Irika Irika komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čtení na jeden den nebo dva večery, od kterého se neodpoutáte! I když pachatele jsem tušila brzy, stále se objevují nové zvraty, indicie a fakta, vše se jako puzzle spojuje do bizarního závěru a poslední scéna lehce zamrzí.
Nejlepší je, že sama mám čtyřměsíční mimino, takže jsem si knihu náležitě užívala a shodou náhod při scéně o kojení jsem zrovna kojila. Přesto se s hysterickými projevy hlavní hrdinky neztotožňuji a její chování mi místy přijde opravdu slaboduché.
Kniha mě nicméně nadchla, velmi těžko jsem ji v nutných chvílích odkládala a milovníkům napětí rozhodně doporučuji.

23.06.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Mrazivé, promyšlené, dokonalé. Tento díl příliš nenavazuje na dva předchozí, ale přesto mu nechybí spád a napětí. Autor nechává v závěru prostor pro další díl či díly, kterými by se opět mohl přiblížit původní linii, každopádně i Tmě dávám 100% doporučení, stejně jako Mrazu a Kruhu.

21.06.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Volné pokračování pěkně navazuje na 1.díl Mráz, ústřední postavy zůstávají, objevuje se spousta nových postav a informací ze Servazovy minulosti. Ani této knize nechybí tempo, napětí a spousta logických dílků skládanky, které do sebe v závěru perfektně zapadnou.
Do poslední chvíli čtenář neví, kdo je vrah, a odpoutat se od čtení jde jen velmi těžko. Doporučuji, 100%!

09.06.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejdřív jsem viděla film, asi po roce knihu. Takže se mi to příliš nespojilo, i když něco se mi z filmu vybavilo. Kniha se čte dobře, v druhé polovině čtenáře překvapí, čeho všeho je Amy schopná a co je vlastně zač. Ale od Nicka bych čekala víc, závěr mi přijde nelogický.

26.05.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělé čtení, napínavé od začátku až do konce. Kniha má spád, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah, i když tipů jsem měla několik. Konec mohl autor ještě více rozvést, ale třeba se dočkáme v druhém díle, hned se na něj vrhnu. Detektivka se vším všudy, rozhodně doporučuji!

26.05.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Napínavé pátrání v minulosti, postavy dobře vykreslené, a to tak, že až někdy lezou na nervy. Každopádně výsledek hodně překvapil, na knihu jsem se dlouho těšila a nezklamala, pointa i celý příběh rozhodně stojí za přečtení.

14.04.2017 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Příjemné, napínavé čtení a velké plus za krásný a věrohodný popis studeného a chmurného severu. Závěr knihy byl překvapivě rychlý a jednoduchý, no přesto nečekaný. Trochu jsem čekala více vysvětlení souvislostí s duchy a stodolou, ale v podstatě to v té knize nechybí.

14.04.2017 4 z 5

Bludiště temnoty Bludiště temnoty Val McDermid

Čte se dobře, i když takhle podrobně jsem se s lesbickými hrdinkami a vztahy setkala prvně. Něco k osobě pachatele jsem tušila, ale přesto závěrečná pointa dokázala překvapit a určitě čas věnovaný této knize za to stál.

20.01.2017 4 z 5

Ozveny mŕtvych Ozveny mŕtvych Johan Theorin

Moc příjemné slovenské čtení, napínavé, logické, místy dějové zvraty překvapily. Spokojenost, 90%.

20.01.2017 5 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Knihu jsem si po třech letech přečetla znovu a opět na jeden nádech. Je to asi jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, co jsem četla. Proto i na podruhé pecka a dávám 100%.
Škoda, že od tohoto autora máme jen dva tituly...

19.12.2016 5 z 5

Šílenství Šílenství John Lutz

Není to špatné čtení, je to i napínavé, přesto mě to zcela nepohltilo. Když už se člověk začte, je to fajn, ale jakmile jsem knížku odložila, chybělo nutkání či nejdříve číst dál.
V souvislosti mezi vrahem, rodinou Castlea a Bellezou jsem se trochu ztratila, asi tím, že jsem knížku přeci jen četla déle než obvykle a několik dějových linií je trochu Šílenství :-)

25.11.2016 4 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Nechápu zde nízké hodnocení, málem mě to v knihovně odradilo. Přitom knížka mě nadchla, přečetla jsem ji za jediný večer! Dočítáno v posteli s lampičkou, nemohla jsem se od toho odtrhnout!
Konec je srozumitelný, nepřipadá mi ani otevřený, i když něco by se rozvést ještě dalo.
Skvělá kniha, 95% :)

27.10.2016 5 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Kniha se velmi dobře čte, hlavně první půli jsem zhltla jedním dechem. Byla jsem moc zvědavá na rozuzlení. Konec je trochu moc americký, ale oceňuji odhalení všech souvislostí a nebýt toho ducha, je to pět hvězd. Doporučuji 90%.

24.10.2016 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Viděla jsem film a pak četla knihu. Čekala jsem, že kniha bude lepší, ale bohužel mě úplně nepřesvědčila. Vtipné mi to přišlo nejvíce že začátku, potom čím dál méně. Hitler v knize mi nebyl sympatický ani názorově blízký, což ve filmu ano. Neříkám, že to je špatné, ale z knihy i filmu se dalo vytěžit daleko více!
Zajímalo by mě, proč se knižní Hitler stále zabývá myšlenkami na Židy, Rusy, Asiaty... ale ani slovo o Arabech a muslimech?! Žeby politická korektnost i v literatuře?

14.10.2016 3 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Výborná kniha, přečteno za dva dny, v druhé půlce jsem se již nemohla odpoutat. Zatímco spíš je asi ještě o trochu lepší, ale tady to má rychlejší spád a rozhodně tomu nic nechybí, takže za mě 100%.

01.10.2016 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Bohužel, nebavilo. Asi je to tím, že čtu raději opravdové thrillery, horory, zde jsem celé pasáže týkající se Huysmanse a autorovych myšlenek přeskakovala. Islám je mi odporný a v Evropě podle mě vůbec nemá co dělat, o to hůře se mi přijímalo, že tady byl v podstatě bez řečí přijat, studentky se začaly zahalovat, děvkaři se stali muslimy a byli rádi za mnohoženství, no doufejme, že tohle si opravdu nenecháme líbit.

01.10.2016 2 z 5

Oběšenec Oběšenec T. J. MacGregor

Není to špatné, ale čekala jsem víc. Je to průměrný až lehce podprůměrný thriller - detektivka, oživená o téma psychotronie. Podle textu na obalu "napínavé, vzrušující, děsivé, k dokonalosti vybroušený temný thriller" bych čekala něco úplně jiného. Takže hodnotím spíše jako zklamání - 65%.

22.09.2016 3 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Příjemný thriller, kterému hvězdičku ubírá snad jen věčné rozmlouvání Adriana s rodinou. Tyto odstavce jsem pohodlně přeskočila a hned bylo líp, jinak velmi čtivá kniha. Konec i epilog trochu překvapí, což kvalitě vůbec neubírá.
Z postav mi asi nejsympatičtější byla Jennifer a pak paradoxně Mark Wolfe, i když je pomalu v každé větě zdůrazněno, že je to deviant - no co, chová se normálně, racionálně a věčný odpor Terri vůči němu mi přijde přehnaný.

10.09.2016 4 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Velmi čtivá forma, jen jsem pořád čekala, že přijde "něco víc". Matka hrdinky mi ze začátku přišla na pěst a za její neschopnost a neprůbojnost jsem jí tu smůlu i přála. Ke konci se srovnala do jakéhosi normálu, ale zrovna dračice to nebyla. Dcera je labilní od začátku do konce, ale více uvěřitelná. Příběh je zajímavý, knížku hodnotím na 80%.

02.08.2016 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

!!SPOILER!!

Knížka zaujala, je napínavá, srozumitelná a zajímavá, ale za otevřený konec hvězdička dolů.

02.08.2016 4 z 5