hroneczek hroneczek komentáře u knih

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Pokračování Bílé Masajky je střetem s "drsnou" evropskou realitou. Pěkné, čtivé, poučné.

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Četli jsem na ZŠ společně a moc se nám líbilo. Čtivé, napínavé. A ještě lepší bylo, když jedna spolužačka měla starší vydání knihy a místo toho, že děda uklízel v kuchyni tam tehdejším jazykem bylo napsáno: děda šukal po kuchyni. Jistě si dokážete představit ten "výtlem" žáků a výraz třídní.

Útěk z ostrova Vodnáře Útěk z ostrova Vodnáře Frank Peretti

Knihu jsme četli na táboře po večerech (ve věku nějakých 12 - 13), vždy jednu kapitolu, dost nás bavila a nemohli jsme se dočkat dalšího dne.

Dveře v Dračím chřtánu Dveře v Dračím chřtánu Frank Peretti

Knihu jsem četla na základní škole. Bavila mě, byla napínavá, čtivá. Tenkrát jedním dechem.

Byznys Byznys Martina Cole

První kniha, kterou jsem od autorky četla a líbila se mi. Taková ta kniha, která neurazí, je příjemná.

Matka Matka Karel Čapek

Kniha se mi velice líbila, dává člověku spoustu prostoru na přemýšlení o mateřské bezmezné lásce. Naše češtinářka říkala, že ji ještě více pochopíme, až budeme matkami. Tak uvidíme.

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

V prvních dvou dílech mě knihy vyprávějící o Tengovi dost nebavily. Ale to nic nezměnilo na tom, že prvotní myšlenka knih je výborná, neotřelá, napínavá. Hlavně otázky zabývající se podstatou člověka vás donutí zamyslet. Doporučuji.

30.10.2017 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Závěr dobrý, všechno dobré. Líbilo se mi.

30.10.2017 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Dobré, stejně jako první díl. I když už více předvídatelné a některé formulace ohrané.

30.10.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Spousta lidí 50 odstínů kritizuje. Mě se celkem líbily. Ano, děj není nějak do hloubky propracovaný, jedná se o klasický romanťák s dobrým a předvídatelným koncem, ale tato kniha byla první svého druhu (myslím zaměřena na erotiku), rozvířila zažité stojaté vody.

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Stejně jako Mafie v Praze, dobře se četlo, ale nějaký odkaz do budoucna to ve mě nezanechalo.

30.10.2017 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Zrovna čtu knihu od Kmenty a ano, příběh je zajímavý, čtivý, ale velmi rychle z vás vyprchají veškeré detaily.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Spousta lidí v mém okolí Malého prince už z principu nemá ráda. Podle mě, ho buď nečetli, nebo nepochopili. A spíše ta druhá varianta je pravdivá. Příběh je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Každý si z něj kousek odnese. Hloubka celého příběhu je neskutečná. Pokud bych mohla dát více než 5 hvězd, udělám to.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Člověk mu celou knihu přeje, aby byla jeho láska naplněna. Nakonec se to podaří, ale za velmi zvláštních a ne úplně šťastných okolností. Nádherná je jeho vytrvalost.

30.10.2017 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Rozšíření kouzelnického světa Harry Pottera, kterého miluji. Ale číst o historii a pravidlech Famfrpálu mě až tolik nebralo.

30.10.2017 2 z 5

Tak jako u jiných dílů, i tady do poslední chvíle nevíte, jak to skončí. Výborně, zajímavě a poutavě vystavěný příběh vás nepustí do poslední strany.

30.10.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nejenže jde o další rozšíření kouzelnického světa, ale navíc se jedná o bajky, které jsou vhodné jak pro mladé čtenáře, tak pro ty starší. A samozřejmě nejen pro milovníky H. P. Mravně velmi kvalitní čtení.

30.10.2017 4 z 5

Formát učebnice zvířat je spíše jen pro zpestření kouzelnického světa. Číst jako obvyklou knihu mě moc nebavilo, ale ráda vezmu do ruky cokoliv, co mě jen na chvíli vrátí k Harry Potterovi.

30.10.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Předchozí díly byly super a třetí je zase ještě o kus lepší, napínavější, propracovanější, ... těším se, jestli bude pokračování, konec zůstal lehce otevřený, tak uvidíme.

30.10.2017

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání Kukačky se mi moc líbilo, Hedvábník byl ještě o kus lepší a napínavější.