Ivanka83 Ivanka83 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Waw... Mé první setkání s touto manželskou spisovatelskou dvojicí a rozhodně ne poslední.
Napínavý děj, krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál.
Zhruba od třičtvrtě knihy to nabralo neskutečný spád. Kniha nešla odložit.
A ten konec.... myslela jsem, že zešílím...

14.01.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Knihu jsem dostala od kamarádky a už se mi na ní začínalo prášit. Tak jsem se na ni s chutí vrhla a byla to jízda.
Raven je skvělá, tolik jsem ji fandila.
A od Daltona bych si nechala zrenovovat i verandu :-D

18.09.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

To jsem přesně potřebovala... romantickou oddechovku se šťastným koncem.
Sofii i Westona jsem si celkem rychle oblíbila. A Hraběnku během Vánoc bych s chutí navštívila.
Škoda jen těch chyb v překladu a zbytečného používání vulgárních slov.

27.08.2023 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Nevím co přesně jsem čekala, ale ne toto.
Spoustu jsem toho o životě Jana nevěděla. Kniha se mi nečetla dobře, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Možná někdy kouknu i na film.

21.10.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Každý potřebuje občas trochu romantiky. A Pan Romantik ví jak na to.
Mně se kniha moc líbila. Zamilovala jsem si Kierana, Caleca i Paula. Ani se nedivím, že byla Eden tak zmatená.
Další díl si nenechám ujít.

28.09.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Líbilo se mi to o něco víc než Hipnotizér, ale bylo to zbytečně dlouhé.

29.03.2023 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Posloucháno jako moje úplně první audiokniha. V podání Martina Stránského jsem si poslech neskutečně užila.

Těším se na další dobrodružství s Eragon a Safírové.

24.02.2023 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Čteno dceři před spaním.
Sama jsem se na knihu moc těšila, ale překvapilo mě, že mě až tak moc nebavila. Filmy jsem měla tolik ráda...
Ale dcera byla nadšená, tak je vše v pořádku a hurá na druhý díl.

28.08.2022 3 z 5

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

Oblíbená kniha mého dětství. Nyní čteno dceři před spaním.
Překvapilo mě, kolik pohádek si je tolik podobných. Jako dítěti mi to ani nepřišlo. Jako dospělý čtenář jsem měla pocit, že tu pohádku jsem přeci četla včera :-)

19.08.2022 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Posloucháno jako audiokniha.
Ke knize jsem se dostala až po shlédnutí filmu. Jak film tak kniha mi uchvátila.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

06.07.2023 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Opět zajímavé zvraty. Tedy hlavně ten konec...
Ale z nějakého důvodu jsem knihu louslala, na můj vkus, až moc dlouho.
Tak jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle.

23.01.2023 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Paráda. Ani druhý díl nezklamal. Naopak, stránky jsem přímo hltala.
Tolik neštěstí, bolesti, násilí a smutku. Ale i v tak těžkých časech se setkáme s láskou, soucitem a nečekaným štěstím.
Osud opět spojil cesty Ireny a France. Věřím že teď již napořád.
Už se těším na závěrečný díl.

27.02.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Takové knihy je potřeba psát a číst. Není to zrovna snadné a krásné čtení. Hrůzy odehrávající se v táborech mě nikdy nepřestanou udivovat... Při čtení jsem cítila ohromný smutek, vztek, ale i radosti nad takovými drobnostmi, jako třeba schůzky za administrativní budovou.
Doporučuji přečíst.

06.06.2020 4 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Krásný závěr celé trilogie. Irena je silná osobnost, chvílemi mi sice lezla na nervy svou zarputilostí, ale zároveň jsem ji obdivovala za její vytrvalost. France mi bylo kolikrát i líto, opravdu to neměl lehké. Všechny ženské mu dávali zabrat.
Dost mě zasáhla strašná rodinná tragédie. Na pár dní jsem musela knihu odložit, abych to vstřebala.
Závěr knihy byl perfektní.

28.05.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla opravdu rychle. Myšlenkové pochody jednotlivých postav mě bavily. Byla jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne...

08.04.2021 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Na jednoho co vidíš dalších deset které nevidíš. Brr.
Četlo se mi ti celkem dobře. Podezření jsem měla, ale vraha jsem neodhalila. Ten závěr byl strhující.

12.03.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvěle napsaná a napínavá až do samého konce. Doporučuji.

26.07.2017 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Z počátku jsem měla problém se začíst, až konečně přišel na scénu tajemný Profesor.
Pak to nabralo neskutečný spád, kdy jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. No a najednou zvonec a je tu šťastný konec. Až mi to přišlo líto, když jsem otočila poslední stránku.
Fakt mě bavili.

18.09.2023 4 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Moje srdcová záležitost. Divadelní představení s Miroslavem Donutilem jsem viděla třikrát nazivo a několikrát v televizi a pokaždé jsem si to užila. Stejně tak jsme si užila tuto knihu.

14.06.2021 5 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Jako malá jsem Zrzečku milovala. O to víc jsem ráda, že si získala i srdíčka mých děti.

13.05.2021 5 z 5