Ivka14 Online Ivka14 komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ze začátku jsem se obávala toho, že se mně budou postavy plést, ale nakonec jsem tu knihu přečetla za tři dny. kniha dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale nemůžu si pomoct mně osobně se líbila kniha do vody více. Určitě doporučuji. Jen se bojím,že mě filmové zpracování zkalme jako se to stalo u Dívky ve vlaku

10.06.2018 3 z 5

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Velmi roztomilý vysokoškolský román o bolestivě nešikovné, ale dobře míněné dívce, která je VELMI intenzivní zamilovanost, když se setká a spřátelí s mnohem zkušenější, okouzlující a nafoukanou dívkou, která se stane dokonalou dohazovačkou.

a velké plus je, že tohle je reálný příběh autorek o tom jak se potakaly a zamilovaly se :)

01.07.2024 4 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

Myslím, že je to poprvé, co čtu moderní realistický YA román, který se odehrává v Číně. Také se mi líbí, že naše hlavní postava, houževnatá Alice Sun, má dobrý důvod zpeněžit svou sílu. Je jedinou nízkopříjmovou stipendistkou na své prestižní škole pro bohaté děti a nemůže si dovolit školné pro nadcházející školní rok.

Samozřejmě kromě peněz je její další překážkou její akademický rival, Henry Li. bohatý, arogantní Henry je jako ostatní Alicini spolužáci v tom, že nevidí své vlastní privilegium a nevidí Aliciny zápasy. Tato škola je plná bohatých dětí, které nemají ponětí, kolika dalším výzvám Alice pocházející z dělnické rodiny čelí.

Myslím, že kniha vytváří opravdu dobrou rovnováhu mezi akademickým odhodláním, rodinnou úzkostí, nadpřirozeným tajemstvím a nezávaznou romantikou.

12.04.2024 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Nevím jestli tohle byl úplně cestopis, kniha byla na mě dost chaotická. Ale pár nových věcích jsem se dozvěděla.

(audiokniha)

22.03.2024 2 z 5

Na ledě Na ledě Hannah Grace

Ze začátku to bylo opravdu dobré, ale na můj vkus to bylo příliš dlouhé, takže jsem se bohužel nakonec začala nudit. Byla to kniha spíše "kamarádi s výhodami." Ale když začali mít spolu vztah něco mi tam chybělo.

Dalším aspektem knihy, který mi byl nepříjemný, byl sex. V této knize bylo také příliš mnoho sexu. Nebylo to nutné a nemuselo to trvat tak dlouho.

22.03.2024

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Ráda jsem si to přečetla a líbilo se mi hlavně rozložení a obrázky, které text doprovázely. Nicméně, zatímco některé básně jsou svérázné a dobře napsané, mnoho z nich jsou docela klišovité fráze o životě a lásce a některé jsou dostatečně krátké, aby je bylo možné použít jako motivační citáty na magnetech na ledničku. Na stránce je tolik prázdného místa, což samo o sobě není problém, ale věřím, že Atticus by udělal lépe, kdyby napsal trochu delší básně a básně, které jsou osobnější. I když je téma velmi osobní, často se o pocitech píše zobecněným způsobem.

28.01.2024 3 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Jsem celkem zklamaná. TJ Klune napsal dvě z mých nejoblíbenějších knih a od jeho psaní jsem toho tolik očekával, ale tahle mi prostě nepřinesla stejnou úroveň. Sestra Ratched a Rambo byly postavy, které mě dokázaly nahlas rozesmát, ale samotný příběh byl pomalý a bylo pro mě těžké se do něho vžít.

07.12.2023 3 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Kniha byla skvělá. Bylo to velmi zajímavé, ale najednou byla kniha SMĚŠNÁ. Postava Pip se po událostech z poslední knihy velmi drasticky změní, což dává smysl vzhledem k traumatu, které zažívá, ale je to skoro, jako by se její postava změnila příliš, až to bylo k neuvěření. Celá druhá část mi přišla přetažená za vlasy. A ten konec mě opravdu zklamal. Nemyslím si, že je to špatné finále série, ale mohlo to být mnohem lepší.

21.10.2023 2 z 5

Ofélie už je taková Ofélie už je taková Marie Racquel

2,5 hvězdičky. Líbilo se mi zkoumání queerness, které představovalo queer postavy z celého spektra, stejně jako rozmanitost v příběhu. Také jsem nikdy nečetla o kubánsko-americké hlavní hrdince, takže to bylo jedinečné, i když nemohu mluvit o kvalitě příběhu.

Ale nevím, jestli je to jen tím, že vyrůstám z YA nebo co, ale tato kniha mě většinou nudila. Bylo to v podstatě celé přátelské drama o maturitním plese (kdo s kým jde atd... Doslova, kdybych měla popsat střed této knihy, tak to bylo skoro ono) s velmi malým dějem, který mi nic nepředal. Necítila žádnou spojitost s postavami a většinu knihy jsem přelétla.

Opravdu jsem se na tuto knihu těšila, ale jsem docela zklamaná :( i když jsem pravděpodobně v menšině!! Pokud vás tato kniha zajímá, běžte si ji vybrat a podpořte debutujícího queer autora!

15.10.2023 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Překvapivě rychlé čtení na příběh, kde se v podstatě nic neděje a kniha má 400 stran.

Zhruba v polovině je jedno odhalení a skutečné události do sebe začnou zapadat až ke konci, ale ani rychlý závěr nedokázal vynahradit fakt, že se po většinu knihy vlastně nic jiného nedělo. A konec byl na mě trochu uspěchaný (hlavně epilog toho moc nevyřešil, alespoň pro mě).

Postavy nejsou přesvědčivé a naivní, prostředí je docela základní (potenciál to mělo) a samotný děj je prostě bez inspirace.

2.5

06.10.2023 3 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Poslední slova, je příběh o tajemstvích, o vztazích matky a dcery. A o utrpení. Toto je generační příběh, kde se dozvíme více o Nicole, její matce a babičce. Všechny tři ženy si prošly traumatickými zážitky a drží tajemství. Betty si své málem vzala do hrobu to svoje, ale její poslední slova vedou Nicole k tomu, aby nejen odhalila tajemství své babičky, ale i své matky. A je také připravena odhalit své temné tajemství.

11.09.2023 3 z 5

Kto druhému hrob kope Kto druhému hrob kope Holly Jackson

Jsem tak zklamaná. První dvě knihy této série se mi moc líbily, ale z této poslední jsem opravdu zklamaná!

Tato kniha začala skvěle. Ráda jsem viděla následky prvních dvou knih, které ovlivnily Pip. Líbilo se mi to pronásledování. Bylo to velmi zajímavé, ale najednou byla kniha SMĚŠNÁ. Postava Pip se po událostech z poslední knihy velmi drasticky změní, což dává smysl vzhledem k traumatu, které zažívá, ale je to skoro, jako by se její postava změnila příliš, až to bylo k neuvěření.

Celá druhá část mi přišla přetažená za vlasy. A ten konec mě opravdu zklamal.

Nemyslím si, že je to špatné finále série, ale mohlo to být mnohem lepší.

11.09.2023 3 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Kate se právě rozešla se svým přítelem po 10 letech a jediné, co chce, je bavit se a zjistit, jaká je jako svobodná žena. Nedávné vraždy v jejím rodném městě ji bohužel znervózňují. Když si uvědomí, že všechny zavražděné ženy jsou jí až děsivě podobné, začne si dělat starosti.

Opravdu se mi kniha líbila. Kniha narůstá pomalu, počínaje podivnými událostmi, které se dějí kolem Kate, s několika kapitolami o minulosti Kate. Poslední čtvrtina knihy se rozjela, a celou tu část jsem dočetla až do konce, protože jsem chtěla vědět jak to skončilo!

Vraha a motivy jsem si tipla od samého začátku, takže zvraty pro mě nebyly šokující, ale přesto jsem si knihu užila.

04.09.2023 4 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Bylo to zábavné, sladké a knížku jsem přečetla na jeden zátah. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a pořád mě to nutilo číst dál a dál.

Milovala jsem dvě hlavní postavy a jejich falešný vztah, kde nakonec byl zmatkem v tom, co bylo a nebylo skutečné. Ale také jsem ocenila, že se příběh hodně soustředil na rodinu, přátele.

04.09.2023 4 z 5

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

Tohle mohlo být mnohem lepší. Crichton zničil velmi dobrý mysteriózní román tím, že z něj udělal něco jako svůj vlastní negativní komentář k japonskému obchodu/kultuře a jejich vztahu s Amerikou kolem konce 80. a začátku 90. let. Některé segmenty knihy se zdají tak přitažené za vlasy, že jde o materiál na hranici konspiračních teorií a nutně potřebují seriózní ověření faktů.

Přesto dávám 3 hvězdičky, i když příběh byl dobrý. Tohle má být mystery, ne názorový článek.

04.09.2023 3 z 5

Když voláš moje jméno Když voláš moje jméno Tucker Shaw

Když jsem si přečetla obsah a viděla jsem o čem kniha je, tak jsem se na knihu těšila. Příběh měl obrovský potenciál, ale mě se to zpracování nelíbilo.

Adam a Ben zněly úplně stejně, takže pro mě bylo těžké rozlišit mezi jejich vypravěčskými hlasy. Adamův příběh byl mnohem víc popsaný než Benův, který se bezcílně potuloval po New Yorku a mezi segmenty Adamova a Callumova příběhu.

Také jsem měl pocit, že každá část Adama a Bena byla příliš krátká a vždy mi připadalo, že jakmile jsem se dostal do styku s jednou z nich, okamžitě jsem četla o tom dalším, přičemž některé změny byly pouze po 2-3 malých odstavcích.

14.08.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Věděla jsem, že tato kniha velikosti encyklopedie bude vzrušující jízda, jakmile začnu číst, a jízda to byla. Tento díl se primárně soustředí na příběh Nesty. V minulých knihách mě moc nezajímala, takže čtení tohoto mi přišlo jako šance ji lépe poznat.

Kniha i přesto, že měla tolik stránek, měla co nabídnout. Nenudila jsem se a krátké kapitoly mě nutily číst dál a dál. Musí čelit muži, kterému se za každou cenu vyhýbá, a pocitům, které skrývá i před sebou samým. S časem a pochopením Nesta kvete nepředstavitelným způsobem a stává se silou, se kterou je třeba počítat. Opravdu bylo krásné vidět, jak se z trosky stala vyspělá žena s cílem.

(A nyní potřebuji knihu o Gwyn a Azovi)

14.08.2023 5 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Chtěl jsem lepší spojení s postavami a u některých by se mi líbilo více příběhů, zejména Gabe a jeho méně idylické dětství. Prišlo mi, že jsem jen tak přeskakovali mezi postavami, ale příběh se zas tak neposunoval. Přechody mezi minulostí a přítomností byly neohrabané, zpomalovaly tempo a bylo obtížné sledovat, kdo mluví.

04.08.2023 2 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Historická fikce o třech ženách na stejném záchranném člunu po potopení Titaniku, jejich příběhy a životy poté. Tyto tři ženy spojuje trauma. Autorka ukázala následky traumatického zážitku a jak může ovlivnit životy po mnoho let po události.

O celkové plavbě a potopení bylo jen pár stran od každé postavy, jedna část byla věnována cestě člunu, ale děj se spíš odehrával v životech před a po. Osobně si myslím, že příběh Anny tam byl zbytečný. Přišlo mi, že jí ani autorka nevěnovala tolik pozornosti, jako zbylým postavám.

09.07.2023 3 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Tato kniha se poutavým, ale citlivým způsobem zabývá některými velmi obtížnými tématy: domácí násilí, sebevražda a smrt. Tuto knihu jsem nemohla odložit. Měla jsem pocit, jako bych prožíval emoce spolu s hlavními hrdiny. Od začátku jsem měla podezření, jak se zápletka vyvine, ale nebyla jsem o nic méně překvapena, když jsem viděla, jak to pro Olivii skončí.

23.06.2023 3 z 5