iiiccc iiiccc komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak tohle byla jízda! Servaz a spol. přijíždějí do hor, daleko od civilizace, řešit případ brutálně zabitého koně, protože patřil jednomu velmi vlivnému muži. Ve stejnou dobu přijíždí na stejně místo psycholožka, kterou nezajímá zabitý kůň, ale ústav pro psychicky narušené zločince. Tenhle příběh měl všechno - dávná tajemství, touho po pomstě, záhadné stavby v horách, podezřelé z vlastních řad, hlubší souvislosti, politikaření i lásku. Takže počet stránek pokládám za adekvátní. Vše bylo navíc podpořeno velmi sympatickou postavu právě Servaze, který sice nikdy nespí, ale je smrtelný a lidský.
Další díly mě rozhodně lákají.

23.08.2019 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Sira se nechává unášet na vlnách života. Když má šít, šije. Když má psát na stroji, píše na stroji. Když se má vdát, tak se vdá. Když po ní někdo chce, aby s ním utekla, tak s ním uteče. Když se má zapojit do politických eskapád, zapojí se. Když má někoho přesvědčit, aby jednal úplně jinak, než původně chtěl, přesvědčí ho. Opravdu nezáživná postava. Dvě hvězdy za představení španělské historie, která se u nás příliš neřeší, jedna hvězda za čtivost a jedna za to, že se mi to podařilo knihu koupit ve výprodeji za 98 Kč.

20.08.2019 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Na konci školního roku jsem měla suplovat v první třídě. V zapadlé školní knihovně, v zadní polici, vykukovala na mě Dášeňka. Tak to zkusím, řekla jsem si (v dnešních dětičkách totiž jen tak něco zájem neprobudí).... Po pár prvních větách děti seděly, nikdo nekřičel, nemlátil s věcmi a ani se jinak neprojevovalo ADHD většiny zúčastněných. Po dočtení jsme byli všichni okouzleni (ano, i já) a jeden žáček chtěl dokonce vědět, kdo že to napsal a jestli napsal ještě nějaké další knížky :)

19.08.2019 5 z 5

E-mail ze záhrobí E-mail ze záhrobí Terence Blacker

Tahle knížka putovala z ruky do ruky, když jsem byla na první stupni základní školy a každý si ji musel přečíst. Absolutně mě nebavila. Ale nostalgicky na ní vzpomínám jako na jednu z těch prvních "must read" knížek.

19.08.2019 3 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Tohle už bylo zbytečné. To opravdu vtipné bylo již vydáno v prvním díle.

19.08.2019 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Opět něco, co mělo zůstat pouze jako vtipná složka sociálních sítí. To je můj názor jedince z internetové generace. ALE s knižní podobou tohoto internetového projektu za mnou přišla moje mamka (53 let), která je sociálními sítěmi téměř nepolíbená a vyhovuje jí to. Byla mrtvá smíchy a tvrdila, že tohle si prostě musím přečíst. Ač jsem některé dialogy/monology již znala, znovu jsem se s chutí zasmála. Pak si knihu vzala zpět, že jí vezme "holkám" do práce. Takže proč ne :D.

19.08.2019 4 z 5

Rodinné tajemství Rodinné tajemství Santa Montefiore

Tolik bolesti a životní síly v jednom příběhu! Neskutečně mě to zasáhlo a Sofie se Santim patří mezi ty knižní postavy, na které se nezapomíná. Navíc se z historického hlediska nejedná o nic výjimečného.

13.08.2019 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Knihu jsem četla se zatajeným dechem a konec mě opravdu překvapil. Něco, co se ze začátku jeví jako nepochopitelné pouze z toho důvodu, že člověku něco uniká, se nakonec vysvětlí něčím mnohem hrůznějším, než se zpočátku zdálo. Zklamalo mě jenom to, že se příběh profiloval jako mysteriozní a následně byla tato dějová linka naprosto vyhlazena.

13.08.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné, pohodové čtení, které se od jiných povídkových souborů odlišuje propojeností životů osob vystupujících v každé povídce (jako v životě). Jedná se o takovou velmi čtivou jednohubku. Nic víc, nic míň.

30.07.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Historie jednoho obrazu. Zbožňuji takové to "kdyby věci mohly vyprávět". Od četby jsem se nemohla odtrhnout a neustále myslela na obě hrdinky a to, čím si obě procházely. Navíc mě konec přímo pohladil po duši. Děkuji a doporučuji.

30.07.2019 5 z 5

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Četla jsem také někdy v rozmezí 13 - 15 let a byla jsem jí naprosto pohlcená.

29.07.2019 4 z 5

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete Peter Boxall

Díky této publikaci se na můj seznam přečtených knih dostaly opravdu výjimečné knihy, o kterých bych se jinak pravděpodobně nedozvěděla. Určitě stojí alespoň za prolistování.

29.07.2019 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Danielle Steel

Někdy dám šanci i žánru, který mě příliš neláká. A vždycky udělám chybu.

29.07.2019 odpad!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Z tohohle jsem měla ale takovou depresi! Snad nikdy ve mně knižní postava nevyvolala tolik různých pocitů. Paní Bovaryovou jsem obdivovala, nenáviděla, smála se jí, rozuměla jí a hluboce jí pohrdala. Zároveň ji nedokážu dostat z hlavy, mrchu.

29.07.2019 3 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Jako náctiletá jsem viděla pár dílů seriálu, který mě celkem bavil. Teď jsem se ke knize dostala v rámci knižní výzvy a bohužel musím říct, že to žádná velká sláva teda nebyla. Zvědavost mě ovšem nutí opatřit si další díly a prostě zjistit kdo zabil Alison, kdo všechno je A, a proč se vůbec nedivím, že Alison někdo zabil.

29.07.2019 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Trošku mě potrápilo přeskakování mezi dějovými liniemi jednotlivých postav, které bylo mírně roztržité a zároveň bylo některým postavám (zbytečně) dáno více prostoru než jiným. Průměrná zápletka s trochou jemně ostrého koření ve formě netypických psychologických profilů zúčastněných.

29.07.2019 4 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Takové čtení během kterého čtenář příliš nepřemýšlí a ani v něm po dočtení moc nezanechá. Nudilo mě to. Jedna hvězda za dobré téma a ta druhá za to, že to bylo rychle přečtené.

23.07.2019 2 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Příjemné čtení a nenásilný úvod do duchovního světa prostřednictvím milého příběhu. Tato kniha rozhodně neurazí ani zarytého pragmatika.

23.07.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha z této série byla "Do posledního dechu", která se mi celkem líbila, ale něco mi tam prostě chybělo, něco naopak přebývalo a něco mi tak úplně nesedělo. Dívka v ledu byla mnohem lepší a rozhodně se pustím do dalších dílů. Jo a doporučuji hlavně teď na léto :)

23.07.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Další kapitola z historie, která bývá velmi často opomíjena. Jako učitelka dějepisu jsem tuto knihu v posledních letech doporučovala svým žákům i studentům. Bylo velmi zvláštní pozorovat změny v přístupu k dějinám i k současnosti, která se u nich po přečtení projevovala. Chválím, že kniha je po čtenářské stránce stravitelná i pro mladší ročníky (2. stupeň ZŠ), což se o Souostroví G. nebo Děnisovičovi říct nedá.

15.07.2019 5 z 5