iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Knihu jsem si pořídila do sbírky, kvůli povídce Stephena Kinga. Jeho síla je v dlouhých románech, ale povídka špatná nebyla. U ostatních se mi líbilo provázání, kdy na sebe v detailech navzájem odkazovaly. Je to typická sbírka povídek v tom, že jsou některé dobré a některé slabší. Ty dobré jsou samozřejmě na začátku knihy a spolu s postupující knihou to trochu vázne. Kniha se čte ale dobře a rychle, není to ovšem nic, k čemu bych se musela vracet.

22.07.2018 3 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

V knize vystupují vikingové, arabové, italští šlechtici, tedy osoby, o kterých často nečtu. Jejich jména tak pro mě byla exotická a trochu obtížně se mi četla. Námět byl perfektní, Benátky a příběh dóžete, vikingové mají přivézt ostatky sv. Marka. Je to neotřelé, hodně jsem se těšila. Zpracování už bylo horší, děj nebyl příliš napínavý, knížka mě úplně nevtáhla. Nebyla špatná, ale těšila jsem se na víc.
Příběh kolem Matyldy byl jako z červené knihovny, to si mohl autor zcela odpustit a knize by to jen prospělo.

20.07.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Námět je dost šílený, hlavní hrdina je úchylák a hlavní hrdinka trpí stockholmským syndromem. Dost z celé knihy čiší inspirace Mlčením jehňátek (a podobnými tituly). Zpracování je velmi čtivé, děj je svižný. Rozhodně se těším na další díl.

15.07.2018 4 z 5

Maigret slaměným vdovcem Maigret slaměným vdovcem Georges Simenon

Zaměnitelná knížka s jinými příběhy, ale dobrá. Nenáročná jednohubka.

14.07.2018 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Čekala jsem trochu jiný příběh, ale nevadí. Rozhodně mě bavilo střídání časových rovin. Příběh ze současnosti byl slabší, hlavní hrdinka byla dost protivná a její příběh nijak neodsýpal. Příběh její babičky v minulosti byl zajímavější.

13.07.2018 3 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Nebylo to špatné, námět slibný a zpracování neotřelé. Ale nějak mě to nechytlo. Kniha se čte snadno a rychle, ale nevtáhla mě do děje.

09.07.2018 3 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Syrové, napsané popisně, bez emocí. O to víc toho kniha vyvolá ve čtenáři. Nehledá viníka, předkládá jednotlivé kousky mozaiky, aby si každý udělal představu sám.

09.07.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

V knize se objevuje hodně postav, vyžaduje to 100% soustředění, aby se člověk neztratil. Naštěstí se objevují postupně, není to tak, že by nás autor přehltil informacemi. Děj je napínavý, ze začátku lehce předvídatelný. Kniha se mi nečetla snadno, ale nemůžu říct, že by nebyla čtivá.

08.07.2018 3 z 5

Maorská princezna Maorská princezna Laura Walden

Začátek knihy je psaný jako slohovka nějakého žáka. Ve snaze nacpat do nás všechny informace o příbuzenských poměrech působí autorka velmi nevypsaně. Pak se děj rozběhne. Tento žánr čtu výjimečně, připadá mi trochu naivní. Ale tato knížka je čtivá. Děj je předvídatelný, ale s tím jsem počítala a neberu to jako minus. Mám trochu problém s popisy postav, ale to je asi tím žánrem. Všichni muži jsou udatní, urostlí hrdinové, všechny ženy jsou nadpozemsky krásné. Vše je na úkor děje nebo jakékoliv známky akce. Kniha prostě nebyla pro mne, ale nebyla špatná.

05.07.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nebylo to špatné, ale takové zapomenutelné a snadno zaměnitelné s jinými knihami.

28.06.2018 3 z 5

Na dveře klepe smrt Na dveře klepe smrt Peter James

Moje první setkání a autorem a přiznám se, že to bylo kvůli Brightonu. Samotná detektivka je průměrná, nenadchne a neurazí. Jako oddechovka, od které nic nečekám byla dobrá. Bylo popsáno několik paralelních příběhů, které spolu (ne)souvisí. To bych omezila, zbytečně to tříští pozornost a děj se tak trochu rozplizne. Podle anotace mělo jít o příběh ohrožené herečky. Vyšetřování tohoto zločinu ale vůbec neprobíhalo, řešila se jen omáčka ostatních příběhů.

24.06.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Už od začátku linka vede konkrétnímu pachateli, takže jsem přemýšlela, zda to bude to bude opravdu tak jednoduché. Pak se hlavní hrdina zapojí do děje ještě jinak, než doposud a děj dostane další rozměr. A ejhle, ono to může být ještě jinak. Hlavní vyšetřovatel samozřejmě jedná na vlastní pěst a proti pravidlům, líbilo se mi, že se mu to i vymstilo. Oproti jiným příběhům toto bylo konečně uvěřitelné. Příběh je strhující a čtivý do konce. S blížícím se koncem autor krátil kapitoly, takže to čtenáře udržuje ještě více v napětí, střídá totiž více pohledů.

19.06.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Napínavé to možná bylo ze začátku, než se hrdinka dostala na loď. Bylo to takové příjemné očekávání, co že se vlastně stane. Pak už byl příběh dost plytký, nebavilo mě to.

14.06.2018 3 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

V knize nevede vyšetřování jeden detektiv, ale celý tým. Sledujeme příběhy jednotlivých vyšetřovatelů, na které jsou navíc nabaleny ještě jejich osobní životy. Celkově to z příběhu dělá pěknou bichličku a trochu jsem se ve jménech ztrácela. Děj by mohl být více zhuštěný. Většinu
knihy se nic moc neděje a rozuzlení na konci je trochu uspěchané.

10.06.2018 3 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Stále dobrý příběh. Je to na jedno brdo, ale nijak mi to nevadilo. Reacher je pořád nepřemožitelný, všichni mu jdou na ruku, v příběhu se neobjeví nic nového. Navzdory tomu knížka baví a hodně.

06.06.2018 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Notář Barbarič vystupuje v příběhu sám. To je na jedné straně škoda, chybělo mi špičkování s ostatními, na druhé straně je to něco nového. Detektivka je to opět zajímavá a napínavá.

29.05.2018 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Nějak jsem se nemohla začíst, ale možná jen knížka nepřišla ve vhodnou dobu. Není špatná, ale připadla mi tuctová, zaměnitelná.

23.05.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Děj byl zdlouhavý, takový utahaný. Teprve v polovině knihy jsme se dozvěděli, co se vlastně děje a proč jsou oběti zabíjeny. Ale také je od této chvíle jasné, kdo je vrah. Také mi vadilo to neustálé přesouvání Joony do a z vězení, podle mě to knize vůbec neprospělo a vlastně nás to ani v ději neposunulo.

17.05.2018 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Námět je zajímavý, ale zpracování je takové neslané nemastné. Kdyby z románu byla kratší povídka, vůbec by to neublížilo. Navíc závěr byl dost uspěchaný a velmi přitažený za vlasy.

14.05.2018 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nejsem čtenář podobných knížek, takže nemám srovnání. Ale tato se mi líbila. Děje i popisů bylo tak akorát, postavy byly vykresleny zajímavě a byla to pestrá mozaika. Jen mi vadilo přeskakování v ději. Vypadalo to, jako kdyby autorka při úpravě knihy vypouštěla části textu. A potom ten konec. Čekala jsem pohádku o Popelce, proti tomu nic nemám. Konec byl jasný hned z prvních stránek, ale to asi člověk od takové knihy čeká.
Ale to, co se stalo v předposlední kapitole byla taková ptákovina, že vážně nemusím číst pokračování. Celkový dojem mám z knihy ale kladný, jako oddychovku na dovolenou ji můžu doporučit.

08.05.2018 4 z 5