu dávají určité kouzlo.
Většina lidí se kterými jsem se o knize bavila se bála do knihy nakouknout s tím, že to bude horror, ale aj tak mě to neodradilo a jsem ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla jí jedním dechem. U mě za pět hvězdiček

04.01.2015 5 z 5

Policista Dan Policista Dan Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Dan a pracuje jako policista.... Druhé leporelo ze série Hrdinové mezi námi našim nejmenším přibližuje práci policie. Příběh je opět jednoduchý, dlouhý tak akorát na čtení před spaním nebo kdykoliv během dne.

19.05.2022 5 z 5

Hasič Tom Hasič Tom Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Tom a pracuje jako hasič.... Takto začíná první leporelo z série Hrdinové mezi námi. Jak už napovídá název, zde se setkáváme s prací hasičů. Příběh je jednoduchý - pro nejmenší jako stvořený. U nás top leporelo.

19.05.2022 5 z 5

Nový kamarád pro Goldwing Nový kamarád pro Goldwing Ina Brandt

Osmý návrat do městečka Tannenbach za Flórou, její malou soví kamarádkou Goldwing a jejich zbrusu novým kamarádem Emilem se četl stejně příjemně, jako předchozí díly. Tentokrát jsem měla pocit, že se v knize nic pořádně neděje, ačkoliv se dozvídáme pár zajímavých informací, které se zajisté oceníme v pokračování (tedy pokud u nás vyjde).

25.04.2022 4 z 5

Zvířata v přírodě Zvířata v přírodě kolektiv autorů

Jestli váháte o pořízení tohoto leporela s chytrými kolečky, jen směle dotoho. Na první pohled zaujmou příjemné ilustrace, uvnitř naleznete nejznámější zvířata v přírodě rozdělená do čtyř skupin - les, savana, džungle, sníh a led. Každé zvíře je pojmenované, takže nemusíte přemýšlet, co je dané zvíře zač. Ovládání koleček je snadné, jen ze začátku to jde trochu z tuha. U nás má kniha velký úspěch.

23.01.2022 5 z 5

Malý beránek Malý beránek Richard Powell

Tyhle leporela mě baví. Jsou krásné, malé, cestovní, tak akorát do dětských rukou. U nás má velký úspěch, stejně jako Mlsná myška.

11.09.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se těšila, přeci jen Rowlingová (!). Musím však říct, že ze začátku mě popadlo mírné zděšení, co že to vlastně čtu a tohle má být pro děti? Jak jsem postupovala ve čtení dál, uvědomila jsem si, že oni se na to dívají jinak, než mi dospělí. Uh. Nakonec jsem si příběh přeci jen užila, ale že bych se k ní chtěla hned vrátit, to napsat nemohu.

03.08.2021 3 z 5

Pejskovy pohádky Pejskovy pohádky Zdeněk Adla

Co všechno v té naší knihovně nemáme. Dcera si Pejskovi pohádky vybrala podle obalu. Bohužel jsme zvládly přečíst pouze čtyři pohádky - nebavily jí, zbytek jsem si dočítala potají, když usnula :) Příště vybereme jen některé, ke kterým jsme se společně nedostaly.. ale nechám tomu tak pár let ...

03.08.2021 4 z 5

Od svítání do šera Od svítání do šera Marie Fischerová-Kvěchová

Tahle útlá knížka skrývá příběh dvou dětí, Jeníka a Mančičky, a jejich den od svítání do šera. Krásné ilustrace Marie Fischerové-Kvěchové tvoří potěchu pro zrak a verše Leontýny Mašínové pro sluch. Celá kniha je příjemné čtení na uspávání.

27.07.2021 5 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Dlouho se mi nestalo, že bych se tak nutila do čtení, jako tady u té knihy. První polovina knihy se mi líbila, byla čtivá, zábavná. Bohužel druhou polovinu jsem dočetla jen silou vůle. Knížka je skvělá, zajisté má své čtenáře, kteří jí milují, ale já jsem bohužel zhýčkaná Alenkou od W. Disneyho.

31.10.2020