iceVS iceVS komentáře u knih

Protovy světy Protovy světy Gene Brewer

Skvělé pokračování úžasného příběhu. A děsivých posledních čtyřicet stránek Protovy (vlastně protovy) zprávy o místě zvaném B-TIK (pro sapiense Země). Skoro mám pocit, že ty poslední stránky mě dostaly víc než celá kniha. Zpráva o konci lidského světa zhuštěná do pár slov... A stejně se nad tím ani nezamyslíme...

20.04.2019 5 z 5

1968 1968 Jan Guillou

Příliš mnoho soudruhů... Vietkong, marxisti-leninisti, život v komuně, rasismus... No prostě nelíbilo. První knihy této ságy byly úžasné, šestá mě už spíš zklamala a sedmá - odhadem v součtu 120 stránek, kde byl nějaký děj a zbývajících 240 jen úvahy a plky o politice. Škoda. Rodinná sága se definitivně rozplizla.

14.04.2019 3 z 5

Spudveč! aneb 70 000 světelných let Spudveč! aneb 70 000 světelných let Mark Haddon

Uf... jako by se kolem mě prohnalo něco třeba fialovo-oranžovo puntíkaté, v rytmu disko si to pobrukovalo harlej harlej juchů a bylo to pryč. Nebyla jsem na to připravená, nečekala jsem to a smát jsem se musela ještě za hodinu. Podle mě skvělá ukázka toho, co se stane, když se náramně chytrý mozek autora trochu nudí a potřebuje upustit páru.

03.03.2019 5 z 5

Pád výletního mola Pád výletního mola Mark Haddon

Nečekaný příliv zoufalství a beznaděje, smíření; podvolení se neodvratitelnosti.

06.01.2019 5 z 5

Realita není, čím se zdá Realita není, čím se zdá Carlo Rovelli

Jak jsem očekávala, cestou jsem se ztratila... Já si to nestydím přiznat. Asi to nebylo autorovým záměrem, ale pouze mě utvrdil v tom, že jsem jen náhodný shluk částic, který chvilku pobude a pak se rozptýlí...

01.01.2019 5 z 5

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii kolektiv autorů

Nemá smysl kupovat akcie Apple či ČEZu, stačí koupit nějaké od výrobců octa, či jedlé sody a nutně musíte být - aspoň podle této knihy - v balíku :-))

25.12.2018 3 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

Tak tohle je absolutně skvělá kniha. Pomalu mě mrzí, že jsem autora objevila až letos. Nemusím dojáky o lásce, ani detektivky s potoky krve, mám ráda příběhy. A nejlíp obyčejné příběhy. A i když - jak jsem si tu přečetla - se leckdo nudí, já vychutnávám.

15.12.2018 5 z 5

Babičku potrkal jelen, aneb, co tomu říkáte, doktore? Babičku potrkal jelen, aneb, co tomu říkáte, doktore? Radkin Honzák

Radkina Honzáka miluju. Ale on by mi sdělil, jaká přesně je to diagnóza :-)

24.11.2018 5 z 5

Víkend s Miriam Víkend s Miriam Marta Davouze

Zvláštní, hezká, jiná. A čeština, která hladí a hýčká.

18.11.2018 5 z 5

Důležité prvky Důležité prvky Matt Tweed

Výborný způsob, jak si připadat jako úplný blbec... :-)

29.10.2018 5 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Hrdinka na první straně knihy pojme "děsivé podezření", protože jejímu partnerovi přijde na mobil zpráva. Následujících tři sta stran jste kamenováni výrazy "šokující", "příšerné", "překročit hranici"... abyste na konci zjistili, co už dávno víte. Drama a duchaplnost zápletky asi na stejné úrovni, jako když Barbie dojde růžová. Pokud je vám víc než pětadvacet a nebo vlastníte mozek, s touto knihou neztrácejte čas.

23.09.2018 1 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Preferuji knihy s přidanou hodnotou. Tato byla bezvadná, úžasná, skvělá, nádherná, dokonalá. Hovorový jazyk byl sice lehce nezvyklý, ale nerušil. Vedlejší dějové linky - to byla lahůdka, a to včetně těch úplně, ale úplně, vedlejších. Přimlouvala bych se za pokračování tohoto příběhu. Autorka mě moc potěšila a doslova nadchla. Fakt super kniha, jedna z nejlepších za poslední roky.

09.09.2018 5 z 5

Jedenáct prezidentů Jedenáct prezidentů Libor Budinský

Nevím, zda současné vydání (2018) je totožné s prvním. Ovšem na rozdíl od níže uvedených příspěvků, já jsem knihou nadšena. Ucelený, jednotný pohled, v rozsahu tak akorát. Není to krátký časopisový formát, ale zároveň ani rozsáhlá bibliografie. Co mi malinko vadilo - u každého prezidenta by bylo fajn, kdyby autor uvedl v záhlaví kapitoly i jeho funkční období. A u prezidenta Beneše mi chyběla alespoň zmínka o jeho druhém zvolení. To ví přece málokdo. Dovolím si jedno zamyšlení. Obtěžovala jsem své okolí dotazem, zda dotyční dokážou vyjmenovat naše prezidenty. Málokdo dá dohromady aspoň nadpoloviční většinu a nikdo je nevyjmenuje komplet a ve správném pořadí. Přijde mi to v době, kdy má každý plná ústa lásky k vlasti, trochu smutné. Mě prostě tato kniha obohatila a děkuji autorovi. A dotaz k předchozím příspěvkům - fakt jste ještě nezměnili názor na MZ...?

25.07.2018 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Krásné, neobvyklé, dojemné, něžné a nelze od toho odejít. Moc krásný příběh.

07.07.2018 5 z 5

Spy Story Love Story Spy Story Love Story Nicolai Lilin

Na začátku jsem se trochu bála, že by autorův styl mohla pokazit love story, v poslední třetině knihy jsem si tu love story trochu přála a na konci mi chyběla... :-) Tato kniha se mi fakt líbila.

07.07.2018 5 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

I když je to dětská kniha, nabízím ji dospělým čtenářům. A oni ji čtou a líbí se jim. A mně taky. Přečetla jsem všechny dostupné knihy tohoto autora - a beru stromy jako živé bytosti. Zkuste to taky.

04.05.2018 5 z 5

Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Anna Pasternak

Co na tom, že je kniha poutavá a zvláštní, když je plná překlepů... Mně to tedy velmi kazí "umělecký dojem". Nesjpíš místo nejspíš, Bojro místo Borjo (oslovení - zdrobnělina Borisi), příchodech jara místo příchodem jara, atd.... Ovšem když rodině poslali "... obrátky svatých z Německa....", tak se mi málem přihodila vlhká věc. Fakt škoda, že to někdo tak brutálně odfláknul.

19.03.2018 3 z 5

Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Karolína Zoe Meixnerová

(SPOILER) To by jedna nevěřila, co se taky mohlo dít na libuňské faře...
Tahle myšlenka by si taky zasloužila rozvinout :-)

29.05.2024 5 z 5

Dej mládencům ruku jako lopatu Dej mládencům ruku jako lopatu Ed McBain

Velkoměsto je jako žena.

A kdož chceš vědět víc, stačí se začíst.

23.05.2024 5 z 5

Omylem jsem rozšlápl černou kočku Omylem jsem rozšlápl černou kočku Filip Zawada

Pokud je to kniha pro děti, měla by tak být prezentovaná.
Pokud se mě někdo snaží přesvědčit, že běžná realita zabalená do pohledu malého kluka je hlubokou filozofií, pak nehraju.

09.05.2024 odpad!