Irika Irika komentáře u knih

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Skvěle vymyšlené, napínavé, i druhá kniha tohoto autora mě velmi chytla. Vše je propojené, vše se vším souvisí. Po přečtení této knihy nebudete mít rádi klauny. Já je nikdy neměla ráda, takže žádná změna :-)

28.12.2013 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Mlha je skvělá! Trochu jiný závěr než ve filmu, ale není to rozhodně na škodu. Jen mě překvapilo, že je tak krátká. Když jsem knížku brala v knihovně, vůbec jsem si nevšimla, že to je soubor povídek. Další povídky jsem vybírala na základě doporučení odtud, takže Prám – *****, Babička ****, Opice *****, Jaunt *****.

11.12.2013 5 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Pěkný, dobře čtivý thriller z reálného světa. Na první pohled kniha vypadá silná, ale čte se velmi pohodově a rychle. Konec mi přijde trochu useknutý, přesně ve stylu amerických filmů, autor mohl závěru věnovat více, ale přesto touto knihou nic nezkazíte.

27.11.2013 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Perfektní čtení, velmi reálné, velmi zdařilé, napínavé od začátku do konce. Těžko jsem se od této knihy odpoutávala. Jsou tam místa, kdy bych asi reagovala jinak, ale jednání hlavního hrdiny je pochopitelné vzhledem k okolnostem, příběh prožíváte s ním a ta situace je vážně nezáviděníhodná... Dávám 100% a opravdu doporučuji.

20.11.2013 5 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Nemám sice přečteno úplně vše, ale nejlépe hodnocené povídky jsou fakt bezva - Dolanův Cadillac, Tenisky, Zuby... Prst je taky super, ale závěr mě zklamal - nemám tento typ konce ráda. Povídka Taťka je taky fajn, i když jednoduchá. Je to příjemné čtení na dobrou noc, asi se k tomu ještě vrátím.

20.11.2013 4 z 5

Popraviště Popraviště Val McDermid

Souhlasím s komentáři níže - prvních cca 180 stránek knihy je dost pomalých a nudných. Čím více se blížíme ke konci, tím je to záživnější. Čekala jsem různá rozuzlení, ale to pravé mě tak úplně nenapadlo. Přitom vše dává smysl. Knížka stojí za dočtení do konce, nelituju, i když jsem se přes tu první část prokousávala dost dlouho...

11.11.2013 4 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Vleklé, ne moc záživné, nechala jsem se zlákat obálkou a popisem na knížce, ale následovalo zklamání. Horor to není ani omylem. Konec je pěkný, vše vysvětlující, docela i logický, ale celkově dávám 60% - čekala jsem víc.

30.10.2013 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Návrat ke klasice, jednoduché, čtivé, příjemné a napínavé, donutí k zamyšlení, ale stejně jsem celou dobu myslela, že na ostrově je někdo další... Vysvětlení v závěru je chytré a jasné, této knížce není co vytknout.

06.10.2013 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělé! Nejdelší kniha, jakou jsem kdy přečetla a rozhodně nelituju. Od první kapitoly jsem to hltala až do konce. Ačkoli jsou zde sci-fi prvky, je to neskutečně skutečné, dokonalý popis lidského stádného chování, jednotlivé charaktery jsou výstižné a ihned poznáte, kdo je klaďas a kdo by zasloužil pár facek (při nejmenším). Tak se rodí diktátoři, tak se manipulují davy... a pod Kupolí to jde všechno snáz a rychleji. Je to drsné, fascinující, smutné okamžiky střídají ty veselejší a konec? Jsem ráda, že byl jaký byl, mohlo to dopadnout hůř :-)

29.09.2013 5 z 5

Vzpoura mrtvých Vzpoura mrtvých Otomar Dvořák

Povídky nejsou vůbec špatné, dvě z nich (Mrtvý luh a Vzpoura mrtvých) se odehrávají v ČR. Co mi chybělo je nějaké detailnější vyústění a bližší vysvětlení, co skutečně byly tajemné jevy a záhadná světýlka. Chce to hodně zapojit fantazii, mnohé si domyslet nebo představit, což není moje silná stránka. Autorovi fantazie rozhodně nechybí a povídka ze Zóny se mu skutečně povedla.

13.09.2013 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Pěkné zakončení trilogie, dál už bych Hunger Games neprotahovala. Tento díl je jiný než dva předchozí, celkově mi to přišlo trochu slabší, ale přesto stále velmi čtivé. Je tu na mě až moc vnitřních emocí Katniss, ale konec se mi líbil, a tak dávám plný počet hvězd.

13.09.2013 5 z 5

Rychlé lodě do pekel Rychlé lodě do pekel Petr Eisner

Knížka na jedno odpoledne. Čte se rychle, pohodově. Ale čekala jsem víc. Líbilo se mi, že hlavní hrdina, vypravěč, pochází z důvěrně známého prostředí, je to Čech. Mimochodem teď mě napadá, že v celé knize nezazní jeho jméno, zvláštní :) Příběh je jasný, hlavně články v závěru knihy hodně odhalí. Byl tam velký potenciál, který podle mě zůstal nevyužitý. Mohlo být více popsáno, co se s oběťmi děje, více pohledů, více detailů. Pokud porovnám s nedávno čtenými Ruinami, kde je sice trochu jiný princip, ale podobná situace (mladí lidé v cizí zemi, uvězněni na odlehlém místě), tak Rychlé lodě mají co dohánět. 70%.

31.08.2013 3 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Viděla jsem už před delší dobou film a teď přečetla knížku. Obojí skvělé, hlavně si film již detailně nepamatuji, takže mě knížka zcela uchvátila. Konec je drsný, ale čte se do posledního řádku skvěle, napínavé, místy šokující a konec... no zkrátka stojí za to! Čtení, od kterého se neodtrhnete.

28.08.2013 5 z 5

Spletitá síť Spletitá síť Ken McClure (p)

Je to příjemné, velmi poutavé čtení, i když občas jsem si říkala, proč se do toho doktůrek pouští sám a že to může špatně skončit, je to postava jaksi neponaučitelná. Hlavní zápletka mi došla docela rychle, ale přesto knížka měla zajímavé tempo a stále se objevovaly nové detaily a složitosti, i když se mi v závěru moje teorie potvrdila. Určitě touhle knížkou nic neztratíte, je to pohodové čtení pro každý den.

28.07.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Perfektní, poutavé, strhující... Jsem se na tom zasekávala dlouho do noci a z práce už letěla zpátky ke knížce. Mazec jedním slovem. Teď čekám na třetí díl a jsem jak na trní. Asi i tím, že první díl jsem znala z filmového zpracování, mi ten druhý přišel nový, jiný a lepší. Nečekané zvraty, zvláštní vyústění, i když místy jsem čekala něco jiného, tak tahle knížka nemá chybu! Chci ještě!!!

23.07.2013 5 z 5

Smrt přichází z moře Smrt přichází z moře Colin Forbes

Kdyby to mělo poloviční délku, mohlo by to být fajn čtení. Je to neskutečně roztahané a v podstatě pořád stejné - jede se tam, pak zase jinam, pak zas zpátky, ten drží takovou zbraň, ten zas onakou... Do toho detailní popisy krajinek, měst, budov atd. Stopování a nahánění Goslara přes několik států po sto stránkách omrzí a čekala bych nějaké zvraty. Knížku jsem přečetla celou s očekáváním pořádného vyvrcholení, ale rozřešení je na jedné stránce a žádné velké divadlo se nekoná. Není to vyloženě nuda, ale ani čtení, od kterého se neodtrhnete. 50%.

16.07.2013 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První část knihy je trošku zdlouhavější, ale druhá půlka to vynahrazuje. Když začne jít do "tuhého", čte se to velmi dobře a vše dostává smysl. Tenoučká knížka, stačila mi cesta busem přes Německo a téměř jsem měla dočteno. Člověk by tomu i uvěřil, velmi věrohodně podáno. Doporučuju milovníkům Kinga.

11.07.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělé čtení, knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, je pravda, že mi to přišlo velmi podobné, ale obojí se mi moc líbilo. Při knížce se rozhodně nenudíte, na dovolené jsem to zvládla jedním dechem, i když českých 15minus bylo asi ještě poutavější. Přesto tuto knihu s klidným svědomím doporučuji a chystám se na druhý díl...

09.07.2013 5 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Perfektní čtení od prvního do posledního řádku! Místy mě to přivádělo k šílenství, jak se vše dá zamotat a zkomplikovat, nicméně to do sebe zapadá a knížka občas nutí k zamyšlení :)
Moje fantazie jen nějak nedokáže zpracovat, co dělají všichni lidé na světě, zatímco se hlavní hrdina vrací v čase a mění budoucnost...
Pro milovníky lehkého nadpřirozena super čtení, moc doporučuju a velké plus dávám knížce i za konec, který nezklamal!

24.05.2013 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Zatím nejlepší Kingovka, co jsem četla. Pěkné a napínavé čtení od začátku až do konce, žádné velké zvraty od základního děje tam nejsou, což mi vůbec nevadilo. Konec celkem potěšil, už jsem se po zkušenostech z jiných knížek bála, co na nás autor vymyslí. Takže pohoda, tuto knížku jen doporučuji :-)

01.05.2013 5 z 5